στομαχι και φοβο για κατι κακκο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    19

    στομαχι και φοβο για κατι κακκο

    γεια σε ολλη την παρεα βρισκομαι ξανα σε ασχημη θεση ,15 μερες τωρα μπορει και λιγο παραπανω εχω ναυτια και ρεψιμο ολη την ωρα ειτε φαω λιγο ειτε πολυ.Πηγα σε γαστρεδερολογο και μου ειπε οτι ειναι απο την παλινδρομηση και μου ειπε να συνεχισω να παιρνω το χαπι συν διατροφη.Το θεμα ειναι οτι παλια οταν επερνα το χαπι δεν ειχα καποια απο τα συμπτωματα αυτα,τωρα σαν να μην με πιανει.Πριν κανα εναμιση μηνα ειχα κανει εχετασεις αιματοσ και ειχα ψηλα λευκα 14.75 με οριο 11 απο τοτε και μετα καθε μερα εχω αυτα τα συμπτωματα.Για τα λευκα μου ειπαν δεν ειναι κατι μπορει να ειναι το οτιδηποτε και οτι ολλα αυτα που φοβαμε δεν ειναι με τιποτα(καρκινοι).Δεν μπορω να καταλαβω πως γι νετε και καθε φορα με χτυπα το ανχος σε διαφορετικα σημεια στο σωμα αν ειναι ανχος κιολας.Να προσθεσω οτι πηγα και στον ψυχιατρο μου που μου εδωσε ξανα effexor συν το ρεμερον που παιρνς καιρο τωρα χωρις να το διακοψω.θα ηθελα να μου πει κανεις αν απο ανχος ειχε ποτε τετοια συμπτωματα με το που φαει κατι φουσκωμα ρεψημο και ναυτια.Δεν μπορω αλλο θα τρελαθω ολο σκευτομαι οτι κατι εχω σε διαφορετικο σημειο του σωματος

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    254
    Εγώ το έχω 1,5 μήνα τώρα.Μετα το φαγητό πάντα πιο έντονη τη ναυτία και την αναγούλα.Αλλα και κατά τη διάρκεια της μέρας πολλές φορές και πριν φάω.Εκανα εξετάσεις τα πάντα και αίματος και υπέρηχο κοιλιάς και γαστροσκοπηση.Απο το άγχος μου είπαν.Παιρνω αγωγή με ladose εδώ και δυο μήνες αλλά βλέπω ότι τα αντικαταθλιπτικά δεν βοηθανε στον περιορισμό του άγχους.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    19
    ακριβως ετσι ειμαι και εγω και πριν φαω αλλα και μετα μονο που εγω εχω παλινδρομηση και οισοφαγητιδα και ισως αμα ειναι απο το αγχος να τα κανει χειροτερα τα συμπτωματα .να προσθεσω οτι ακομα καπνιζω και πολλα τσιγαρα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    254
    Quote Originally Posted by aggelosaggeloθ View Post
    ακριβως ετσι ειμαι και εγω και πριν φαω αλλα και μετα μονο που εγω εχω παλινδρομηση και οισοφαγητιδα και ισως αμα ειναι απο το αγχος να τα κανει χειροτερα τα συμπτωματα .να προσθεσω οτι ακομα καπνιζω και πολλα τσιγαρα
    Οισοφαγητιδα με βρήκε και εμένα αλλά την έχω χρόνια και ποτε δεν μου προκάλεσε θέματα μόνιμης ναυτίας παρά μόνο ρέψιμο.Η ναυτία και η αναγούλα επιμένει και ο γαστρεντερολόγος ότι είναι από το άγχος.
    Έχω γράψει και σε άλλο θέμα πως εκτός αυτού έχω και μόνιμη αδυναμία συγκέντρωσης όταν είμαι έτσι και μια μόνιμη θολούρα.

Similar Threads

  1. φοβο οτι θα πεθανω
    By evelinna in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 20-06-2023, 00:58
  2. Έκθεση στο φόβο
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 26-05-2020, 20:16
  3. Φοβο για μελανωμα
    By Alex89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 12-08-2015, 03:18
  4. Από φόβο σε φόβο-Ψυχοσωματικά
    By ren4itoy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 05-02-2015, 09:28
  5. ΠΩΣ ΝΑ ΔΙΩΞΩ ΤΟΝ ΦΟΒΟ
    By tinalost73 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 67
    Last Post: 03-04-2008, 16:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •