Η σχέση μας έφτασε στο χείλος του γκρεμου..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    242

    Η σχέση μας έφτασε στο χείλος του γκρεμου..

    Ακόμα μια τουμπα στη ζωή μου, που δεν περιμενα με τίποτα να συμβεί.. Εχω χάσει τη γη κάτω από τα ποδια μου... Σήμερα έκανα μια σκηνή ζήλειας στον συντροφο μου και μαλωσαμε άσχημα.. Άρχισε να μου λέει πως κάθε μέρα σηκώνομαι με μουτρα δεν εχω όρεξη και μου τα έχωσε. Μου μιλουσε σαν να μην νιώθει πλέον κάτι για εμενα.. Τρελάθηκα.. Μου είπε πως αν δεν αλλάξω θα χωρίσουμε.. Πριν από λίγο μου είπε στα ίσα ότι με βαρέθηκε και να παω να κάτσω 2-3 μέρες στο σπίτι μου να δουμε που θα καταλήξουμε.. Έπεσα από τα συννεφα.. Εγώ φταίω ξεκάθαρα, μπήκα και σε παλια μας μυνήματα πριν ένα χρόνο και δεν υπήρχε μέρα που να μην του μιλουσα απότομα, χωρίς όρεξη και του την έλεγα συνέχεια. Μου μιλουσε όμορφα και εγώ συνέχεια έκανα κάτι η έλεγα κάτι και μαλώναμε. Έδωσε μεγάλο αγώνα μαζί μου για να κρατήσει αυτή η σχέση, εγώ και τα ψυχολογικά μου όμως τα κατέστρεψα όλα! Πραγματικά δεν ξέρω γιατί είμαι έτσι, ενώ τον αγαπουσα πραγματικα και εκείνος παρα πολυ, ποσεςφορες τον εβριζα από νευρα μου χωρίς λόγο και με επερνε τηλέφωνα και έκλαιγε και μου έλεγε ότι με αγαπάει και δεν θέλει να χωρίσουμε. Αυτά που μου είπε σήμερα δεν περιμενα να τα ακουσω από το στόμα του. Σήμερα κατάλαβα ότι έχω πραγματικα ψυχολογικά και έπρεπε να τα λυσω πριν μπω σε αυτήν την σχέση. Δυστυχώς έναν άνθρωπο που με αγαπουσε πραγμστικα και είχε όνειρα για εμάς τον είχα καταστρέψει με τα ψυχολογικα μου. Δεν του φέρθηκα ποτε όπως έπρεπε, όπως μου φερόταν και εκείνος... Βαρέθηκα να πολεμαει και εγώ να μενω η ίδια.... Δεν μπορώ να το πιστεψω...... δεν ξέρω πως να συνεχίσω αμα χωρίσουμε, τον είχα συνηθίσει, μου άρεσε που ήμουν μαζί του..... Δεν ξέρω τι να κάνω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    242
    Από τις 12 η ώρα το βράδυ που έγινε όλο αυτό μέχρι τις 8 το πρωι που είναι τώρα δεν έχω κλείσει μάτι, όσα μου είπε και όσα έχουν γίνει τριγυρίζουν συνεχώς στο κεφάλι μου και από τα νευρα μου δεν μπορώ να κοιμηθώ με τίποτα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    αφου αναγνωριζεις οτι εχεις προβλημα, ξεκινα ψυχοθεραπεια, μηπως ισορροπησεις τις συμπεριφορες σου.

  4. #4
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by deneimaikala View Post
    Ακόμα μια τουμπα στη ζωή μου, που δεν περιμενα με τίποτα να συμβεί.. Εχω χάσει τη γη κάτω από τα ποδια μου... Σήμερα έκανα μια σκηνή ζήλειας στον συντροφο μου και μαλωσαμε άσχημα.. Άρχισε να μου λέει πως κάθε μέρα σηκώνομαι με μουτρα δεν εχω όρεξη και μου τα έχωσε. Μου μιλουσε σαν να μην νιώθει πλέον κάτι για εμενα.. Τρελάθηκα.. Μου είπε πως αν δεν αλλάξω θα χωρίσουμε.. Πριν από λίγο μου είπε στα ίσα ότι με βαρέθηκε και να παω να κάτσω 2-3 μέρες στο σπίτι μου να δουμε που θα καταλήξουμε.. Έπεσα από τα συννεφα.. Εγώ φταίω ξεκάθαρα, μπήκα και σε παλια μας μυνήματα πριν ένα χρόνο και δεν υπήρχε μέρα που να μην του μιλουσα απότομα, χωρίς όρεξη και του την έλεγα συνέχεια. Μου μιλουσε όμορφα και εγώ συνέχεια έκανα κάτι η έλεγα κάτι και μαλώναμε. Έδωσε μεγάλο αγώνα μαζί μου για να κρατήσει αυτή η σχέση, εγώ και τα ψυχολογικά μου όμως τα κατέστρεψα όλα! Πραγματικά δεν ξέρω γιατί είμαι έτσι, ενώ τον αγαπουσα πραγματικα και εκείνος παρα πολυ, ποσεςφορες τον εβριζα από νευρα μου χωρίς λόγο και με επερνε τηλέφωνα και έκλαιγε και μου έλεγε ότι με αγαπάει και δεν θέλει να χωρίσουμε. Αυτά που μου είπε σήμερα δεν περιμενα να τα ακουσω από το στόμα του. Σήμερα κατάλαβα ότι έχω πραγματικα ψυχολογικά και έπρεπε να τα λυσω πριν μπω σε αυτήν την σχέση. Δυστυχώς έναν άνθρωπο που με αγαπουσε πραγμστικα και είχε όνειρα για εμάς τον είχα καταστρέψει με τα ψυχολογικα μου. Δεν του φέρθηκα ποτε όπως έπρεπε, όπως μου φερόταν και εκείνος... Βαρέθηκα να πολεμαει και εγώ να μενω η ίδια.... Δεν μπορώ να το πιστεψω...... δεν ξέρω πως να συνεχίσω αμα χωρίσουμε, τον είχα συνηθίσει, μου άρεσε που ήμουν μαζί του..... Δεν ξέρω τι να κάνω

    Καλημερα!
    Ειναι πολυ θετικο που αναγνωριζεις καποια σημαδια στον ευατο σου που δειχνουν ξεκαθαρα οτι εχεις θεμα και πρεπει να διορθωσεις την συμπεριφορα σου.
    Συχνα τα ατομα που εχουν θεματα με τον ευατο τους ειναι αδυνατον να δεχτουν την αγαπη και την προσοχη των δικων τους ανθρωπων,Οτι και να τους πουνε παντα βρισκουν μια δικαιολογια για να υποστηριξουν οτι φταινε οι αλλοι και οχι οι ιδιοι.
    Αν δεν λυσεις τα δικα σου θεματα δεν θα μπορεσεις ποτε να εισαι οχι σε αυτη την σχεση αλλα σε καμια αλλη.
    Κατσε και σκεψου αυτα που σου λεει ο συντροφος σου ,δεν σου τα λεει για κακο και μην εισαι αρνητικη.Για να ειστε μαζι μετα απο τοσο καιρο και ολα αυτα που μας εχεις πει εδω μεσα ο ανθρωπος πρεπει να εχει μεγαλη υπομονη και κατανοηση.

    Στο τελος αναφερεις οτι αν χωρισετε δεν μπορεις γιατι τον ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ και σου αρεσει απλα να εισαι μαζι του.
    Οι σχεσεις δεν ειναι συνηθεια και ειδικα εσυ που εισαι αρραβωνιασμενη επρεπε να μιλας για αλλα συναισθηματα πιο δυνατα και πιο μεγαλα....

    Ζητησε βοηθεια αμεσα κοριτσι μου απο καποιον ειδικο να μπορεσεις να λυσεις τα δικα σου θεματα και το κυριοτερο να δεις τι θες απο την ζωη σου πραγματικα .
    Μην διωχνεις ανθρωπους με την συμπεριφορα σου που νοιαζονται πραγματικα για εσενα τωρα που τους εχεις...
    Θα ερθει καποια στιγμη στην ζωη σου που θα καταλαβεις πως καποιο ανθρωποι για καποιο λογο μας ¨πανε κοντρα ¨να το πω απλα ...Ισως θελουν να μας ταρακουνησουν με αυτο τον τροπο.....

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Μήπως αν το ξανά κουβεντιάζατε το θέμα και προσπαθήσεις να αλλάξεις; πάρε τον χρόνο σου συμβουλέψου και κάποιον ψυχολόγο, να τα βάλεις στην άκρη όσα σε ενοχλούν; πως το βλέπεις; γίνεται;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ξέρεις τι πρέπει να κάνεις, το θέμα είναι αν το θες. Να πας σε κάποιον ειδικό να καταλάβεις καλύτερα εσένα και να λύσεις τα θέματά σου πρέπει.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    242
    Τα βρήκαμε αυτός δεν άντεξε ουτε 4 ώρες μακριά μου γιατί πήγα σπίτι το πρωι και θα κοιμόμουν εκεί το βράδυ αλλά μου είπε να ερθω γιατί λέει του έλειψα. Τέλος παντων ένα άλλο θέμα τώρα. Από εχθές αρχίζει να μου λέει κάτι παραξενα σε στυλ "το λες συνέχεια σε μια γυναίκα σ'αγαπαω είναι αδερφιστικο" Στο φεισμπουκ είχε βάλει προσωπική κατάσταση αρραβωνιασμενος και σήμερα το έσβησε γιατί λέει του φαίνεται και αυτό αδερφιστικο. Θέλω να μου απαντήσουν αγόρια, αν σε μια γυναίκα θεωρείται το ότι να της λέτε συνέχεια σ'αγαπαω είναι αδερφιστικο και άλλες τέτοιες μπουρδες σημαινει οτι δεν την αγαπάτε η δεν είναι σημαντική για εσάς ;

Similar Threads

  1. Μια χρονιά έφτασε στο τέλος της.
    By I.s in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 6
    Last Post: 23-05-2019, 08:50
  2. Σχεση 2 ετων και παραλληλη σχεση 6 μηνων
    By vicky.a in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 132
    Last Post: 14-10-2017, 20:28
  3. Φιλια που εφτασε στο τελος της ή απλα μια φαση?
    By Sally_Cinnamon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 11-09-2012, 14:02
  4. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 19:34
  5. Έφτασε η ώρα
    By taxidromos in forum Παχυσαρκία
    Replies: 9
    Last Post: 06-06-2007, 01:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •