Φαρμακευτική αγωγή και δυσκολία στο πρωινό ξύπνημα λόγω υπνηλίας?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    2

    Φαρμακευτική αγωγή και δυσκολία στο πρωινό ξύπνημα λόγω υπνηλίας?

    Καλησπέρα στο φοορουμ.
    Έχω δυσκολία στο πρωινό ξύπνημα. Παίρνω κάθε μέρα 600 mg του Serpquel XR και 100 mg του Lamot. Παρόλο που συνήθισα την δόση και λειτουργώ αρκετές ώρες μετά τη λήψη των φαρμάκων, αντιμετωπίζω δυσκολία με το πρωινό ξύπνημα..ome tv bazoocam ome tv Έχει κανείς να προτείνει κάποιο tip σχετικά με αυτό; Πέραν του να αλλάξω τα φαρμακα.. δίνω πανελλήνιες και δεν γίνεται να πειραματιστώ..

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  2. #2
    YokoChoco
    Guest
    Θα συζητήσεις με τον γιατρό σου το θέμα και εκείνος θα κρίνει αν πρέπει να γίνει κάποια αλλαγή. Η υπνηλία πάντως είναι παρενέργεια που σημαίνει ότι είναι υπερβολική η δόση.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    127
    Quote Originally Posted by smyan View Post
    Καλησπέρα στο φοορουμ.
    Έχω δυσκολία στο πρωινό ξύπνημα. Παίρνω κάθε μέρα 600 mg του Serpquel XR και 100 mg του Lamot. Παρόλο που συνήθισα την δόση και λειτουργώ αρκετές ώρες μετά τη λήψη των φαρμάκων, αντιμετωπίζω δυσκολία με το πρωινό ξύπνημα..ome tv bazoocam ome tv Έχει κανείς να προτείνει κάποιο tip σχετικά με αυτό; Πέραν του να αλλάξω τα φαρμακα.. δίνω πανελλήνιες και δεν γίνεται να πειραματιστώ..

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    600mg Seroquel είναι μια άλφα δόση ομολογουμένως. Το παίρνεις εφάπαξ? ή σε 2-3 δόσεις? Tέλος πάντων ο espresso θα σε βοηθήσει πολύ στο ξύπνημα, δοκίμασέ το. Καλά αποτελέσματα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    458
    η αγωγη σε επηρεαζει κατα πολυ μεγαλο βαθμο στο πρωινο ξυπνημα... tip? ισως να μπεις κατευθειαν για ενα δροσερο μπανιο... αυτο εχω να προτεινω!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2022
    Location
    london
    Posts
    1
    Quote Originally Posted by smyan View Post
    Καλησπέρα στο φοορουμ.
    Έχω δυσκολία στο πρωινό ξύπνημα. Παίρνω κάθε μέρα 600 mg του Serpquel XR και 100 mg του Lamot. Παρόλο που συνήθισα την δόση και λειτουργώ αρκετές ώρες μετά τη λήψη των φαρμάκων, αντιμετωπίζω δυσκολία με το πρωινό ξύπνημα..192.168.0.1 Έχει κανείς να προτείνει κάποιο tip σχετικά με αυτό; Πέραν του να αλλάξω τα φαρμακα.. δίνω πανελλήνιες και δεν γίνεται να πειραματιστώ..

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Thanks for the best sharing and i loved it.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    600 mg ειναι η max δοση , εγω παιρνω 100mg, και παλι δυσκολευομαι στο ξυπνημα .........

Similar Threads

  1. Replies: 4
    Last Post: 10-05-2020, 23:27
  2. Πρωινο ξυπνημα..sos
    By Ανωνυμηξανθια in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 06-09-2018, 00:52
  3. Replies: 4
    Last Post: 16-08-2017, 23:10
  4. Replies: 5
    Last Post: 05-05-2017, 03:14
  5. Πρωινό Ξύπνημα
    By empi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 02-11-2006, 00:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •