καλησπέρα σε όλους
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278

    καλησπέρα σε όλους

    Είμαι 25 χρονών και δεν έχω ολοκληρωμένη σεξουαλική εμπειρία με κανένα από τα δύο φύλα. Τον τελευταίο χρόνο παίρνω φαρμακευτική αγωγή μετά από ένα έντονο ψυχωτικό επεισόδιο. Το πρόβλημα μου είναι ότι ενώ θέλω να δοκιμάσω, λόγω του κατασταλτικού χαρακτήρα της αγωγής που παίρνω δεν νιώθω απολύτως τπτ. Στο πορνό (δεν βλέπω συχνά) αυτό που με ελκύει είναι το αντρικό σώμα και μόριο, αυτό σημαίνει ότι είμαι γκέι; ή αν δε δοκιμάσω δεν ξέρω, εξωτερικά δεν δείχνω γκέι πάντως. Γενικά είμαι πολύ μπερδεμένος. Πως να προσεγγίσω ένα άτομο με σκοπό το sex;

  2. #2
    Meditation
    Guest
    Πριν πόσο καιρό συνέβη το ψυχωτικο επεισόδιο και τι φάρμακα παίρνεις; με τον ψυχίατρο σου έχεις συζητήσει όλες αυτές τις σεξουαλικές ανησυχίες;

    Δεν σημαίνει πως όλοι οι ομοφυλόφιλοι φαίνεται από την εμφάνιση τους ότι είναι έτσι.

    Ούτε πιστεύω πως το γεγονος ότι σου αρέσει το αντρικό σώμα είναι μια πολύ σοβαρή ένδειξη για να αυτοπροσδιοριστεις ως ομοφυλόφιλος.

    Αλήθεια έχεις ποτέ ερωτευτεί κάποιον άνθρωπο; ήταν άντρας ή γυναίκα;
    Είχες ποτέ φαντασίωση να κοιμηθείς με κάποιον φίλο σου; θα μπορούσες να σε φανταστείς ερωτευμένο με κάποιον φίλο σου;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Παλαιότερα, είχα ερωτευθεί ναι, ένα παιδί αλλά δεν υπήρξε ανταπόκριση από μέρους του. Δεν ξέρω αν όλο αυτό ήταν έρωτας η μια παράνοια, πάντως εμένα μου άρεσε. Μετά τη λήψη των φαρμάκων, παίρνω solian είμαι σε μια κατάσταση όπου δεν νιώθω απολύτως τπτ. Τα παίρνω 1 χρόνο, θέλω πολύ να τα κόψω αλλά ο γιατρός δεν με αφήνει.

  4. #4
    Meditation
    Guest
    Ήταν η αφορμή εκείνο το παιδί για την εκδήλωση ψυχωτικου επεισοδίου; είχες εμμονή μαζί του; Ή είναι τελείως άσχετο με το επεισόδιο σου; ....

    Όταν λες σου άρεσε αυτός...πλατωνικα μόνο;;; ή και σεξουαλικά ήθελες να κάνεις κάτι μαζί του;;
    Έχεις ερωτευθεί ή φανατσιωθει ποτέ γυναίκα;

    Θες να ξεκινήσεις τη σεξουαλική σου δραστηριότητα....με ποιο από τα δύο φύλα θες να πειραματιστείς; σόρρυ αλλά δεν εχω καταλάβει ακριβώς .....ψαχνεις να βρεις τον σεξουαλικό σου προσανατολισμό ή ζητάς συμβουλές για το πώς θα προσεγγίσεις άντρες;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Ήταν η αφορμή εκείνο το παιδί για την εκδήλωση ψυχωτικου επεισοδίου; είχες εμμονή μαζί του; Ή είναι τελείως άσχετο με το επεισόδιο σου; ....

    Όταν λες σου άρεσε αυτός...πλατωνικα μόνο;;; ή και σεξουαλικά ήθελες να κάνεις κάτι μαζί του;;
    Έχεις ερωτευθεί ή φανατσιωθει ποτέ γυναίκα;

    Θες να ξεκινήσεις τη σεξουαλική σου δραστηριότητα....με ποιο από τα δύο φύλα θες να πειραματιστείς; σόρρυ αλλά δεν εχω καταλάβει ακριβώς .....ψαχνεις να βρεις τον σεξουαλικό σου προσανατολισμό ή ζητάς συμβουλές για το πώς θα προσεγγίσεις άντρες;
    Η αλήθεια είναι πως μετά από αυτό το παιδί, που μου ήταν άγνωστος ξεκίνησε το ψυχωσικο επεισόδιο, είχα πάθει εμμονή μαζί του, ένιωθα πολύ περίεργα όταν τον έβλεπα, κάτι πολύ πρωτόγνωρο. Δεν έχω ερωτευθεί ούτε φαντασιωθει ποτέ γυναίκα, από παιδί. Ψάχνω να βρω τι μου γίνεται. Η αλήθεια είναι ότι από παλιά αρεσα στις γυναίκες αλλά δεν έχω ερωτευθεί ποτέ καμία. Πάντα αυνανιζομουν σκεφτομενος άντρες. Βέβαια ποτέ κανεις δεν με πλησίασε ερωτικά και όλοι οι φίλοι μου νομίζουν ότι μου αρέσουν οι γυναίκες. Μπορεί να μου αρέσει και η γυναικεία ομορφιά αλλά δεν έχω ερωτευτεί ποτέ γυναίκα.

  6. #6
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    Η αλήθεια είναι πως μετά από αυτό το παιδί, που μου ήταν άγνωστος ξεκίνησε το ψυχωσικο επεισόδιο, είχα πάθει εμμονή μαζί του, ένιωθα πολύ περίεργα όταν τον έβλεπα, κάτι πολύ πρωτόγνωρο. Δεν έχω ερωτευθεί ούτε φαντασιωθει ποτέ γυναίκα, από παιδί. Ψάχνω να βρω τι μου γίνεται. Η αλήθεια είναι ότι από παλιά αρεσα στις γυναίκες αλλά δεν έχω ερωτευθεί ποτέ καμία. Πάντα αυνανιζομουν σκεφτομενος άντρες. Βέβαια ποτέ κανεις δεν με πλησίασε ερωτικά και όλοι οι φίλοι μου νομίζουν ότι μου αρέσουν οι γυναίκες. Μπορεί να μου αρέσει και η γυναικεία ομορφιά αλλά δεν έχω ερωτευτεί ποτέ γυναίκα.
    Νομίζω πως μόνος σου απάντησες στο ερώτημα σου εάν έχεις ομοφυλοφιλικές προτιμήσεις ή οχι. Καλό είναι φυσικά να τα συζητάς αυτά και με τον ψυχιατρο εφόσον σε παρακολουθεί και μιλάτε. Φανταζομαι πως αν πήγαινες σε ένα γκέι μπαρ για αρχή θα είχες πολλές πιθανότητες να κάνεις γνωριμίες με άντρες που θα έχουν και εκείνοι τις ίδιες προτιμήσεις με σένα.

Similar Threads

  1. Καλησπέρα σε όλους
    By manolis79 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 25-11-2013, 22:08
  2. καλησπέρα σε όλους σας...
    By mpoumpouko in forum Παχυσαρκία
    Replies: 6
    Last Post: 10-05-2011, 17:30
  3. Καλησπέρα σε όλους !
    By maria-maria in forum Παχυσαρκία
    Replies: 2
    Last Post: 14-01-2010, 19:40
  4. Καλησπέρα σε όλους
    By des_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 10
    Last Post: 30-09-2008, 22:42
  5. ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!
    By ANDA40 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 5
    Last Post: 18-10-2006, 01:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •