Καλησπερα και καλως σας βρηκα!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    12

    Καλησπερα και καλως σας βρηκα!!

    Καλησπερα παιδια και καλως σας βρηκα,εχω διαγνωστει απο το 2006 με ψυχωσικο συνδρομο και απο τοτε παιρνω Solian 400 (πρωι-βραδυ) συν ακινετον πρωι βραδυ.Ειμαι σχετικα καλα ολα αυτα τα χρονια εχοντας που και που καποιες σκεψεις,επισης ολο αυτο το διαστημα νιωθω πως να το πω...καπως βαρυς,,δλδ τι εννοω εχω κατι σαν ατονια,ορισμενες μερες ειμαι μια χαρα αλλες παλι οχι.Στο γιατρο δεν πηγαινω συχνα και οποτε του λεω τι θα γινει με τα χαπια ποτε θα τα κοψω κτλ μου λεει πως θα το αποφασισει αυτος..

    Θελω να ρωτησω αν μπορω να του πω να μου δωσει κατι ωστε να γινω λιγο ποιο ζωηρος ας πουμε με καλυτερη διαθεση και επισης να μου πει ποτε θα διακοψω τα φαρμακα...Εσεις με την εμπειρια που εχετε τι λετε??
    Last edited by billjepa; 12-07-2020 at 00:04.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,351
    Καλώς ήρθες!

    Νομίζω είναι καιρός να αλλάξεις τα φάρμακά σου και να βρείτε με τον γιατρό άλλο συνδυασμό που θα σε αφήνει πιο ενεργητικό.

    Μάλλον πρέπει να αλλάξεις και γιατρό, έναν που θα σε βλέπει κάθε μήνα και να κάνεις ψυχοθεραπεία με συνδυασμό θεραπευτών, κοινωνικό λειτουργό και ψυχολόγο, δωρεάν σε Κέντρο Ψυχικής Υγείας!

  3. #3
    hlias1988
    Guest
    Το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση. Το μέλος έχει αποκλειστεί από τη συμμετοχή του στις συζητήσεις του φόρουμ.
    Last edited by Aeon; 13-07-2020 at 14:18.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    29
    Δοκίμασε να πάρεις και μια δευτερη ιατρικη γνωμη...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    247
    Quote Originally Posted by billjepa View Post
    Καλησπερα παιδια και καλως σας βρηκα,εχω διαγνωστει απο το 2006 με ψυχωσικο συνδρομο και απο τοτε παιρνω Solian 400 (πρωι-βραδυ) συν ακινετον πρωι βραδυ.Ειμαι σχετικα καλα ολα αυτα τα χρονια εχοντας που και που καποιες σκεψεις,επισης ολο αυτο το διαστημα νιωθω πως να το πω...καπως βαρυς,,δλδ τι εννοω εχω κατι σαν ατονια,ορισμενες μερες ειμαι μια χαρα αλλες παλι οχι.Στο γιατρο δεν πηγαινω συχνα και οποτε του λεω τι θα γινει με τα χαπια ποτε θα τα κοψω κτλ μου λεει πως θα το αποφασισει αυτος..

    Θελω να ρωτησω αν μπορω να του πω να μου δωσει κατι ωστε να γινω λιγο ποιο ζωηρος ας πουμε με καλυτερη διαθεση και επισης να μου πει ποτε θα διακοψω τα φαρμακα...Εσεις με την εμπειρια που εχετε τι λετε??


    Εμένα ο γιατρός μου είχε προτείνει αντικαταθλιπτικό παράλληλα με το ψυχωσικό αλλά τελικά δεν το πήρα αποφάσισα να πολεμήσω μόνος με την ατονία. Δεν θυμάμαι πιο μου είχε προτείνει αλλά μου τόνισε ότι δημιουργεί μια άλλη κατάσταση στον εγκέφαλο, κάπως τον μπουστάρει.

    Τώρα βέβαια είμαι καλά και ευτυχώς δεν επιβαρύνθηκα τότε με δεύτερο φάρμακο

Similar Threads

  1. Καλώς σας βρήκα!
    By thelwnaginwygihs in forum Παχυσαρκία
    Replies: 17
    Last Post: 12-03-2015, 21:31
  2. Καλώς σας βρήκα
    By emmajimny in forum Παχυσαρκία
    Replies: 6
    Last Post: 28-01-2014, 05:56
  3. καλώς σας βρήκα!
    By maraki71 in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 1
    Last Post: 17-11-2010, 09:19
  4. Καλώς σας βρήκα!!
    By onelifeonechance in forum Παχυσαρκία
    Replies: 10
    Last Post: 26-01-2010, 17:28
  5. ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!!!
    By EVI7 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 37
    Last Post: 11-07-2008, 18:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •