Νιώθω μόνος!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363

    Νιώθω μόνος!!

    Παίδες θα σας εκμηστηρευτο κάτι. Σήμερα ένα δικό μου πρόσωπο βγήκε για φαγητό με μια παρέα. Εγώ κατά κάποιο τρόπο ζηλεψα λίγο, γιατί το τελευταίο διάστημα νιώθω μόνος και θέλω παρέα. Βέβαια αυτοί που τον καλέσανε έχουν μεγαλύτερη οικειότητα μαζί του χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν γνωρίζουν και εμένα, τέλος πάντων αυτό ήθελα να σας πω νιώθω μόνος, σήμερα πήρα λίγο μεγαλύτερη δόση φαρμάκων για της σκέψης, είμαι σίγουρος με μια καλή παρέα θα νιώσω καλύτερα!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,351
    Γεια σου Αντρέα!
    Είμαι ο Παναγιώτης και ξενυχτώ μαζί σου!
    Τί σου αρέσει να κάνεις;

    Ίσως αυτή η μουσική σου φτιάξει το κέφι
    https://www.youtube.com/watch?v=C6_ql03n-vQ

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Γεια σου Αντρέα!
    Είμαι ο Παναγιώτης και ξενυχτώ μαζί σου!
    Τί σου αρέσει να κάνεις;

    Ίσως αυτή η μουσική σου φτιάξει το κέφι
    https://www.youtube.com/watch?v=C6_ql03n-vQ
    Ευχαριστώ Παναγιώτη δεν ακούω τέτοια μουσική αλλά η κοπέλα έχει ωραία μάτια, οπότε άξιζε τον κόπο!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,351
    Χα χα χα! Όλα για μια γυναίκα ή εξ αιτίας μιας γυναίκας τα κάνουμε!
    Ευλογώ τον Δημιουργό που έφτιαξε τέτοια ομορφιά για τα μάτια μας να γλεντούν.

    Είσαι ερωτευμένος; Ήσουν παλαιότερα; Ήταν η ομορφότερη γυναίκα στον κόσμο όλο;
    Σε ρωτάω γιατί εγώ έχω νοιώσει έτσι και μου άλλαξε όλη τη ζωή.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Χα χα χα! Όλα για μια γυναίκα ή εξ αιτίας μιας γυναίκας τα κάνουμε!
    Ευλογώ τον Δημιουργό που έφτιαξε τέτοια ομορφιά για τα μάτια μας να γλεντούν.

    Είσαι ερωτευμένος; Ήσουν παλαιότερα; Ήταν η ομορφότερη γυναίκα στον κόσμο όλο;
    Σε ρωτάω γιατί εγώ έχω νοιώσει έτσι και μου άλλαξε όλη τη ζωή.
    Ερωτευμένος δεν υπήρξα ποτέ, απλός παλαιότερα μου άρεσαν κάποιες κοπέλες, πολύ παλαιότερα όταν πήγαινα σχολείο ακόμα!

  6. #6
    Meditation
    Guest
    ΔΕΝ είσαι ο μόνος που νιώθει μόνος! Να το θυμάσαι....
    Διεκδίκησε τη ζωή είναι μπροστά σου. Δημιούργησε σχέσεις, μην αναλύεις τόσο πολύ τις καταστάσεις! Αυτοί που βγήκαν μεταξύ τους και εσένα δεν σου είπαν προφανώς έχουν άλλη σχέση, λόγω συνθηκών! Μην χαλιέσαι και μην σκας για αυτά!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Παίδες θα σας εκμηστηρευτο κάτι. Σήμερα ένα δικό μου πρόσωπο βγήκε για φαγητό με μια παρέα. Εγώ κατά κάποιο τρόπο ζηλεψα λίγο, γιατί το τελευταίο διάστημα νιώθω μόνος και θέλω παρέα. Βέβαια αυτοί που τον καλέσανε έχουν μεγαλύτερη οικειότητα μαζί του χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν γνωρίζουν και εμένα, τέλος πάντων αυτό ήθελα να σας πω νιώθω μόνος, σήμερα πήρα λίγο μεγαλύτερη δόση φαρμάκων για της σκέψης, είμαι σίγουρος με μια καλή παρέα θα νιώσω καλύτερα!!
    Με αυτό το άτομο γιατί δεν κανονίζεις να βγεις; για το δικό σου πρόσωπο λέω

  8. #8
    Meditation
    Guest
    Θα μπορούσες πολύ άνετα να κρατήσεις και εσύ επαφές μαζί τους. Και να τους πεις αν βγουν να πουν και σε σένα! Αλλά αν δεν είναι εφικτό δεν πειράζει, κοινωνικοποιήσου μέσα από τους χώρους που κινείσαι καθημερινά. Εργάζεσαι? Κάνεις κάτι μέσα στη μέρα σου?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Θα μπορούσες πολύ άνετα να κρατήσεις και εσύ επαφές μαζί τους. Και να τους πεις αν βγουν να πουν και σε σένα! Αλλά αν δεν είναι εφικτό δεν πειράζει, κοινωνικοποιήσου μέσα από τους χώρους που κινείσαι καθημερινά. Εργάζεσαι? Κάνεις κάτι μέσα στη μέρα σου?
    Δεν κάνω τίποτα εργάζομαι σχετικό είναι αυτό ολόκληρο θέμα!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Χα χα χα! Όλα για μια γυναίκα ή εξ αιτίας μιας γυναίκας τα κάνουμε!
    Ευλογώ τον Δημιουργό που έφτιαξε τέτοια ομορφιά για τα μάτια μας να γλεντούν.

    Είσαι ερωτευμένος; Ήσουν παλαιότερα; Ήταν η ομορφότερη γυναίκα στον κόσμο όλο;
    Σε ρωτάω γιατί εγώ έχω νοιώσει έτσι και μου άλλαξε όλη τη ζωή.
    Μάλιστα...Εκτός του ότι αυτός ο ρημάδης ο Δημιουργός είναι πάντα...αρσενικό, τυχαίο, δε νομίζω, δε φτάνει λοιπόν αλλά και έφτιαξε τη Γυναίκα για να γλεντάνε τα ματάκια σας. Αν αυτό δεν είναι ο καλύτερα κρυμμένος σεξισμός και υποτίμηση της γυναίκας σε αντικείμενο για τη θέαση του ανδρικού φύλου, εμένα να με χέσετε.
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,351
    Quote Originally Posted by BlackCoral View Post
    Μάλιστα...Εκτός του ότι αυτός ο ρημάδης ο Δημιουργός είναι πάντα...αρσενικό, τυχαίο, δε νομίζω, δε φτάνει λοιπόν αλλά και έφτιαξε τη Γυναίκα για να γλεντάνε τα ματάκια σας. Αν αυτό δεν είναι ο καλύτερα κρυμμένος σεξισμός και υποτίμηση της γυναίκας σε αντικείμενο για τη θέαση του ανδρικού φύλου, εμένα να με χέσετε.
    Το τελευταίο δείγμα γυναικοκρατίας είναι η ονομασία των Αθηνών όπου όλοι οι άντρες ψήφισαν Ποσειδώνα για προστάτη της πόλης και όλες οι γυναίκες ψήφισαν Αθηνά. Υπήρχε μια γυναίκα παραπάνω και η πόλη ονομάστηκε Αθήνα.
    Είναι σεξισμός καθ' ότι θεωρώ τις γυναίκες ανώτερα όντα αντιπροσώπους της ομορφιάς του Θεού. Δεν είναι υποτίμηση καθ' ότι η γυναίκα είναι δυνατότερο πλάσμα του ανδρός κατά τους πόνους της γέννας.
    Ο άνδρας οφείλει σαν πιο μυώδης να προστατεύει τη γυναίκα και να είναι ο κυνηγός που θα φέρει τροφή στο σπίτι. Οι γυναίκες έχουν την Άρτεμη και την Ήρα και την Αθηνά προστάτιδες.

    Όσον αφορά το γένος του Θεού είναι και θηλυκό και αρσενικό.

    Κατά την αρχαιότητα ο άνθρωπος ορίζεται σαν τον έχων την μορφή ανδρός

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Αφηστε τα μιση και πιαστε το μεθυσι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Το τελευταίο δείγμα γυναικοκρατίας είναι η ονομασία των Αθηνών όπου όλοι οι άντρες ψήφισαν Ποσειδώνα για προστάτη της πόλης και όλες οι γυναίκες ψήφισαν Αθηνά. Υπήρχε μια γυναίκα παραπάνω και η πόλη ονομάστηκε Αθήνα.
    Είναι σεξισμός καθ' ότι θεωρώ τις γυναίκες ανώτερα όντα αντιπροσώπους της ομορφιάς του Θεού. Δεν είναι υποτίμηση καθ' ότι η γυναίκα είναι δυνατότερο πλάσμα του ανδρός κατά τους πόνους της γέννας.
    Ο άνδρας οφείλει σαν πιο μυώδης να προστατεύει τη γυναίκα και να είναι ο κυνηγός που θα φέρει τροφή στο σπίτι. Οι γυναίκες έχουν την Άρτεμη και την Ήρα και την Αθηνά προστάτιδες.

    Όσον αφορά το γένος του Θεού είναι και θηλυκό και αρσενικό.

    Κατά την αρχαιότητα ο άνθρωπος ορίζεται σαν τον έχων την μορφή ανδρός
    Τι τιμή για το γυναικείο φύλο η δύναμή του να ορίζεται αποκλειστικά από τη δυνατότητα των ωοθηκών του να παράγουν ωάρια και να κυοφορούν. Λίγο βιολογικά ντετερμινιστικό και αποκληρωτικό για όσες δε θέλουν ή δε δύνανται να κυοφορήσουν και περάσουν το εξαγνιστικό και αποθεωτικό μαρτύριο της τεκνοποίησης που θα τις εξυψώσει ως το υψηλό ιδανικό της ισότητας. Εκτός του πασιφανούς της ύπαρξης ενός θεού, με μικρό το γράφω και δεν είναι τυχαίο, ξεχνάς ότι το μυώδες του άνδρα είναι μύθος, η έλλειψη μυών στη γυναίκα είναι μύθος, το τι οφείλει το κάθε φύλο είναι μύθος, δε ζητήσαμε την προστασία κανενός, την προστασία τη ζητάει όποιος τη χρειάζεται, δηλαδή ο αδύναμος στη μάχη. Δε ζούμε στην αρχαιότητα η οποία έχει απέλθει, δυστυχώς για κάποιους, ευτυχώς για άλλους. Κυνηγός ήταν η Άρτεμις, οι Αμαζόνες, αν το πάμε μυθολογικά. Δε φτάνει που υπάρχει θεός, τώρα έχει δύο γένη. Μετεξέλιξη. χαχαα
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,351
    Quote Originally Posted by BlackCoral View Post
    Τι τιμή για το γυναικείο φύλο η δύναμή του να ορίζεται αποκλειστικά από τη δυνατότητα των ωοθηκών του να παράγουν ωάρια και να κυοφορούν. Λίγο βιολογικά ντετερμινιστικό και αποκληρωτικό για όσες δε θέλουν ή δε δύνανται να κυοφορήσουν και περάσουν το εξαγνιστικό και αποθεωτικό μαρτύριο της τεκνοποίησης που θα τις εξυψώσει ως το υψηλό ιδανικό της ισότητας. Εκτός του πασιφανούς της ύπαρξης ενός θεού, με μικρό το γράφω και δεν είναι τυχαίο, ξεχνάς ότι το μυώδες του άνδρα είναι μύθος, η έλλειψη μυών στη γυναίκα είναι μύθος, το τι οφείλει το κάθε φύλο είναι μύθος, δε ζητήσαμε την προστασία κανενός, την προστασία τη ζητάει όποιος τη χρειάζεται, δηλαδή ο αδύναμος στη μάχη. Δε ζούμε στην αρχαιότητα η οποία έχει απέλθει, δυστυχώς για κάποιους, ευτυχώς για άλλους. Κυνηγός ήταν η Άρτεμις, οι Αμαζόνες, αν το πάμε μυθολογικά. Δε φτάνει που υπάρχει θεός, τώρα έχει δύο γένη. Μετεξέλιξη. χαχαα
    Πόσο πιθανό θεωρείς να έχουν γίνει όλα "τυχαία;"

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Νιώθω μόνος στην πόλη που ζω
    By Michael21gr in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 03-03-2019, 10:38
  2. Νιώθω μόνος
    By John11 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 03-10-2016, 06:35
  3. Νιωθω πως δν μ καταλαβαινει κανεις ... Νιωθω μονος
    By Sotirishatzi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 01-12-2015, 10:03
  4. Νιωθω μονος
    By Deleted-2807 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 21
    Last Post: 19-06-2014, 03:56
  5. Νιώθω μόνος
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 07-09-2012, 14:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •