Έχασα τη μανούλα μου απο καρκίνο! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 32 of 32
  1. #31
    Quote Originally Posted by Άτυχη View Post
    @ntinti Να είσαι καλά κορίτσι μου. Μου δίνεις κουράγιο κι εσύ αλλά και τα προηγούμενα σχόλια των υπολοίπων. Με ηρεμεί να μιλάω για εκείνη, να αναφέρω πράγματα που έκανε, νιώθω ότι είναι εδώ και δεν έφυγε ποτέ. Τώρα το πρωί πριν ξυπνήσω την έβλεπα όνειρο και είχα καιρό να τη δω. Ότι ήταν καλύτερα μετά τη χημειοθεραπεία, πολύ καλά και γυρνάω και της λέω κλαίγοντας με λυγμούς και αγκαλιάζοντάς την σφιχτά "μανούλα μου μην πάθεις τίποτα, σε παρακαλώ, προσπάθησε να ζήσεις" και μου λέει χαιδευοντάς με, γλυκιά μου μη φοβάσαι, δεν παθαίνω τίποτα!
    Να είσαι καλά σ'ευχαριστώ πολύ, αν δω ότι φτάνω σε σημείο να μην τη παλεύω θα ζητήσω βοήθεια. Προς το παρόν νιώθω μια απίστευτη δύναμη που δεν ξέρω απο που την αντλώ πραγματικά! Και μόνο στη σκέψη κάποιες στιγμές ότι η μανούλα μου θα πάθει κάτι τρελαινόμουν, νόμιζα ότι δεν θ'αντέξω. Τελικά απορώ κι εγώ με τον εαυτό μου που βρίσκω το κουράγιο! Ίσως τα τελευταία λόγια της να συνεχίσουμε δυνατοί, όπως ήταν εκείνη, δεν την τρόμαζε τίποτα, σκέφτομαι πως αυτό θα ήθελε κι εκείνη, να μην το βάλουμε κάτω!

    Μένω σε ενοίκιο δύο τετράγωνα παρακάτω απο το πατρικό μου για να έρχεται η μανούλα μου για καφέ, βόλτα, να πηγαίνω κι εγώ, όταν έχω ένα παιδί να μην ταλαιπωρείται αν θέλω να το κρατήσει. Ήταν τόσο ζωντανός αλλά και τόσο διακριτικός άνθρωπος ταυτόχρονα! Τον γαμπρό της τον λάτρευε, όπως και ο άντρας μου εκείνη, όταν του ανακοίνωσα τι έχει η μανούλα μου, έκλαιγε με λυγμούς, δεν μπορούσα να τον συνεφέρω. Ακόμη κλαίει, ακόμη κλαίμε. Τους έβλεπα και τους χαιρόμουν! Ούτε παραγγελία να ήταν τόσο καλές σχέσεις και δυστυχώς δεν κράτησαν. Τέτοια ανιδιοτελή αγάπη της μάνας και ειδικά αυτής της μάνας δεν ξανα βρίσκεις πουθενά! Είναι μία και μοναδική όσο ζούμε!

    ΚΙ εκεί σκέφτομαι γιατί να φεύγει ένας άνθρωπος που μόνο καλό κάνει στους γύρω του; Που βοηθούσε τόσο κόσμο; (μας πιάνουν και μας λένε ότι βοηθούσε κόσμο που δεν γνωρίζαμε τίποτα) Έρχονται οι ίδιοι και μας το λένε!
    Και βλέπω ανθρώπους που μόνο κακό κάνουν στους άλλους ζούνε 90 χρόνια και ταλαιπωρούν τους γύρω τους! Με βασανίζουν τέτοιου είδους σκέψεις!
    μην σε βασανιζουν τετοιες σκεψεις για ανθρωπους που φτανουν μεχρι τα 90 χωρις να εχουν κανει κανενα καλο συνηθως αυτοι οι ανθρωποι που παραμενουν ετσι μεχρι τα βαθια γεραματα δεν θα εχουν δικαιολογια απεναντι στο Θεο (που ειναι το βασικοτερο μετα τον θανατο) γιατι εξαντλησαν πληρως καθε περιθωριο ζωης που ειχαν και η αλλη ζωη ειναι πιο αληθινη απο αυτη την ψευτικη ζωη που ζουμε και ειναι αιωνια.σκεψου εναν που εζησε μεχρι τα 90 που περνανε γρηγορα τα χρονια σαν νερο φευγουν τα χρονια που δεν εκανε τιποτα καλο σε τι κολαση και αφορητα βασανα θα περασει την αιωνιοτητα του.θα παρακαλαγε αυτος που εφτασε τα 90 στην γη να ζουσε αρκετα πιο λιγο αρκει να ηταν στην τρυφη του παραδεισου

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,448
    ενα μεγαλο ΑΧΧΧΧΧΧΧ θα πω θεε μου ποσο γνωριμα πραματα ............
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Η ζωη μου με τον καρκινο - και με την κορη μου
    By mathilda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 07-05-2019, 23:22
  2. Φόβος για καρκίνο...!!!
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 07-10-2015, 01:51
  3. ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!!!!
    By N.Princess in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 38
    Last Post: 24-06-2012, 12:42
  4. Κοκκινη Καρτα η Μανουλα
    By Sublime in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 04-06-2011, 17:27
  5. Εχω καρκινο?
    By auroula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 44
    Last Post: 22-09-2010, 18:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •