Αγχος χωρις αιτία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    27

    Αγχος χωρις αιτία

    Ειμαι ομοφυλόφιλη και εχω παρατηρησει 3 φορες που εχω κανει ερωτικο 2 μερες μετα μου έρχεται ενα αγχος σαν πίεση χωρις λογο. Θεωρω οτι μου έρχεται αυτο το πραγμα ως θεϊκή τιμωρία γιαυτο που εκανα. Τιμωρεί ο θεος τους ομοφυλοφιλους; Τι πιστεύετε;

  2. #2
    Quote Originally Posted by Mardom20 View Post
    Ειμαι ομοφυλόφιλη και εχω παρατηρησει 3 φορες που εχω κανει ερωτικο 2 μερες μετα μου έρχεται ενα αγχος σαν πίεση χωρις λογο. Θεωρω οτι μου έρχεται αυτο το πραγμα ως θεϊκή τιμωρία γιαυτο που εκανα. Τιμωρεί ο θεος τους ομοφυλοφιλους; Τι πιστεύετε;
    Ναι τους τιμωρεί. Είναι το αντίστοιχο για τις γυναίκες του "αρρενοκοιτία". Τιμωρεί όμως και αυτούς που τους προκάλεσαν την αρρενοκοιτία εκμεταλλευόμενοι την αδυναμία ή την ανωριμότητα τους. Μάλλον η θρησκεία το απαγορεύει, δεν μπορώ να σου πω μετά βεβαιότητας αν τους τιμωρεί ο Θεός....

    Το άγχος που νιώθεις οφείλεται στις σκέψεις που προηγούνται οι οποίες το διεγείρουν. Αποθώντας τις σκέψεις αυτές δεν ακολουθεί το άγχος. Πρέπει δλδ πρώτα να ξεδιαλύνεις μέσα σου ποιες είναι αυτές οι σκέψεις όπως αν σου ζητούσε κάποιος να τις πεις ή να τις γράψεις κάτω.
    γιάννης

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    124
    Καλησπέρα
    Όχι ο Θεός δεν τιμωρεί κανέναν για τις επιλογές του, μπορεί να σε ποιανει άγχος επειδή φοβάσαι γενικά την αντίδρασή του κόσμου,να αγαπάς τον εαυτό σου με ότι επιλογή κάνεις αφού είσαι ομοφυλοφιλη να είσαι περιφανη για αυτό γιατί είναι επιλογή σου. Να μην σε νοιάζει τι θα πει ο κόσμος κάποιοι άνθρωποι δεν το εγκρίνουν και?
    Δεν θα ζήσεις εσύ την ζωή σου όπως θέλεις εσύ?
    Last edited by Twome22; 16-07-2020 at 15:01.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Mardom20 View Post
    Ειμαι ομοφυλόφιλη και εχω παρατηρησει 3 φορες που εχω κανει ερωτικο 2 μερες μετα μου έρχεται ενα αγχος σαν πίεση χωρις λογο. Θεωρω οτι μου έρχεται αυτο το πραγμα ως θεϊκή τιμωρία γιαυτο που εκανα. Τιμωρεί ο θεος τους ομοφυλοφιλους; Τι πιστεύετε;
    Τιμωρεί ο Θεός τους ομοφυλόφιλους;;; Αν όντως υπάρχει Θεός θεωρητικά αγαπάει όλους τους ανθρώπους χωρίς κάποια κριτήρια και εννοείται δεν τιμωρεί. Ο λόγος που νιώθεις έτσι είναι γιατί πιστεύεις πως αυτό που κάνεις ειναι λάθος. Έτσι μας μεγάλωσαν, να δείχνουμε με το δάχτυλο μας το "διαφορετικό" αλλά δεν κοιτάμε την καμπούρα μας. Τα "πρέπει", τα στερεότυπα!
    Να αποδεχτείς τον εαυτό σου και να ζήσεις με τις επιλογές σου, δεν κάνεις κακό σε κανένα οπότε μην νιώθεις άσχημα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    164
    Quote Originally Posted by Mardom20 View Post
    Ειμαι ομοφυλόφιλη και εχω παρατηρησει 3 φορες που εχω κανει ερωτικο 2 μερες μετα μου έρχεται ενα αγχος σαν πίεση χωρις λογο. Θεωρω οτι μου έρχεται αυτο το πραγμα ως θεϊκή τιμωρία γιαυτο που εκανα. Τιμωρεί ο θεος τους ομοφυλοφιλους; Τι πιστεύετε;
    Η συγκεκριμενες πραξεις προκαλουν στην ψυχη σου αρνητικη ενεργεια η οποια συσωρευεται με τις μερες που περνανε. Αυτο προκαλει σαν μαγνητης για ανητικες οντοτητες που τρεφονται απο εσενα η οποια εχεις κατι αρνητικο μεσα σ. Απο τη στιγμη το ενστικτο σου, σε προειδοποιει οτι αυτο που κανεις δεν ειναι σωστο, προσπαθει να σε γλιτωσει απο μελλοντικες καταστασεις που θα ηθελες να αποφυγεις. Οσο εσυ τρεφεις αυτην τν αρνητικη ενεργεια με τις πραξεις που κανεις, τοσο πιο ευκολα θα γινεις τροφη για τιες μαυρες σκιες.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Ariel96 View Post
    Η συγκεκριμενες πραξεις προκαλουν στην ψυχη σου αρνητικη ενεργεια η οποια συσωρευεται με τις μερες που περνανε. Αυτο προκαλει σαν μαγνητης για ανητικες οντοτητες που τρεφονται απο εσενα η οποια εχεις κατι αρνητικο μεσα σ. Απο τη στιγμη το ενστικτο σου, σε προειδοποιει οτι αυτο που κανεις δεν ειναι σωστο, προσπαθει να σε γλιτωσει απο μελλοντικες καταστασεις που θα ηθελες να αποφυγεις. Οσο εσυ τρεφεις αυτην τν αρνητικη ενεργεια με τις πραξεις που κανεις, τοσο πιο ευκολα θα γινεις τροφη για τιες μαυρες σκιες.
    Τι πράξεις κάνει δηλαδή; Φόνο;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    164
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Τι πράξεις κάνει δηλαδή; Φόνο;
    Τραυματιζει την ψυχη της αφηνοντας ανοιχτα παραθυρα να μπουν οι δαιμονες κ να τραφουν απο την ψυχη της γιαυτο νιωθει αυτο το αγχος.

  8. #8
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Mardom20 View Post
    Ειμαι ομοφυλόφιλη και εχω παρατηρησει 3 φορες που εχω κανει ερωτικο 2 μερες μετα μου έρχεται ενα αγχος σαν πίεση χωρις λογο. Θεωρω οτι μου έρχεται αυτο το πραγμα ως θεϊκή τιμωρία γιαυτο που εκανα. Τιμωρεί ο θεος τους ομοφυλοφιλους; Τι πιστεύετε;
    Ο Θεός δεν τιμωρεί κανέναν αντίθετα μάλιστα.
    Δέχεται όλους τους ανθρώπους με όποια διαφορετικότητα και αδυναμία έχουν.
    Μην νοιώθεις καμία ενοχή και μην φορτώνεσαι με αρνητικά συναισθήματα.
    Δέξου εσύ πρώτα τον ευατο σου χωρίς ενοχές και όλα θα αλλάξουν και στον τρόπο που αισθάνεσαι και στον τρόπο που σκέφτεσαι!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Δεν υπάρχει Θεός. Υπάρχει μόνο το ορατό, το απτό. Τα υπόλοιπα ανήκουν στη σφαίρα της φαντασίας. Απόλαυσε το σεξ, κάνε όσο πιο πολύ μπορείς και θα βρεις την υγεία σου. Μακριά από εκκλησίες, αστρολόγους, καφετζούδες, χαρτοριχτρες και όλο το σχετικό συναφι που αισχροκερδουν με τον πόνο των άλλων. Ζήσε τη ζωή σου!

  10. #10
    Antonis8
    Guest
    Εγώ αναρωτιέμαι ,εδώ γιατί δεν επεμβαινει ένας διαχειρστης; Είναι δυνατόν να εκφράζονται ομοφοβικες απόψεις εις βάρος ενός μέλους που ζητάει βοήθεια ,με κίνδυνο να την επιδεινωσουν, και ο διαχειριστής κοιμάται;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Εγώ αναρωτιέμαι ,εδώ γιατί δεν επεμβαινει ένας διαχειρστης; Είναι δυνατόν να εκφράζονται ομοφοβικες απόψεις εις βάρος ενός μέλους που ζητάει βοήθεια ,με κίνδυνο να την επιδεινωσουν, και ο διαχειριστής κοιμάται;
    Δεν νομίζω ότι είναι μόνο θέμα ομοφοβίας αλλά και σεξοφοβιας που έχουν όσοι τα γράφουν αυτά. Εσύ πού βρίσκεσαι? Τί κάνεις? Μου έλειψες! Πιστεύω ότι με καλό αχαλίνωτο σεξ θα βρεις την υγειά σου

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    164
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Εγώ αναρωτιέμαι ,εδώ γιατί δεν επεμβαινει ένας διαχειρστης; Είναι δυνατόν να εκφράζονται ομοφοβικες απόψεις εις βάρος ενός μέλους που ζητάει βοήθεια ,με κίνδυνο να την επιδεινωσουν, και ο διαχειριστής κοιμάται;
    Εχετε μαθει την λεξη ομοφοβικος κ την πασαρετε συνεχεια αλλα ποιος μιλησε για ομοφοβια? αλλο ειπαμε. Αν εχει τυψεις σε αυτο το θεμα δεν μπορουμε να την βοηθησουμε

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by Ariel96 View Post
    Εχετε μαθει την λεξη ομοφοβικος κ την πασαρετε συνεχεια αλλα ποιος μιλησε για ομοφοβια? αλλο ειπαμε. Αν εχει τυψεις σε αυτο το θεμα δεν μπορουμε να την βοηθησουμε
    Ενώ αν μίλαγε για προβλήματα με το αγόρι της θα σπευδατε να της συμπαρασταθείτε. Κατά τα άλλα δεν είσαστε ομοφοβικοί.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Quote Originally Posted by Ariel96 View Post
    Τραυματιζει την ψυχη της αφηνοντας ανοιχτα παραθυρα να μπουν οι δαιμονες κ να τραφουν απο την ψυχη της γιαυτο νιωθει αυτο το αγχος.
    Να βλέπεις λιγότερα θρίλερ.
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Εγώ αναρωτιέμαι ,εδώ γιατί δεν επεμβαινει ένας διαχειρστης; Είναι δυνατόν να εκφράζονται ομοφοβικες απόψεις εις βάρος ενός μέλους που ζητάει βοήθεια ,με κίνδυνο να την επιδεινωσουν, και ο διαχειριστής κοιμάται;
    Και οταν σε κάποιο θέμα μου βλασφημουσαν τα θεία ούτε εκεί παρέβη ο διαχειριστής, που είναι κάτι που θίγει όλους εμάς που πιστεύουμε. Γιατί άλλο δεν πιστεύω και το λες ελεύθερα δικαίωμα σου είναι και άλλο δεν πιστεύω αλλά χρησιμοποιώ ύβρεις για τα πιστεύω άλλων εδώ μέσα χωρίς σεβασμό και με μανία και γιατί άραγε κάποιος άθεος δεν βρίζει αλλες θρησκείες και τα βάζει με το χριστιανισμό και εδώ και πολλούς αιώνες γιατί όλοι τα βαζανε με τους χριστιανούς αφού δεν υπάρχει όπως λετε πως το εξηγείται αυτό. Και γιατί το Πανάγιο φώς ανάβει μόνο από τα χέρια του ορθόδοξου ιερέα. Γιατί στην εκκλησία της Τήνου εάν δεν κάνω λάθος, βγαίνουν τα φιδάκια μια φορά το χρόνο και δεν σε δαγκώνουν ψέματα και αυτά. Γιατί χιλιάδες- εκατομμύρια άνθρωποι έδωσαν την ζωή τους, μαρτύρησαν σφαγιάστηκαν, τους έκαψαν ζωντανούς γιατί έγινε αυτό για κάτι που δεν υπάρχει. Δικαίωμα να αμφισβητήτε όσοι θέλετε εγώ πάντως και πολύ εδώ μέσα πιστεύουμε στον Χριστό και έχουμε το δικαίωμα... Γι'αυτό σεβασμό στα πιστεύω μας, όπως και εμείς στα δικά σας!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Αγχος χωρις λογο
    By Mardom20 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 08-02-2018, 21:31
  2. Φοβερο αγχος χωρις ουσιαστικη αιτια
    By Rainy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 30-04-2015, 17:23
  3. Χωρισμος χωρις προφανη αιτια..
    By marianna1984 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 90
    Last Post: 06-05-2014, 20:14
  4. Αγχος και φοβιες χωρις εμφανη αιτια
    By Νατασουκο in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 23-11-2013, 15:08
  5. Αγχος και φοβιες χωρις εμφανη αιτια
    By Νατασουκο in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 19-11-2013, 22:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •