Βοηθεια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 52

Thread: Βοηθεια

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Ευτυχώς που έχουμε και το Γιώργο εδώ μέσα να κρίνει με την παντογνωσια του τι ειναι η τρίχα τριχια,μιας και περασε κατάθλιψη και αυτό τον κανει για καποιο λόγο ειδικό σε όλα τα θέματα.

    Ούτε προμηθεια να σου έδιναν οι ψυχολόγοι φιλε. Αλλά αφού σε όλους λες τα ίδια ακριβώς,κάνε ένα κοπυ πειστ να μην κουραζεσαι.
    Μα παίρνω προμήθεια.. Σε ένα φορουμ ψυχολογίας άλλωστε είναι χαζό να λες στα μέλη "πήγαινε ψυχολόγο, ψυχίατρο".. Είναι πιο λογικό να κάνει αυτό που κάνεις εσύ. Που έχεις δώσει όλη σου την περιουσία στους γιατρούς γιατί δεν θες να βοηθήσεις τον εαυτό σου.. Ειχε και μια περίοδο που άνοιγες συνέχεια συνέχεια θέματα και κάθε φορά με νέο πρόβλημα .. Είναι απόλυτα φυσιολογικό όλο αυτό που ζεις οπότε είναι και λογικό να το προκαλείς και στους άλλους βάζοντας ιδέες..

    Και θα συνεχίσω να λέω τα ίδια και τα ίδια γιατί αυτά με βοήθησαν να βγω από εκεί που είσαι και εσύ. Μόνο που εγώ είχα το θάρρος να το παραδεχτώ.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    234
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Μα παίρνω προμήθεια.. Σε ένα φορουμ ψυχολογίας άλλωστε είναι χαζό να λες στα μέλη "πήγαινε ψυχολόγο, ψυχίατρο".. Είναι πιο λογικό να κάνει αυτό που κάνεις εσύ. Που έχεις δώσει όλη σου την περιουσία στους γιατρούς γιατί δεν θες να βοηθήσεις τον εαυτό σου.. Ειχε και μια περίοδο που άνοιγες συνέχεια συνέχεια θέματα και κάθε φορά με νέο πρόβλημα .. Είναι απόλυτα φυσιολογικό όλο αυτό που ζεις οπότε είναι και λογικό να το προκαλείς και στους άλλους βάζοντας ιδέες..

    Και θα συνεχίσω να λέω τα ίδια και τα ίδια γιατί αυτά με βοήθησαν να βγω από εκεί που είσαι και εσύ. Μόνο που εγώ είχα το θάρρος να το παραδεχτώ.
    Παιδια λυπάμαι που εγινα αφορμή για να δημιουργηθεί τετοιο θεμα..εμενα πάντως με βοηθαε παντα Γιώργο κ αυτο εχει σημασια..

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Afroula View Post
    Παιδια λυπάμαι που εγινα αφορμή για να δημιουργηθεί τετοιο θεμα..εμενα πάντως με βοηθαε παντα Γιώργο κ αυτο εχει σημασια..
    Να μην λυπάσαι. Ο κάθε άνθρωπος έχει την άποψη του, δεν μπορούμε να συμφωνούμε με όλους.
    Θεωρησα λάθος αυτό που έκανε ο Αντώνης και το είπα και ήξερα ότι θα το δει. Για κάποιον άλλον μπορεί να ήταν σωστό..

  4. #19
    Antonis8
    Guest
    Λες ο,τι φτηνή βλακεία σου έρθει στο κεφάλι οπως παντα. Ο Μπουσκαλια του φορουμ.
    Παρακολουθουμαι και απο ψυχιατρο και απο ψυχολόγο. Η καλή σου χολή όμως ειναι προτιμοτερη,γιατί έτσι. Και να μην παρακολουθουμουν, πρεπει να σεβαστεις οτι δεν βοηθάει τους παντες, δεν μπορεις να κρινεις τα παντα με βαση τον εαυτουλη σου,ποσο εγωπαθης είσαι επιτελους;

    Για αυτό σου λέω οτι τζαπα γραφείς ότι γραφεις, αφού δεν κάνεις τον κοπο ΚΑΝ να διαβάσεις τι λένε τα μέλη, εχεις γραψει τοσες φορες σε θεμα μου και ακομα δεν ξερεις βασικα πραγματα για μενα που εχω πει τοσες φορες. Τι σχέση εχουν τα θέματα υγείας που έχω με τον διεγνωσμενο ιδεοψυχαναγκασμο μου; Καμία, κάτι που μου λέει συνέχεια και ο ψυχίατρος που εχει τραβηξει μια γραμμη απο το θενατα υγειας μου και την αγχωδη διαταραχη μου. Συγνώμη που δεν ζηταμε διάγνωση απο τον παντογνωστη του φόρουμ και εμπιστευομαστε τους ειδικούς.
    Και έλα,ας συγκρίνουμε τις καθημερινότητες μας, ποιος είναι ποιο δραστήριος,εγώ ή εσυ που όλη μέρα ξημεροβραδιαζεσαι εδώ μέσα;

    Ανοιξε λοιπον τα στραβά σου για μια φορά και ξεπερασε την εμφανή σου εγωπαθεια και την παθολογικη ανάγκη που έχεις για θαυμασμό απο αφελεις: άγχος υγείας και κρίση πανικου έχω ξεπερασει χιλιάδες φορες στη ζωή μου. Για πολλοστη φορά και εσυ και αλλοι: δεν έχεις ανακαλύψει την Αμερική. Σταματα λοιπον να μειώνεις τους άλλους και να προσπαθεις να αναδειχθείς ως σωτήρας. Είσαι οτιδηποτε άλλο απο αυτό.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Λες ο,τι φτηνή βλακεία στο έρθει στο κεφάλι οπως παντα. Παρακολουθουμαι και απο ψυχιατρο και απο ψυχολόγο. Η καλή σου χολή όμως ειναι προτιμοτερη. Για αυτό σου λέω οτι τζαπα γραφείς ότι γραφεις, αφού δεν κάνεις τον κοπο να διαβάσεις τι λένε τα μέλη. Τι σχέση εχουν τα θέματα υγείας που έχω με τον ιδεοψυχαναγκασμο μου? Καμία, κάτι που μου λέει συνέχεια να ο ψυχίατρος. Συγνώμη που δεν ζηταμε διάγνωση απο τον παντογνωστη του φόρουμ.

    Ανοιξε λοιπον τα στραβά σου για να φορά και ξεπερασε την εμφανή σου εγωπαθεια και την παθολογικη ανάγκη που έχεις για θαυμασμό απο αφελεις: άγχος υγείας και κρίση πανικου έχω ξεπερασει χιλιάδες φορες στη ζωή μου. Για πολλοστη φορά και εσυ και αλλοι: δεν έχεις ανακαλύψει την Αμερική.
    Ρε εσυ θα μας τρελάνεις.. Αλήθεια. Είπες ότι δεν σε βοηθάει ο ψυχολόγος και γι αυτό δεν πας.. Τεσπα δεν με αφορά τι κάνεις στην ζωή σου.. Έχω σχολιασει στα θέματα σου, διαφωνησαμε και δεν το συνέχισα..
    Θεωρησα λάθος να μπεις στο θέμα κάποιου που ξέρεις ότι φοβάται τις αρρωστιες και να τον γεμίσεις με άγχη (δικά σου), ενώ είχε αναφέρει ότι μίλησε με τον γιατρό και του είπε οτι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.
    Δεν έχω κάτι άλλο να συζητήσω μαζί σου, καλή συνέχεια.

  6. #21
    Antonis8
    Guest
    Μαλλον δεν ξερεις ουτε αναγνωση γιατι εχω πει οτι η συνεχης ψυχοθεραπεια δεν με βοηθησε,το αντιθετο, και τωρα κανω περιστασιακες συνεδριες οποτε νιωσω αναγκη παρακολουθουμαι ωστοσο συστηματικα απο ψυχιατρο κατι που ειναι και το σωστο. Και να μην πηγαινα όμως, πρεπει να σεβαστεις και την εμπειρια των αλλων, καποιους δεν τους βοηθάει καθόλου η ψυχοθεραπεια,οποτε αυτά που λες ειναι ασκοπα.

    Δεν εχω κανενα αγχος για το τσιμπουρι για αυτο αλλωστε δεν ανοιξα και κανενα θέμα,γιατί ακολούθησα τις οδηγίες των ειδικών και γιατί προτιμω να εμπιστευομαι γιατρούς με πτυχια απο καραγκιοζηδες ονλαιν. Εγω θεωρησα σωστο να την ενημερωσω οτι ειναι κατι επικινδυνο καθως και για οσα μου ειπαν τεσσερις γιατροι που ειχαν στα χέρια τους ανάλογη εμπειρια,γιατι πριν αρκετα χρονια το πηρα κι εγω αψηφιστα και ισως εκανα μεγαλο λαθος που μου δημιουργησε θεματα υγειας που εχω τωρα. Δεν υπαρχει μεγαλη γνωση στον τομεα του λαιμ στην Ελλαδα οποτε πολλοι δεν γνωριζουν.

    Αν μη κακο νοσησει η κοπελα ευτυχως θα εχει τις παρλαπιπες σου να τις λενε οτι ειναι αγχος για να εξυψωνεις τον εαυτο σου σε καποια μορφη σωτηρα του φορουμ. Φαινεται ποιος τραβαει ζορια με το να ειναι συνεχεια ονλαιν και να πλασαρει πεισματικα μια συγκεκριμενη περσονα στο φορουμ.
    Οταν ζοριζομαστε δεν το συνεχίζουμε και πεταμε ένα καλή συνέχεια,παρολη τη χολή που ριξαμε. Τραγικός, αλλά δεν έχεις σωτηρία, θα συνεχισεις γιατί έτσι τρεφεις τον ναρκισσισμο σου.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Afroula View Post
    Ποσο δικιο εχεις..πρέπει να αρχίσω να ζω κ να μν ψάχνομαι συνεχεια για αρρωστιες..εξάλλου αν ειναι να παθοθμε κατι θα το παθουμε ετσι κ αλλιώς.. εγω προκαλώ απο μονη μου τα συμπτωματα στον εαυτό μου..εχω βαλτώσει για τα καλα..Πρεπει να ρχισω να βγαινω λιγακι να ζω ειμαο ολη μερα μεσα σε ένα σπίτι να βαζω θερμομετρα κ να ψαχνω τι εχω..ποτε δν ημουν ετσι ημουν η χαρά της ζωής κ της αισιοδοξιας κ τωρα εχω μετατραπεί σε ένα γκρινιάρης κ ανιαρό πλάσμα.. να σε ρωτήσω κάτι μιας κ εκτιμώ πάρα πολύ τη γνώμη σου..εσυ τι εκανες πέρα από τη θεραπεία με τον ειδικό για να βγεις από ολο αυτο..εννοώ απο μόνος σου πως βοήθησες τον εαυτο σου?
    Πάντα πίστευα ότι η κατάθλιψη είναι αυτό που δεν σηκωνομαστε από το κρεβατι, είμαστε χάλια και δεν πίστευα ότι περνούσα. Έλεγα αποκλείεται αφού δεν είμαι σαν τον "τάδε". Όταν το παραδέχτηκα πρώτα στον εαυτό μου και μετά στην ψυχολόγο άρχισα να βλέπω αλλαγές.. Άρχισα να καταλαβαίνω και τους άλλους ανθρώπους που περνούσαν ότι κι εγώ.
    Γιατι σε τρομάζει η ιδέα της κατάθλιψης;

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Μαλλον δεν ξερεις ουτε αναγνωση γιατι εχω πει οτι η συνεχης ψυχοθεραπεια δεν με βοηθησε,το αντιθετο, και τωρα κανω περιστασιακες συνεδριες οποτε νιωσω αναγκη παρακολουθουμαι ωστοσο συστηματικα απο ψυχιατρο κατι που ειναι και το σωστο. Και να μην πηγαινα όμως, πρεπει να σεβαστεις και την εμπειρια των αλλων, καποιους δεν τους βοηθάει καθόλου η ψυχοθεραπεια,οποτε αυτά που λες ειναι ασκοπα.

    Δεν εχω κανενα αγχος για το τσιμπουρι για αυτο αλλωστε δεν ανοιξα και κανενα θέμα,γιατί ακολούθησα τις οδηγίες των ειδικών και γιατί προτιμω να εμπιστευομαι γιατρούς με πτυχια απο καραγκιοζηδες ονλαιν. Εγω θεωρησα σωστο να την ενημερωσω οτι ειναι κατι επικινδυνο καθως και για οσα μου ειπαν τεσσερις γιατροιπου ειχαν στα χέρια τους ανάλογη εμπειρια. Δεν υπαρχει μεγαλη γνωση στον τομεα του λαιμ ατην Ελλαδα οποτε πολλοι δεν γνωριζουν. Αν μη κακο νοσησει η κοπελα ευτυχως θα εχει τις παρλαπιπες σου να της λενε οτι ειναι αγχος και να εξυψωνεις τον εαυτο σου σε καποια μορφη σωτηρα του φορουμ. Φαινεται ποιος τραβαει ζορια με το να ειναι συνεχεια ονλαιν και να πλασαρει πεισματικα μια συγκεκριμενη περσονα στο φορουμ.
    Οταν ζοριζομαστε δεν το συνεχίζουμε και πεταμε ένα καλή συνέχεια,παρολη τη χολή που ριξαμε. Τραγικός.
    Διάβασα μέχρι εκεί που λες "ανάγνωση". Όλα τα άλλα πραγματικά δεν με νοιάζουν. Αν νομίζεις ότι μπορείς να υπερασπιστείς τον εαυτό σου ή τις απόψεις σου με αυτο τον τρόπο τοτε μπορείς να το κάνεις με κάποιον άλλον. Εγώ έτσι δεν συνεχίζω την συζήτηση. Δεν με αφορά η ζωή σου.. Είπα την γνώμη μου για το θέμα της αφρουλας.

  9. #24
    Antonis8
    Guest
    Δεν σε αφορα η ζωή μου αλλά μια χαρά πετας χολή χωρίς να με ξέρεις και λες μάλιστα και ανακρίβειες για μένα απλως για να κάνεις τον εαυτουλη σου να φανει καλύτερος. Το αστείο ειναι δε, ότι ζήτησες να διαγραφεί ο λογαριασμός σου γιατί υποστηρζες οτι αλλα μέλη χρησιμοποιουσαν θέματα σου σε ασχετες συζητήσεις,και κάνεις ακριβώς το ίδιο με μένα. Η υποκρισια στο μεγαλειο της.
    Α,ωραία τουλάχιστον παραδεχεσαι αυτό ακριβώς που λέω,ότι δεν κάνεις τον κοπο καν να διαβάσεις τι λένε τα μέλη,απλως πετας την ξερολιαση σου.

    Ούτε εμένα με ενδιαφέρει η εμφανεστατα αδαης γνώμη σου για τους παντες καθώς και η ανάγκη του ναρκισσισμου σου για θαυμασμό,σχολίασα κάτι που ειπες δημόσια απαξιωνοντας μέλη που αφιέρωσαν χρόνο για να βοηθήσουν καποιο άλλο μέλος, αν δεν αντέχεις την κριτική,μην γραφεις σε δημόσιο φόρουμ.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Μα πόσο όμορφα μιλάς ρε φίλε..
    Δεν με νοιάζει η ζωή σου γιαυτό και δεν σχολιάζω στα θέματα που ανοίγεις. Η αφρουλα άνοιξε ένα θέμα για τα τσιμπουρια μίλησε με τον γιατρό και της είπε ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Και εσύ άρχισες το τροπάριο για να την γεμίσεις με αμφιβολίες. Σε έναν άνθρωπο που ξέρεις ότι φοβάται, έρχεσαι και κάνεις αυτό. Ποια η λογική; Αφού ο γιατρός της εξήγησε; Όλο αυτό αφορά την αφρουλα και όχι εσένα. Αυτό που έκανες είχε επιπτώσεις στην αφρουλα κι όχι σε σενα. Άρα δεν ασχολούμαι με την ζωή σου. Δεν θα απαντήσω πίσω σε ότι και να πεις γιατί δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω.

  11. #26
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Afroula View Post
    Παιδια ξανακυλησα..εδω κ ενα μηνα εψω τρελαθει..εβαλα θερμομετρο κ ειδα οτι ολη μερα εχω μεχρι 37.2 κ πεφτει το βραδυ μονο που ξαπλωνω..μπηκα στο ιντερνετ κλασσικα κ ειδα οτι ειναι συμπτωμα για καρκίνους κ απο εκεινη την ωρα εχω οτι συμπτωματα διαβαζω..το ειπα στον ανδρα μου είναι γιατρός κ μου ειπε να μν ξαναβαλω θερμομετρο κ να ηρεμησω του ειπα να κανω εξετασεις κ μου είπε οχι δν εχεις τιποτα πρέπει να σταματήσει ολο αυτο ..κ σκεφτομαι αν ειχα κατι δν θα μου ελεγε να κανω εξετασεις ή απλά με βαρέθηκε κ δν μου δίνει σημασία κ τωρα οντως μπορει να εχω κατι..ολη μερα κ νυχτα σκεφτομαο αυτο ουτε καν κοιμαμαι πια καλα..ειχε κανενας απο εσας δεκατα απο πολυ πιεση κ αγχος ή να αρχίσω να ανησυχω? Δν ξερω νομιζω χανω το μυαλο μου..ολο αυτο επειδεινωθηκε κ απο ενα θεμα με τη καρδια ταχυκαρδιες εκανα έλεγχο ολο καλα απλα σημερα θα βαλω Χόλντεν για να δούμε αν χρειάζεται να παρω χαπι ιντεραλ...τι να κανω να το ψάξω ή να σταματησω να βαζω θερμομετρο..σημερα πηγα μια βόλτα το πρωι κ ενω πριν φύγω ειχα 37.2 οταν γυρισα κ εβαλα παλι ειχα 36.8 κ εγω αντι να ηρεμησω ξαναεβαλα κ τωρα εχω 37.2..
    Τι έγινε κορίτσι μου γιατί έτσι πάλι?

    Σε τέτοιες καταστασεις υπάρχουν και τα πισωγυρισματα αρκεί να θυμάσαι όλα αυτά που έκανες στις συνεδρίες σου.
    Προσπάθησε να ηρεμήσεις και θα εξαφανιστούν και τα δέκατα και όλα .
    Ξεκινά κανονικά την μέρα σου κάνε τις δραστηριότητες με τα παιδιά και μην κάθεσαι σπίτι και βάζεις θερμόμετρο...
    Καντω με το ζόρι λίγο καιρό συν όλα αυτά που σε κάνουν να νοιωθεις όμορφα.
    Άντε μην το αφεινεις να σε ρίξει πάλι ....

  12. #27
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Μα πόσο όμορφα μιλάς ρε φίλε..
    Δεν με νοιάζει η ζωή σου γιαυτό και δεν σχολιάζω στα θέματα που ανοίγεις. Η αφρουλα άνοιξε ένα θέμα για τα τσιμπουρια μίλησε με τον γιατρό και της είπε ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Και εσύ άρχισες το τροπάριο για να την γεμίσεις με αμφιβολίες. Σε έναν άνθρωπο που ξέρεις ότι φοβάται, έρχεσαι και κάνεις αυτό. Ποια η λογική; Αφού ο γιατρός της εξήγησε; Όλο αυτό αφορά την αφρουλα και όχι εσένα. Αυτό που έκανες είχε επιπτώσεις στην αφρουλα κι όχι σε σενα. Άρα δεν ασχολούμαι με την ζωή σου. Δεν θα απαντήσω πίσω σε ότι και να πεις γιατί δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω.
    Δεν απαντας σε ο,τι δεν σε συμφέρει. Το καλή συνέχεια το ειπες πεντε μηνύματα πριν, εξακολουθεις όμως να απαντας.
    Εσυ πρωτος απαξιωσες τη γνώμη άλλων μελών, πώς τολμας λοιπον να κατακρινεις το δικο μου ύφος; Ειναι παράλογο. Παράλογο επίσης ειναι να ζητας διαγραφή επείδη τάχα αλλα μέλη σε ενοχλούν για παρελθοντικα σου θέματα,αλλά να 'σαι εδώ, να κάνεις ακριβώς το ίδιο σε μένα,να μου λες για πολλοστη φορά για την υγεία μου σε ενα ασχετο θεμα ενώ έχει μαλλιασει η γλώσσα μου να λέω ότι έχω όντως θέματα υγείας και ο ίδιος ο ψυχίατρος μου έχει πει να μπει μια γραμμή μεταξύ τους για να βοηθηθω, αλλά όχι,εσύ εισαι αυτός που τα ξέρει όλα. Μετά με κατηγορεις ότι προσπαθησα να αγχωσω ένα μέλος οταν απλως έχω σχετική εμπειρια και θελησα να τη βοηθησω,γιατί οπως ανεφερα κι εγώ αψηφιστα το είχα πάρει,μεχρι που όντως μου έκανε θέμα. Δεν γνωρίζουν όλοι οι γιατροί για τσιμπουρια, προσωπικα της έδωσα μια συμβουλή που ακολουθειται ΔΙΕΘΝΩΣ προληπτικα. Οσον αφορά τον κτηνιατρο,δεν ήξερε καν οτι τα μικρά τσιμπουρια μεταφέρουν τα περισσότερα βακτήρια και οτι δεν υπάρχει πρακτικα "επικινδυνο" είδος ,όλα μπορουν να μεταφέρουν αρρώστιες απλως καποια είδη μεταφέρουν συγκεκριμενα το λαιμ. Το ότι έχει αρρωστοφοβια δεν σημαίνει ότι δεν πρεπει να προστατεύσει τον οργανισμό της,δεν της είπα σε κανένα ποστ "σίγουρα κολλησες" της είπα οτι καλό θα ήταν να πάρει την προληπτικη αγωγή και μακαρι να είχε βρεθεί καποιος να μου το πει και μένα νωρίτερα.
    Αλλά οπως ειπα, αν μη κακό παθει κάτι, θα έχει τις χρήσιμες συμβουλες σου αφού τα ξέρεις όλα.

  13. #28
    Antonis8
    Guest
    Και το μοναδικό σου επιχειρημα σε όλα αυτά είναι οτι περασες κατάθλιψη. Κι εγώ ξεπερασα στο παρελθον αρρωστοφοβια, κατάθλιψη και κρίσεις πανικού, χωρίς χαπια και χωρίς γιατρό,για τουλαχιστον μια δεκαετία. Βλεπεις να το αναφερω παντου για να με θαυμάσουν ή να σεβαστουν παραπανω τη γνώμη μου;

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Και το μοναδικό σου επιχειρημα σε όλα αυτά είναι οτι περασες κατάθλιψη. Κι εγώ ξεπερασα στο παρελθον αρρωστοφοβια, κατάθλιψη και κρίσεις πανικού, χωρίς χαπια και χωρίς γιατρό,για τουλαχιστον μια δεκαετία. Βλεπεις να το αναφερω παντου για να με θαυμάσουν ή να σεβαστουν παραπανω τη γνώμη μου;
    Το μόνο που πέρασα εγώ είναι κατάθλιψη;; Εντάξει.

    *Την άποψη μου για τα τσιμπουρια την ανάφερα γιατί μεγάλωσα με σκύλους και γάτους και θεωρώ λάθος αυτό που έκανες.

    Αναφέρω την κατάθλιψη για να δει ο άλλος ότι μπορώ να καταλάβω πόσο δύσκολο είναι. Κάποιος που το περνάει, αυτό χρειάζεται. Κάποιον να τον καταλάβει. Όχι ένα Αντώνη να μεταφέρει τις φοβίες του.

  15. #30
    Antonis8
    Guest
    Κι εγώ φροντιζω πάρα πολλα ζώα οποτε μάλλον ξέρω παραπανω απο σενα, ειδικά δε αφού έδωσα λογικά επιχειρηματα. Ποια φοβία μεταφερα; Τώρα κάνεις και διαγνωσεις; Με έχουν τσιμπησει ένα σωρο τσιμπουρια στη ζωή μου,δεν έχω ασχοληθεί ποτε, μεχρι που ζητησα ιατρική συμβουλή για τα προσφατα τσιμπουρια γιατί με τσιμπησαν πάρα πολλα σε μικρο χρονικο διάστημα και μου είπαν οτι ειναι επικινδυνο,το εψαξα και όντως είναι όπως ακριβώς τα ειπα παραπανω. Το να δινεις μια σωστη συμβουλή σε καποιον για να προστατεύσει την υγεία του δεν είναι φοβία, είναι υπευθυνοτητα,αντιθέτως αυτό που κάνεις εσυ είναι εντελώς ανευθυνο και το βασιζεις παλι σε κάτι αοριστο "είχα γάτες και σκύλους" . Κι εγώ έχω ζώα, και;

    Δεν σημαινει ότι νοσησε ή θα νοσησει και δεν ειπωθηκε ΠΟΥΘΕΝΑ κατι τετοιο στο θεμα, αλλά ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ και επειδη τα τσιμπηματα μεταφέρουν λογιων λογιων βακτηρια καλο θα ηταν να επαιρνε έναν κύκλο αντιβιωσης για να ΑΠΟΦΥΓΕΙ τα χειροτερα.

    Τώρα πώς το βλεπεις εσύ αυτό ως φοβία και όχι ως καθαρή ιατρική προληψη,δεν το ξέρω, αλλά δεν είμαι και σίγουρος ότι με ενδιαφέρει να μαθω απο ένα άτομο που θεωρεί ασφαλή τα ομοιοπαθητικα φάρμακα. Αν πιστεύεις περισσότερο στα ματζουνια απο το τι λέει η ιατρική,καλως.

    Και δεν έχω καμία φοβία με τσιμπουρια,το έχω γράψει χιλιάδες φορες εδώ μέσα,η μοναδική μου φοβία είναι η καρδιά. Αυτή τη στιγμή έχω σοβαρή οισοφαγιτιδα,μου ειπαν οτι μπορει να χρειαστω και εγχείρηση,δεν με αγχωνει ΚΑΘΟΛΟΥ.
    Last edited by Antonis8; 24-07-2020 at 21:42.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή ή τίποτε άλλο? Βοήθεια παρακαλώ! Βοήθεια!
    By kanela2 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 27-04-2020, 23:33
  2. ΒΟΗΘΕΙΑ!Διακοπη εφεξορ αποτομα ΒΟΗΘΕΙΑ!
    By anxious4ever in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 47
    Last Post: 12-04-2019, 00:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •