Δεν ξέρω τι είμαι.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939

    Δεν ξέρω τι είμαι.

    Γεια σας,

    Δεν ξέρω ποια είναι η σεξουαλική μου ταυτότητα. Έχω κάνει κάποια πράγματα με άτομα του ίδιου φύλου και είχα και μία σχέση με κοπέλα.

    Είμαι 36, άντρας. Νομίζω απολάμβανα πιο πολύ το σεξ με το ίδιο φύλο αλλά μπορεί να μην ήμουν ερωτευμένος με την κοπέλα τόσο. Είχα δοκιμάσει και πρώτη φορά σε οίκο ανοχής αλλά δεν είχα στύση. Είμαι ο τύπος που γενικά φλερτάρει με κοπέλες και δεν με αφήνουν αδιάφορο εμφανισιακά και γενικώς αλλά έχω διαρκώς τον φόβο μέσα μου ότι ίσως ανήκω στο απέναντι στρατόπεδο. Από πορνό βλέπω κυρίως γκέι και γενικά προσπαθώ να αποδεχτώ πως ίσως είμαι αμφισεξουαλικός.

    Από μικρός είχα μερικές επαφές, τις λεγόμενες φάσεις, με άτομα του ίδιου φύλου αλλά προφανώς δεν ήμουν ο μόνος που συμμετείχε στην πράξη. Όλα εκείνα τα άτομα τώρα έχουν κοπέλες και ίσως συζύγους. Είμαι και σε ηλικία που με πιέζουν να παντρευτώ και να πω την αλήθεια σιγά σιγά νιώθω και ο ίδιος την ανάγκη να το κάνω αλλά έχω διαρκώς το φόβο ότι θα εμφανιστεί πάλι η ομοσεξουαλική μου τάση και θα διαλύσει τον γάμο μου. Δεν ξέρω. Μέσα μου δε θέλω να είμαι γκέι και είναι ένα θέμα που με έχει ταλαιπωρήσει πολύ, πάρα πολύ. Δεν θέλω να λένε, αααα ο τάδε δεν παντρεύτηκε γιατί είναι πού@#$ης με καταλαβαίνετε. Ξέρω θα αρχίσετε τώρα να μου λέτε να το αποδεχτώ κτλ αλλά νομίζω σαν στρέιτ καλύτερη ζωή θα έχω. Τουλάχιστον όσον αφορά την αποδοχή των γύρω μου.

    Τέλος παντων, ξέρω δεν είμαστε πια στην εφηβεία....ο καθένας κάνει τη ζωή του αλλά ένα παράπονο το έχω αν π.χ. οι δικοί μου δεν δούνε ποτέ εγγονάκι από μένα. Όλοι σιγά σιγά οι συγγενείς κάνουν παιδιά και όσο να ναι οι δικοί μου λαχταρούν να δουν και από εμένα. Δεν ξέρω ανησυχώ πολύ για το τι συμβαίνει σε εμένα. Όπως και να έχει δεν επέλεξα κάτι, για τους αδαείς που λένε ότι είναι επιλογή, και δεν θέλω να τιμωρούμαι αιώνια για κάτι για το οποίο δεν ευθύνομαι.....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Eμενα απο μικρο οι γονεις μου με αποκαλουσαν πουστη και μεγαλωσα εν μερει με την ταυτοτητα του ομοφυλοφιλου ομως μεγαλωνοντας βεβαιωθηκα οτι δεν μου αρεσουν οι αντρες. Μονο τα τραβελια λιγο, αν δεν εχουν φαρδιες πλατες.

  3. #3
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Γεια σας,

    Δεν ξέρω ποια είναι η σεξουαλική μου ταυτότητα. Έχω κάνει κάποια πράγματα με άτομα του ίδιου φύλου και είχα και μία σχέση με κοπέλα.

    Είμαι 36, άντρας. Νομίζω απολάμβανα πιο πολύ το σεξ με το ίδιο φύλο αλλά μπορεί να μην ήμουν ερωτευμένος με την κοπέλα τόσο. Είχα δοκιμάσει και πρώτη φορά σε οίκο ανοχής αλλά δεν είχα στύση. Είμαι ο τύπος που γενικά φλερτάρει με κοπέλες και δεν με αφήνουν αδιάφορο εμφανισιακά και γενικώς αλλά έχω διαρκώς τον φόβο μέσα μου ότι ίσως ανήκω στο απέναντι στρατόπεδο. Από πορνό βλέπω κυρίως γκέι και γενικά προσπαθώ να αποδεχτώ πως ίσως είμαι αμφισεξουαλικός.

    Από μικρός είχα μερικές επαφές, τις λεγόμενες φάσεις, με άτομα του ίδιου φύλου αλλά προφανώς δεν ήμουν ο μόνος που συμμετείχε στην πράξη. Όλα εκείνα τα άτομα τώρα έχουν κοπέλες και ίσως συζύγους. Είμαι και σε ηλικία που με πιέζουν να παντρευτώ και να πω την αλήθεια σιγά σιγά νιώθω και ο ίδιος την ανάγκη να το κάνω αλλά έχω διαρκώς το φόβο ότι θα εμφανιστεί πάλι η ομοσεξουαλική μου τάση και θα διαλύσει τον γάμο μου. Δεν ξέρω. Μέσα μου δε θέλω να είμαι γκέι και είναι ένα θέμα που με έχει ταλαιπωρήσει πολύ, πάρα πολύ. Δεν θέλω να λένε, αααα ο τάδε δεν παντρεύτηκε γιατί είναι πού@#$ης με καταλαβαίνετε. Ξέρω θα αρχίσετε τώρα να μου λέτε να το αποδεχτώ κτλ αλλά νομίζω σαν στρέιτ καλύτερη ζωή θα έχω. Τουλάχιστον όσον αφορά την αποδοχή των γύρω μου.

    Τέλος παντων, ξέρω δεν είμαστε πια στην εφηβεία....ο καθένας κάνει τη ζωή του αλλά ένα παράπονο το έχω αν π.χ. οι δικοί μου δεν δούνε ποτέ εγγονάκι από μένα. Όλοι σιγά σιγά οι συγγενείς κάνουν παιδιά και όσο να ναι οι δικοί μου λαχταρούν να δουν και από εμένα. Δεν ξέρω ανησυχώ πολύ για το τι συμβαίνει σε εμένα. Όπως και να έχει δεν επέλεξα κάτι, για τους αδαείς που λένε ότι είναι επιλογή, και δεν θέλω να τιμωρούμαι αιώνια για κάτι για το οποίο δεν ευθύνομαι.....
    Όταν αγαπήσεις πραγματικά κάποια κοπέλα θα λυθεί το θέμα σου. Διότι, όταν αφοσιώνεσαι σε έναν άνθρωπο και κάνεις οικογένεια μαζί του είναι σα να αφοσιώνεσαι σε έναν σκοπό. Οι άνθρωποι που κάνουν ευτυχισμένες οικογένειες απλά αφιερώνονται στον σκοπό αυτό και δεν έχουν προτεραιότητα το σεξουαλικό "ψάξιμο". Παίρνουν ικανοποίηση και ευτυχία και αρκούνται από αυτά που κάνουν με την γυναίκα τους, το σεξ, τις βόλτες, την συζήτηση, να βλέπουν να μεγαλώνουν τα παιδιά τους, να τα βοηθούν στα προβλήματά τους, να χαίρονται με τις επιτυχίες τους, να πηγαίνουν εκδρομές όλοι μαζί και τόσα άλλα πράγματα.

  4. #4
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Γεια σας,

    Δεν ξέρω ποια είναι η σεξουαλική μου ταυτότητα. Έχω κάνει κάποια πράγματα με άτομα του ίδιου φύλου και είχα και μία σχέση με κοπέλα.

    Είμαι 36, άντρας. Νομίζω απολάμβανα πιο πολύ το σεξ με το ίδιο φύλο αλλά μπορεί να μην ήμουν ερωτευμένος με την κοπέλα τόσο. Είχα δοκιμάσει και πρώτη φορά σε οίκο ανοχής αλλά δεν είχα στύση. Είμαι ο τύπος που γενικά φλερτάρει με κοπέλες και δεν με αφήνουν αδιάφορο εμφανισιακά και γενικώς αλλά έχω διαρκώς τον φόβο μέσα μου ότι ίσως ανήκω στο απέναντι στρατόπεδο. Από πορνό βλέπω κυρίως γκέι και γενικά προσπαθώ να αποδεχτώ πως ίσως είμαι αμφισεξουαλικός.

    Από μικρός είχα μερικές επαφές, τις λεγόμενες φάσεις, με άτομα του ίδιου φύλου αλλά προφανώς δεν ήμουν ο μόνος που συμμετείχε στην πράξη. Όλα εκείνα τα άτομα τώρα έχουν κοπέλες και ίσως συζύγους. Είμαι και σε ηλικία που με πιέζουν να παντρευτώ και να πω την αλήθεια σιγά σιγά νιώθω και ο ίδιος την ανάγκη να το κάνω αλλά έχω διαρκώς το φόβο ότι θα εμφανιστεί πάλι η ομοσεξουαλική μου τάση και θα διαλύσει τον γάμο μου. Δεν ξέρω. Μέσα μου δε θέλω να είμαι γκέι και είναι ένα θέμα που με έχει ταλαιπωρήσει πολύ, πάρα πολύ. Δεν θέλω να λένε, αααα ο τάδε δεν παντρεύτηκε γιατί είναι πού@#$ης με καταλαβαίνετε. Ξέρω θα αρχίσετε τώρα να μου λέτε να το αποδεχτώ κτλ αλλά νομίζω σαν στρέιτ καλύτερη ζωή θα έχω. Τουλάχιστον όσον αφορά την αποδοχή των γύρω μου.

    Τέλος παντων, ξέρω δεν είμαστε πια στην εφηβεία....ο καθένας κάνει τη ζωή του αλλά ένα παράπονο το έχω αν π.χ. οι δικοί μου δεν δούνε ποτέ εγγονάκι από μένα. Όλοι σιγά σιγά οι συγγενείς κάνουν παιδιά και όσο να ναι οι δικοί μου λαχταρούν να δουν και από εμένα. Δεν ξέρω ανησυχώ πολύ για το τι συμβαίνει σε εμένα. Όπως και να έχει δεν επέλεξα κάτι, για τους αδαείς που λένε ότι είναι επιλογή, και δεν θέλω να τιμωρούμαι αιώνια για κάτι για το οποίο δεν ευθύνομαι.....
    Επειδή θα έχουν οι δικοί σου παραπονο είναι αυτός λόγος να κάνεις παιδί και οικογενεια?σκεψου πως αν δεν υπήρχαν οι γονείς και η κοινωνία στη μέση θα ήθελες να είσαι με μια γυναίκα?γιατί να κοροιδευεις τον εαυτό σου και μια γυναίκα που δεν φταιει σε κάτι όταν εσύ ο ίδιος ακόμη δεν ξέρεις τι θες.δεν είναι κακό να μην έχεις βρει ακόμη τι σε ευχαριστει περισσότερο.κακό είναι να εκμεταλλευτεις κάποια για να ικανοποιησεις τα θέλω των γυρων σου.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    αν μεχρι τα 36 σου ειχες σεξ. εμπειριες με μονο μια γυναικα και πολλους ανδρες, μαλλον σου αρεσουν οι ανδρες.
    δεν ειναι κριτηριο το να ικανοποιησεις τους γονεις σου, για να απαρνηθεις την σεξουαλικη σου φυση, ουτε για να εξαπατησεις μια γυναικα, να σε παντρευτει, να κανει παιδι μαζι σου κιε συ να ζεις ειτε καταπιεσμενος, ειτε κανοντας διπλη ζωη, που ποιος ξερει που μπορει να σε οδηγησει κοινωνικα και ψυχικα....
    εκτος αν θελεις να μας πεις , οπτι θα πεις την πληρη αληθεια για εσενα στην υποψηφια γυναικα σου κι εκεινη δεν θα εχει κανενα προλβημα... τοτε, ναι.
    μπορεις επισης να κανεις παιδι με μια ομοφυλοφυλη γυναικα, αν το θελετε και οι δυο, αλλα μην σκεφτεις να εξαπατησεις καποια, να της καταστρεψεις την ζωη, για να σε πουν "ανδρα" οι γονεις σου και τα βραδια να τραβιεσαι στα παρκα...

    δεν ειναι επιλογη ο σεξουαλικος προσανατολισμος για να "διαλεξεις" να ζησεις με μια γυναικα. δεν σε ρωταει. θα σου χτυπαει συνεχως την πορτα και η θα σε τρελανει, η θα καταστρεψεις μια ζωη που δεν σου φταιει σε τπτ.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Γεια σας,

    Δεν ξέρω ποια είναι η σεξουαλική μου ταυτότητα. Έχω κάνει κάποια πράγματα με άτομα του ίδιου φύλου και είχα και μία σχέση με κοπέλα.

    Είμαι 36, άντρας. Νομίζω απολάμβανα πιο πολύ το σεξ με το ίδιο φύλο αλλά μπορεί να μην ήμουν ερωτευμένος με την κοπέλα τόσο. Είχα δοκιμάσει και πρώτη φορά σε οίκο ανοχής αλλά δεν είχα στύση. Είμαι ο τύπος που γενικά φλερτάρει με κοπέλες και δεν με αφήνουν αδιάφορο εμφανισιακά και γενικώς αλλά έχω διαρκώς τον φόβο μέσα μου ότι ίσως ανήκω στο απέναντι στρατόπεδο. Από πορνό βλέπω κυρίως γκέι και γενικά προσπαθώ να αποδεχτώ πως ίσως είμαι αμφισεξουαλικός.

    Από μικρός είχα μερικές επαφές, τις λεγόμενες φάσεις, με άτομα του ίδιου φύλου αλλά προφανώς δεν ήμουν ο μόνος που συμμετείχε στην πράξη. Όλα εκείνα τα άτομα τώρα έχουν κοπέλες και ίσως συζύγους. Είμαι και σε ηλικία που με πιέζουν να παντρευτώ και να πω την αλήθεια σιγά σιγά νιώθω και ο ίδιος την ανάγκη να το κάνω αλλά έχω διαρκώς το φόβο ότι θα εμφανιστεί πάλι η ομοσεξουαλική μου τάση και θα διαλύσει τον γάμο μου. Δεν ξέρω. Μέσα μου δε θέλω να είμαι γκέι και είναι ένα θέμα που με έχει ταλαιπωρήσει πολύ, πάρα πολύ. Δεν θέλω να λένε, αααα ο τάδε δεν παντρεύτηκε γιατί είναι πού@#$ης με καταλαβαίνετε. Ξέρω θα αρχίσετε τώρα να μου λέτε να το αποδεχτώ κτλ αλλά νομίζω σαν στρέιτ καλύτερη ζωή θα έχω. Τουλάχιστον όσον αφορά την αποδοχή των γύρω μου.

    Τέλος παντων, ξέρω δεν είμαστε πια στην εφηβεία....ο καθένας κάνει τη ζωή του αλλά ένα παράπονο το έχω αν π.χ. οι δικοί μου δεν δούνε ποτέ εγγονάκι από μένα. Όλοι σιγά σιγά οι συγγενείς κάνουν παιδιά και όσο να ναι οι δικοί μου λαχταρούν να δουν και από εμένα. Δεν ξέρω ανησυχώ πολύ για το τι συμβαίνει σε εμένα. Όπως και να έχει δεν επέλεξα κάτι, για τους αδαείς που λένε ότι είναι επιλογή, και δεν θέλω να τιμωρούμαι αιώνια για κάτι για το οποίο δεν ευθύνομαι.....
    Η τελευταια σου προταση μιλαει απο μονη της.Αντιμετωπιζεις την ομοφυλοφιλια σαν ΤΙΜΩΡΙΑ.Λογικα εχεις μεγαλωσει σε πολυ ομοφοβικο περιβαλλλον και η σταση που εχεις δε νομιζω να αλλαξει ποτε.Δυστυχως η κοινωνια σε εχει βαλει στα δικα της καλουπια και δε θες να βγεις απο εκει και να ζησεις οπως σε κατευθυνει η φυση σου.Αυτο ειναι δικαιωμα σου.Κατε με αν θες να ζησεις σαν στρειτ ζησε σαν στρειτ,υπαρχουν κιαλλοι γκει ανθρωποι οι οποιοι δεν αντεχουν να αποδεχτουν την σεξουαλικοτητα τους και ζουν οπως τους προσταζει η κοινωνια και η οικογενεια.Και σε θρησκευτικα συντηρητικα κρατη(πχ αρμενια,γεωργια,ρωσια)υπαρ� �ουν πολλοι γκει που ζουνε μια ετεροφυλοφιλη σεξουαλικη ζωη ενω ειναι γκει.Το πιο σωστο θα ηταν να αποδεχτεις τον εαυτο σου οπως ειναι αλλα επειδη εδω και 36 χρονια δεν το εκανες δε νομιζω να το κανεις και τωρα,γιαυτο ζησε οπως σου λενε οι αλλοι για να ειστε ολοι ευτυχισμενοι.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Όταν αγαπήσεις πραγματικά κάποια κοπέλα θα λυθεί το θέμα σου. Διότι, όταν αφοσιώνεσαι σε έναν άνθρωπο και κάνεις οικογένεια μαζί του είναι σα να αφοσιώνεσαι σε έναν σκοπό. Οι άνθρωποι που κάνουν ευτυχισμένες οικογένειες απλά αφιερώνονται στον σκοπό αυτό και δεν έχουν προτεραιότητα το σεξουαλικό "ψάξιμο". Παίρνουν ικανοποίηση και ευτυχία και αρκούνται από αυτά που κάνουν με την γυναίκα τους, το σεξ, τις βόλτες, την συζήτηση, να βλέπουν να μεγαλώνουν τα παιδιά τους, να τα βοηθούν στα προβλήματά τους, να χαίρονται με τις επιτυχίες τους, να πηγαίνουν εκδρομές όλοι μαζί και τόσα άλλα πράγματα.
    Κι εγώ αυτό πιστεύω γιατί δεν είναι ότι η γυναίκα δεν μου αρέσει. Το αντίθετο. Απλά θα αφεθώ ελεύθερος και χαλαρός και αυτό που είναι να έρθει θα έρθει. Όπως ήρθε και η προηγούμενη σχέση μου.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Επειδή θα έχουν οι δικοί σου παραπονο είναι αυτός λόγος να κάνεις παιδί και οικογενεια?σκεψου πως αν δεν υπήρχαν οι γονείς και η κοινωνία στη μέση θα ήθελες να είσαι με μια γυναίκα?γιατί να κοροιδευεις τον εαυτό σου και μια γυναίκα που δεν φταιει σε κάτι όταν εσύ ο ίδιος ακόμη δεν ξέρεις τι θες.δεν είναι κακό να μην έχεις βρει ακόμη τι σε ευχαριστει περισσότερο.κακό είναι να εκμεταλλευτεις κάποια για να ικανοποιησεις τα θέλω των γυρων σου.
    Όχι μόνο των γύρω μου αλλά και τα δικά μου θέλω. Νιώθω την ανάγκη για οικογένεια κι ο ίδιος. Όχι δεν πρόκειται καμία γυναίκα να κοροϊδέψω. Ότι κάνω θα το κάνω γιατί το νιώθω. Πάντα έτσι ήμουν. Ειλικρινής.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αν μεχρι τα 36 σου ειχες σεξ. εμπειριες με μονο μια γυναικα και πολλους ανδρες, μαλλον σου αρεσουν οι ανδρες.
    δεν ειναι κριτηριο το να ικανοποιησεις τους γονεις σου, για να απαρνηθεις την σεξουαλικη σου φυση, ουτε για να εξαπατησεις μια γυναικα, να σε παντρευτει, να κανει παιδι μαζι σου κιε συ να ζεις ειτε καταπιεσμενος, ειτε κανοντας διπλη ζωη, που ποιος ξερει που μπορει να σε οδηγησει κοινωνικα και ψυχικα....
    εκτος αν θελεις να μας πεις , οπτι θα πεις την πληρη αληθεια για εσενα στην υποψηφια γυναικα σου κι εκεινη δεν θα εχει κανενα προλβημα... τοτε, ναι.
    μπορεις επισης να κανεις παιδι με μια ομοφυλοφυλη γυναικα, αν το θελετε και οι δυο, αλλα μην σκεφτεις να εξαπατησεις καποια, να της καταστρεψεις την ζωη, για να σε πουν "ανδρα" οι γονεις σου και τα βραδια να τραβιεσαι στα παρκα...

    δεν ειναι επιλογη ο σεξουαλικος προσανατολισμος για να "διαλεξεις" να ζησεις με μια γυναικα. δεν σε ρωταει. θα σου χτυπαει συνεχως την πορτα και η θα σε τρελανει, η θα καταστρεψεις μια ζωη που δεν σου φταιει σε τπτ.
    Όλα αυτά τα έχω σκεφτεί πολλές φορές. Δεν είμαι ο τύπος να ζω διπλή ζωή και τέτοια. Ούτε πρόκειται να καταστρέψω κανενός και καμιάς τη ζωή. Ούτε και τη δική μου για χάρη κανενός.

    Είναι και δικό μου παράπονο αν προκύψει ότι είμαι ομοφυλόφιλος. Όχι ότι είναι κακό. Απλά περιπλέκει τα πράγματα. Ενιγουει... Όπως προείπα εγώ θα αφεθώ ελεύθερος κι ότι προκύψει. Οι κοπέλες δεν με αφήνουν αδιάφορο είναι κι αυτό κάτι που επίσης πρέπει να σεβαστώ. Νομίζω είμαι καθαρά αμφι. Ελπίζω να βρω τον κατάλληλο άνθρωπο να ζευγαρωσω και να χαρώ τον έρωτα έστω και τώρα και μακάρι να οδηγήσει σε οικογένεια.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939

    Talking

    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    Η τελευταια σου προταση μιλαει απο μονη της.Αντιμετωπιζεις την ομοφυλοφιλια σαν ΤΙΜΩΡΙΑ.Λογικα εχεις μεγαλωσει σε πολυ ομοφοβικο περιβαλλλον και η σταση που εχεις δε νομιζω να αλλαξει ποτε.Δυστυχως η κοινωνια σε εχει βαλει στα δικα της καλουπια και δε θες να βγεις απο εκει και να ζησεις οπως σε κατευθυνει η φυση σου.Αυτο ειναι δικαιωμα σου.Κατε με αν θες να ζησεις σαν στρειτ ζησε σαν στρειτ,υπαρχουν κιαλλοι γκει ανθρωποι οι οποιοι δεν αντεχουν να αποδεχτουν την σεξουαλικοτητα τους και ζουν οπως τους προσταζει η κοινωνια και η οικογενεια.Και σε θρησκευτικα συντηρητικα κρατη(πχ αρμενια,γεωργια,ρωσια)υπαρ� �ουν πολλοι γκει που ζουνε μια ετεροφυλοφιλη σεξουαλικη ζωη ενω ειναι γκει.Το πιο σωστο θα ηταν να αποδεχτεις τον εαυτο σου οπως ειναι αλλα επειδη εδω και 36 χρονια δεν το εκανες δε νομιζω να το κανεις και τωρα,γιαυτο ζησε οπως σου λενε οι αλλοι για να ειστε ολοι ευτυχισμενοι.
    Α μπα μην νομίζεις. Όχι και τόσο ομοφοβικό το περιβάλλον. Αλλά και να ήταν δεν είμαι άτομο που χαμπαριάζω και πολύ. Στα 25 ήταν η συνειδητοποίηση ότι διαφέρω σεξουαλικά. Τότε πιο πολύ το απολάμβανα παρά σκεφτόμουν το μετά. Τώρα όμως έχουν σφίξει τα περιθώρια. Ρωτούν οι άλλοι. Πότε θα παντρευτείς? Ρωτώ κι εγώ τον εαυτό μου. Δεν θα καθίσω να σκάσω. Ότι γίνει. Αρκετά στενοχωρήθηκα. Όσο για τους δικούς μου στενοχωριέμαι που μπορεί να μην δουν εγγόνι. Τους αγαπάω γιατί είναι πολύ καλοί μαζί μου. Δεν με πέζουν για τίποτα.
    Last edited by tzimani; 19-07-2020 at 22:48.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Περιπλέκει τα πράγματα επειδή βρίσκεσαι σε ένα περιβάλλον που τα περιπλέκει. Σε ένα άλλο δε θα ένιωθες καν αυτούς τους ενδοιασμούς. Είναι εσωτερίκευση των διδαχών που έχεις δεχθεί τόσα χρόνια και φυσικά όπως όλοι μας έχουμε υπολείμματα αυτών των καταπιεστικών ηθικών προταγμάτων και συνετισμού, και ιδιαίτερα στα παιδικά που διαμορφωνόταν ο άνθρωπος που είσαι. Και αν μετά από πειραματισμό βγεις κάπου αλλού από εκεί που είχες φανταστεί, δεν πειράζει.
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    15
    Δεν πρεπει να σε νοιαζει τι θα πει ο κοσμος, αν κανεις οικογενεια θα κανεις επειδη ερωτευτηκες. Οχι για το τι θα πουνε αν δεν παντρευτεις. Κοιτα σεξουαλικα οτι σε τραβαει, μεταξυ των δυο φυλων. Γραψε τον κοσμο. Επισης, αυτο το στερεοτυπο οτι πρεπει γαμο να κανεις αλλιως εισαι αποτυχια, πιστευω ανηκει στο παρελθον. Κανε οτι σε ελκυει αξιοπρεπως. Η οικογενεια που θες, δεν προγραμματιζεται απλα, ειναι αν προκυψει συναισθημα δυνατο. Δεν μπορεις να ξερεις αν και ποτε θα προκυψει. Οπως στα φερει η ζωη μην προβληματιζεσαι. Αν εχεις δουλεια, υγεια, φιλους ολα καλα. Λες οτι δεν θες να κανεις στραβομαρα με γαμο καθως δεν ξερεις για τη σεξουαλικοτητα σου, τοτε αν σε σχεση σε προβληματιζει ακομα δεν πας σε γαμο - οικογενεια, μπορει να βρεθει η καταλληλη να σου βγαλει συναισθημα και οικογενεια, αν οχι μια χαρα παλι. Ασε το χρονο και τη φυση σου να επιλεξει που ανηκεις σεξουαλικα και το αν γινεται η οικογενεια. Για αυτο ομως θελει ηρεμια που δεν την εχεις. Δεν ειναι αλλωστε θεμα προς ταλαιπωρια ψυχολογιας η σεξουαλικοτητα και η οικογενεια ποτε και αν κανεις. Εχω εμπειρια με εμμονη στη σεξουαλικοτητα, με τρομαζε η ιδεα του να μαι ομοφυλοφιλος, υπεφερα, τελικα καταλαβα οτι ηταν βλακεια μου, και εμαθα να ξεχωριζω το σοβαρο απο το ασοβαρο. Ειπα μεσα μου οτι ειμαι ειμαι. Μετα απο αυτο αρχισα να χαλαρωνω ηρεμησα, αγχος σε αυτο δεν εχω πια, δεν με νοιαζει και να μαι, αν ποτε φανει κατι τετοιο θα το προστατεψω και θα το ζησω εφοσον δω οτι με ελκυει. Και συ τωρα σκοτιζεσαι χωρις λογο. Απεβαλε τη νοοτροπια γαμος, οικογενεια, μεγαλη ηλικια, και που εισαι σεξουαλικα. Βολταρε, δουλεψε, και τις απαντησεις οντας ηρεμος θα τις λαβεις ωστε να πραξεις αντιστοιχα για την ευτυχια σου και σε αυτο το θεμα. Που δεν ειναι μονο αυτο για να ναι ευτυχισμενος κανεις. Πριν σου ανεφερα ενα τριπτυχο για ευτυχια. Οτι εισαι εισαι πες οτι θα παρει λιγο χρονο να ξεκαθαρισει το τοπιο. Και μην αγχωθεις αν εισαι αμφι/ομο-φυλοφιλος.
    (Μικροτερος σου καμποσο)

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Από αυτά που γράφεις κατ εμέ δεν είσαι έτοιμος για οικογένεια. Τι είναι το παιδί το εγγόνι; παιχνίδι; γλεντας με άτομα του ίδιου φίλου κ τώρα σου ρθε ότι είσαι σε ηλικία γάμου και θες να τέκνοποιήσεις. Δεν πειράζει θα συνεχίσει η γη να γυρίζει κ χωρις τους απογόνους σου

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Προφανώς είσαι bi. Παιδάκι θα κάνεις μόνο αν το θέλεις εσύ, όχι επειδή το θέλουν οι γονείς σου. Παρτους ένα λούτρινο να ηρεμήσουν.

    Προσπάθησε να κάνεις μια γνωριμία/σχέση με κοπέλα που είναι και αυτή bi. Να είσαστε ερωτευμένοι χωρίς να σας ενοχλεί μια ελεύθερη σχέση, τρίο, ανταλλαγή συντρόφων. Η μισή Ελλάδα αυτό κάνει. Τίγκα οι αγγελίες. Για όλα υπάρχει λυση

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    15
    Αν μας ελεγες λιγο αναλυτικοτερα τη σεξουαλικη σου ζωη, κατα τα σχολικα χρονια και λιγο μετα θα ειχαμε καλυτερη γνωμη για το τι εισαι σεξουαλικα. Απο το διαβασμα της αναρτησης σου εγω εχω την εντυπωση οτι ξερεις και φοβασαι, κανεις σκεψη με το κοινωνικο συνολο και το αντικτυπο που θα χει. Νιωθω οτι εισαι φοβισμενος και καταπιεσμενος. Νομιζω οτι εισαι κατα τη προσωπικη μου γνωμη ομοφυλοφιλος. Εκτος αν υπαρχουν ιστοριες με γυναικες που δεν ανεφερες.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Βοήθεια!!! Δεν ξέρω τι είμαι
    By crystallia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 11-08-2018, 02:52
  2. δεν ξέρω ποια είμαι
    By lepetit in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 09-05-2016, 22:52
  3. Δεν ξέρω ποιά είμαι πιά...
    By ninaelena in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 09-03-2015, 18:15
  4. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΟΡΙΑΚΗ,ΔΙΠΟΛΙΚΗ,ΜΑΝΙΟΚΑΤΑΘ ΛΗΠΤΙΚΗ...ΤΙ ΕΙΜΑΙ??
    By tokokkinofoustani in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 7
    Last Post: 16-02-2012, 10:22
  5. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ - ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΧΩ
    By elen d in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 25-07-2011, 22:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •