Γνώμες από γνώστες - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 51
  1. #31
    ntinti
    Guest
    Ναι το θυμάμαι...
    Πραγματικά δεν ξέρω αν θα μπορούσα να διαχειριστώ ενα τέτοιο συμβιμβασμο μια τέτοια καταπίεση συναισθημάτων σε βάρος την ψυχολογικής μου ηρεμίας προκείμενου να.μην μείνω μόνη μου...
    Θέλει πολύ δουλειά από μεριά σου ..
    Θα προτιμούσα πάντως να ήμουν ειλικρινείς με τον άνθρωπο μου και ας ρίσκαρα να μείνω μόνη μου ..
    Στο λέω αυτό με απόλυτη σιγουριά γιατί το βίωσα..
    Δεν μπορώ μέσα σε μια σχέση είτε είναι γάμος είτε ελεύθερη να υπάρχουν τέτοια πράγματα ...
    Είμαι διατεθειμένη να αναλάβω το κόστος των πράξεών μου αλλά όχι να ζω μέσα σε όλο αυτό...

    Βέβαια ο κάθε άνθρωπος λειτουργεί διαφορετικά ...

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    225
    @mindcrime Δεν είναι απαραίτητο ότι θα μαζέψει τα πράγματα της και θα φύγει. Δεν θα της πεις ότι την απάτησες, δε θα της πεις ότι δεν την αγαπάς. Δεν θα την ακυρώσεις σαν άνθρωπο. Θα προσπαθήσεις να της ανοίξεις την ψυχή σου, διαχωριζοντας κάποια πράγματα. Σε καταλαβαίνω απόλυτα με όλο αυτό που περνάς και τίποτα δεν είναι "μπερδεμένο". Τώρα όσον αφορά κάποια άλλη απάντηση, που έγραφε ότι αφού δε ζορίζεται και αφού προσπαθεί κτλ. Είναι σαν τα ανέκδοτα. Όλοι δε ζορίζονται να τα πουν. Αλλά το πως το λέει ο καθένας είναι αυτό που θα σε κάνει να γελάσεις ή όχι. @mincrime στείλε μου pm αν θέλεις

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Α, δε σε πείθει τελικά. ΟΚ, καλή τύχη στην πορεία εύρεσης αυτού που γυρεύεις. :)
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Ναι το θυμάμαι...
    Πραγματικά δεν ξέρω αν θα μπορούσα να διαχειριστώ ενα τέτοιο συμβιμβασμο μια τέτοια καταπίεση συναισθημάτων σε βάρος την ψυχολογικής μου ηρεμίας προκείμενου να.μην μείνω μόνη μου...
    Θέλει πολύ δουλειά από μεριά σου ..
    Θα προτιμούσα πάντως να ήμουν ειλικρινείς με τον άνθρωπο μου και ας ρίσκαρα να μείνω μόνη μου ..
    Στο λέω αυτό με απόλυτη σιγουριά γιατί το βίωσα..
    Δεν μπορώ μέσα σε μια σχέση είτε είναι γάμος είτε ελεύθερη να υπάρχουν τέτοια πράγματα ...
    Είμαι διατεθειμένη να αναλάβω το κόστος των πράξεών μου αλλά όχι να ζω μέσα σε όλο αυτό...

    Βέβαια ο κάθε άνθρωπος λειτουργεί διαφορετικά ...
    Υπάρχει αραγε τροπος διαχειρισης; Γνωριζουμε για παραδειγμα πως η ψυχοθεραπεια έχει βοηθησει κοσμο στην απεξάρτηση εθισμών, αλλα πως θα βοηθησει καποιον να απαλλαγει απο το ιδιο του το είναι; Νομιζω πως καποια πραγματα στη ζωη ειναι ανεφικτα και αυτό ειναι ενα απο αυτά. Και τι δεν θα εδινα να ξυπναγα ενα πρωι και να ημουν βανιλλα η ζωή μου θα ειχε βελτιωθει στο 90% αλλά καποια πραγματα στη ζωη μας ειναι ανεφικτά.

    Η επιλογη λοιπον που έχω στη ζωή μου ειναι φαρμακα πνιξιμο και συμβιωση με καποια που μου ταιριαζει σαν γυναικα στην καθημερινότητα μου. Απο εκει και περα το να ζητησεις απο καποια 40+ να γινει κατι που η ίδια δεν έχει ανακαλύψει στοιχεία πως υπάρχουν μέσα της, είναι αχρειαστο γιατι δεν το έχει και αυτό για να αποδοσει σε μια σχεση η οποία δεν ειναι θεατρο χρειάζεται εμφυτα στοιχεια και απο τους δυο. Ειναι λοιπον μια ιδιάζουσα συνυπαρξη που πρεπει να την επιθυμουν και οι δυο για να ευδοκιμήσει. Είναι ισως δύσκολα και δυσνοητα οταν δεν ειναι καποιος στη θεση σου να τα αντιληφθεί αλλα έτσι λειτουργει ο εγκέφαλος και για να επιβιωσεις πρεπει να συμβιβαστεις διαφορετικα μπορει να επελθει και το μοιραίο γιατι αντιλαμβανεσαι πως η μοναξια μετατρεπεται σε συντροφο σου και πως δεν έχεις λογο υπαρξης... Συμβιβασμος ή μοναξιά; Ξερεις η μοναξια μπορει να αποτελεσει τον προδρομο κιολας του απονενοημενου διαβηματος

  5. #35
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Υπάρχει αραγε τροπος διαχειρισης; Γνωριζουμε για παραδειγμα πως η ψυχοθεραπεια έχει βοηθησει κοσμο στην απεξάρτηση εθισμών, αλλα πως θα βοηθησει καποιον να απαλλαγει απο το ιδιο του το είναι; Νομιζω πως καποια πραγματα στη ζωη ειναι ανεφικτα και αυτό ειναι ενα απο αυτά. Και τι δεν θα εδινα να ξυπναγα ενα πρωι και να ημουν βανιλλα η ζωή μου θα ειχε βελτιωθει στο 90% αλλά καποια πραγματα στη ζωη μας ειναι ανεφικτά.

    Η επιλογη λοιπον που έχω στη ζωή μου ειναι φαρμακα πνιξιμο και συμβιωση με καποια που μου ταιριαζει σαν γυναικα στην καθημερινότητα μου. Απο εκει και περα το να ζητησεις απο καποια 40+ να γινει κατι που η ίδια δεν έχει ανακαλύψει στοιχεία πως υπάρχουν μέσα της, είναι αχρειαστο γιατι δεν το έχει και αυτό για να αποδοσει σε μια σχεση η οποία δεν ειναι θεατρο χρειάζεται εμφυτα στοιχεια και απο τους δυο. Ειναι λοιπον μια ιδιάζουσα συνυπαρξη που πρεπει να την επιθυμουν και οι δυο για να ευδοκιμήσει. Είναι ισως δύσκολα και δυσνοητα οταν δεν ειναι καποιος στη θεση σου να τα αντιληφθεί αλλα έτσι λειτουργει ο εγκέφαλος και για να επιβιωσεις πρεπει να συμβιβαστεις διαφορετικα μπορει να επελθει και το μοιραίο γιατι αντιλαμβανεσαι πως η μοναξια μετατρεπεται σε συντροφο σου και πως δεν έχεις λογο υπαρξης... Συμβιβασμος ή μοναξιά; Ξερεις η μοναξια μπορει να αποτελεσει τον προδρομο κιολας του απονενοημενου διαβηματος
    τι εννοεις δηαλδη να ταιριαζει η γυναικα στην καθημερινοτητα μου?
    εξηγησε το σε παρακαλω γιατι στα δικα μου αυτια ακουγετε καπως...
    τι ειναι δηλαδη διακοσμητικο στοιχείο, που μου κανει ,την κραταω γιατι εξυπηρετεί την εικονα μου?
    δεν καταλαβαινω πως το εννοεις ...

    τωρα οταν μιλας για μια γυναικα 40 + ,πιστευεις ειναι μεγάλη? ή μιλάς για την συγκεκριμένη γυναικα που εχεις αναφέρει οτι εχει και αυτη τα θεματα της.....
    Γιατι ξερεις πολυ καλα οτι η γυναικα απο τα 37,38 και μετα ειναι πιο συνηδητοποιημενη και δεκτικη στον ερωτικο τομεα και οχι μονο, απ ότι ηταν σε μικροτερη ηλικια ...
    Δεν εχει καμια σχεση το σημερινό σκεπτικό της με το τοτε.....


    Τωρα για την μοναξια τι να σου πω ...ολα ειναι σχετικα..
    Ημουν ενας ανθρωπος που παντα ειχα ανθρωπους κοντα μου σε οποια φαση της ζωης μου και να ημουν, γιατι δεν ηθελα να ειμαι μονη μου .....μπορεις να πεις οτι φοβομουν να ημουν μονη μου ή ετσι με ειχαν μαθει....

    Τωρα πλεον την αναζητω ,τα εχω βρει πολυ καλα με τον ευατο και μου αρεσει ...
    Θελω να ειμαι με τους δικους μου να περναω καλα ,αλλα θελω το ιδιο να εχω πλεον και χρονο μονο για εμενα και γι αυτα που μου αρεσουν....
    Γι αυτο πλεον δεν φοβαμαι και το ενδεχομενο καποια στιγμη να μεινω μονη μου ειτε γιατι θα φυγουν τα παιδια απο το σπιτι ή για οποιοδηποτε αλλο λογο....
    ολα ειναι σχετικα και ολα θελουν δουλεια ...ενα πραγμα πλεον ομως δεν διαπραγματεύομαι την ψυχικη μου ισσοροποια...

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Γιατί το αντιμετωπίζετε τόσο δραματικά; Δε θα πεθάνει κανείς. Θα παίξεις με τη σεξουαλικότητά σου. Τι κακό έχει αυτό; Φυσικά σε κάθε περίπτωση, ενδέχεται και να διαλέξεις διαφορετικά στο τέλος. Δε θα το ξέρεις εάν δεν το επιχειρήσεις. Γράφετε λες και πρόκειται για κηδεία. Μην το τραγικοποιείτε και της το παρουσιάζετε σαν ταξίδι που την περιμένει καμιά λαιμητόμος.
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    τι εννοεις δηαλδη να ταιριαζει η γυναικα στην καθημερινοτητα μου?
    εξηγησε το σε παρακαλω γιατι στα δικα μου αυτια ακουγετε καπως...
    τι ειναι δηλαδη διακοσμητικο στοιχείο, που μου κανει ,την κραταω γιατι εξυπηρετεί την εικονα μου?
    δεν καταλαβαινω πως το εννοεις ...

    τωρα οταν μιλας για μια γυναικα 40 + ,πιστευεις ειναι μεγάλη? ή μιλάς για την συγκεκριμένη γυναικα που εχεις αναφέρει οτι εχει και αυτη τα θεματα της.....
    Γιατι ξερεις πολυ καλα οτι η γυναικα απο τα 37,38 και μετα ειναι πιο συνηδητοποιημενη και δεκτικη στον ερωτικο τομεα και οχι μονο, απ ότι ηταν σε μικροτερη ηλικια ...
    Δεν εχει καμια σχεση το σημερινό σκεπτικό της με το τοτε.....


    Τωρα για την μοναξια τι να σου πω ...ολα ειναι σχετικα..
    Ημουν ενας ανθρωπος που παντα ειχα ανθρωπους κοντα μου σε οποια φαση της ζωης μου και να ημουν, γιατι δεν ηθελα να ειμαι μονη μου .....μπορεις να πεις οτι φοβομουν να ημουν μονη μου ή ετσι με ειχαν μαθει....

    Τωρα πλεον την αναζητω ,τα εχω βρει πολυ καλα με τον ευατο και μου αρεσει ...
    Θελω να ειμαι με τους δικους μου να περναω καλα ,αλλα θελω το ιδιο να εχω πλεον και χρονο μονο για εμενα και γι αυτα που μου αρεσουν....
    Γι αυτο πλεον δεν φοβαμαι και το ενδεχομενο καποια στιγμη να μεινω μονη μου ειτε γιατι θα φυγουν τα παιδια απο το σπιτι ή για οποιοδηποτε αλλο λογο....
    ολα ειναι σχετικα και ολα θελουν δουλεια ...ενα πραγμα πλεον ομως δεν διαπραγματεύομαι την ψυχικη μου ισσοροποια...
    Εννοω πως ταιριαζουμε στη συμβιωση πως δεν εχουμε φαγομαρα και δεν τσακωνομαστε πως ζουμε κατα καποιο τροπο αρμονικα χωρις φαγομαρα.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by BlackCoral View Post
    Γιατί το αντιμετωπίζετε τόσο δραματικά; Δε θα πεθάνει κανείς. Θα παίξεις με τη σεξουαλικότητά σου. Τι κακό έχει αυτό; Φυσικά σε κάθε περίπτωση, ενδέχεται και να διαλέξεις διαφορετικά στο τέλος. Δε θα το ξέρεις εάν δεν το επιχειρήσεις. Γράφετε λες και πρόκειται για κηδεία. Μην το τραγικοποιείτε και της το παρουσιάζετε σαν ταξίδι που την περιμένει καμιά λαιμητόμος.
    Quote Originally Posted by BlackCoral View Post
    Γιατί το αντιμετωπίζετε τόσο δραματικά; Δε θα πεθάνει κανείς. Θα παίξεις με τη σεξουαλικότητά σου. Τι κακό έχει αυτό; Φυσικά σε κάθε περίπτωση, ενδέχεται και να διαλέξεις διαφορετικά στο τέλος. Δε θα το ξέρεις εάν δεν το επιχειρήσεις. Γράφετε λες και πρόκειται για κηδεία. Μην το τραγικοποιείτε και της το παρουσιάζετε σαν ταξίδι που την περιμένει καμιά λαιμητόμος.
    Ναι δεν ειναι παιχνιδι το ειπα και στα αρχικα μου ποστ όταν απαντησα στη θεματοθετρια δεν ειναι οι 50 αποχρωσεις του γκρι ειναι κατι με τεραστιο υποβαθρο το οποιο ειμαι βεβαιος πως αγνοουν ακομα και οι ψυχολογοι. Θα το παρομοιασω κατα αυτο το τροπο. Φαντασου μια γυναικα να ειναι λεσβια και οι υπολοιπες γυναικες που ερχεται σε επαφη να ειναι στρεητ και καμια απο αυτες να μην αλλαζει προσανατολισμο με τιποτα. Ποσο καιρο θα αντεξει; Τι θα κανει και ποια πιστευεις θα ηταν η καταληξη της;

  9. #39
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Εννοω πως ταιριαζουμε στη συμβιωση πως δεν εχουμε φαγομαρα και δεν τσακωνομαστε πως ζουμε κατα καποιο τροπο αρμονικα χωρις φαγομαρα.
    Καταλαβα...
    Αν αυτο ειναι το ζητουμενο σου ή τουλαχιστον συμβιμβαεσαι με αυτο απο το να εισαι μονος σου ειναι καθαρα θεμα δικο σου και προσωπικη σου επιλογη.
    Ο καθε ανθρωπος διαλεγει τον τροπο που θα ζησει επιστρεφοντας απο την κοινωνικη του ζωη στο σπιτι του .

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    225
    Παιδιά ναι, μη το κάνουμε μελοδραματικο αλλά πραγματικά χαίρομαι για τις απαντήσεις σας και τη συζήτηση που άνοιξα. Οι ψυχολόγοι δεν διορθώνουν έτσι κι αλλιώς κάτι. Εμείς τα κάνουμε όλα. Απλά μας δίνουν τροφή για σκέψη που ούτε καν την είχαμε βρει πριν. Πίστεψε με. Εγώ καταλαβαίνω πολλά όσο κάνω ψυχανάλυση

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Κι εγώ θα έλεγα ότι αυτού του είδους οι συνδέσεις είναι έμφυτες και έχουν μεγάλη σχέση και οι εμπειριες ζωής στην παιδική εφηβική ζωή. Να ξέρεις όμως πως αν το είχατε και οι δυο αυτό, πιθανώς να μην σου έκανε στα υπόλοιπα της καθημερινότητας σαν σύντροφος

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Κι εγώ θα έλεγα ότι αυτού του είδους οι συνδέσεις είναι έμφυτες και έχουν μεγάλη σχέση και οι εμπειριες ζωής στην παιδική εφηβική ζωή. Να ξέρεις όμως πως αν το είχατε και οι δυο αυτό, πιθανώς να μην σου έκανε στα υπόλοιπα της καθημερινότητας σαν σύντροφος
    Πολυποκο αυτο που ανοιγεις. Εμενα η αποψη μου ειναι η εξης:

    Υπαρχουν δυο κατηγοριες ανθρωπων αλλα εγω θα σχολιασω μονο αυτη που ανηκω εγώ. Οι φετιχιστες που αρκουνται σε σεσσιον και η ομαδα που ειναι εμφυτη αλλά χωρις καποια αιτιολογια πχ γονεις, περιβάλλον κτλ.
    Γιαντη 1η κατηγορια των φετιχιστων ισχυει ο παραγοντας της καθημερινοτητας. Για τη δευτερη κατηγορια που ανηκω εγώ δεν ισχυει γιατι δεν μιλαμε για μια ή δυο ώρες σε μια κρεβατοκαμαρα, αλλα για κατι πιο σύνθετο. Μιλάμε για lifestyle και το lifestyle επενεργει διαφορετικα σε ενα ζευγάρι γιατι δεν λειτουργει για μια ή δυο ώρες αλλα 24/7.Δινεις και παιρνεις 24/7 οποτε η καθημερινοτητα των δυο αυτων ατομων πρεπει να ταυτιζεται για να αντεξει η σχεση στη διαρκεια του χρονου

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Πολυποκο αυτο που ανοιγεις. Εμενα η αποψη μου ειναι η εξης:

    Υπαρχουν δυο κατηγοριες ανθρωπων αλλα εγω θα σχολιασω μονο αυτη που ανηκω εγώ. Οι φετιχιστες που αρκουνται σε σεσσιον και η ομαδα που ειναι εμφυτη αλλά χωρις καποια αιτιολογια πχ γονεις, περιβάλλον κτλ.
    Γιαντη 1η κατηγορια των φετιχιστων ισχυει ο παραγοντας της καθημερινοτητας. Για τη δευτερη κατηγορια που ανηκω εγώ δεν ισχυει γιατι δεν μιλαμε για μια ή δυο ώρες σε μια κρεβατοκαμαρα, αλλα για κατι πιο σύνθετο. Μιλάμε για lifestyle και το lifestyle επενεργει διαφορετικα σε ενα ζευγάρι γιατι δεν λειτουργει για μια ή δυο ώρες αλλα 24/7.Δινεις και παιρνεις 24/7 οποτε η καθημερινοτητα των δυο αυτων ατομων πρεπει να ταυτιζεται για να αντεξει η σχεση στη διαρκεια του χρονου
    Δεν είσαι φετιχιστής. Είσαι, στο φαντασιακό σου ακόμη τουλάχιστον, όσο δεν το έχεις περάσει στην πράξη να το γευτείς, BDSMer. Bondage, Discipline, Dominance/Submission, Sadism/Masochism. Ο φετιχισμός είναι μία ερωτική προσήλωση σε ένα αντικείμενο ή μέρος του σώματος απ' όπου ο φετιχιστής αντλεί ικανοποίηση. Είσαι εν δυνάμει υποτακτικός. Δοκίμασε με τη γυναίκα σου να ξεκινήσετε παίζοντας μικρά παιχνίδια ανταλλαγής δύναμης στο κρεβάτι. Αν δεν δέχεται ακόμη εκεί, δεν είναι έτοιμη, κάλλιστα μπορείτε να ξεκινήσετε έξω από το κρεβάτι. Σκύψε δηλαδή, πάρε υποτακτική στάση/θέση, κάποιες φορές αυτά κοιμούνται στο άτομο, και μπορεί να βγούνε. Η άποψη ότι γεννιόμαστε έτσι δε με βρίσκει σύμφωνη. Γινόμαστε θα έλεγα.
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by BlackCoral View Post
    Δεν είσαι φετιχιστής. Είσαι, στο φαντασιακό σου ακόμη τουλάχιστον, όσο δεν το έχεις περάσει στην πράξη να το γευτείς, BDSMer. Bondage, Discipline, Dominance/Submission, Sadism/Masochism. Ο φετιχισμός είναι μία ερωτική προσήλωση σε ένα αντικείμενο ή μέρος του σώματος απ' όπου ο φετιχιστής αντλεί ικανοποίηση. Είσαι εν δυνάμει υποτακτικός. Δοκίμασε με τη γυναίκα σου να ξεκινήσετε παίζοντας μικρά παιχνίδια ανταλλαγής δύναμης στο κρεβάτι. Αν δεν δέχεται ακόμη εκεί, δεν είναι έτοιμη, κάλλιστα μπορείτε να ξεκινήσετε έξω από το κρεβάτι. Σκύψε δηλαδή, πάρε υποτακτική στάση/θέση, κάποιες φορές αυτά κοιμούνται στο άτομο, και μπορεί να βγούνε. Η άποψη ότι γεννιόμαστε έτσι δε με βρίσκει σύμφωνη. Γινόμαστε θα έλεγα.
    Τα διαβαζεις καθολου αυτα που γραφω ή απλως γραφεις οτι γουστάρεις; Αν πηγαινες λιγο πιο πισω θα ηξερες πως το εχω ζησει ήδη και πιστευω πως επειδη το έζησα γνωριζω που ανηκω. Αν ημουν φετιχιστης θα εδινα 150-200 την εβδομαδα οπως κανουν ολοι τους παντρεμενοι, ανυπαντροι, διαζευγμενοι, με σχεση και θα το έλυνα το ζήτημα.
    Δεν μπορω να κανω με την γυναικα μου topping from the bottom πως αλλιως να το πω; Δεν γίνεται. Εσυ μου λες να κανω topping from the bottom ε δεν γινεται αυτό....

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Είσαι κακό αγοράκι και θα σε τιμωρήσω. Εσύ δεν διαβάζεις. Κοίτα ξανά τι έγραψα, να σε ξεστραβώσω προσπαθώ. ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ φετιχιστής. Είσαι υποτακτικός. Δεν έχει σχέση αυτό με Φετιχισμό. Είναι BDSM, τι δεν καταλαβαίνεις; Αφού ξέρεις τι είσαι, τουλάχιστον κάνε τον κόπο να χρησιμοποιείς τον σωστό ορισμό. Όσο για το topping from the bottom, καμία σχέση με αυτό που έγραψα. Δε σου λέω να κάνεις topping from the bottom, σου λέω ΕΣΥ να γίνεις υποτακτικός στην πράξη, αφήνοντας σε αυτήν να ξεκλειδώσει αν έχει κάτι να ξεκλειδώσει. Δε σου είπα καθοδήγησέ την, αν το έχει θα της βγει. Υπάρχουν και νοητικά εμπόδια, ψυχολογικά εμπόδια, πώς μπορείς να προδιαγράφεις αν κάποια θα τα ξεπεράσει; Ή όχι; Το 150-200 την εβδομάδα ούτε καν το ανέφερα, δεν ξέρω πως έβγαλες τέτοιο συμπέρασμα, άσχετο.
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Γνώμες
    By Maria26 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 14-09-2019, 00:19
  2. αντιψυχοτικα γνωμες
    By darkprincess in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 41
    Last Post: 02-06-2017, 22:52
  3. Γνώμες..
    By Miss D. in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 0
    Last Post: 13-05-2017, 21:15
  4. Προς γνώστες συμπεριφοράς γατών
    By RainAndWind in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 16-06-2011, 19:25
  5. Γνώμες
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 07-10-2007, 09:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •