Βοήθεια - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 53

Thread: Βοήθεια

  1. #31
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Afroula View Post
    Ολα αυτα τα εκανα για το σπιτι το έκανα φίλο κ φτερό..παντως καθε μερα ψάχνω τα παιδια κ εμενα δεν έχω βρει κάτι κ δν εχουμε ξαναπάει στο οικοπεδο..θα δω τωρα για την αντιβιωση που λες γτ κ εγω κ τα μικρα κάνουμε αλλεργίες στις αντιβιωσεις..μονο αμοξυκιλινη μπορούμε να πάρουμε.. πητα κ το κουμπάρο μου που ειναι γιατρος σε χωριό.κ μου ειπε.οτι εχει κανει αφαιρέσει τσιμπουριων αλλα προληπτικα δν δινει αντιβιωση..
    Έχει ένα σπρέι στο φαρμακείο είναι ειδικό για ακαρεα και για ψύλλους .Αφού καθαρίσεις όλο το Σπίτι ψέκασε όλες τις υφασμάτινες επιφάνειες σαλονι,στρωμματα κουρτίνες ακόμα και μέσα στις ντουλάπες και θα είσαι μια χαρά!
    Είναι πολύ αποτελεσματικόκαι όσοι έχουν κατοικίδιο στο σπίτι και βασανίζονται με αλλεργίες αυτό τους έχει σώσει!!!Σκοτώνει ότι αυγό έχει αφεισει και το κυριοτερο συνίσταται σε άτομα που είναι ευαίσθητα με μυρωδιές και αλλεργίες.

  2. #32
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Alexes 93 View Post
    Αντώνη εσύ πως κατάλαβες οτ σου μετέδωσε λαιμ?
    Ο γιατρος μου ειπε πως μαλλον ειναι lyme γιατι εβγαλα ένα εξάνθημα που μοιάζει πολυ με bulls eye και είχα/έχω πονους στο αρθρώσεις, δεν έχω ολοκληρώσει τον εργαστηριακό έλεγχο. Αλλά επειδη είμαι σε γκρουπ με άτομα που νοσουν, πολλές φορες δεν εμφανιζεις καν το τυπικο εξάνθημα ή καποιο τρανταχτο συμπτωμα και σου κάνει ζημιά μακρόπροθεσμα.

    Εγω επειδη είχα πάντα επαφή με έντομα κλπ, πολυ πιθανον και η ορθοστατικη να οφείλεται εκεί, το lyme κάνει νευρολογικά συμπτώματα και η ορθοστατικη είναι νευρολογικο σύνδρομο και το έχουν καταχωρημένο ως μια απο τις υποκειμενες αιτίες. Αλλά αυτό είναι προς το παρον μονο μια εικασία του γιατρού μου, αν έχω χρόνιο λαιμ απο προηγουμενο τσίμπημα. Προς το παρον παιρνω ακόμα αντιβιωση μεχρι να φύγουν τα εξανθήματα και μετά θα κάνω τις εξετασεις.

  3. #33
    Ναι έχει λογική έτσι όπως το λες... Μακάρι να είναι κτ τετοιο.

  4. #34
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Alexes 93 View Post
    Αντώνη εσύ πως κατάλαβες οτ σου μετέδωσε λαιμ?
    Quote Originally Posted by Alexes 93 View Post
    Ναι έχει λογική έτσι όπως το λες... Μακάρι να είναι κτ τετοιο.
    Αν οφείλεται εκει η ορθοστατικη προσωπικα θα ανακουφιστω πολυ γιατί τουλάχιστον θα ξέρω τι να κανω. Θα δείξει σε κάνα μήνα όταν τελειωσω με την αγωγή. Προς το παρον εγώ είμαι κάθε μέρα με πονους αριστερά ,στο σαγόνι ,στο αριστερό χέρι, στο στήθος και φοβαμαι μήπως μου έκανε τιποτα στην καρδιά γιατί και εκεί μπορει να κάνει θέμα. Περιμενω να δω ποτε θα μπορεσει ο γιατρός να περασει να με δει, γιατί με τη δουλεια ουτε να φύγω δεν μπορω.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    234
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Eιναι επισημη διεθνής οδηγία.

    Εβγαλες σπυρακι? Είναι κόκκινο? Πώς είναι;
    Εγω εχω κατι πολυ μικρα σπυρακια σαν κουνουπι που μερα με τη μερα ειναι κ πιο αχνα κάποια εχουν εξαφανιστεί.. τα παιδια δν εχουν κοκκινα σημαδακια

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    164
    Quote Originally Posted by Afroula View Post
    Εγω εχω κατι πολυ μικρα σπυρακια σαν κουνουπι που μερα με τη μερα ειναι κ πιο αχνα κάποια εχουν εξαφανιστεί.. τα παιδια δν εχουν κοκκινα σημαδακια
    Δεν ειναι κατι ρε παιδια, μην φοβηζετε την γυναικα τζαμπα. Με εχουν τσιμπησει ποσα παλιο τσιμπουρια προς θεου. Αν ηταν θα σ ελεγε κ ο κτηνιατρος, εφοσον εξαφανιζονται δεν ειναι κατι το ανησυχιτικο. Αφρουλα μου εσυ πραξε αυτο που νομιζεις εφοσον εχεις κ τον αντρα σ που ειναι παθολογος. Μην την αγχονετε ρε παιδια κριμα ειναι εχει κ μικρα παιδια κ οσα λεμε εδω μεσα σε δημιουργουν ψυχολογικο. Γλυκια μ ηρεμισε κ βγες απο το παλιο ιντερνετ μονο κακο μας κανει.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    234
    Quote Originally Posted by Ariel96 View Post
    Δεν ειναι κατι ρε παιδια, μην φοβηζετε την γυναικα τζαμπα. Με εχουν τσιμπησει ποσα παλιο τσιμπουρια προς θεου. Αν ηταν θα σ ελεγε κ ο κτηνιατρος, εφοσον εξαφανιζονται δεν ειναι κατι το ανησυχιτικο. Αφρουλα μου εσυ πραξε αυτο που νομιζεις εφοσον εχεις κ τον αντρα σ που ειναι παθολογος. Μην την αγχονετε ρε παιδια κριμα ειναι εχει κ μικρα παιδια κ οσα λεμε εδω μεσα σε δημιουργουν ψυχολογικο. Γλυκια μ ηρεμισε κ βγες απο το παλιο ιντερνετ μονο κακο μας κανει.
    Χαχαχχα μιλησες στη ψυχή μου να ξερεις! Θα κανω αυτο που μου είπαν οι δικοι μου κ σε περίπτωση που κάτι αλλάξει θα πάρουμε αγωγη..με το να το σκέφτομαι τωρα δν κανω κατι..εξάλλου δν εχουμε κάποιο σύμπτωμα κ εδω κ 2 μερες δν εχω βρει αλλο..θα ψεκασμούς κ το οικοπεδο κ ολα καλα πιστευω!!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    164
    Quote Originally Posted by Afroula View Post
    Χαχαχχα μιλησες στη ψυχή μου να ξερεις! Θα κανω αυτο που μου είπαν οι δικοι μου κ σε περίπτωση που κάτι αλλάξει θα πάρουμε αγωγη..με το να το σκέφτομαι τωρα δν κανω κατι..εξάλλου δν εχουμε κάποιο σύμπτωμα κ εδω κ 2 μερες δν εχω βρει αλλο..θα ψεκασμούς κ το οικοπεδο κ ολα καλα πιστευω!!
    Ετσι καλη μ μπραβο καλα θα κανεις. Αστο να παει στο καλο κ στα βουνα. Επεισης συγνωμη ειμαι μικρη κ σ μιλαω στν ενικο αλλα εχω τοση εμπειρια σε πολλα πραγματα που πραγματικα νιωθω οικια εδω μεσα κ θελω να βοηθησω οσο μπορω

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    234
    Quote Originally Posted by Ariel96 View Post
    Ετσι καλη μ μπραβο καλα θα κανεις. Αστο να παει στο καλο κ στα βουνα. Επεισης συγνωμη ειμαι μικρη κ σ μιλαω στν ενικο αλλα εχω τοση εμπειρια σε πολλα πραγματα που πραγματικα νιωθω οικια εδω μεσα κ θελω να βοηθησω οσο μπορω
    Χαχαχχα τωρα μου έκανες τη καρδια περιβόλι..κ εγω μικρη λεω οτι ειμαι 31 αμα.μου μιλαγες στο πληθυντικό θα φαρμάκωθω χαχαχχαχαχα

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    164
    Quote Originally Posted by Afroula View Post
    Χαχαχχα τωρα μου έκανες τη καρδια περιβόλι..κ εγω μικρη λεω οτι ειμαι 31 αμα.μου μιλαγες στο πληθυντικό θα φαρμάκωθω χαχαχχαχαχα
    χαχαχαχα ελα μωρεεεεε σιγα την διαφορα εγω 24

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    234
    Quote Originally Posted by Ariel96 View Post
    χαχαχαχα ελα μωρεεεεε σιγα την διαφορα εγω 24
    Ε καλά οντως εισαι μικρη..χαχαχχαχα ξερεις ειμαι στην ηλικία τωρα που τα 18 χρόνια με λενε κυρία κ καπως μου φαίνεται.. παει γερασα κ εγω λεω!!

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Καλυτερα δειξτο στον κτηνίατρο.Οτι και να σου πούμε εμεις εικασίες θα ειναι
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  13. #43
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Afroula View Post
    Ε καλά οντως εισαι μικρη..χαχαχχαχα ξερεις ειμαι στην ηλικία τωρα που τα 18 χρόνια με λενε κυρία κ καπως μου φαίνεται.. παει γερασα κ εγω λεω!!
    Ελα φτιαξε μας κι αλλο την διαθεση ...ακου εκει κυρια χαχα!

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    164
    Quote Originally Posted by Afroula View Post
    Ε καλά οντως εισαι μικρη..χαχαχχαχα ξερεις ειμαι στην ηλικία τωρα που τα 18 χρόνια με λενε κυρία κ καπως μου φαίνεται.. παει γερασα κ εγω λεω!!
    Χαχαχαχα μην δινεις σημασια κ εμενα κυρια με φωναζουν τα πιτσιρικια κ να πω οτι μοιαζω για 24 θα ελεγα. Για 15 μοιαζω :')

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    234
    Quote Originally Posted by Ariel96 View Post
    Χαχαχαχα μην δινεις σημασια κ εμενα κυρια με φωναζουν τα πιτσιρικια κ να πω οτι μοιαζω για 24 θα ελεγα. Για 15 μοιαζω :')
    Χαχαχχαχα δν πειραζει η γιαγιά μου ελεγε ειναι ωραίο να μεγαλωνεις!!! Σε ευχαριστώ κ πάλι για τα λόγια σου με εκανες να ηρεμησω κ να σκεφτώ λογικα!!!να είσαι καλά!!

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή ή τίποτε άλλο? Βοήθεια παρακαλώ! Βοήθεια!
    By kanela2 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 27-04-2020, 22:33
  2. ΒΟΗΘΕΙΑ!Διακοπη εφεξορ αποτομα ΒΟΗΘΕΙΑ!
    By anxious4ever in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 47
    Last Post: 11-04-2019, 23:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •