Παίζετε Video Games?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    YokoChoco
    Guest

    Παίζετε Video Games?

    Σκέφτομαι να πάρω ένα PS4 να ξαναρχίσω τα video games.. εσείς παίζετε καθόλου;
    Και αν ναι ποια;

    Θέλω να πάρω FIFA, Marvel's Spiderman και Tekken, ίσως και Unjustice 2(που έχει Batman, Superman), ενώ αναμένεται να βγεί και Ironman και Avengers.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,118
    Εγώ μικρός έπαιζα fifa και mortal kombat, τα τελευταία χρόνια παίζω αραιά και πού age of empires 2 definitive edition

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Καλησπέρα.. Θα βγει το PlayStation 5.

    Παιζω διαφορά παιχνίδια στον υπολογιστή πλεον. Τι σ'αρεσει;

  4. #4
    YokoChoco
    Guest
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Καλησπέρα.. Θα βγει το PlayStation 5.

    Παιζω διαφορά παιχνίδια στον υπολογιστή πλεον. Τι σ'αρεσει;
    Το ξέρω απλά θα κάνει μίνιμουμ 500€ ενώ το PS4 Slim αναμένεται να πέσει κάτω από 200€.

    Σαν παιγνίδια παλιά έπαιζα πολύ FIFA από το 2005 έως το 2011, σερί, είχα πάρει το Spiderman αλλά δεν ήταν κι ότι καλύτερο τότε(το σημερινό λένε τα σπάει), είχα το Swat Global Strike Team μέτριο θα έλεγα και το Transformers ποτέ δεν το κατάλαβα σαν game. Είχε βγεί και το Olympic Games 2004 με ελληνική περιγραφή ήταν αρκετά καλό μου άρεσε. Από το '11 ξαναπαιξα πέρυσι το Tekken πραγματικά παιχνιδάρα, αλλά πάντα σε PS2. Οπότε προσανατολίζομαι σε PS4 Slim πλέον κ επιλεκτικά κάποια games που θα μου αρέσουν... FIFA εννοείται έτσι;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Απλά δεν θα βγάζει τα καινούργια παιχνίδια το ps4. Το σκεφτόμουν αρχές του χρόνου να πάρω το ps4 αλλά ήξερα ότι θα εβγαινε το 5 και έτσι αγόρασα ένα καλό υπολογιστή που τον χρειαζόμουν κιόλας.
    life is strange 2 είναι ωραίο παιχνίδι. Εσύ διαλέγεις πως θα εξελιχθεί η ιστορία. Δες τρέιλερ είναι ένα παιχνίδι που θα το ξανά έπαιζα άνετα. Έχω αγοράσει και το 1 και κάποια στιγμή θα το ξεκινήσω. Είναι σαν το παιχνίδι heavy Rain..
    Ωραιο παιχνίδι είναι και το gta 5, assassin's, call of duty, watch dogs.
    Μπάλα έχω να παίξω πάρα πολλά χρόνια (όταν είχα το PlayStation 2).
    Δεν ξέρω ποια από αυτά έχουν βγει στο 4 και ποια είναι πιο παλιά..
    Το uncharted 4 είναι ένα παιχνίδι που θα ήθελα να παίξω γιατί τα προηγούμενα παιχνίδια της σειράς αυτής ήταν ωραία (το έχει το PlayStation 4).
    Last edited by george1520; 18-07-2020 at 02:48.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Έπαιζα το Test Drive Unlimited μανιωδώς! Είχα πάρει και ένα καταπληκτικό τιμόνι Logitech.

    Τώρα χρησιμοποιώ λειτουργικό Ubuntu και δεν έχω και χώρο για το τιμόνι οπότε είναι καιρός που έχω να παίξω. Το έχω πεθυμήσει όμως πολύ.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    .................................................. .....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,118
    Θυμάμαι και νοσταλγώ τη χρυσή εποχή των ίντερνετ καφέ, πάνω από 10 χρόνια πριν, που πήγαινα με άλλους και παίζαμε medal of honor, medieval (rome total war), quake!

  9. #9
    Antonis8
    Guest
    Εχω PS4 και psp.

    Το marvel spiderman είναι παιχνιδαρα οπως και το rdr2 και κλασικα τα gta.
    Tα injustice είναι ξύλο μονο,δεν χειριζεσαι τους ήρωες ως ήρωες,δεν υπαρχει κανένα παιχνίδι σουπερμαν δυστυχως. Μπατμαν το καλυτερο ειναι το gotham city ,πολυ ατμοσφαιρικο παιχνιδι.

    Ωστόσο εγώ είμαι κυρίως της φορητής κονσόλας και σκέφτομαι να επενδυσω σε μια καινούργια φορητή, αν και δεν υπαρχουν πολλες επιλογες. Το PS5 θα εχει υψηλές τιμές για πολλα χρόνια, τώρα ειναι η κατάλληλη στιγμή να παρεις PS4 γιατί θα πέσει επιτελους η τιμή του.

    Μικρός επαιζα game boy.

  10. #10
    Erin
    Guest
    Μου αρέσουν πολύ τα RPGs ειδικά αυτά του ps2.

    Τα αγαπημένα μου είναι:
    Legend of Legaia 2
    Wild Arms 4
    Suikoden
    Kingdom Hearts
    Shadow Hearts.
    Α, ξέχασα τα Yu-Gi-Oh.
    Έχω να παίξω πολλά χρόνια όμως.
    Το σκεφτόμουν πριν κάτι μήνες να ξαναπαίξω αλλά θέλει αλλαγή το laser για να παίξει.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εγω δεν πολυπαιζω πλεον, σπανια θα πιασω καποιο παιχνιδι. Αλλα μιας και το εφερε η κουβεντα και η συμπτωση παντα σχεδον οταν με πιανει να παιξω παιζω RPG και συγκεκριμενα τωρα αρχισα το Divinity Original Sin 2 Definitive Edition. Ειχα παιξει το πρωτο και μου αρεσε και το δευτερο δειχνει επισης πλουσιο, αρκετο να χαθεις πολλες ωρες στον κοσμο του.
    Με πιανει και μια φορα το χρονο και παιζω Path Of Exile που ειναι online και δωρεαν και δεν ξεχνω και την αγαπη μου στο World Of Warcraft αν και δεν βλεπω να το πιανω.
    Γενικα τα παιχνιδια εχουν ολοκληρη κουλτουρα πλεον ανωτερη των ταινιων και σειρων και μπαινω που και που και στο twitch που κανουν stream.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    169
    Ναι παιζω εχω μπολικα παιχνιδια "κατεβασμενα" στο σκληρό. Παιζω από τοτε που πήρα pc πριν πολλα χρονια και πριν ακομα σε κονσολες. Η αλήθεια ειναι σκεφτομαι να παρω πσ-5 μιας και φαν της σονυ απο παιδι.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Έχω "καεί" με το Gta online

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,118
    Τα τελευταία χρόνια δεν παίζω, αλλά μπαίνω συχνά στο youtube και βλέπω mortal kombat 1,2,3 gameplay για να θυμάμαι τις παλιές εποχές!

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    11
    ΜΗ ξεχνάμε βέβαια ότι πολλά video games τελευταία εξελίσονται σε μια μορφή τζόγου και αυτά. Με τα λεγόμενα lootboxes (που διαλέγεις κάρτες πχ και αναλογα με τη "τυχη" σου και τα χρήματα που σου ζητάν να "επενδύσεις" σε αυτές) για να έχεις περισσότερες ικανότητες / όπλα κτλ κτλ έχουν γίνει μικρά καζίνο και οι αρμόδιοι φορείς στο εξωτερικό προσπαθούν να αντιμετωπίσουν το φαινομενο καθώς τα περισσότερα απο αυτά απευθύνονται σε παιδιά μικρής ηλικιάς (για όποιον έχει θέματα κέντρα βοήθειας μπορεί να βρει εδώ)

    Διαβάστε και το ενδιαφέρον σχετικό άρθρο στο bbc
    https://www.bbc.com/news/technology-56614281

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. χαλαρωτικα games στο νετ
    By krino in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 23
    Last Post: 10-05-2019, 21:12
  2. Video games
    By VarethikaNaVariemai in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 31-08-2018, 21:44
  3. escape games και survivor....
    By Macgyver in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 119
    Last Post: 27-03-2017, 14:41
  4. Μια ερευνα για τα puzzle games.
    By keep_walking in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 16-05-2015, 03:29
  5. Τα video games, η μόδα, το facebook είναι το όπιο του 21ου αιώνα
    By deleted12082014 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 02-08-2014, 22:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •