Γνώμες από γνώστες - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 51
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Να χωρισει;
    Οχι δεν ειναι απαραιτητο κατι τετοιο

  2. #17
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Οκ ακου λοιπον εγω νιωθω ανεκαθεν μια ταση υποτακτικοτητας και οχι επειδη ειδα τσοντες ή ειδα το 50 αποχρωσεις του γκρι, αλλα επειδη το νιωθω εγκεφαλικά, δηλαδή ο εγκεφαλος μου με βαζει σε αυτη τη διαδικασια. Εχω μια πολυ καλη σχεση με μια συντροφο που τη λατρευω και με λατρευει, αλλα επειδή την γνωρίζω παρα πολυ καλά διοτι εχω αρκετα χρονια σχεση γνωριζω πως μινιμουμ θα σοκαριστει με μαξιμουμ να μην ξερω που θα καταληξει αν της έλεγα πως νιωθει ο εγκεφαλος μου και τι αποζητά. Τι θελω να σου πω με αυτό το να ζητησεις απο καποιον να εξερευνήσει νέες παραμέτρους αν τον γνωριζεις πολυ καλά ισως να ειναι εφικτό ισως και οχι. Εγω για παράδειγμα αν έλεγα στη συντροφο μου λατρεια μου ξερεις θελω να γινεις η Domme μου θα μου πει σόρρι δεν έχω καμια ορεξη να μπω σε αυτό το τριπακι. Δεν έχει σημασια το ποσο σε αγσπάει ή όχι για να κάνει κατι τέτοιο, γιατί είναι σαν να της ζητάς για παράδειγμα να φάει ένα φαγητό που μισει και να το κανει συχνα.

    Τι θελω να σου πω με αυτά ο πειραματισμός δεν αρκεί για να μπει καποιος σε αυτόν τον κόσμο, χρειάζεται να το έχει μέσα του και να βρει καποιον ή καποια που και εκεινος ή εκεινη ννιωθει το ίδιο παθος για αυτό και να το απελευθερώσει. Οι 50 αποχρωσεις του γκρι ή πχ καποιες τσοντες δεν αρκουν για να μπει καποιος σε αυτό το τριπάκι, θεωρώ πως το έχει έμφυτο και το εξωτερικευει αν και εφοσον μπορει.
    Δεν μπορείς νομίζω στον ερωτικό τομέα με την σύντροφό σου να πας από το ένα άκρο στο άλλο.
    Αν εσείς βρισκεσται σε ένα άλλο ερωτικό επίπεδο δεν μπορείς από την μια μέρα στην άλλη να της ζητήσεις να πάτε σε κάτι άγνωστο και τόσο τολμηρό μάλλον γι αυτήν .
    Αυτά γίνονται πάντα σταδιακά και πάντα πειραματικα τις πρώτες φορές...
    Εκ του αποτελέσματος κρίνεις αν προχωράς ή όχι ....υποθετικά δεν μιλάς ποτέ ,προτεινεις ,δοκιμάζεις και αναλόγως συνεχίζεις ...
    Αυτά νομίζω κάνουν πιο ξεκάθαρη την κατάσταση Και ίσως έτσι δεν μένουν ερωτικά απωθημένα σε κανέναν από τους δυο

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    225
    Mindcrime νομίζω συνεννοηθήκαμε. Φυσικά και οι 50 (μουφα) αποχρώσεις του γκρι και τα λοιπά εφετζιδικα προϊόντα ευρείας κατανάλωσης, όπως και τα τσόντο-ψέμματα, δεν βοηθάνε πουθενά. Κι αυτό, γιατί το ζήτημα είναι εγκεφαλικό, και γιατί αυτός ο χώρος έχει πολλές παραμέτρους και όχι μόνο μια. Δεν έχει να κάνει ούτε με την σωματική βία αυτή καθεαυτή ούτε με τον πόνο. Είναι ένα περίπλοκο σύμπαν, και γι αυτό συνήθως άτομα με τέτοιους προσανατολισμους είναι ευφυή. Τώρα, για όσα μου λες, καταλαβαίνω και τη δική σου θέση, μοιάζει με τη δική μου. Είναι κάπως αδιέξοδο, αυτό δε σημαίνει ότι θα χωρίσει κάποιος το σύντροφό του εξαιτίας αυτού. Αλλά δύσκολο να βρεις να μιλήσεις με άτομα του χώρου για συμβουλές, για διαχείριση καταστάσεων κτλ. Είναι και αυτό το εσωτερικό παράπονο σαν βουβό κλάμα που μας πιάνει όταν μας λείπει αυτό έτσι;

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    225
    ntinti σ ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου, και την απάντηση σου

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by its_me View Post
    Mindcrime νομίζω συνεννοηθήκαμε. Φυσικά και οι 50 (μουφα) αποχρώσεις του γκρι και τα λοιπά εφετζιδικα προϊόντα ευρείας κατανάλωσης, όπως και τα τσόντο-ψέμματα, δεν βοηθάνε πουθενά. Κι αυτό, γιατί το ζήτημα είναι εγκεφαλικό, και γιατί αυτός ο χώρος έχει πολλές παραμέτρους και όχι μόνο μια. Δεν έχει να κάνει ούτε με την σωματική βία αυτή καθεαυτή ούτε με τον πόνο. Είναι ένα περίπλοκο σύμπαν, και γι αυτό συνήθως άτομα με τέτοιους προσανατολισμους είναι ευφυή. Τώρα, για όσα μου λες, καταλαβαίνω και τη δική σου θέση, μοιάζει με τη δική μου. Είναι κάπως αδιέξοδο, αυτό δε σημαίνει ότι θα χωρίσει κάποιος το σύντροφό του εξαιτίας αυτού. Αλλά δύσκολο να βρεις να μιλήσεις με άτομα του χώρου για συμβουλές, για διαχείριση καταστάσεων κτλ. Είναι και αυτό το εσωτερικό παράπονο σαν βουβό κλάμα που μας πιάνει όταν μας λείπει αυτό έτσι;
    δεν ισχυει..
    πολλες φορες, τετοιοι (και αλλοι) προσανατολισμοι, καθοριζονται απο ασχετες εμπειριες σε παιδικη ηλικια, και παντως ουτε τους ενοχοποιουμε, ουτε τους αγιοποιουμε, ουτε ειναι πιο εξυπνος, ουτε πιο χαζος αυτος που τους εχει... γουστα ειναι αυτα, και οταν συμπεριλαμβανουν μονο συναινουντες ενηλικες και δεν βαζουν σε κινδυνο καποιον, ειναι δικαιωμα του καθενος.
    αυτο που μου κανει εντυπωση στην δικη σου περιπτωση ειναι οτι περιμενες ΧΡΟΝΙΑ για να δεις τι γινεται με τον συντροφο σου... πιο πριν τι γινοταν; ειχες εξωσυζυγικες σχεσεις, η καταπιεζοσουν κι ησουν ανικανοποιητη;;

    κατα τα αλλα, πιστευω οτι τετοιου ειδους προτιμησεις δεν καλλιεργουνται, ουτε τις συνηθιζεις, ουτε τις φυτευεις.
    αν δεν τις εχει ο αλλος και αποφασισει να συμμετεχει. ΘΑ ΥΠΟΚΡΙΝΕΤΑΙ. να το ξερεις αυτο. αν εισαι οκ να υποκρινεται ο αλλος, και την βρισκεις ετσι, δικο σου θεμα...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    225
    Δεν είπα χαζούς τους υπόλοιπους αρχικά.. Το ανέφερα γιατί πολλοί θεωρούν ότι αυτό έχει σκοπό την πρόκληση βίας και μόνον. Εξωσυζυγικες σχέσεις δεν είχα, καθώς δεν είμαι παντρεμένη. Αλλά ούτε και έχω απατήσει ποτέ. Σου κάνει εντύπωση που ως άνθρωπος έβλεπα τον εαυτό μου να έχει επιθυμίες αλλά τις καταπιεζα η ίδια; Δεν έχεις γνωρίσει ποτέ άνθρωπο που να μην παραδέχεται και ο ίδιος κάποιες επιθυμίες στον εαυτό του για διάφορους λόγους; Αν όχι, τότε εδώ μέσα σε αυτό το forum θα πρέπει να είμαι η μόνη που γνωρίζεις. Στο ότι θα υποκρίνεται, δεν ξέρω ακόμη αν συμφωνώ γιατί ακόμη το ψάχνω, και γι αυτό ζήτησα γνώμες. Είναι μια δική σου άποψη που χαίρομαι να τη διαβάζω καθώς παίζει κι αυτή στο τραπέζι ως ενδεχόμενο. Ο χρόνος θα δείξει. Περίμενα μήπως κάποιος είχε παρόμοια εμπειρία. Ώστε να μάθω κάτι παραπάνω.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    'Οπως και η Σόνια, κι εγώ βλέπω διάφορα αντιφατικά πράγματα σε όσα είπες. Αν είναι ενθουσιασμένος σημαίνει ότι το θέλει. Συμφωνούμε; Αν το θέλει σημαίνει ότι δε ζορίζεται (το ζόρι δε βγάζει ενθουσιασμό). Τι ακριβώς συμβαίνει, δε σε πείθει; Και συμφωνώ με τη Remedy σε όσα έγραψε, είναι αυθαίρετο το συμπέρασμα για μεγαλύτερη ευφυία. Δε μπορεί, θα υπάρχουν και ηλίθιοι κίνκι. :P
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by its_me View Post
    Δεν είπα χαζούς τους υπόλοιπους αρχικά.. Το ανέφερα γιατί πολλοί θεωρούν ότι αυτό έχει σκοπό την πρόκληση βίας και μόνον. Εξωσυζυγικες σχέσεις δεν είχα, καθώς δεν είμαι παντρεμένη. Αλλά ούτε και έχω απατήσει ποτέ. Σου κάνει εντύπωση που ως άνθρωπος έβλεπα τον εαυτό μου να έχει επιθυμίες αλλά τις καταπιεζα η ίδια; Δεν έχεις γνωρίσει ποτέ άνθρωπο που να μην παραδέχεται και ο ίδιος κάποιες επιθυμίες στον εαυτό του για διάφορους λόγους; Αν όχι, τότε εδώ μέσα σε αυτό το forum θα πρέπει να είμαι η μόνη που γνωρίζεις. Στο ότι θα υποκρίνεται, δεν ξέρω ακόμη αν συμφωνώ γιατί ακόμη το ψάχνω, και γι αυτό ζήτησα γνώμες. Είναι μια δική σου άποψη που χαίρομαι να τη διαβάζω καθώς παίζει κι αυτή στο τραπέζι ως ενδεχόμενο. Ο χρόνος θα δείξει. Περίμενα μήπως κάποιος είχε παρόμοια εμπειρία. Ώστε να μάθω κάτι παραπάνω.

    Ακου καταρχην μην περιμενεις απο κοσμο που δεν το εχει νιώσει να σε κατανοήσει γιατι δεν το εχει ζήσει. Δεν αντιλαμβανονται πως δεν προκειται περί σεναριου ή έργου αλλα κατι που προκυπτει απο τα εσωτερα μας το οποιο ενώνεται με αυτο που νιωθει το ετερο ημισυ και δημιουργειται μια απολυτη σεξουαλική έλξη μεταξυ δδύο ατόμων ή ένα mindfuck. Θα ειμαι ειλικρινής μαζί σου και θα σου πω πως καφα ρην αποψη μου κατι τέτοιο ουτε διδασκεταιχουτε μεταλαμπαδεύεται. Είτε το έχει το ζευγάρι και καθε ένας ξεχωριστά ειτε όχι. Οτιδηποτε άλλο είναι συμβιβασμος. Θα μου λυσεις μια απορια εισαι Domme ή sub ?

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Δεν μπορείς νομίζω στον ερωτικό τομέα με την σύντροφό σου να πας από το ένα άκρο στο άλλο.
    Αν εσείς βρισκεσται σε ένα άλλο ερωτικό επίπεδο δεν μπορείς από την μια μέρα στην άλλη να της ζητήσεις να πάτε σε κάτι άγνωστο και τόσο τολμηρό μάλλον γι αυτήν .
    Αυτά γίνονται πάντα σταδιακά και πάντα πειραματικα τις πρώτες φορές...
    Εκ του αποτελέσματος κρίνεις αν προχωράς ή όχι ....υποθετικά δεν μιλάς ποτέ ,προτεινεις ,δοκιμάζεις και αναλόγως συνεχίζεις ...
    Αυτά νομίζω κάνουν πιο ξεκάθαρη την κατάσταση Και ίσως έτσι δεν μένουν ερωτικά απωθημένα σε κανέναν από τους δυο
    Ντιντι για καποια πραγματα ειμαστε σιγουροι και δη για τη δικη μου περιπτωση όπου το 99% των γυναικών δεν αποδεχεται έμφυτα αυτο το lifestyle οποτε δεν έχει νοημα ουτε να σοκαρω τη συντροφο μου ουτε να δοκιμασω κατι με βεβαιη αποτυχια. Ειναι βεβαιη η αποτυχία ναι γιατι αν για παραδειγμα ή δικη μου συντροφος ειχε τετοιο ταπεραμεντο το οποιο ειναι έμφυτο η φυσική της αναγκη θαντην είχε υποχρεώσει να το εξωτερικευσει αν όχι συζητησει τουλαχιστον, πραγμα που δεν έχει συμβει. Σκεψου στο κυκλο σου ποσες γυναικες με αυταρχικο ταμπεραμεντο στο κυκλο σου πιστευεις πως γνωρίζεις; Εγω πιστευω καμια. Το 99,9% των γυναικων δεν έχει εμφυτο σεξουαλικά το κυριαρχικο ταμπεραμεντο και οσο και να σε αγαπαει καποια δεν μπορει να βγαλει κατι που δεν το νιωθει μεσα της η ιδια.

    Και καπως ετσι λοιπον επερχεται ο σεξουαλικος συμβιβασμός....

  10. #25
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ντιντι για καποια πραγματα ειμαστε σιγουροι και δη για τη δικη μου περιπτωση όπου το 99% των γυναικών δεν αποδεχεται έμφυτα αυτο το lifestyle οποτε δεν έχει νοημα ουτε να σοκαρω τη συντροφο μου ουτε να δοκιμασω κατι με βεβαιη αποτυχια. Ειναι βεβαιη η αποτυχία ναι γιατι αν για παραδειγμα ή δικη μου συντροφος ειχε τετοιο ταπεραμεντο το οποιο ειναι έμφυτο η φυσική της αναγκη θαντην είχε υποχρεώσει να το εξωτερικευσει αν όχι συζητησει τουλαχιστον, πραγμα που δεν έχει συμβει. Σκεψου στο κυκλο σου ποσες γυναικες με αυταρχικο ταμπεραμεντο στο κυκλο σου πιστευεις πως γνωρίζεις; Εγω πιστευω καμια. Το 99,9% των γυναικων δεν έχει εμφυτο σεξουαλικά το κυριαρχικο ταμπεραμεντο και οσο και να σε αγαπαει καποια δεν μπορει να βγαλει κατι που δεν το νιωθει μεσα της η ιδια.

    Και καπως ετσι λοιπον επερχεται ο σεξουαλικος συμβιβασμός....
    Κοίτα είναι ένα πολύ λεπτό θέμα όλο αυτό και σίγουρα δεν μπορώ να πω το οτιδήποτε από την στιγμή που δεν ξέρω τι έχεις στο μυαλό σου και κατά πόσο είναι εφικτό όλο αυτό ...
    Για να το λες όμως σίγουρα ξέρεις καλύτερα τον άνθρωπο σου ..

    Για εμενα όμως σεξουαλικός συμβιβασμός δεν υπάρχει ειδικά σε ένα γάμο ...
    Υποτίθεται ότι παντρευτικες έναν άνθρωπο που ταιριαζεις σε πολλά αν όχι σε όλα και το κυριοτερο στο ερωτικό κομμάτι ...
    Για πόσο καιρό θα συμβιβάζεσαι?
    Είναι θέμα χρόνου να γίνει η απιστία .....Στάνταρ θα βρεθείς σε κάποια στιγμή αδυναμίας ,σε κάποια φάση της ζωής σου που θα συναντήσεις έναν άλλο άνθρωπο που θα μπορεί να σου καλύψει αυτή την ανάγκη ...
    Τι θα γίνει τότε ?Θα ξανασυμβειβαστης ή θα προτιμήσεις να καλύψεις επιτέλους αυτή την ανάγκη σου ?

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Κοίτα είναι ένα πολύ λεπτό θέμα όλο αυτό και σίγουρα δεν μπορώ να πω το οτιδήποτε από την στιγμή που δεν ξέρω τι έχεις στο μυαλό σου και κατά πόσο είναι εφικτό όλο αυτό ...
    Για να το λες όμως σίγουρα ξέρεις καλύτερα τον άνθρωπο σου ..

    Για εμενα όμως σεξουαλικός συμβιβασμός δεν υπάρχει ειδικά σε ένα γάμο ...
    Υποτίθεται ότι παντρευτικες έναν άνθρωπο που ταιριαζεις σε πολλά αν όχι σε όλα και το κυριοτερο στο ερωτικό κομμάτι ...
    Για πόσο καιρό θα συμβιβάζεσαι?
    Είναι θέμα χρόνου να γίνει η απιστία .....Στάνταρ θα βρεθείς σε κάποια στιγμή αδυναμίας ,σε κάποια φάση της ζωής σου που θα συναντήσεις έναν άλλο άνθρωπο που θα μπορεί να σου καλύψει αυτή την ανάγκη ...
    Τι θα γίνει τότε ?Θα ξανασυμβειβαστης ή θα προτιμήσεις να καλύψεις επιτέλους αυτή την ανάγκη σου ?
    ntinti αν εκξαιρεσεις τα χρονια που εζησα στην Αγγλία όπου ηταν κατι νορμαλ να βρω στην Ελλαδα το θεωρω απιθανο, τοσο απιθανο που περισσοτερες πιθανοτητες θα ειχα να πιασω το τζοκερ.
    Η περιπτωση μου αν και φανταζει πολυπλοκη ειναι πολυ απλη. Ειτε μενω με τη συντροφο μου (δεν ειμαι παντρεμενος), ειτε χωριζω αλλα ειναι απιθανο να βρω μια τετοια γυναικα με τετοιο ταμπεραμεντο, οποτε ειτε μενω μονος μου, ειτε ζω ενα σεξουαλικο συμβιβασμο οπως τωρα με τη συντροφο μου με τη διαφορα πως στη θεση της θα ειναι καποια αλλη

  12. #27
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    ntinti αν εκξαιρεσεις τα χρονια που εζησα στην Αγγλία όπου ηταν κατι νορμαλ να βρω στην Ελλαδα το θεωρω απιθανο, τοσο απιθανο που περισσοτερες πιθανοτητες θα ειχα να πιασω το τζοκερ.
    Η περιπτωση μου αν και φανταζει πολυπλοκη ειναι πολυ απλη. Ειτε μενω με τη συντροφο μου (δεν ειμαι παντρεμενος), ειτε χωριζω αλλα ειναι απιθανο να βρω μια τετοια γυναικα με τετοιο ταμπεραμεντο, οποτε ειτε μενω μονος μου, ειτε ζω ενα σεξουαλικο συμβιβασμο οπως τωρα με τη συντροφο μου με τη διαφορα πως στη θεση της θα ειναι καποια αλλη

    Εφόσον ήσουν όπως λες στην Αγγλία και ειχες την δυνατότητα αυτή γιατί δεν το έκανες?
    Γιατί προτιμησες να συμβιμβαστης με κάποια εδώ?
    Πραγματικά η περίπτωση σου είναι λιγάκι μπερδεμένη...

    Πάντως αν εγώ μάθαινα πως ο σύντροφός μου συμβιμβαζεται μέσα στην σχέση μας δεν θα μου άρεσε καθόλου....
    Άλλο κάνω υποχωρήσεις σε κάποια θέματα μέσα σε μια σχέση και άλλο συμβιμβαζομαι με κάτι λιγότερο από αυτό που με κάνει να νοιωθω καλά .

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Εφόσον ήσουν όπως λες στην Αγγλία και ειχες την δυνατότητα αυτή γιατί δεν το έκανες?
    Γιατί προτιμησες να συμβιμβαστης με κάποια εδώ?
    Πραγματικά η περίπτωση σου είναι λιγάκι μπερδεμένη...

    Πάντως αν εγώ μάθαινα πως ο σύντροφός μου συμβιμβαζεται μέσα στην σχέση μας δεν θα μου άρεσε καθόλου....
    Άλλο κάνω υποχωρήσεις σε κάποια θέματα μέσα σε μια σχέση και άλλο συμβιμβαζομαι με κάτι λιγότερο από αυτό που με κάνει να νοιωθω καλά .
    Γενικα η ζωη μου ηταν μπερδεμενη. Πχ στην Αγγλια μπορουσα να ζησω κατι και το εζησα αρκετες φορες στην Ελλαδα δεν μπορουαα να το ζησω γιατι οι συνθηκες δεν ευνοουσαν. Ενας λογος ειναι πως στην Ελλαδα δεν υπαρχει κλαμπ που να μπορεις να συνευρεθεις με τετοια ατομα οταν στην Αγγλια μπορουσες. Οσο απιστευτο και αν σου ακουγεται καμια Αγγλιδα δεν ηθελε να ερθει μονιμα στην Ελλάδα.Και ετσι κατι αναλογο στην Ελλαδα ειναι σαν απιαστο όνειρο. Για αυτο και δεν εξωτερικευω τα συναισθηματα μου στη συντροφο μου τα πνιγώ, λιωνω μεσα μου και ενιοτε παιρνω φαρμακα για να χαλαρωσω απο αυτο το πνιξιμο.Και φυσικα δεν της εχω πει κουβενα για να μην την φερω στη θεση που αναφερεις.

  14. #29
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Γενικα η ζωη μου ηταν μπερδεμενη. Πχ στην Αγγλια μπορουσα να ζησω κατι και το εζησα αρκετες φορες στην Ελλαδα δεν μπορουαα να το ζησω γιατι οι συνθηκες δεν ευνοουσαν. Ενας λογος ειναι πως στην Ελλαδα δεν υπαρχει κλαμπ που να μπορεις να συνευρεθεις με τετοια ατομα οταν στην Αγγλια μπορουσες. Οσο απιστευτο και αν σου ακουγεται καμια Αγγλιδα δεν ηθελε να ερθει μονιμα στην Ελλάδα.Και ετσι κατι αναλογο στην Ελλαδα ειναι σαν απιαστο όνειρο. Για αυτο και δεν εξωτερικευω τα συναισθηματα μου στη συντροφο μου τα πνιγώ, λιωνω μεσα μου και ενιοτε παιρνω φαρμακα για να χαλαρωσω απο αυτο το πνιξιμο.Και φυσικα δεν της εχω πει κουβενα για να μην την φερω στη θεση που αναφερεις.
    Άρα τι?
    Συμβιμβαστικες γιατί δεν σου αρέσει η μοναξιά ,θέλεις ένα σύντροφο δίπλα σου και ας μην σε καλύπτει 100% προκειμένου να μην γυρίζεις σε ένα άδειο σπίτι?

    ή αγαπάς τόσο πολύ τον άνθρωπο σου που προτιμάς να καταπιεζεσσι εσύ για να είναι εκείνη καλά?

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Θα έλεγα πως συμβιβαζομαι για να μην ειμαι μονος μου γιατι ξερω μεσα μου πως αυτο που θα ηθελα στην Ελλάδα φανταζει ουτοπικο οποτε συμβιβαζομαι επειδη ξερω πως δεν μπορω να εχω κατι που θα ηθελα να ειχα και ναι πλεον εχω συμβιβαστει με αυτό. Θυμαμσαι μια μερα που μιλαγα με τον νευρολογο μου για το αν θα επρεπε να μιλησω στη γυναικα μου ή οχι; Η απαντηση του ηταν αν θες να της εκμυστηρευτεις ολα αυτα που σε πνιγουν αλλα εισαι και παραλληλα διατεθειμενος να την χασεις πες της τα. Δεν προκειται να μεινει μου ειπε την ιδια στιγμη θα μαζεψει τα πραγματα της και θα φυφει...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Γνώμες
    By Maria26 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 14-09-2019, 00:19
  2. αντιψυχοτικα γνωμες
    By darkprincess in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 41
    Last Post: 02-06-2017, 22:52
  3. Γνώμες..
    By Miss D. in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 0
    Last Post: 13-05-2017, 21:15
  4. Προς γνώστες συμπεριφοράς γατών
    By RainAndWind in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 16-06-2011, 19:25
  5. Γνώμες
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 07-10-2007, 09:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •