Δεν ξερω τι μου γινεται
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    33

    Exclamation Δεν ξερω τι μου γινεται

    Δεν ξερω αν γραφω σωστα σε αυτο το νήμα αλλα δεν ξερω σε ποιο πρεπει να γραψω.
    Είμαι 31 παντα ειχα τα θεματα μου αλλα δε με επηρεαζαν τοσο...τα τελευταια 3 περιππου χρονια ειναι σαν να εχω χασει τη μπαλα σε όλα...Αισθανομαι οτι εχω χασει τον εαυτο μου.Δεν ξερω ποιος ειμαι,τι ειμαι, αυτο που κανω γιατι το κανω ...Περνανε οι μερες ,στεναχωρω με σκεψεις συνεχεια τον ευατο μου....Κοιτα πως εισαι,οι αλλοι ζουνε μια χαρα κανουνε πραματα και συ εισαι 31 που επρεπε στην ηλικια μου να ειμαι τελεια σε ολους τους τομεις....και δεν ξερω τι μου γινεται...Βλεπω τους αλλους να ξερουν τι ζητανε απο τη ζωη να μιλανε λογικα και τρελενομαι...Δεν ξερω να μπω σε μια κουβεντα να συμμετεχω,μπερδευεται το μυαλο μου...Στη δουλεια μ καθομαι απαθης και μονο αν μου που να κανω κατι τρεχω και το κανω...Σκεφτομαι οτι αυτοι εκει περα με εχουν καταλαβει οτι τα εχω χασει τελειως και με δουλευουν....Δεν ξερω τι να κανω..περνα ο καιρός τσαμπα και δε κανω τπτ....Σκεφτομαι για ψυχιτρους και ψυχολογους που ειχα παει στο παρελθον και με εχουν χαπακωσει αλλα και να παω καμια διαφορα δε θα δω.....

    Όλο σκεφτομαι σκεφτομαι παραλογα πραματα συνεχεια...δε σταματαω στιγμη....ερχεται μια ιδεα και καθομαι και αναλυω αναλυω δε σταματαω...

    Η μονη καθαρη ιδεα που ερχεται σαν λητρωση ειναι η ιδεα της αυτοκτονίας...Ξέρω οτι μόνο έτσι θα λητρωθω και θα γλητωσω το ρεζίλεμα που θα ερθει απο τις σκεψεις που κανω....Με σταματαει μονο η σκεψη των γωνεων μου ..Τη στεναχωρια που θα παρουν που θα μαυρισει το σπιτι τους εξαιτιας μου...

    Πειτε μ τπτ οποιος περναει τα ιδια.....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Δεν εχεισ κανενα προβλημα για τον απλουστατο λογο οτι το κειμενο σου ειναι τελειο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    33
    Πως το συμπερανες αυτο;

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by logarpanos View Post
    Δεν ξερω αν γραφω σωστα σε αυτο το νήμα αλλα δεν ξερω σε ποιο πρεπει να γραψω.
    Είμαι 31 παντα ειχα τα θεματα μου αλλα δε με επηρεαζαν τοσο...τα τελευταια 3 περιππου χρονια ειναι σαν να εχω χασει τη μπαλα σε όλα...Αισθανομαι οτι εχω χασει τον εαυτο μου.Δεν ξερω ποιος ειμαι,τι ειμαι, αυτο που κανω γιατι το κανω ...Περνανε οι μερες ,στεναχωρω με σκεψεις συνεχεια τον ευατο μου....Κοιτα πως εισαι,οι αλλοι ζουνε μια χαρα κανουνε πραματα και συ εισαι 31 που επρεπε στην ηλικια μου να ειμαι τελεια σε ολους τους τομεις....και δεν ξερω τι μου γινεται...Βλεπω τους αλλους να ξερουν τι ζητανε απο τη ζωη να μιλανε λογικα και τρελενομαι...Δεν ξερω να μπω σε μια κουβεντα να συμμετεχω,μπερδευεται το μυαλο μου...Στη δουλεια μ καθομαι απαθης και μονο αν μου που να κανω κατι τρεχω και το κανω...Σκεφτομαι οτι αυτοι εκει περα με εχουν καταλαβει οτι τα εχω χασει τελειως και με δουλευουν....Δεν ξερω τι να κανω..περνα ο καιρός τσαμπα και δε κανω τπτ....Σκεφτομαι για ψυχιτρους και ψυχολογους που ειχα παει στο παρελθον και με εχουν χαπακωσει αλλα και να παω καμια διαφορα δε θα δω.....

    Όλο σκεφτομαι σκεφτομαι παραλογα πραματα συνεχεια...δε σταματαω στιγμη....ερχεται μια ιδεα και καθομαι και αναλυω αναλυω δε σταματαω...

    Η μονη καθαρη ιδεα που ερχεται σαν λητρωση ειναι η ιδεα της αυτοκτονίας...Ξέρω οτι μόνο έτσι θα λητρωθω και θα γλητωσω το ρεζίλεμα που θα ερθει απο τις σκεψεις που κανω....Με σταματαει μονο η σκεψη των γωνεων μου ..Τη στεναχωρια που θα παρουν που θα μαυρισει το σπιτι τους εξαιτιας μου...

    Πειτε μ τπτ οποιος περναει τα ιδια.....
    Να θυμάσαι πως δεν υπάρχει κάτι που δεν αντιμετωπίζεται. Κ εσύ χρειάζεσαι κάποιον να σε βοηθήσει. Κάποιον που θα σε βοηθήσει να βγεις απ' τον φαύλο κύκλο των σκέψεων. Ζητα βοήθεια, βρες τον κατάλληλο για σένα κ όλα θα πάνε καλά!

  5. #5
    Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    33
    Οταν λες για καταλληλο ατομο...τι εννοεις;;;ψυχολογο;που να ψαχτω;;;;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Και γιατι τη θεωρεις ως λυτρωση; Λες που να προσπαθησωνα βελτιωσω τωρα την ζωη μου, δυσκολα πραγματα αυτα ας παμε στην ευκολη λυση...

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by logarpanos View Post
    Οταν λες για καταλληλο ατομο...τι εννοεις;;;ψυχολογο;που να ψαχτω;;;;
    Ναι, βρες έναν ψυχολόγο κ σιγά σιγά θα σε βοηθήσει να ξεδιαλύνεις τις σκέψεις σου κ πρώτα πρώτα να δεις πως στη ζωή δεν είναι όλα άσπρο μαύρο! Να ανακαλύψεις τη δύναμή σου κ όσο πιο πολύ φροντίζεις τον εαυτό σου τόσο πιο δυνατός θα αισθάνεσαι!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    124
    Καταρχάς θέλω να χαλαρώσεις, 31 χρόνον είσαι αρκετά μικρος, δεν είσαι στα 90... Το τι κάνουν οι άλλοι στην ζωή τους δεν έχει καμία σημασία με το τι κάνεις εσύ,το τι έπρεπε να κάνεις με το τι κάνεις επίσης δεν έχει σημασία, ας δούμε το τώρα,δεν είσαι ο πρώτος που δεν ξέρει τι θα κάνει στην ζωή του, χρειάζεται προσπάθεια αρκετή να ασχοληθείς με τον εαυτό σου, δηλαδή να τον προσέχεις να τον αγαπάς όπως και αν είναι, θα βρεις κάποια βοήθεια με ψυχολόγο να σε βοηθήσει μέσω της ψυχανάλυσης και άμα χρειαστεί μπορεί να πάρεις και φάρμακα, είναι ένα βήμα για σένα, στο θέμα με την αυτοκτονία ναι θα γλιτώσεις από πολλά αλλά δεν έχεις προσπαθήσει πρώτα να δεις τι γίνετε αν κάνεις αλλά βήματα πρώτα, και εγώ έχω κατάθλιψη και για μένα η αυτοκτονία είναι το μόνο που σκέφτομαι ότι θα με γλιτωση από όλο αυτό αλλά προτίμησα να προσπαθήσω πρώτα και μετά βλέπω πως πάει, μην δίνεις σημασία στο τι σκέφτονται οι άλλοι για σένα, απλά κάνεις κακό στον εαυτό σου, ο κάθε ένας έχει την γνώμη του ο κάθε ένας κάτι θα πει, το θέμα είναι εσύ τι θα κάνεις...

Similar Threads

  1. μανα στο γηροκομειο κ δεν ξερω τι γινεται
    By anxious4ever in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 39
    Last Post: 04-06-2023, 18:01
  2. Δεν ξέρω τι μου γίνεται...
    By logarpanos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 04-09-2019, 23:18
  3. δεν ξερω τι μου γινεται
    By char in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 22
    Last Post: 26-05-2015, 10:56
  4. δεν ξερω τι μου γινεται πλεον!!
    By liaki!! in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 25-08-2014, 04:04
  5. Δεν ξερω τι μου γινεται
    By candy candy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 07-03-2013, 21:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •