Φαντασιώσεις
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    7

    Φαντασιώσεις

    Καλησπέρα, είμαι 23 ετών και μέχρι ώρας είχα αρκετές σχέσεις και φαντασιώσεις μόνο με γυναίκες...έχω σεξουαλικές εμπειρίες μόνο με γυναίκες και πρόσφατα μετά από ατάκα ενός φίλου μου "οποίος βλέπει γκέι πορνό, είναι γκέι" ένιωσα άσχημα και άρχισα να ανησυχώ για την σεξουαλική μου προτίμηση...έχω αυνανιστει με γκέι πορνό αλλά το είχα απενοχοποιημενο στο μυαλό μου και ποτέ μα ποτέ δεν είχα σκεφτεί κάτι ερωτικό με άντρα...έπεσα σε μεγάλη ψυχική ρευστότητα και δεν αναγνωρίζω τον εαυτό μου, τι θέλω από τον τομέα αυτό..όλα έγιναν σε μια μέρα...ενώ ήθελα να μιλάω με γυναίκες απέκτησα τεράστια αμφιβολία
    Φαντασιώσεις με άντρα μπορώ να κάνω τώρα αλλά όχι πολλά πράγματα...έχω σχέση με γυναίκα αυτή την περίοδο και δεν ξέρω τι να κάνω....σας ακούω !!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Demo View Post
    Καλησπέρα, είμαι 23 ετών και μέχρι ώρας είχα αρκετές σχέσεις και φαντασιώσεις μόνο με γυναίκες...έχω σεξουαλικές εμπειρίες μόνο με γυναίκες και πρόσφατα μετά από ατάκα ενός φίλου μου "οποίος βλέπει γκέι πορνό, είναι γκέι" ένιωσα άσχημα και άρχισα να ανησυχώ για την σεξουαλική μου προτίμηση...έχω αυνανιστει με γκέι πορνό αλλά το είχα απενοχοποιημενο στο μυαλό μου και ποτέ μα ποτέ δεν είχα σκεφτεί κάτι ερωτικό με άντρα...έπεσα σε μεγάλη ψυχική ρευστότητα και δεν αναγνωρίζω τον εαυτό μου, τι θέλω από τον τομέα αυτό..όλα έγιναν σε μια μέρα...ενώ ήθελα να μιλάω με γυναίκες απέκτησα τεράστια αμφιβολία
    Φαντασιώσεις με άντρα μπορώ να κάνω τώρα αλλά όχι πολλά πράγματα...έχω σχέση με γυναίκα αυτή την περίοδο και δεν ξέρω τι να κάνω....σας ακούω !!
    τι να κανεις, ωστε, τι;;;;
    να συνεχισεις την ζωη σου..
    σου ζηταει καποιος να ορκιστεις για την σεξουαλικοτητα σου; οτι ειναι, θα φανει στην πορεια.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,743
    να μην εχεις αγχος και τυψεις για τις προτιμησεις σου.
    τωρα σου αρεσει αυτο αυριο κατι αλλο κτλ κτλ.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    7
    Δεν είναι ένδειξη το γεγονός ότι ξαφνικά με μια ατάκα ένιωσα άσχημα???...αν υπήρχε κάτι άλλο δεν θα το είχα καταλάβει???δεν θα με ελκουςε κάποιος που θα έβλεπα έξω??? ευχαριστω

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    7
    Δεν είναι ένδειξη το γεγονός ότι ξαφνικά με μια ατάκα ένιωσα άσχημα???...αν υπήρχε κάτι άλλο δεν θα το είχα καταλάβει???δεν θα με ελκουςε κάποιος που θα έβλεπα έξω??? ευχαριστω

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τι να κανεις, ωστε, τι;;;;
    να συνεχισεις την ζωη σου..
    σου ζηταει καποιος να ορκιστεις για την σεξουαλικοτητα σου; οτι ειναι, θα φανει στην πορεια.
    Δεν είναι ένδειξη το γεγονός ότι ξαφνικά με μια ατάκα ένιωσα άσχημα???...αν υπήρχε κάτι άλλο δεν θα το είχα καταλάβει???δεν θα με ελκουςε κάποιος που θα έβλεπα έξω??? ευχαριστω

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    να μην εχεις αγχος και τυψεις για τις προτιμησεις σου.
    τωρα σου αρεσει αυτο αυριο κατι αλλο κτλ κτλ.
    Το θέμα μου είναι μήπως δεν παίζει κάτι τέτοιο μέσα μου και είναι θέμα ταμπού.... επειδή δεν το είχα πάντα απενοχοποιημενο

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ακριβώς επειδή έχεις φοβία μην είσαι gay, μία βλακεία που είπε ο φίλος σου σου κάθισε στραβά. Δηλαδή αν σου αρέσει να φοράς πιο ανοιχτοχρωμα ρούχα π.χ. και ο φίλος σου έλεγε όποιος φοράει άσπρα παντελόνια είναι gay θα καθόσουνα να σκάσεις; Ότι αποκλίνει λίγο από το συνηθισμένο πρέπει σώνει και καλά να του κολλήσουμε ταμπέλα που μπορεί να είναι εντελώς άσχετη;

    Το ερώτημα είναι εσύ κάθεσαι και βλέπεις ΜΟΝΟ gay τσόντες και με ποιο πνεύμα τις βλέπεις; Απλή περιέργεια ή φιάχνεσαι ή τι;

    Όπως και να έχει, ότι σεξουαλικότητα και να έχεις, γιατί αγχώνεσαι;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Μη στεναχωριεσαι αλλαζει αυτο αναλογα την κυβερνηση επι συριζα αδερφεσ κ παλικαρια γιναμε μαλλια κουβαρια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Ακριβώς επειδή έχεις φοβία μην είσαι gay, μία βλακεία που είπε ο φίλος σου σου κάθισε στραβά. Δηλαδή αν σου αρέσει να φοράς πιο ανοιχτοχρωμα ρούχα π.χ. και ο φίλος σου έλεγε όποιος φοράει άσπρα παντελόνια είναι gay θα καθόσουνα να σκάσεις; Ότι αποκλίνει λίγο από το συνηθισμένο πρέπει σώνει και καλά να του κολλήσουμε ταμπέλα που μπορεί να είναι εντελώς άσχετη;

    Το ερώτημα είναι εσύ κάθεσαι και βλέπεις ΜΟΝΟ gay τσόντες και με ποιο πνεύμα τις βλέπεις; Απλή περιέργεια ή φιάχνεσαι ή τι;

    Όπως και να έχει, ότι σεξουαλικότητα και να έχεις, γιατί αγχώνεσαι;
    Έχω ερεθιστεί και αυνανιστει με γκέι πορνό...αυτό επειδή με ρωτάς

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Demo View Post
    Έχω ερεθιστεί και αυνανιστει με γκέι πορνό...αυτό επειδή με ρωτάς
    τοτε, μπορει να εισαι μπαι...
    εχει σημασια για εσενα; ποιο ειναι το προβλημα σου, αν σου αρεσει το σεξ με ανδρες;

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τοτε, μπορει να εισαι μπαι...
    εχει σημασια για εσενα; ποιο ειναι το προβλημα σου, αν σου αρεσει το σεξ με ανδρες;

    Είναι αλλαγή μιας ζωής, θα ήθελα να ξέρω...είναι απλό... ψυχολόγο η σεξολόγο προτείνετε?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Κοίταξε να δεις, θέλουμε σε όλα να βάζουμε ταμπέλες, αλλά ειδικά σε τέτοια θέματα τα πράγματα δεν είναι μαύρο ή άσπρο. Μπορεί να ερεθιστείς με μία φαντασίωση ή μια τσόντα χωρίς να είναι κάτι που θα ήθελες να συμβεί στην πραγματικότητα ή αν συνέβαινε όντως να σε έφιαχνε. Και κάποιος μπορεί να σε φέρει στο αμήν και να σκέφτεσαι εκείνη τη στιγμή πως θα ήταν να του τσιμεντώσεις τα πόδια και να τον πετάξεις στη θάλασσα, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είσαι ένας δολοφόνος που θα έκανες στα αλήθεια κάτι τέτοιο ή θα αντιδρούσες με τον ίδιο τρόπο αν έβλεπες κάποιους άλλους να τσιμεντώνουν τον συγκεκριμένο άνθρωπο. Ατυχές παράδειγμα ίσως, διότι το να είσαι δολοφόνος κι ο φόνος είναι κάτι μεμπτό, το να είσαι gay δεν είναι, αλλά καταλαβαίνεις τι θέλω να πω...

    Αν ως τώρα γενικά πέρα από κάποιες τσόντες δεν έχεις φαντασιώσεις με άντρες, δεν σου έχει γυαλίσει ποτέ άντρας κτλ, το πιθανότερο είναι να μην είσαι καν bi. Αλλά αυτά είναι υποθέσεις και νομίζω ότι στην παρούσα φάση, οι πολλές σκέψεις πιο πολύ θα σε μπερδέψουν. Το τι σου αρέσει, φαίνεται και έρχεται αυθόρμητα. Είσαι σίγουρος ότι αν πας σε κάποιον ψυχολόγο και σου πει π.χ. είσαι το και το δεν θα σε "δεσμεύσει" χειρότερα στο μυαλό σου;

Similar Threads

  1. Σεξουαλικές φαντασιώσεις
    By Kostas_14 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 212
    Last Post: 19-01-2019, 23:08
  2. Φαντασιωσεις
    By Miliva21 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 72
    Last Post: 20-04-2018, 15:05
  3. Φαντασιώσεις-ονειροπολησεις
    By Lonely Heart in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 13-11-2017, 19:32
  4. ΦΑΝΤΑΣΙΩΣΕΙΣ
    By mr bubbles in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 18-05-2012, 22:32
  5. ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΦΑΝΤΑΣΙΩΣΕΙΣ
    By stefanos in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 29-02-2008, 02:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •