Πρησμενοι λεμφαδένες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    30

    Πρησμενοι λεμφαδένες

    Μπορει καποιος να μου πει που ακριβώς πρεπει να ψυλαφυσω τον λαιμο μου για να δω αν εχω πρησμενους λεμφαδενες γιατι αισθάνομαι μια διωγκοση επάνω στις αμυγδαλες ακριβώς

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    ασε τις μαλακιες και πηγαινε σε εναν γιατρο

  3. #3
    Antonis8
    Guest
    Ακόμα και αν όντως έχεις πρησμένους λεμφαδένες στο λαιμό, δεν είναι κάτι που πρέπει να σε ανησυχήσει γιατί κάνουν πολύ εύκολα διόγκωση, με το παραμικρό δλδ. Αν έχεις σύνοδα συμπτώματα που σε ανησυχούν, πήγαινε σε γιατρό να σου γράψει εξετάσεις αίματος, αν όχι, μην ασχολείσαι.

    Αυτό που αγγίζεις πιθανόν να είναι οι αμυγδαλές σου, δεν υπάρχουν πάνω στις αμυγδαλές λεμφαδένες, είναι λίγο παρακάτω. Όλο το σώμα γεμάτο λεμφαδένες είναι, συνήθως ελέγχονται αυτοί του λαιμού, της βουβωνικής χώρας και της μασχάλης για τυχόν ταυτόχρονες διογκώσεις που μπορεί να υποδεικνύουν μια παθολογική κατάσταση.

    Επειδή πάντως στο λαιμό είναι και ο θυροειδής, αν αισθάνεσαι όντως κάτι, καλό θα ήταν να το δεις με εξετάσεις αίματος.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    30
    Μεχρι πριν μια εβδομάδα ειχα φοβο για σκπ μεχρι που έπεσα πανω σε ενα αρθρο σε ενα αρθρο για το λέμφωμα και αρχισα να ψάχνομαι κ να πιανω τον λαιμο μου και μου φαίνετε ότι πάνω στις αμυγδαλές μου φαίνετε κάπως πιο φουσκωτό τπ μερος κατα πασα πιθανότητα ειναι η ιδεα μου με ψυλαφισε η μαμα μου που ειναι νοσοκομα κ μου λεει ολα ειναι φυσιολογικά αλλα εγω εχω πειστεί οτι εχω κατι

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Περίμενε! (βάζει το χέρι της μέσα στην οθόνη και εξετάζει τους λεμφαδένες του νηματοθέτη. Μετά αποφαίνεται). Μην διαβάζεις τέτοια άρθρα αφού έχεις το κλικλίκι. Μην ψάχνεσαι αφού ξέρεις ότι μετά θα ρωτάς δω μέσα για λεμφαδένες, σκώτια, πλέμονες, και άλλα.
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    1
    Quote Originally Posted by BlackCoral View Post
    Περίμενε! (βάζει το χέρι της μέσα στην οθόνη και εξετάζει τους λεμφαδένες του νηματοθέτη. Μετά αποφαίνεται). Μην διαβάζεις τέτοια άρθρα αφού έχεις το κλικλίκι. mcdvoice login Μην ψάχνεσαι αφού ξέρεις ότι μετά θα ρωτάς δω μέσα για λεμφαδένες, σκώτια, πλέμονες, και άλλα.
    Αυτό που αγγίζεις πιθανόν να είναι οι αμυγδαλές σου, δεν υπάρχουν πάνω στις αμυγδαλές λεμφαδένες, είναι λίγο παρακάτω. Όλο το σώμα γεμάτο λεμφαδένες είναι, συνήθως ελέγχονται αυτοί του λαιμού, της βουβωνικής χώρας και της μασχάλης για τυχόν ταυτόχρονες διογκώσεις που μπορεί να υποδεικνύουν μια παθολογική κατάσταση.
    Last edited by articasgs; 31-07-2020 at 08:09.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1
    it offers a wide range of range of AMEX cards which are designed keeping americanexpress.com/confirmcard in mind the needs of all levels of people.

Similar Threads

  1. Πόνοι ψυχοσωματική? +Λεμφαδένες
    By Γιάννης Βάγιας in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 10-03-2020, 14:14
  2. Πρησμενοι λεμφαδενες
    By konsav92 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 16-10-2018, 22:12
  3. Αρρωστοφοβία-πρησμένοι λεμφαδένες
    By kunteo in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 5
    Last Post: 01-11-2013, 03:41
  4. Αρρωστοφοβία... πρησμένοι αδένες...
    By felitsia in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 3
    Last Post: 14-12-2009, 16:21
  5. πρησμενοι αδενες
    By reaki in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 5
    Last Post: 23-11-2008, 22:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •