ο μυθος τις ψυχικης νοσου...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    hlias1988
    Guest

    ο μυθος τις ψυχικης νοσου...

    ο πατερ φιλοθεος φαρος εχει γραψει αυτο το βιβλιο δεν το εχω διαβασει... αλλα ο τιτλος τα λεει ολα...
    εχω βαρεθει εδω μεσα απο συμβουλες "κανε κατι με την ζωη σου" . οχι ρε παιδια κουραστηκα δν κανω τιποτα με την ζωη μου . θα μεινω ετσι και ειμαι ευτυχισμενος και ικανοποιημενος...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    ο πατερ φιλοθεος φαρος εχει γραψει αυτο το βιβλιο δεν το εχω διαβασει... αλλα ο τιτλος τα λεει ολα...
    εχω βαρεθει εδω μεσα απο συμβουλες "κανε κατι με την ζωη σου" . οχι ρε παιδια κουραστηκα δν κανω τιποτα με την ζωη μου . θα μεινω ετσι και ειμαι ευτυχισμενος και ικανοποιημενος...
    Αφού βαρέθηκες από συμβουλές τι ανοίγεις θέματα; Ή νομίζεις πως όλοι εμείς δεν έχουμε κάτι άλλο να κάνουμε και λέμε Ας γράψουμε λίγες βλακειες στα θέματα του Ηλία; Κρίμα. Γιατί κάποιοι άνθρωποι δεν έχουν καν την δυνατότητα να ακούσουν μια συμβουλή, κάποιον που μπορεί να τους καταλάβει. Αφού σαρεσει η ζωή σου σταματά να κλαιγεσαι!!!!!
    Last edited by george1520; 06-07-2020 at 12:06.

  3. #3
    hlias1988
    Guest
    οχι μισος οχι κακια.... και δεν βγαζεις κατι τετοιο προς θεου!

  4. #4
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    ο πατερ φιλοθεος φαρος εχει γραψει αυτο το βιβλιο δεν το εχω διαβασει... αλλα ο τιτλος τα λεει ολα...
    εχω βαρεθει εδω μεσα απο συμβουλες "κανε κατι με την ζωη σου" . οχι ρε παιδια κουραστηκα δν κανω τιποτα με την ζωη μου . θα μεινω ετσι και ειμαι ευτυχισμενος και ικανοποιημενος...

    Καλημερα Ηλια !
    Σημερα θα θεωρησω πως εισαι σε μια δυσκολη μερα που ολα μας φταινε και τιποτα δεν μας ικανοποιει...
    Ολοι μας εχουμε τετοιες μερες ..
    Προσπαθησε να κανεις την καθημερινοτητα σου εστω και μηχανικα οπως λες ...εστω και αν δεν βρισκεις κανεναν νοημα ..
    καντω ομως αλλιως θα βαλτοσεος και αλλο....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    οχι μισος οχι κακια.... και δεν βγαζεις κατι τετοιο προς θεου!
    Κανένα μίσος, καμία κακία. Απλά δυστυχώς η φράση "κάνε κάτι να βοηθήσεις τον εαυτό σου", "κάνε κάτι να αλλάξεις την ζωή σου", είναι η αλήθεια..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Συμβουλές όσες θες πόσα άτομα είμαστε εδώ που γράφουμε να γεμίσει το φόρουμ με συμβουλές γίνεται, το θέμα είναι όπως πολύ σωστά γράφει στο βιβλίο να κάνεις εσύ κάτι, αν μείνεις άπραγος δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι. Και δεν λέω να κάνεις άλματα αλλά μικρά βήματα, το λέω όχι μόνο για σένα αλλά για όλους μας, ανάλογα την κατάσταση του καθενός.

  7. #7
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Καλημερα Ηλια !
    Σημερα θα θεωρησω πως εισαι σε μια δυσκολη μερα που ολα μας φταινε και τιποτα δεν μας ικανοποιει...
    Ολοι μας εχουμε τετοιες μερες ..
    Προσπαθησε να κανεις την καθημερινοτητα σου εστω και μηχανικα οπως λες ...εστω και αν δεν βρισκεις κανεναν νοημα ..
    καντω ομως αλλιως θα βαλτοσεος και αλλο....
    εχω βαλτωσει ηδη με το να κανω καθημερινα τα ιδια πραγματα... οποτε πηρα την αποφαση να ηρεμησω λιγο και να μεινω σπιτι.... που ειναι το κακο..?

  8. #8
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Συμβουλές όσες θες πόσα άτομα είμαστε εδώ που γράφουμε να γεμίσει το φόρουμ με συμβουλές γίνεται, το θέμα είναι όπως πολύ σωστά γράφει στο βιβλίο να κάνεις εσύ κάτι, αν μείνεις άπραγος δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι. Και δεν λέω να κάνεις άλματα αλλά μικρά βήματα, το λέω όχι μόνο για σένα αλλά για όλους μας, ανάλογα την κατάσταση του καθενός.
    κοιτα οταν καποιος βρησκετε σε αδιεξοδο ειναι γεγονος οτι πρεπει κατι να κανει... αλλα οχι με το ζορι... και οκ εγω φταιω που ανοιγω τοσα θεματα βλακεια.. αλλα θελω καπου να μιλησω...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Ρε λιακο βρε αγορι μου πηγαινε για δουλεια για το καλο σου το λεμε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Ρε λιακο βρε αγορι μου πηγαινε για δουλεια για το καλο σου το λεμε
    τι δουλεια? δεν υπαρχει προς το παρον......

  11. #11
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    εχω βαλτωσει ηδη με το να κανω καθημερινα τα ιδια πραγματα... οποτε πηρα την αποφαση να ηρεμησω λιγο και να μεινω σπιτι.... που ειναι το κακο..?
    Δεν ειναι κακο βρε Ηλια ...
    Κανενας εδω μεσα δεν σου μιλαει με κακια ,ισα ισα χαιρομαστε οταν καποιο μελος κανει θετικα βηματα και το λεει ......

    Καμια φορα ομως στα ατομα που βλεπεις οτι εχουν πιασει πατο πρεπει να τους μιλας και λιγο πιο αποτομα και οχι να τα "χαιδευεις" ....τοτε μονο καποιο ενεργοποιουνται.......

    Σημερα παρε τον χρονου σου και κανε αυτο που θες πραγματικα ,καποιες μερες θελουμε να απομονωθούμε σεβαστο!
    Αλλα μην σου γινει συνειθεια αυτο λεμε ....

  12. #12
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Δεν ειναι κακο βρε Ηλια ...
    Κανενας εδω μεσα δεν σου μιλαει με κακια ,ισα ισα χαιρομαστε οταν καποιο μελος κανει θετικα βηματα και το λεει ......

    Καμια φορα ομως στα ατομα που βλεπεις οτι εχουν πιασει πατο πρεπει να τους μιλας και λιγο πιο αποτομα και οχι να τα "χαιδευεις" ....τοτε μονο καποιο ενεργοποιουνται.......

    Σημερα παρε τον χρονου σου και κανε αυτο που θες πραγματικα ,καποιες μερες θελουμε να απομονωθούμε σεβαστο!
    Αλλα μην σου γινει συνειθεια αυτο λεμε ....
    νασε καλα κοπελα μου... η μονη ασχολια μου αυτην την στιγμη ειναι να ακουω τις απαντησεις σας και αυτο με χαλαρωνει....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    ο πατερ φιλοθεος φαρος εχει γραψει αυτο το βιβλιο δεν το εχω διαβασει... αλλα ο τιτλος τα λεει ολα...
    εχω βαρεθει εδω μεσα απο συμβουλες "κανε κατι με την ζωη σου" . οχι ρε παιδια κουραστηκα δν κανω τιποτα με την ζωη μου . θα μεινω ετσι και ειμαι ευτυχισμενος και ικανοποιημενος...
    Αφου εισαι ευτυχισμενος και ικανοποιημενος τοτε γιατι τρεχεις σε ψυχιατρους και παιρνεις φαρμακα; Εγω αν ημουν ευτυχισμενος και ικανοποιημενος ουτε σε γιατρο θα πηγαινα ουτε φαρμακα θα επαιρνα....

  14. #14
    hlias1988
    Guest
    παιρνω φαρμακα γιατι ημουν αλλου για αλλου. αλλα θελω να πω οτι τα φαρμακα δεν λυνουν το προβλημα. βασικα το μονο προβλημα που μου ελυσαν ειναι οτι με βοηθουν και κοιμαμε. ολα τα αλλα ειναι θεμα χαρακτηρα. ημουν επιθετικος με την μανα μου. τωρα αυτο σχεδον λυθυκε. δεν ξερω εαν φταινε τα φαρμακα η οχι....

  15. #15
    hlias1988
    Guest
    δεν ξερεις την ιστορια της ζωης μου mindcrime. και ουτε εγω την δικη σου. οποτε απο εδω μερικες ιδεες μπορεις να παρεις τιποτα παραπανω.......

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Το υπερβολικό γελιο ειναι προάγγελος κάποιας επερχόμενης Νόσου?
    By Delmember2052020 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 05-04-2020, 16:56
  2. Ο μυθος του Ναρκισσου!
    By GeorgeGr1 in forum Ναρκισσιστική Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 48
    Last Post: 24-05-2017, 17:08
  3. Replies: 2
    Last Post: 28-07-2016, 22:55
  4. Η εξέλιξη της ψυχικής νόσου κατά την διάρκεια της ανθρώπινης ιστορίας
    By Driver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 18-12-2011, 18:35
  5. ΜΥΘΟΣ?
    By pas_1967 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 30-06-2009, 23:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •