Κούραση και ψυχολογία - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Ίσως φταίω και εγώ, πάω σε μια ψυχολόγο της λέω ότι είναι να της πω και φεύγω ανακουφισμένος, μετά μου έρχεται μια σκέψη άσχημη μετά από ώρα αλλά δεν δίνω σημασία περνάνε η μέρες καλά και επειδή δεν ήμουν πολύ καλά κάνω το λάθος προχθές και μιλάω σε μια άλλη ψυχολόγο στο μίλα μου και με έστησε στο τοίχο με την καλή έννοια, με της ερωτήσεις της και λέω πράγματα που τόσο αναλυτικά που μερικά από αυτά δεν τα έχω πει ούτε στην κανονική ψυχολόγο. Παίρνω τηλέφωνο την ψυχίατρο μου τηλέφωνο προβλήματα προέκυψαν σε αυτήν δεν είναι σε θέση να ασχοληθεί αυτή την χρονική περίοδο, μου προτείνει έναν άλλον ψυχίατρο 80 χιλιόμετρα μακριά. Έχω τα χάπια ευτυχώς!!
    Καλό είναι να κατασταλαξης σε μια γιατρό γιατί εμένα μόνο που το διάβασα μου έβγαλε ένα μπέρδεμα...πες από εδώ πες από εκεί ,πολλές και διαφορετικές πληροφορίες μαζί ,ίσως δεν βοηθάει και τόσο...
    Διάλεξε ποια από τις δυο νομίζεις ότι θα νοιώθεις πιο καλά ή Κάνε ένα κουράγιο να βρεις μια άλλη Για να μπορέσεις να μπεις σε μια σειρά.

    Ότι είναι αν θες γράψε στο δικό σου θέμα μην ενοχλεί τον Κυκνο ....

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    124
    Καλησπέρα κύκνε
    Και εγώ πάνω κάτω έτσι είμαι με την κατάθλιψη δεν κοιμάμαι καλά δεν ξυπνάω καλά κούραση, έκανα και εξετάσεις και πίνω σίδηρο και εγώ αλλά σε σκόνη, αν και δεν ξέρω γιατί έχω χαμηλό σίδηρο, ελπίζω να γίνεις καλύτερα..

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Twome22 View Post
    Καλησπέρα κύκνε
    Και εγώ πάνω κάτω έτσι είμαι με την κατάθλιψη δεν κοιμάμαι καλά δεν ξυπνάω καλά κούραση, έκανα και εξετάσεις και πίνω σίδηρο και εγώ αλλά σε σκόνη, αν και δεν ξέρω γιατί έχω χαμηλό σίδηρο, ελπίζω να γίνεις καλύτερα..
    Καλησπέρα, σ' ευχαριστώ... Κι εγώ το ελπίζω...

    Και τώρα κουρασμένη νιώθω, θα προσπαθήσω σε λίγο να κοιμηθώ αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω γιατί φοβάμαι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #19
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλησπέρα, σ' ευχαριστώ... Κι εγώ το ελπίζω...

    Και τώρα κουρασμένη νιώθω, θα προσπαθήσω σε λίγο να κοιμηθώ αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω γιατί φοβάμαι...
    Ελπιζω οχι για τον ιδιο λογο ακόμα ετσι?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Ελπιζω οχι για τον ιδιο λογο ακόμα ετσι?
    Όχι, δεν είναι λόγω αυτού που συζητήσαμε χθες... Είναι λόγω της άσχημης εμπειρίας του μακρινού παρελθόντος που φοβάμαι να κοιμηθώ τα μεσημέρια, πρέπει να είμαι πτώμα στην κούραση για ν΄αποκοιμηθώ, έτσι ούτε σήμερα το κατάφερα... Ξάπλωσα για λίγο αλλά για ύπνο ούτε λόγος οπότε σηκώθηκα... Έφτιαξα καφέ για να με τονώσει λίγο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Μ' αρέσει που αναρωτιέμαι γιατί νιώθω κουρασμένη... Πώς να μην νιώθω αφού δεν κοιμάμαι καλά; Με ταλαιπωρούν πάλι εφιάλτες τις τελευταίες μέρες και ξυπνάω με χάλια διάθεση... Οτιδήποτε με απασχολεί τις μέρες απ' το πιο ασήμαντο ως το πιο σοβαρό το βλέπω στον ύπνο μου και δεν ξεκουράζομαι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Replies: 4
    Last Post: 29-07-2019, 23:35
  2. Συμπτώματα με την κουραση
    By Antonis8 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 37
    Last Post: 10-04-2019, 01:10
  3. Σχολειο και κουραση- wtf?-.-
    By ChrisaSecret in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 17
    Last Post: 19-09-2012, 21:49
  4. Κούραση συνέχεια
    By eve in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 15-01-2011, 00:04
  5. ΤΡΟΜΕΡΗ ΚΟΥΡΑΣΗ
    By jim33 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 20-10-2006, 05:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •