τα κιλα και τα κωλοφαρμακα....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    hlias1988
    Guest

    τα κιλα και τα κωλοφαρμακα....

    το περισσοτερο που εφτασα ηταν 123 κιλα... απο τα φαρμακα μιας και ανοιγουν την ορεξη..
    εγινε ενας τσακωμος στο σπιτι εσπασα το τραπεζι απο τα νευρα μου.. και απο τοτε με επιασε στεναχωρια και μου κοπηκε η ορεξη.
    και εκοψα το μεσσημεριανο φαγητο και τρωω μονο βραδυ και χωρις ψωμι..
    ξεκινησα και το περπατημα.
    ποσο ειμαι τωρα?!
    106,3 κιλα!!!!!!!!!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Με υψοσ 190cm
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Έφτασες στα όρια σου, εάν δεν γινόταν αυτό με το τραπέζι τι πιστεύεις θα έπεφτες στα κιλά που ήσουν;;

  4. #4
    hlias1988
    Guest
    δεν ξερω δεν νομιζω να επεφταν.....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    δεν ξερω δεν νομιζω να επεφταν.....
    Σκέφτηκα μήπως ήταν αυτό το ερέθισμα που σε έκανε να το πάρεις απόφαση!

  6. #6
    hlias1988
    Guest
    καπνιζω πολυ. πινω πολυ νερο. περπαταω λιγο .. και ολα εδεσαν! δεν τρωω ψωμι...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Άστο το κάπνισμα επιγωντος κ εγώ π ήμουν 92 κιλά τόσα χρόνια με τσιγάρο και φαγητό και πολλά γλυκά γτ εκεί είχα αδυναμία τώρα τρέχω κ δεν φτάνω ν σωθούν τ δόντια μ από περιοδοντιτιδα νιώθω ότι μπριζόλα ν φάω θ σπάσουν τ δόντια τόσο πολύ έχουν χαλαρώσει τώρα είμαι στις δίαιτες και γν φτοιαξω σώμα βέβαια αλλά κ γ τ δόντια... Όταν είσαι παχουλος με όλα αυτά π τρως κ τσιγάρο από πάνω τ περιμένεις.. Κοψτο συμβουλή μ

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Ανοίγουν την όρεξη είπες;
    Όχι ότι σε παχαίνουν τα ίδια λοιπόν. Απλά κάποιος που τα παίρνει ξανοιγεται και τρώει............

    Για μένα απέφυγε το ψωμί, πινε πολύ νερό και μείωσε πολύ το βραδινό......οχι να μην τρως καθόλου τα βράδια...

    Φάε κάτι αρκετά ελαφρύ.......και γυμναστική.....αεροβιο.......πε ρπατημα........ελλειπτικο........ .ποδηλατο ........τουλαχιστον 1 ώρα την ημέρα θα χάσεις πολύ γρήγορα........

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Σε πιεζουν οι γονεις σου να τρως μπουγατσες κ. γλυκα;

  10. #10
    hlias1988
    Guest
    σας ευχαριστω για τις απαντησεις.... εχω βρει μια εργασια δουλευω τρεις ωρες την ημερα... κινουμε δηλαδη. ελπιζω να βοηθησει να χασω κανενα κιλα......

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Ρε αν δεν ξερετε πως λειτουργουν τα φαρμακα μην γραφετε μαλακιες του στυλ δεν σε παχαινουν τα ιδια τα φαρμακα αλλα παχαινεις γιατι τρως. Σε παχαινουν τα ιδια τα φαρμακα γιατι προκαλουν μακρυχρονια μεταβολικο σύνδρομο. Και τιποτα να μην τρως κιλα θα βάλεις. Για αυτό και οσοι ψυχωτικοι προσπαθησαν με διαιτολογους με γυμναστική κτλ να τα χασουν δεν τα κατάφεραν. Η μοναδική από τις δύο λύσεις να τα χασει καποιος ειναι να πάρει μετφορμινη με πολυ αυστηρη δίαιτα και εντατική άσκηση οπου χρειαζεται τη συμφωνη γνωμη ενδοκρινολογου ή να κανει αυστηρότατη δίαιτα Ατκινς αν το επιτρέψει και αυτό ενδοκρινολόγος που και αυτή θα συνοδεύεται από εντατική άσκηση. Δεν υπάρχουν άλλοι τρόποι και δεν φταίνε οι ληπτες αντιψυχωτικών που προκαλούν μεταβολικό σύνδρομο και που σκετο νερό να πίνουν τα κιλα δεν θα πέφτουν γιατι θα χτυπησουν ανυπερβλητο πλατώ. Θα μου πει καποιος μα εκανα λιγο διαιτα και έχασα 10 κιλα σε 15 ημερες. Ποια ήταν η συσταση των κιλων αυτων ομως λιπους ή υγρων ή ένα κιλο λιπους και 9 κιλα μύες;

  12. #12
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ρε αν δεν ξερετε πως λειτουργουν τα φαρμακα μην γραφετε μαλακιες του στυλ δεν σε παχαινουν τα ιδια τα φαρμακα αλλα παχαινεις γιατι τρως. Σε παχαινουν τα ιδια τα φαρμακα γιατι προκαλουν μακρυχρονια μεταβολικο σύνδρομο. Και τιποτα να μην τρως κιλα θα βάλεις. Για αυτό και οσοι ψυχωτικοι προσπαθησαν με διαιτολογους με γυμναστική κτλ να τα χασουν δεν τα κατάφεραν. Η μοναδική από τις δύο λύσεις να τα χασει καποιος ειναι να πάρει μετφορμινη με πολυ αυστηρη δίαιτα και εντατική άσκηση οπου χρειαζεται τη συμφωνη γνωμη ενδοκρινολογου ή να κανει αυστηρότατη δίαιτα Ατκινς αν το επιτρέψει και αυτό ενδοκρινολόγος που και αυτή θα συνοδεύεται από εντατική άσκηση. Δεν υπάρχουν άλλοι τρόποι και δεν φταίνε οι ληπτες αντιψυχωτικών που προκαλούν μεταβολικό σύνδρομο και που σκετο νερό να πίνουν τα κιλα δεν θα πέφτουν γιατι θα χτυπησουν ανυπερβλητο πλατώ. Θα μου πει καποιος μα εκανα λιγο διαιτα και έχασα 10 κιλα σε 15 ημερες. Ποια ήταν η συσταση των κιλων αυτων ομως λιπους ή υγρων ή ένα κιλο λιπους και 9 κιλα μύες;
    mindcrime τρωω ελαχιστα και τα κιλα δεν πεφτουν. ο πρωην ψυχιατρος μου λεει δεν παχαινεις απο τον αερα... αντε μωρε με τον μαλακα.
    ευτυχως η νεα μου ψυχιατρος θελει να μου τα μειωσει εως και να τα κοψει. το γεγονος οτι εχω φτασει τοσα κιλα μου εχει στερησει πολλα πραγματα απο την ζωη.....

  13. #13
    hlias1988
    Guest
    πληρωνω το τιμημα για μια ποιο λειτουργικη ζωη...
    mindcrime τι εννοεις οταν λες 9 κιλα μυες? βρηκα μια απασχοληση 3 ωρες την ημερα για αρχη. και κουραζομαι παρα πολυ... μπορεις να με βοηθησεις? γιατι κουραζομαι με το παραμικρο?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Η φυσιολογικη μειωση λιπωδη ιστου προβλεπεται σε ιδανικες συνθηκες να μην ξεπερναει τα 2 κιλά Αντε με τη βια 2,5 αλλα θα πρεπει να τα κανει ολα τελεια καποιος και ειναι αδυνατο να συμβει.
    Οποιαδηποτε μειωση ανω των 2,5 κιλων προέρχεται απο συρρικνωση των μυων και όχι χασιμο λιπους.
    Οσον αφορα τη κουραση λογικοτατο ειναι να κουραζεσαι λογω της αδρανειας που βρισκοσουν για αρκετο καιρό. Με τη πάροδο του χρονου θα παρουσιαζεις βελτιωση στην αντοχη απλως χρειαζεται χρονο

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Εσυ Ηλια οφειλεις να κανεις δυο πραγματα για τον εαυτο σου.
    1) Πρεπει να ρωτησεις την ψυχιατρο σου τι στοχο εχει μακροχρονια στο θεμα των φαρμακων δηλαδη ποια φαρμακα και σε τι δοσολογίες θα παίρνεις και ποτε θεωρει πως θα φτασεις σε εκεινο το σημειο.
    2) Πρεπει να πας σε ενδοκρινολογο να σου κανει εξετασεις και να σου προτεινει λύσεις αποφυγης του μεταβολικου συνδρομου αναφεροντας της φυσικα τα φαρμακα που θα παιρνεις την στιγμή που θα την επισκεφθεις

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. 150+ ΚΙΛΑ
    By Juice in forum Παχυσαρκία
    Replies: 224
    Last Post: 30-03-2020, 05:52
  2. Κιλά γιό γιό
    By Marathon Runner in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 33
    Last Post: 26-03-2020, 22:11
  3. ΚΙΛΑ
    By ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ35 in forum Διατροφή, Fitness-Ασκηση
    Replies: 1
    Last Post: 04-06-2019, 01:35
  4. Replies: 3
    Last Post: 13-06-2012, 02:39
  5. κιλα κιλα κιλα
    By maroulaki_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 14
    Last Post: 29-07-2010, 21:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •