Νιώθω δεν έχω φίλους - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Το πρόβλημά σου είναι λοιπόν ότι δεν έχεις αποδεχτεί αυτή την πλευρά του εαυτού σου και αυτό επηρεάζει και την υπόλοιπη ζωή σου. Δεν είναι το θέμα των φίλων. Αν δεν λύσεις αυτό, δεν θα λύσεις και τα υπόλοιπα.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Το πρόβλημά σου είναι λοιπόν ότι δεν έχεις αποδεχτεί αυτή την πλευρά του εαυτού σου και αυτό επηρεάζει και την υπόλοιπη ζωή σου. Δεν είναι το θέμα των φίλων. Αν δεν λύσεις αυτό, δεν θα λύσεις και τα υπόλοιπα.
    Εγώ την έχω αποδεχτεί αυτή την πλευρά και ποτέ δεν είχα πρόβλημα με αυτό που είμαι. Οι άλλοι έχουν το πρόβλημα πολλές φορές. Επίσης πολλές φορές υπάρχει η ταση οι γκει να κανουν παρέα με λεσβίες και γενικά όλοι αυτοί μαζί με άτομα ίδιου σεξ προσαν και με κάνει και νιωθω ότι αυτο-περιχαρακωνονται. Δεν το θέλω αυτό.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Μα πως το έχεις αποδεχτεί όταν ουσιαστικά ντρέπεσαι για εσένα; Όταν λες ότι είσαι gay, έχεις 7 χρόνια σχέση αλλά δεν θες να το δηλώσεις διότι θα είναι δεσμευτικό αν θες να κάνεις κάτι με κοπέλα μελλοντικά ή να παντρευτείς;

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Μα πως το έχεις αποδεχτεί όταν ουσιαστικά ντρέπεσαι για εσένα; Όταν λες ότι είσαι gay, έχεις 7 χρόνια σχέση αλλά δεν θες να το δηλώσεις διότι θα είναι δεσμευτικό αν θες να κάνεις κάτι με κοπέλα μελλοντικά ή να παντρευτείς;
    Επειδή θεωρώ πως μάλλον εις βάρος μου θα χρησιμοποιηθεί για αυτό. Όχι ότι εγώ νιώθω ότι είναι λάθος. Όπως και το ότι είμαι αριστερόχειρας, σε ολους φαίνεται τόσο περίεργο. Λεω αν τους ειναι περιεργο οτι γραφω με το αλλο χερι, φανταοσυ αυτο πως θα οτυς φανει.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ναι, αλλά εσύ αρνείσαι να μοιραστείς ακόμα και με τους φίλους σου και με τους στενούς σου ανθρώπους αυτό το κομμάτι, που αφού είναι δικοί σου άνθρωποι και κάπως να τους φανεί αρχικά, μετά θα σε αποδεχτούν για αυτό που είσαι. Δεν γίνεται να ζούμε με βάση αυτά που νομίζουμε ότι εγκρίνουν οι άλλοι και μέσα σε ένα ψέμα. Όπως βλέπεις επηρεάζει όλες τις διαπροσωπικές μας σχέσεις μετά.

    Επίσης αν έχεις αποδεχτεί ότι είσαι gay, πως είναι δυνατόν να σκέφτεσαι ότι μπορεί στο μέλλον να θες να δοκιμάσεις κάτι με γυναίκα; Είναι σαν να λέει κάποιος που είναι straight και δεν του έχει περάσει ποτέ από το μυαλό ότι είναι κάτι άλλο, ότι σκέφτεται να δοκιμάσει μεάτομα του ίδιου φύλλου.Εμένα πιο πολύ σαν να είσαι είτε μπερδεμένος, είτε σε άρνηση μου φαίνεσαι. Η σχέση σου τι λέει για όλα αυτά; Δεν αισθάνεται άσχημα που τον κρύβεις τόσα χρόνια;

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Ναι, αλλά εσύ αρνείσαι να μοιραστείς ακόμα και με τους φίλους σου και με τους στενούς σου ανθρώπους αυτό το κομμάτι, που αφού είναι δικοί σου άνθρωποι και κάπως να τους φανεί αρχικά, μετά θα σε αποδεχτούν για αυτό που είσαι. Δεν γίνεται να ζούμε με βάση αυτά που νομίζουμε ότι εγκρίνουν οι άλλοι και μέσα σε ένα ψέμα. Όπως βλέπεις επηρεάζει όλες τις διαπροσωπικές μας σχέσεις μετά.

    Επίσης αν έχεις αποδεχτεί ότι είσαι gay, πως είναι δυνατόν να σκέφτεσαι ότι μπορεί στο μέλλον να θες να δοκιμάσεις κάτι με γυναίκα; Είναι σαν να λέει κάποιος που είναι straight και δεν του έχει περάσει ποτέ από το μυαλό ότι είναι κάτι άλλο, ότι σκέφτεται να δοκιμάσει μεάτομα του ίδιου φύλλου.Εμένα πιο πολύ σαν να είσαι είτε μπερδεμένος, είτε σε άρνηση μου φαίνεσαι. Η σχέση σου τι λέει για όλα αυτά; Δεν αισθάνεται άσχημα που τον κρύβεις τόσα χρόνια;
    Πολλές φορές από μεμονωμένα πράγματα που έχω ακούσει έχω νιώσει ότι θα πιστεύουν άσχημα πράγματα για μενα. Πχ ο πιο στενός μου φίλος έλεγε για κάποιον ότι είναι γκει και οτι βρηκε δουλεια εκει που βρηκε επειδη και ο προισταμενος ειναι γκει και οτι οι γκει εχουν κυκλωματα και με επιασε γελιο. Και μου λεει μην γελας απλα ευ δεν εχεις ιδεα τι συμβαινει με τους γκει και πως υποστηριζονται μεταξυ τους. Και τοτε καταλαβα οτι ειναι στην κοσμαρα του

    Γενικά μου αρέσει να μην ειναι στενομυαλος και να δοκιμαζω πραγματα. Αν καποια στιγμη ηθελα ναδοκιμασω θα το εκανα. Η σχεση μου εχει βασικα σχεση με καποια γκει ατομα οποτε δεν το νιωθει ετσι αλλα ουτε αυτος εχει πει για εκεινον στον περιγυρω του. Εγω αισθανομαι ασχημα που τον κρυβω, Βεβαια τον εχουν γνωρισει σαν φιλο και τον συμπαθουν.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Νιωθω πολυ παραξενα..νιωθω οτι παω στα χαμενα.
    By Confused889 in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 2
    Last Post: 21-02-2019, 13:32
  2. Replies: 3
    Last Post: 15-10-2018, 02:23
  3. νιωθω μοναξιά δεν εχω φιλους
    By toloo22 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 10-11-2017, 00:46
  4. Χωρίς φίλους στην πόλη μου, νιώθω τόσο άδειος
    By Michael21gr in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 18
    Last Post: 18-08-2017, 23:53
  5. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 02:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •