Πέθανε η κοπέλα μου 25 χρονών τόσο άδικα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    2

    Πέθανε η κοπέλα μου 25 χρονών τόσο άδικα...

    όλα ξεκίνησαν με έναν πόνο στον λαιμό.. έπινε πολλά κρύα νερά και υπέθεσα δεν θα είναι τίποτα σοβαρό..
    Πηγαίνει λοιπόν μετά από δύο μέρες σε έναν γιατρό της περιοχής, την κοίταξε της είπε να πάρει μια αντιβίωση και την έστειλε σπίτι.. Της είπε ότι είχε αμυγδαλίτιδα.. Αλλά δεν γινόταν καλύτερα απ ότι μου είπε στο τηλέφωνο, διότι εκείνες τις ημέρες ήταν στην μαμά της που έπρεπε να φροντίσει γιατί την αγαπούσε και είχε προβλήματα.. Εγώ δεν μπορούσα να πάω επειδή δεν είχα λεφτά εκείνες τις ημέρες.. Ήμουν Αθήνα και εκείνη Θεσσαλονίκη..
    Αλλά θα βρισκόμασταν σίγουρα κατά τις 2 Αυγούστου..

    Την επόμενη μέρα παραπονιόταν ότι είχε πρηστεί πολύ ο λαιμός της και είχε μια μικρή δύσπνοια.. Της είπα να πάει νοσοκομείο και μου είπε θα περιμένω λίγο ακόμα...
    την επόμενη μέρα ξανά λοιπόν.. Ήταν η τελευταία φορά που μιλήσαμε.
    Την παίρνω τηλέφωνο στις 5 το μεσημέρι γιατί είχα ξυπνήσει αργά, το σηκώνει και τρόμαξα όπως την άκουσα. Δεν σταματούσα ποτέ να παίρνει πολύ γρήγορα και βαθιές αναπνοές, Μου μιλούσε με τρομερή δυσκολία, πονούσε πολύ στον λαιμό και στην πλάτη. Εγώ γεμάτος ερωτηματικά, την ρώτησα γιατί είσαι ακόμα στο σπίτι και δεν είσαι στο νοσοκομείο.. Δεν είχε κάποιον να την πάει.... Την ρώτησα αν κάλεσε ασθενοφόρο και μου είπε μάλλον ναι και ότι άργησε, δεν καταλάβαινα καλά δεν μπορούσε να μιλήσει.. Της είπα να ζητήσει βοήθεια αμέσως !! και ότι την αγαπάω, μου είπε και εγώ.. όσο μπορούσε να μιλήσει η αγάπη μου.. και να μη φοβάται και ότι θα την κλείσω να δω τι μπορώ να κάνω είχα τρελαθεί!!!
    Το κλείνουμε λοιπόν. Την παίρνω μετά από 20 λεπτά περίπου και το κορίτσάκι μου δεν ξανά σήκωσε ποτέ ξανά το τηλέφωνο από τότε

    Έχει μια αδερφή αλλά ήταν μαλωμένες.. Την παίρνω τηλέφωνο να πάει γρήγορα στο σπίτι να δει αν είναι καλά!! Εγώ σήκωσα τον κόσμο όλο να βρω λεφτά να ανέβω όσο πιο γρήγορα μπορούσα.
    Πήγε λοιπόν και βρήκε την ψυχή μου πεσμένη στο πάτωμα... είχε πεθάνει....

    Η νεκροψία έδειξε πως πέθανε από οξεία πυώδης αμυγδαλίτιδα και επειδή καθυστέρησε πολύ να πάει στο νοσοκομείο το πύον την χτύπησε στην καρδούλα της...
    Την αγαπούσα τόσο πολύ.. Και εκείνη έλιωνε για μένα.. Είχαμε τόσα όνειρα, αλλά μας χώρισε ο θάνατος...........
    Δεν ξέρω τι να κάνω, είμαι 3 μέρες σαν χαμένος.... Ήταν η μόνη που με αγαπούσε τόσο βαθιά... η μόνη που αγάπησα πραγματικά... ήμασταν μαζί 3 χρόνια....

    Ακόμα βρίσκομαι σε άρνηση και είμαι πολύ χάλια.. οι δικοί της μου είπαν ότι πήγε από ιατρικό λάθος.. έπρεπε ο γιατρός να την στείλει νοσοκομείο να βγάλει αμέσως τις αμυγδαλές...
    δεν ξέρω τα έχω χαμένα.. μου λείπει πολύ ήδη.... ο πόνος είναι πολύ μεγάλος...
    Last edited by Afaneros; 29-07-2020 at 15:59.

  2. #2
    YokoChoco
    Guest
    Συλληπητήρια. Να είσαι καλά να ζείς να την θυμάσαι. Η ζωή είναι σκληρή μερικές φορές, δυστυχώς, με πολύ πόνο. Έχω χάσει και γώ δικούς μου ανθρώπους και ο πόνος ήταν μεγάλος. Δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα. Από ένα σημείο και μετά απλά προχωράμε, δεν γίνεται αλλιώς. Με την καλή μας συμπεριφορά τιμάμε αυτούς που ''έφυγαν''.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    2
    Σε ευχαριστώ να είσαι καλά... αυτό ήθελε και εκείνη, να είμαι καλός άνθρωπος

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Συλλυπητήρια..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Τα θερμά μου συλλυπητήρια!!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Στελνω κι τα δικα μου συλλυπητήρια!. Τοσο κριμα να χανεις τον ανθρωπο σου, τοσο νεα κοπελα με τοσα ονειρα! οτι και να πω ,θα ειναι λιγη η παρηγορια τους μπρωστα σε αυτο που περνας!
    Απο την αλλη ο τροπος που "εφυγε" η κοπελα προκαλουν πολλα ερωτηματικα, οπως το γιατι δεν την πηγαν καποιος απο τους δικους της με το αμαξι του, η στην τελικη με ενα ταξι! στο νοσοκομειο!? Το οτι λες πως την βρηκαν νεκρη ! στο πατωμα! ειναι πολυ αποκαρδιοτικο!, αφου ηταν η μανα της στο ιδιο σπιτι? πως γινετε ,να ειναι τοσο αθλια τα πραματα ρε φιλε μου? Οσο για την αιτεια που πεθανε ,την οξεια πυωδες αμυγδαλιτιδα ,θα επρεπε να την ειχαν στειλει για εξετασεις αιματος διοτις αυτος ειναι ο τροπος διαγνωσης της.
    Γενικα φιλε μου υπαρχουν περιεργα πραματα!, ομως εσυ ,αυτες τις μερες κατα την γνωμη μου θα ειναι λογικο να θρηνεις την κοπελα σου, να κλαψεις που "εφυγε",διοτις ειναι μεγαλο το κριμα σαν χαθηκε μια νεα κοπελα!,και ενα ζευγαρι ,ενας υγειες ερωτας "χαθηκε"διπλο το κακο!
    Σαν περασουν οι μερες κι καπως κατασταλιασεις μεσα σου καλο θα ειναι να την ψαξεις λιγο φιλε μου, ειναι πολυ αδικο αυτο που εγινε!!

  7. #7
    Ο,τι και να πεις ειναι λιγο αδεφακι μου! Συλλυπητηρια! Η ζωη ειναι πολυ αδικη τελικα..Να εισαι καλα και να την θυμασαι παντα! Τα λογια ειναι περιττα! Κουραγιο και υπομονη..

  8. #8
    xaka10
    Guest
    συλληπητηρια στεναχωρηθηκα αρκετα για την απωλεια της κοπελας σου.τοσο νεος ανθρωπος να φυγει ετσι.κριμα πολυ κριμα.λυπηθηκα αρκετα.αυτα δυστυχως εχει η ζωη και ποσο μαλλον ενας ανθρωπος που να μας αγαπα και να τον αγαπαμε να φευγει ειναι αδικο.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    1
    Κουράγιο. Νιώθω τον πονο σου. Βιωνω την ίδια απώλεια(του αγοριου μου) ,στην ίδια ηλικία , με το ίδιο χρονικό διάστημα σχέσης. Όπως η απώλεια της φίλης σου, έτσι και ο φίλος μου μια απλή μέρα έφυγε τόσο ξαφνικά και τόσο άδικα σε τροχαίο. Μπορώ να νιώσω ο, τι ακριβώς περιγραφεις. Δεν είχα φανταστεί ποτε να μου συμβαίνει κάτι τέτοιο και πότε σ αυτό το άτομο που αγαπω τόσο πολυ. Δεν ξέρω τι να σου γράψω αλήθεια. Κάθε μέρα είναι μια καινουρια μερα άπειρων σκέψεων, κλάματος, πονου, απόγνωσης, βαριάς θλίψης. Δεν ξέρω αν μπορει ένα τέτοιο γεγονός να ξεπεραστεί ποτε. Πραγματικά δεν μπορώ ουτε εγώ να το πιστεψω. Εκανα λογαριασμό μόνο και μόνο για να απαντήσω στην ανάρτηση σου. Δεν ξέρω πωσ λειτουργεί το σάιτ, αλλα αν το αντέχεις και θέλεις να μοιραστείς το οτιδήποτε, μπορείς να μου στειλεις. Ευχομαι πραγματικα δυναμη

  10. #10
    Καλη δυναμη...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Location
    Η τρέλα πήγε στα βουνά
    Posts
    453
    Συγκλονίστηκα από τη ιστορία σου.
    Λυπάμαι. Τι τρόπος να φύγεις...

    Πώς είσαι τώρα, τρεις μήνες μετά;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133
    Πραγματικά ένιωσα την αδικία να χτυπά και την στεναχώρια για αυτό το κορίτσι που έφυγε ΤΟΣΟ αναίτια.
    Το μόνο που μπα σου πω ως πρώην άθεη που έγινα Χριστιανή μετά από πολύ προσωπικά και μεγάλα θαύματα που βίωσα, είναι να έχεις πίστη ότι ο Θεός την πήρε κοντά Του για κάποιον πολύ σημαντικό λόγο που εμείς τώρα δεν μπορούμε να καταλάβουμε. Δεν ήρθαμε σε αυτή τη γη για να ζήσουμε ζωή χαρισάμενη. Αυτή η ζωή μας περιμένει και η κοπέλα σου αυτή τη στιγμή να ξέρεις με βεβαιότητα ότι είναι κοντά στο Χριστό. Ότι κι αν έκανε παραγράφεται με τον τρόπο που πέθανε. Δεν θα δώσει λόγο για τίποτα. Να το θυμάσαι.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Laila View Post
    Πραγματικά ένιωσα την αδικία να χτυπά και την στεναχώρια για αυτό το κορίτσι που έφυγε ΤΟΣΟ αναίτια.
    Το μόνο που μπα σου πω ως πρώην άθεη που έγινα Χριστιανή μετά από πολύ προσωπικά και μεγάλα θαύματα που βίωσα, είναι να έχεις πίστη ότι ο Θεός την πήρε κοντά Του για κάποιον πολύ σημαντικό λόγο που εμείς τώρα δεν μπορούμε να καταλάβουμε. Δεν ήρθαμε σε αυτή τη γη για να ζήσουμε ζωή χαρισάμενη. Αυτή η ζωή μας περιμένει και η κοπέλα σου αυτή τη στιγμή να ξέρεις με βεβαιότητα ότι είναι κοντά στο Χριστό. Ότι κι αν έκανε παραγράφεται με τον τρόπο που πέθανε. Δεν θα δώσει λόγο για τίποτα. Να το θυμάσαι.
    εαν αναφερεσαι στην ορθωδοξη χριστιανικην πιστη ,λυπαμαι αλλα δεν υπαρχει σχεση του τροπου οπου φευγει καποιος απο την ζωη με το αν θα συγχωρεθει η οχι. ειναι πολυ πιο περιπλοκο το ζητημα και ειναι μοναδικη η καθε μια ζωη ,οπου το συνολο των πραξεων καθοριζουν αυτο που αναφερεις.

  14. #14
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    εαν αναφερεσαι στην ορθωδοξη χριστιανικην πιστη ,λυπαμαι αλλα δεν υπαρχει σχεση του τροπου οπου φευγει καποιος απο την ζωη με το αν θα συγχωρεθει η οχι. ειναι πολυ πιο περιπλοκο το ζητημα και ειναι μοναδικη η καθε μια ζωη ,οπου το συνολο των πραξεων καθοριζουν αυτο που αναφερεις.
    Ο καθενας μπορει να πιστευει ο,τι τον κανει να νιωσει καλυτερα

  15. #15
    Quote Originally Posted by Afaneros View Post
    όλα ξεκίνησαν με έναν πόνο στον λαιμό.. έπινε πολλά κρύα νερά και υπέθεσα δεν θα είναι τίποτα σοβαρό..
    Πηγαίνει λοιπόν μετά από δύο μέρες σε έναν γιατρό της περιοχής, την κοίταξε της είπε να πάρει μια αντιβίωση και την έστειλε σπίτι.. Της είπε ότι είχε αμυγδαλίτιδα.. Αλλά δεν γινόταν καλύτερα απ ότι μου είπε στο τηλέφωνο, διότι εκείνες τις ημέρες ήταν στην μαμά της που έπρεπε να φροντίσει γιατί την αγαπούσε και είχε προβλήματα.. Εγώ δεν μπορούσα να πάω επειδή δεν είχα λεφτά εκείνες τις ημέρες.. Ήμουν Αθήνα και εκείνη Θεσσαλονίκη..
    Αλλά θα βρισκόμασταν σίγουρα κατά τις 2 Αυγούστου..

    Την επόμενη μέρα παραπονιόταν ότι είχε πρηστεί πολύ ο λαιμός της και είχε μια μικρή δύσπνοια.. Της είπα να πάει νοσοκομείο και μου είπε θα περιμένω λίγο ακόμα...
    την επόμενη μέρα ξανά λοιπόν.. Ήταν η τελευταία φορά που μιλήσαμε.
    Την παίρνω τηλέφωνο στις 5 το μεσημέρι γιατί είχα ξυπνήσει αργά, το σηκώνει και τρόμαξα όπως την άκουσα. Δεν σταματούσα ποτέ να παίρνει πολύ γρήγορα και βαθιές αναπνοές, Μου μιλούσε με τρομερή δυσκολία, πονούσε πολύ στον λαιμό και στην πλάτη. Εγώ γεμάτος ερωτηματικά, την ρώτησα γιατί είσαι ακόμα στο σπίτι και δεν είσαι στο νοσοκομείο.. Δεν είχε κάποιον να την πάει.... Την ρώτησα αν κάλεσε ασθενοφόρο και μου είπε μάλλον ναι και ότι άργησε, δεν καταλάβαινα καλά δεν μπορούσε να μιλήσει.. Της είπα να ζητήσει βοήθεια αμέσως !! και ότι την αγαπάω, μου είπε και εγώ.. όσο μπορούσε να μιλήσει η αγάπη μου.. και να μη φοβάται και ότι θα την κλείσω να δω τι μπορώ να κάνω είχα τρελαθεί!!!
    Το κλείνουμε λοιπόν. Την παίρνω μετά από 20 λεπτά περίπου και το κορίτσάκι μου δεν ξανά σήκωσε ποτέ ξανά το τηλέφωνο από τότε

    Έχει μια αδερφή αλλά ήταν μαλωμένες.. Την παίρνω τηλέφωνο να πάει γρήγορα στο σπίτι να δει αν είναι καλά!! Εγώ σήκωσα τον κόσμο όλο να βρω λεφτά να ανέβω όσο πιο γρήγορα μπορούσα.
    Πήγε λοιπόν και βρήκε την ψυχή μου πεσμένη στο πάτωμα... είχε πεθάνει....

    Η νεκροψία έδειξε πως πέθανε από οξεία πυώδης αμυγδαλίτιδα και επειδή καθυστέρησε πολύ να πάει στο νοσοκομείο το πύον την χτύπησε στην καρδούλα της...
    Την αγαπούσα τόσο πολύ.. Και εκείνη έλιωνε για μένα.. Είχαμε τόσα όνειρα, αλλά μας χώρισε ο θάνατος...........
    Δεν ξέρω τι να κάνω, είμαι 3 μέρες σαν χαμένος.... Ήταν η μόνη που με αγαπούσε τόσο βαθιά... η μόνη που αγάπησα πραγματικά... ήμασταν μαζί 3 χρόνια....

    Ακόμα βρίσκομαι σε άρνηση και είμαι πολύ χάλια.. οι δικοί της μου είπαν ότι πήγε από ιατρικό λάθος.. έπρεπε ο γιατρός να την στείλει νοσοκομείο να βγάλει αμέσως τις αμυγδαλές...
    δεν ξέρω τα έχω χαμένα.. μου λείπει πολύ ήδη.... ο πόνος είναι πολύ μεγάλος...
    Καλησπέρα ξέρω πως νιώθεις έχασα φιλαράκι άδικα και πονάω πάνω από δύο χρόνια με κατάθλιψη είμαι.. λένε πως ο χρόνος είναι γιατρός αλλά δεν ισχύει μόνο για λίγο είμαι καλά και ξαναπεφτω.. υπομονή πολύ θέλει είναι πολύ δύσκολο.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Τόσο μόνος....τόσο αποτυχημένος-ΚΑΜΙΑ ελπίδα!
    By Λεκτικό πυροτέχνασμα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 67
    Last Post: 26-08-2015, 01:30
  2. Replies: 13
    Last Post: 12-08-2015, 16:55
  3. Ο ΑΡΗΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ ΑΔΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-2011, 19:32
  4. Γιατί να είμαι τόσο μα τόσο πολύ δειλή;
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-2011, 16:34
  5. Οταν σε κατηγορούν άδικα
    By nikik in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 17-12-2009, 11:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •