Αποχή από τα πάντα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    Αποχή από τα πάντα

    Καλησπέρα.Εχω ξαναγραψει στο σαιτ.Ολα ξεκινησαν οταν αφαιρεσα τον θυρεοειδη μου λογω κακοηθειας.Εκτοτε κ μεχρι σημερα εχω κομπο στο λαιμο και αισθηση οτι θα μου γυρισει η γλωσσα.Δυο χρονια τωρα εχω παρει οτι υπαρχει σε ψυχοφαρμακο και ομως εγω εξακολουθω να νιωθω το συμπτωμα.Εδω κ ενα χρονο παιρνω cymbalta60 και villamos 5. Ο ψυχιατρος μου λεει οτι ειναι ψυχολογικο.το ιδιο μου λενε κ ολες οι αλλες ειδικοτητες που επισκεφτηκα για να αποκλεισω παθολογικα αιτια.κουραστηκα.κ ενω ηλπιζα οτι με τον καιρο θα δρασουν τα χαπια εδω και πολυ καιρο μερα με τη μερα χανω την ορεξη για τα παντα.λατρευα τη δουλεια μου τωρα βαριεμαι να παω.φροντιζα παντα την εμφανιση μου τωρα δεν με νοιαζει.απεχω απο το σεξ.οι φιλοι δεν με γεμιζουν.γενικα δεν εχω ορεξη για τιποτα.και ολα αυτα τα νιωθω ουσα σε αγωγη....δεν ξερω τι αλλο να κανω για να αρχισω να ζω φυσιολογικα..ευχαριστώ εκ των προτερων οποιον μπει στον κοπο να μου πει μια γνωμη.

  2. #2
    xaka10
    Guest
    τουλαχιστον θεραπευτηκες απο το σωματικο προβλημα υγειας που σου τυχε;;;αν δεν εχεις επιληψια δεν χρειαζεται να φοβασαι οτι θα γυρισει η γλωσσα.η γλωσσα γυρναει ειτε σε επιληπτικο επεισοδιο ειτε απο δυνατο χτυπημα στο κεφαλι.μην φοβασαι αδικα.αμα θεραπευτηκες απο την κακοηθεια δεν εχεις να φοβασαι τιποτα,αν ακομα το πολεμας εχεις πολλες πιθανοτητες ιασης.ο καρκινος του παγκρεατος και του πνευμονα ειναι οι χειροτερες μορφες καρκινου.

  3. #3
    davidh
    Guest
    Κουραγιο. Μπορει να ειναι απο τα φαρμακα. Μην νομιζεις... και εμεις ολοι με τα αντιψυχωτικα ολοι μας υπομονη κανουμε... κουραγιο. Μια παρεα να βρεις που να σε καταλαβαινει, να σε νιωθει και θα εχεις ενα ωμο να ακουμπας.

  4. #4
    Τα φάρμακα καταπραϋνουν έως εξουδετερώνουν τα συναισθήματα αλλα δεν εξουδετερώνουν τις σκέψεις. Μετά από κάθε επέμβαση, ιδίως αν αφορά αφαίρεση από το σώμα μας, συνήθως παραμένει μια μόνιμη ή έστω σποραδική ενόχληση ή αίσθηση, ως αποτέλεσμα της επέμβασης.

    Απ ότι αντελήφθην έχεις στη διάθεση σου όλους τους κατάλληλους χώρους (δουλειά, φίλους κλπ) από τους οποίους θα μπορούσες να αντλήσεις ζωντάνια, πράγματα να κάνεις και θετικές σκέψεις. Δείξε ενεργητικό ενδιαφέρον σ αυτούς σου τους χώρους ώστε να παίρνεις ερεθίσματα ζωής και θετικής σκέψης και βρες κυρίως μέσα σου τις δυνάμεις που θα σε κάνουν να επανέλθεις ψυχολογικά σ αυτό που ήσουν πριν αφού ήδη διαθέτεις το κατάλληλο περιβάλλον.
    γιάννης

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Τώρα πώς είσαι καλύτερα;

  6. #6
    hlias1988
    Guest
    και εγω το villamos των 15mg παιρνω...
    ειναι ολανζαπινη....

Similar Threads

  1. αποχη απο ευχαριστες δραστηριοτητες
    By Soulfly in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 13
    Last Post: 12-08-2015, 17:46
  2. ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΞ
    By colemon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 03-02-2014, 15:02
  3. παντα μια καινουργια αρχη κ παντα ενα μπλεξιμο....
    By _kassandra_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 07-04-2013, 20:37
  4. ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΞ
    By carrot in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 17-12-2010, 13:24
  5. αποχή απ'τη γυμναστική?
    By miranta_ed in forum Διατροφή, Fitness-Ασκηση
    Replies: 7
    Last Post: 29-01-2010, 01:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •