Διαγραφη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39
  1. #16
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    σε ευχαριστώ για τα λόγια σου πάρα πολύ ειλικρινά

    δεν πειράζει δεν θέλω κέρασμα αρκεί που με στήριξες και είπες καλά λόγια για μένα
    Άσε τα ευχαριστώ και πήγαινε στο θέμα σου και να ακούς τον Γιώργο είναι από τα λίγα άτομα εδώ μέσα που πραγματικά ότι σου πουν αξίζει!

    Σε λίγο καιρό θα περιμενω αποτελέσματα θα μάθω εγώ

  2. #17
    YokoChoco
    Guest
    Και'γω πολλές φορές σκέφτηκα κι από δω να διαγραφώ κι από άλλα φόρουμ κτλ αλλά τελικά όταν με χάλαγε κάτι απλά το προσπερνούσα κ σε μερικές μέρες όλα καλά. Όσο γι αυτούς που θέλουν να δώσουν τέλος στην ζωή τους κατάλαβα ότι δεν μπορώ να τους σώσω όλους, έχω δικά μου άτομα που πέθαναν(μάνα, πατέρας, φίλος) και τέσσερις γνωστοί αυτοκτόνησαν. Δεν είμαι υπερ-άνθρωπος να σώζω τους άλλους, βοηθάω στον βαθμό που μπορώ. Καταννοώ πλέον ότι οι δυνατότητες μου είναι περιορισμένες.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Άσε τα ευχαριστώ και πήγαινε στο θέμα σου και να ακούς τον Γιώργο είναι από τα λίγα άτομα εδώ μέσα που πραγματικά ότι σου πουν αξίζει!

    Σε λίγο καιρό θα περιμενω αποτελέσματα θα μάθω εγώ

    ακόμα νωρίς είναι για αποτελέσματα!

  4. #19
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by YokoChoco View Post
    Και'γω πολλές φορές σκέφτηκα κι από δω να διαγραφώ κι από άλλα φόρουμ κτλ αλλά τελικά όταν με χάλαγε κάτι απλά το προσπερνούσα κ σε μερικές μέρες όλα καλά. Όσο γι αυτούς που θέλουν να δώσουν τέλος στην ζωή τους κατάλαβα ότι δεν μπορώ να τους σώσω όλους, έχω δικά μου άτομα που πέθαναν(μάνα, πατέρας, φίλος) και τέσσερις γνωστοί αυτοκτόνησαν. Δεν είμαι υπερ-άνθρωπος να σώζω τους άλλους, βοηθάω στον βαθμό που μπορώ. Καταννοώ πλέον ότι οι δυνατότητες μου είναι περιορισμένες.
    Yoco ..τι να πω.... πέρασες τόσες απώλειες και μάλιστα πολύ δικών σου ανθρώπων και νομίζω ότι το διαχειριστικές όσο καλύτερα μπορούσες,respect!!!
    Δεν ξέρω εγώ αν έχω την δυναμη να φανώ τόσο δυνατή και να σου πω τρέμω στην ιδέα ότι κάποια στιγμή πρέπει να το αντιμετωπίσω....

    Είναι πρώτη φορά στη ζωή μου που γράφτηκα σε Φόρουμ και η τελευταία νομίζω ...Δεν είχα παλιότερες τέτοιες ανησυχιες και πιστεύω αν δεν μου τύχαινε το χειρουργείο ούτε καν θα ήξερα ότι υπήρχε ......
    Πάντα ψαχνομουν και διάβαζα ότι αφορούσε παιδική ψυχολογία ,δραστηριότητες και ότι είχε σχέση με αυτά....Μετά ήρθε η τρέλλα μου με τα μαθηματικά και τα λογιστικά και κάπως έτσι ήμουν έξω από αυτό το σπορ....
    Εδώ μέσα όμως πήρα πολλά μαθήματα ,ανακάλυψα πλευρές του εαυτού μου που δεν ήξερα ότι καν υπήρχαν ...κάποιες μου άρεσαν κάποιες όχι και ζοριστικά πολύ να τις διαχειριστώ...
    Δεν ξέρω αν τα κατάφερα θα δείξει ο χρόνος ....
    Ενα πράγμα όμως ξέρω πως όσα χρόνια και να περάσουν δεν θα πάψω να στεναχωριέμαι -νοιαζομαι για ανθρώπους που ταλαιπωρουνται ακομα και αν δεν τους ξέρω .....
    Μ αρέσει να έχω τον ρόλο της μαμάς , μ αρέσει να τους ακούω να μου ανοίγονται και να κανουμε συζητησεις ....εχω "υιοθετήσει " αρκετους δεν εχω παραπονο....
    Υπάρχει όμως ένα ΑΛΛΑ κάποιες περιπτώσεις με επηραζουν παρά πολύ σε σημείο να με τρελλενουν ....Δεν ξέρω είναι ένα θέμα που όσο και να το δουλέψω ,όσο και να λέω άστο και πάνε παρακάτω δεν θα χαλάς εσύ την υγεία σου γι αυτούς δεν το καταφέρνω...,

    Πραγματικά ώρες ώρες ζηλεύω πολύ τους ανθρώπους που το κάνουν ....

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Άσε τα ευχαριστώ και πήγαινε στο θέμα σου και να ακούς τον Γιώργο είναι από τα λίγα άτομα εδώ μέσα που πραγματικά ότι σου πουν αξίζει!

    Σε λίγο καιρό θα περιμενω αποτελέσματα θα μάθω εγώ
    Ντιντι ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Το εκτιμώ.
    Καλή συνέχεια [emoji846].

  6. #21
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ντιντι ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Το εκτιμώ.
    Καλή συνέχεια [emoji846].

    Εγω ευχαριστω, για ολα!!!!

    και τα καλα και τα ασχημα.ολα πλεον ειχαν τον λογο τους που εγιναν....


    Εισαι σπανιος χαρακτηρας και να συνεχεισεις να εισαι εδω να κανεις αυτο που ξερεις πολυ καλα!!!

    Ειναι πολυ τυχεροι οι ανθρωποι που σε εχουν κοντα τους .

    Καλη συνεχεια και σε εσενα και να προσεχεις πολυ, ειδικα την τριχωτη τετραποδι φατσουλα σου!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Για να είμαι ειλικρινής δεν καταλαβαίνω τις τόσες αιτήσεις διαγραφής το τελευταίο διάστημα. Εκτός κι αν παίζουν άλλα πράγματα παρασκηνιακά μέσω μηνυμάτων ή άλλων καναλιών επικοινωνίας εκτός φόρουμ που δεν τα πιάνω.
    Αν δεν θες, δεν μπαίνεις για κάποιο διάστημα στο φόρουμ ή ποτέ. Αν μπαίνεις σε πειρασμό να διαβάσεις θέματα που σε επηρεάζουν και δεν το θες, και μέλος να μην είσαι στο φόρουμ πάλι έχεις τη δυνατότητα να έρχεσαι και να διαβάζεις, αφού το φόρουμ είναι ανοιχτό έτσι κι αλλιώς, απλά δεν θα μπορείς να απαντήσεις. Άρα που ωφελεί η διαγραφή;

    Παρ΄όλα αυτά, απόλυτα σεβαστό το δικαίωμα του καθενός να ζητάει διαγραφή και να κάνει ότι θέλει. Καλή Συνέχεια κι ότι καλύτερο σου εύχομαι ντιντι!

  8. #23
    ntinti
    Guest
    Φυσικά και παίζουν παρασκηνιακά πράγματα με μυνήματα ,διπλοεγραφες ή ακόμα και επανεγραφες με διαφορετικό όνομα .....
    Θα είναι υποκριτικό αν καποιος πει το αντίθετο ειδικά εδώ μέσα....


    Τώρα αν καποιος ζητά διαγραφή και παρόλο αυτά συνεχίζει να διαβάζει το Φόρουμ χωρίς να έχει την δυνατότητα να απαντηση ειναι τουλαχιστον χαζο εκ μετους του....

    Ποιο το νόημα τότε???? ίσα ίσα είναι ακόμα χειρότερο Και ψυχοφθόρο.....

    Φεύγοντας από εδώ κρατάς επαφές με τους ανθρώπους που θες -θέλουν σε αλλο χωρο και διαγράφεις τελείως το Φόρουμ....

    Κάνοντας διαγραφή δεν μπαίνεις στον πειρασμό ούτε να διαβάσεις ούτε να απαντήσεις...Είναι κάποια άτομα που δεν μπορούν να το ελέγξουν και είναι η μόνη λύση...
    Ειδικά αν το έχεις συνέχεια μπροστά σου ....

    Και να σου πω και κάτι ?ανοίγοντας θέμα για την διαγραφή μου δεν περίμενα όλο αυτό ....
    Χαίρομαι πραγματικά που φεύγοντας από εδώ φεύγω γεμάτη όμορφα συναισθήματα ...θα μου πεις σιγά το πράγμα ,ένα ανώνυμο Φόρουμ είναι ...
    Και όμως το να φεύγεις από κάπου ακόμα και από εδώ εισπράττοντας μόνο θετικά καταλαβαίνεις πολλά ..
    Εντάξει υπάρχουν και μερικοί εδώ μέσα που ήρθα σε αντιπαράθεση , αλλά ειλικρινά δεν με νοιάζει γιατί όπως είπα και πιο πάνω αυτό έχουν μάθει να κάνουν στην ζωή τους άρα αυτό δίνουν ....
    Είπαμε στην ζωή σου ότι δίνεις πέρνεις και εγώ εδώ μέσα εδώσα παρά πολλά και πήρα αλλά τόσα...

    Καλή και δημιουργική συνέχεια και σε εσένα Σονια!

  9. #24
    Antonis8
    Guest
    Θα συμφωνήσω με τη Σόνια και θα πω ότι δεν καταλαβαίνω γιατί διαγράφεστε όλοι και τι εξυπηρετεί η διαγραφή συγκεκριμένα. Ίσως αν κάνατε απλώς αποχή για ένα διάστημα;



    Ntini κρίμα να φύγεις, δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα στο οποίο αναφέρεσαι και σίγουρα εδώ μέσα γράφονται πολλές φορές χοντράδες, αλλά αντί να διαγράφεστε τόσα μέλη καλό θα ήταν να κάνουμε μια παρατήρηση προς τον διαχειριστή που ποτέ δεν επεμβαίνει καίρια. Ίσως να μπουν και άλλοι συντονιστές στη δημόσια συζήτηση για να αποφεύγεται όλος αυτός ο χαμός. Πιστεύω πως θα βοηθούσε πολύ το φόρουμ.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    εδώ μέλη που βρίζουν και ειρωνεύομαι είναι ακόμα εδώ παρά τις αναφορές που τους γίνονται

  11. #26
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Θα συμφωνήσω με τη Σόνια και θα πω ότι δεν καταλαβαίνω γιατί διαγράφεστε όλοι και τι εξυπηρετεί η διαγραφή συγκεκριμένα. Ίσως αν κάνατε απλώς αποχή για ένα διάστημα;



    Ntini κρίμα να φύγεις, δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα στο οποίο αναφέρεσαι και σίγουρα εδώ μέσα γράφονται πολλές φορές χοντράδες, αλλά αντί να διαγράφεστε τόσα μέλη καλό θα ήταν να κάνουμε μια παρατήρηση προς τον διαχειριστή που ποτέ δεν επεμβαίνει καίρια. Ίσως να μπουν και άλλοι συντονιστές στη δημόσια συζήτηση για να αποφεύγεται όλος αυτός ο χαμός. Πιστεύω πως θα βοηθούσε πολύ το φόρουμ.
    Καλησπέρα!Τι σωστό αυτό που λες ρε συ Αντώνη !θα ήταν πολυ καλο να γινει αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο......

    Το θεμα δεν ειχε να κανει με χοντραδα,εκει ενταξει εχουμε παθει ανοσία εδώ μέσα .....ειχε να κάνει με ανθρώπινες ζωες .

    Δεν ξέρω κατά πόσο εδώ μέσα κάποιοι έχουν καταφέρει να διαβάζουν ότι μια μάνα έχει σκέψεις να πνίξει το παιδί της την ώρα που το κάνει μπάνιο , να αυτοκτονήσει και η ίδια και να κλείσουν μετά από λίγο τον υπολογιστή τους και να συνεχίσουν την μέρα τους ....πραγματικά ώρες ώρες τους θαυμάζω ,μακάρι να μπορούσα και εγώ να το κάνω....
    Φυσικα μην παρεξηγηθώ δεν μιλάω για τα απλά μέλη μιλάω για τα άτομα που είναι υπεύθυνα για το φόρουμ
    ....
    Όσο έβλεπα ειδικά τσους να της λένε το αυτονόητο με χειροπιαστά επιχειρήματα και εκείνη να επιμένει ,στρεσαριζομουν πιο πολύ ,γιατί εκεί καταλαβαινεις πως η κοπέλα είναι σε πανικό και μπορεί άνετα να κάνει αυτά που λέει......

    Σκέψου να κάτσεις να δεις ειδήσεις και να ακούσεις ενα περιστατικό όπως αυτό (δεν ακουμε και λιγα καθημερινα),δεν θα σε φάνε οι τύψεις ότι ενώ το ήξερες δεν έκανες κάτι για να το σταματήσεις???
    Δεν θα επρεπε σε τέτοιες περιπτώσεις να υπήρχε ειδική μεταχειρισει των καταστάσεων από το φόρουμ?
    Όλοι τότε θα νοιώθαμε σίγουρα πιο καλά !

    Δεν ξερω μπορει να ειμαι και υπερβολικη αλλα αυτες οι σκεψεις περνούν απο το μυαλο μου και στεναχωριεμαι....

    Γνωριζω οτι πρεπει να μαθω να το διαχειριζομαι ολο αυτό αλλά καταλαβαίνω οτι τώρα πλέον είναι αργά και δεν θα μπορέσω να το αλλάξω και πολύ, γι αυτο καλύτερα ειναι να απέχω ....

    Τωρα η διαχειρηση ας κανει οτι νομιζει ,ας προχωρηση την διαγραφή μου, ας αφήσει τον λογαριασμό ανοιχτό ......οτι και να γινει εγω πρεπει να μαθω λιγακι παραπανω μεχρι που μπορουν πλεον να φτανουν τα ορια μου...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Το φορουμ είναι ένα μέρος συζήτησης γιατί πρέπει να τρέξει κάποιος από τους διαχειριστές να σώσει κάποιον? Τις προάλλες έκανε κινήσεις ένα μέλος να σώσει ένα άλλο μέλος και ήρθαν όλοι να κρίνουν και να πουν τις εξυπνάδες τους. Όταν όμως το συγκεκριμένο μέλος έκανε κακό στον εαυτό του όλοι αυτοί εξυναν τα μούσια τους.
    Το μόνο που θα μπορούσαμε να χρεώσουν στους διαχειριστές είναι ότι αφήνουν μέλη να λένε ότι έχουν μέσα στο κεφάλι τους για αρκετό καιρό αλλά και πάλι μπορώ να τους καταλάβω. Κάποια άτομα έχω ως μόνη διέξοδο το φορουμ και βγάζουν ότι έχουν μέσα τους εδω γιαυτό και η διαχείριση δίνει ευκαιρίες.. Το θέμα είναι ότι σε κάποιες περιπτώσεις δίνουν περισσότερες ευκαιρίες από ότι πρέπει. Έχω όμως την εντύπωση ότι πλέον ένας είναι ο διαχειριστής και δεν μπορεί να τρέχει τόσα άτομα από πίσω για να τους κάνει ντα. Ας βάλουμε και λίγο το μυαλό μας να δουλέψει και ας σεβόμαστε και τα υπόλοιπα μέλη για να είναι καλύτερο και το φορουμ.

    Εγώ ζήτησα διαγραφή για ένα μόνο λόγο, για να φύγει το ιστορικό από την πλάτη μου. Όχι ότι ντρέπομαι για την ζωή μου αλλά επειδή κάποιοι έπαιρναν στοιχεία από αυτην και τα χρησιμοπιουσαν σαν επιχείρημα. Για κανένα άλλο λόγο δεν θα ζητούσα διαγραφή. Αν δεν θες να μπαίνεις απλά κάνεις αποσύνδεση και τέλος.

  13. #28
    ntinti
    Guest
    Το συγκεκριμενο φορουμ ειναι φορουμ ψυχολογιας ,δεν ειναι σαν ολα τ αλλα που μπαινεις απλα και κανεις χαβαλε ή συζητησεις κοινωνικου ενδιαφεροντως .....
    Νομιζω οταν ξεκινας να φτιαξεις ενα ετοιο χωρο το πρωτο μέλημα σου ειναι να εχεις ατομα που θα ειναι διαθεσιμα ανα πασα στιγμη να επεμβουν και να προστατευσουν ανθρωπους που θα ειναι έτοιμοι να κανουν κακο στον ευατο τους...

    ειναι αυτονοητο οτι ενας τετιοιος χώρος ελκυει πολλους τετοιους χαρακτηρες......


    οσο για το περιστατικο που αναφερεις ημουν και εγω απ αυτους που υποστηριξα το συγκεκριμενο μελος για την πραξη της και δεν ημουν καθολου συμφωνη με την διαγραφη της ...

    γι αυτο ερχομαι και λεω οτι αυτο τον ρολο πρεπει να τον εχει η διαχειρηση ...τιποτα λιγοτερο τιποτα περισσοτερο..

    τοτε ουτε παραξηγησεις θα εχουμε και το κυριοτερο θα αποφυγουμε τα χειροτερα.....

    Αυτο οσο αφορα την διαχειρηση,αλλωστε συζητηση κανουμε για να μπορεει εδω μεσα να γινει ο χωρος ποιο ασφαλες ...

    Τωρα Γιωργο τον λογο που αναφερεις εσυ την διαγραφη σου δεν νομιζω να σε κατηγόρησε καποιος για να δικαιολογηθεις ....
    οπως και εγω δεν εχω να δικαιολογηθω σε κανεναν για τον λογο που σκεφτηκα να το κανω .....

    ο καθενας ενεργει συμφωνα με τις αντοχες τους και τις αδυναμιες τους δεν νομιζω να ειναι κατακριτεο....

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Το συγκεκριμενο φορουμ ειναι φορουμ ψυχολογιας ,δεν ειναι σαν ολα τ αλλα που μπαινεις απλα και κανεις χαβαλε ή συζητησεις κοινωνικου ενδιαφεροντως .....
    Νομιζω οταν ξεκινας να φτιαξεις ενα ετοιο χωρο το πρωτο μέλημα σου ειναι να εχεις ατομα που θα ειναι διαθεσιμα ανα πασα στιγμη να επεμβουν και να προστατευσουν ανθρωπους που θα ειναι έτοιμοι να κανουν κακο στον ευατο τους...

    ειναι αυτονοητο οτι ενας τετιοιος χώρος ελκυει πολλους τετοιους χαρακτηρες......


    οσο για το περιστατικο που αναφερεις ημουν και εγω απ αυτους που υποστηριξα το συγκεκριμενο μελος για την πραξη της και δεν ημουν καθολου συμφωνη με την διαγραφη της ...

    γι αυτο ερχομαι και λεω οτι αυτο τον ρολο πρεπει να τον εχει η διαχειρηση ...τιποτα λιγοτερο τιποτα περισσοτερο..

    τοτε ουτε παραξηγησεις θα εχουμε και το κυριοτερο θα αποφυγουμε τα χειροτερα.....

    Αυτο οσο αφορα την διαχειρηση,αλλωστε συζητηση κανουμε για να μπορεει εδω μεσα να γινει ο χωρος ποιο ασφαλες ...

    Τωρα Γιωργο τον λογο που αναφερεις εσυ την διαγραφη σου δεν νομιζω να σε κατηγόρησε καποιος για να δικαιολογηθεις ....
    οπως και εγω δεν εχω να δικαιολογηθω σε κανεναν για τον λογο που σκεφτηκα να το κανω .....

    ο καθενας ενεργει συμφωνα με τις αντοχες τους και τις αδυναμιες τους δεν νομιζω να ειναι κατακριτεο....
    Να βγάλει ο διαχειριστής την ενότητα που λέει Γενικά και να κρατήσει μόνο ότι έχει να κάνει με την ψυχολογία

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Δεν δικαιολογηθηκα.
    Μπηκε ο αεον και έδωσε μπαν σε ένα μέλος και δεν σε διέγραψε. Στείλε του προσωπικό μήνυμα και εμαιλ.. Σχολιάζεις κιόλας στο φορουμ και ίσως παίζει ρολο.
    Δεν υπάρχει λόγος να ασχολησε με το τι θα κάνουν από εδώ και πέρα αφού θα είσαι εκτός. Ας κάνουν ότι καταλαβαίνουν.
    Καλή συνέχεια.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Διαγραφή.
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 01-03-2020, 11:52
  2. διαγραφη
    By garida in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 35
    Last Post: 22-01-2019, 22:48
  3. Διαγραφή
    By Guest17012017 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 1
    Last Post: 17-01-2017, 14:18
  4. Διαγραφη
    By Ολα_ειναι_δανεικα in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 1
    Last Post: 09-05-2014, 21:48
  5. Διαγραφη !!!
    By xrhstos in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 14
    Last Post: 25-04-2012, 22:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •