ελπιδα μετα απο την απελπισια και απογνωση....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 59
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197

    ελπιδα μετα απο την απελπισια και απογνωση....

    Παιδια αγωνιστηκα προσπαθησα ειμαι υπερηφανη γιαυτο αλλα δεν εχω αλλη δυναμη.Δεν αντεχω .Εσεις να στε παντα καλα να χαμογελατε μη το βαζετε κατω .Μακαρι να χα και εγω καποια αλλη εμμονη αλλα για εμφανιση αν με πουν ασχμη η με βλεπουν ειναι ντροπη.Δε γιατρευεται πια παει.Να στε παντα καλα και σας αυχαριστω που ασχοληθηκατε με μενα αλλα ντρεπομαι πια τι να πω .Θελω να φυγω απο τη ζωη να ηρεμησω τωρα το μετα δε ξερω.............

  2. #2
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    59
    Αφρουλα ηρεμησε!!!Μπες στο προφιλ μου και κανε με add στο μσν να τα πουμε

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Αφρούλα ηρέμησε!!!!!Γράψε μας πως νιώθεις να το συζητήσουμε.
    Κρίση είναι θα περάσει.
    Διώξε αυτή τη σκέψη απ\'το μυαλό σου κ μίλα.
    Εμείς είμαστε εδώ,κοντά σου.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    δε ξερω πως να μπω.Δε μπορω αλλα παιδια.Σας αγαπω ολους αλλα εφτασα στο αμην......Σας ευχαριστω που ασχοληθηκατε με τις βλακειες μου αληθεια να στε παντα καλα ολα λυνονται.Το δικο με τιποτα ..

  5. #5
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    59
    Αφρουλα ηρεμησε και μην κανεις κακο στον εαυτό σου.εδώ είμαστε για να μας μιλήσεις!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    δε μπορω με τιποτα και τωρα μονο απο ευγενεια σας μιλαω και κλαιω που ασχολειστε μαζι μου δεν αξιζει....Σκεφτομαι ειμαι μια χαρα και λεω μετα αν ερθει καποιος και σου πει στα μουτρα εισαι ασχημη κακασχημη τι θα κανω.Προσπαθω να σκεφτω με τη λογικη .Περπατουσα προχθες και δε τολμω να κοιταξω κανεναν μονο τα μωρα που ειναι αθωα και δε καταλαβαινουν.Απανταω ας ερθει να μου το πει καποιος δε με νοιαζει αφου εγω σεν εχω τιποτα και επαναλαμβανω τα ιδια και τα ιδια....Πως θα βγω,πως θα παω βολτα με κολλημενο αυτο στο μυαλο,πως θα κοιταξω τον αλλον στα ματια .Δε μπορω να ειμαι ζωο.Το θεμα ειναι οτι με παρεξηγουν με νομιζουν σνομπ που δε μιλαω ουτε σε γνωστους αλλα μεσα μου νιωθω φωτια .........

  7. #7
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    59
    Όλους μας παρεξηγούν πολλοί μη γνωρίζοντας τον τρόπο που σκεφτόμαστε τις φοβίες και τις εμμονές μας...Αφρούλα μου ηρέμησε και μην κλαις.Σκέψου τον γιατρό που θα πας. Ότι μπορεί να σε κάνει να νιώσεις καλύτερα!Που σίγουρα θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα!Σκέψου ότι άυριο έιναι μία καινουρια μέρα και θα είναι πολύ καλύτερη από τη σημερινή.Μία κρίση είναι!

    Σου έστειλα U2U με το msn μου

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    παιδια θα προσπαθησω να κοιμηθω δε μπορω να μιλησω αλλο.Στεναχωριεμαι πιο πολυ που σας το ειπα γιατι σας χαλασα τη διαθεση.Συγγνωμη .......

  9. #9
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    59
    Δε μας χάλασες τη διάθεση.Εσύ να είσαι καλά.
    Καληνύχτα και καλή δύναμη!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    myrto moy ευχαριστω ελπιζω να τα πουμε οποτε μπορεσεις.Συγγνωμη για ολα μη χαλιεστε στεναχωριεμαι πιο πολυ .Νιωθω οτι ειμαι βαρος στην οικογενεια μου και τωρα και σε σας .Δε το θελω αυτο ειμαι περηφανη δε μπορω αλλο να ντρεπομαι να λεω το προβλημα μου και η οικογενεια μου να γελαει ,η φιλη μου παρατα με τι βλακειες λες να λεει.Το περνανε ολοι σαν ανεκδοτο .Θα προσπαθησω να ηρεμησω

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Καληνύχτα Αφρούλα...όνειρα γλυκά....
    Αύριο μια καινούρια μέρα......
    Κ δε μας χάλασες τη διάθεση,σημασία έχει να είσαι καλά.
    Φιλιά κ κουράγιο

  12. #12
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    59
    Να ξέρεις πως εμείς είμαστε πάντα εδώ)Και θα σε καταλαβαίνουμε γιατί ολοι απο κάτι νοσούμε..
    Και μην ξαναπεις ότι είσαι βάρος...ούτε ότι χαλιόμαστε.Για αυτό το λόγο υπάρχει αυτό το forum και όλα τα άτομα εδώ μέσα.
    Όποτε θες μου κάνεις add θα χαρώ να τα πουμε
    Καληνύχτα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Originally posted by afrula
    myrto moy ευχαριστω ελπιζω να τα πουμε οποτε μπορεσεις.Συγγνωμη για ολα μη χαλιεστε στεναχωριεμαι πιο πολυ .Νιωθω οτι ειμαι βαρος στην οικογενεια μου και τωρα και σε σας .Δε το θελω αυτο ειμαι περηφανη δε μπορω αλλο να ντρεπομαι να λεω το προβλημα μου και η οικογενεια μου να γελαει ,η φιλη μου παρατα με τι βλακειες λες να λεει.Το περνανε ολοι σαν ανεκδοτο .Θα προσπαθησω να ηρεμησω
    μηπως να παψεις να εισαι τοσο περηφανη αφρουλα;τοση περηφανια δεν ειναι παντα καλο πραγμα ... μειωσε την λιγακι

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    ..Σκέφτηκα πολλές φορές το θάνατο...όχι να αυτοχειρίσω, όχι...

    Έμαθα να φοβάμαι τον θάνατο πια , όχι για τον εαυτό μου αλλά κυρίως - για να μη πω μόνο - γι\' αυτούς που αγαπώ κι αυτούς που θα αφήσω πίσω μου.
    Έμαθα πάλι να μη τον φοβάμαι, γιατί είναι μόνο μια ιδέα..Πριν κλείσει ο καθένας τα μάτια του για τελευταία φορά, δεν ξέρει πως όταν τα σφαλίζει, δεν θα τα ξανανοίξει...Είναι σα να πέφτεις να κοιμηθείς...Τόσο απλά...

    Καλή μου Αφρούλα, θέλεις να φύγεις από τη ζωή , αλλά πως ?

    ...Δεν φοβάσαι πως αυτοί που θα αφήσεις πίσω σου, πιθανόν να μη μπορέσουν να αντέξουν το δικό σου χαμό ?
    Πηδάμε μια από το παράθυρο κι εντάξει ? Άντε εμείς γλυτώσαμε....Οι άλλοι ? Αυτοί που μας αγαπάνε ? Οι γονείς ? Οι φίλοι ? Οι συμφορουμίτες σου ?

    Δεν είναι πολύ εγωιστικό αυτό ?

    Αν πρέπει να αυτοκτονήσει κάποιος γιατί σκέφτεται με εμμονή, τι θα πουν οι άλλοι όταν τον δουν, δες λίγο το παρακάτω λίνκ που έχω ανοίξει και σχετικό θρέντ...

    http://www.youtube.com/watch?v=XuIkrsdrJLY&feature=channel_page

    Αυτή η ανθρώπινη ανώτερη ύπαρξη που γεννήθηκε χωρίς χέρια, αντιμετωπίζει τον κόσμο με τέτοια στωικότητα που σ\' αφήνει άναυδο...Όταν περπατά στο δρόμο, ποιος ηλίθιος θα μπορούσε να σκεφτεί \"κοίταξε τον, δεν έχει χέρια..\"
    ..Ποιος ανόητος θα μπορούσε να πει από μέσα του κάτι που να χαρακτηρίζει ανάπηρο κάποιον που με τη δύναμη της ψυχής του, έχει αποδείξει πρώτα στον εαυτό του και μετά σ\' όλο το κόσμο, πως δεν υπάρχει αναπηρία ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ να υπάρχει !!

    Ο Tony Melendez, είναι ένας άνθρωπος που ανακάλυψε την ύπαρξη του μέσα από την αγάπη του στο Θεό...
    Με βρίσκει απόλυτα αντίθετο, αλλά παρ\'όλα αυτά έχει κερδίσει τον σεβασμό μου γι\' αυτό που είναι και που κάνει, γιατί πέρα από την πίστη του στο Θεό , δεν θα μπορούσε να είναι αυτός που είναι αν δεν πίστευε πάνω απ\' όλα στον εαυτό του...

    Όλα αυτά που σου λέω, είναι για να συγκρίνεις τους δικούς σου λόγους να φύγεις απ\' αυτή τη ζωή, από τους λόγους που θα μπορούσε να επικαλεσθεί ο Tony Melendez.

    Λίγη υπομονή και κουράγιο χρειάζεται καλή μου Αφρούλα...
    Κι αν θέλεις να έχεις ένα αποκούμπι, ακούμπα αν θέλεις στο Θεό..

    Ξέρεις πως αυτό στο λέει ένας άθεος.....
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by afrula
    ......Σας ευχαριστω που ασχοληθηκατε με τις βλακειες μου.....
    afrula,

    για να ασχολειται καποιος με σενα, ή με οτιδηποτε αλλο το κανει επειδη θελει. Δεν νομιζω να τον υποχρεωνει κανεις...κ απο το φορουμ ισχυει αυτο που η κατασταση ειναι μοιραια πιο απροσωπη.

    Επισης, με βλακειες δεν ταλαιπωρειται κανεις, και προφανως ουτε εσυ. Μπορει καποιος ανθρωπος, να κρινει οτι αυτα που περνας ειναι βλακειες. Ειμαι σιγουρη πώς κανενας δεν ταλαιπωρειται ψυχικα απο βλακειες. Σιγουρα θα εχεις τους λογους σου κ γι αυτο προσπαθεις τοσο να βρεις μια λυση σε ολο αυτο.

    Ευχομαι ολοψυχα να τη βρεις, να παψεις να κατηγορεις τον εαυτο σου για οτι εχεις κ να αγαπησεις τον εαυτο σου, τοσο οσο τον Θεο που με τοση λατρεια κ θερμη επικαλεισαι.

    Περιμενουμε νεα σου
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •