Αίσθηση θανάτου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270

    Αίσθηση θανάτου

    Όλο παράξενα όνειρα νιώθω ότι κάποιος με παρακολουθεί γυρναω συνέχεια τ κεφάλι πριν νόμιζα ότι είδα μια μαύρη σκιά νιώθω ότι το χάνω εκτός αυτού έχω ένα έντονο σφίξιμο νιώθω μαυρίλα μου πέφτουν τα μαλλιά κόντεψα να μ πέσουν τα δόντια έχω βγάλει έντονες μωβ φλέβες στα μπούτια και ειμ μόνο 24 νιώθω ότι έχω σαπίσει μήπως ειν από την στεναχώρια δεν ξέρω γτ πάω να κάνω κάτι καλό συνέχεια σαμποτάρω τον εαυτό μ αναρωτιέμαι γτ κάνω συνέχεια κακό στον εαυτό μου σήμερα παραγγείλα να φάω τον αμπαγκον ενώ φτοιαχνω το σώμα μ και ούτε υπερβολική στέρηση έχω κάνει ν πεις έκλαιγα μετά δίχως αύριο γτ έχω μανία να καταστρέφω αυτό τ ριμαδι μυαλό όλο μ λέει σταματά κάτσε φαε κάτσε σάπισε με έχει κυριεύσει αυτό η τα ορμονικα εδώ και 1 μήνα έχω μιζέριασει βλέπω και τ πιο ανατριχιαστικα όνειρα κοιμαμαι τ ξημερώματα από τον φόβο και ξυπνάω μεσημέριατικα ωραία ζωή... Δεν ξέρω την μια τα βρίσκω στο κεφάλι μ μετα καταστροφή μήπως επειδή τα πολύ σκέφτομαι όλα ειμ και μόνη εδώ κ καιρό στο σπίτι αλλά υποτίθεται τόσο χρόνο π εχω ευκαιρίες για πράγματα... Επίσης το άλλο π παθαινω μερικές φορές κ αρχίζω ν φοβάμαι όταν ειμ λεωφορείο η κάπου αλλού σε κάποια φάση χάνομαι τόσο που μετά λέω τ έγινε που βρίσκομαι σαν να χάνω αίσθηση χρόνου κ τόπου σκέφτομαι ν πάω νευρολόγο γτ κάτι δεν πάει κλα

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    καλησπερα συμφορμητισα. Κα την γνωμη μου - για αποφυγη παρεξηγισιων απο τους διαχειριστες του φορουμ ,αναφερω την γνωμη μου δεν κανω καμια διαγνωση - συνεχιζω λοιπον, οτι κατα εμενα θα επρεπε να επισκεφτεις καποιον γιατρο , ψυχιατρο του δημοσιου εαν δεν εχεις οικονομικη ανεση, αλλιως αν μπορεις καλα ηταν να πας σε εναν ψυχολογο! Στα λεω αυτα διοτις οσα περιγραφεις ειναι πολυ ομοια με τα οσα ειχα εγω οταν διεγνωσθει πρωτην φορα με καταθλιψη. Τα ασχημα ονειρα,εφιαλτες δλδ, η ακαταστατη ορεξη για φαγυτο, το οτι κοιμασαι την μερα πιο πολυ απο οτι το βραδυ κ.α. Αυτο που θυμηθηκα σε εμενα ειναι οι παραξενες μαυρες σκιες που βλεπεις.Αυτο ομως συγουρα ειναι απο αλλη αιτεια σε εμενα απο οτι σε εσενα, αλλα θυμαμαι ποσο πολυ τρομακτικο ηταν , διοτις δεν ηξερα τι ηταν ,αλλα ηταν σοκ! εμοιαζε σαν να βλεπεις στην ακρη του ματιου σου μια μαυρη γατα να περναει γρηγορα! η σαν φαντασμα φοροντας μαυρη καπα! ειχα φρικαρει μεχρι που πηγα σε ειδικους και εμαθα τι εχω.
    Ομως το δικο σου θεμα ειναι λογικα απο αλλο προβλημα, το θεμα ειναι οτι οσο πιο γρηγορα πας σε καποιον ειδικο τοσο πιο ευκολα, με τοσο πιο απλα φαρμακα -αν υπαρξει αναγκη - θα το περασεις .Ξερω οτι δεν ειναι ευκολο, δεν ειναι μονο το οικονομικο ειναι και το κοινωνικο, το οτι νιωθεις ντροπη σαν πας σε ψυχιατρο .Ομως πανω απο το τι θα πουν οι γυρο σου πρεπει να βαζεις την υγεια σου.Οσα για τα λεφτα, υπαρχει χωρις χρηματα μεσα απο τον ΕΟΠΥ, και μπορεις να κλεισεις και ραντεβου αν δεν κανω λαθος απευθειας στο Αιγινητιο οπου ειναι ενα απο τα καλητερα νοσοκομεια ψυχικης υγειας στην Ευρωπη.
    Μην χανεις τα ομορφα σου νιατα! ειναι τοσο κριμα ενα νεο κοριτσι σαν εσενα να σπαταλαει το καλοκαιρι του σε στεναχωρο περιβαλον και σκεψεις! οχι μηνες δεν αξιζει να το αφηνεις και να περνουν! ουτε μερες! δεν πρεπει!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Έχεις απόλυτο δίκιο σέ Όλα κ εγώ αυτό σκέφτηκα επειδή κλείνομαι κιόλας πολλές φορές στον εαυτό μ κ σπίτι έχουν κάνει κακό γ αυτό μετά ξεσπάω κ σέ φαί... θα προσπαθήσω μόνη Μ κιόλας όπως είπες μια φορά ζούμε τα νιάτα δεν υπάρχει λόγος ν σκοτιζομαι γ ανοησίες

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Ξερεις η μιση σχεδον επιλυση σε μια ψυχικη-ψυχολογικη ασθενεια ειναι η παραδοχη της απο τον παθοντα. Εαν καταφερεις λοιπον να μην εθελοτυφλης,εαν καταφερεις να εξαλυψεις την ψευτουπερηφανια οπου ολοι μας εχουμε, θα αλλαξεις χαρακτηρα! θα νιωσεις τεραστια αλλαγη προς τοκαλητερο! θα γεμιζεις ευχαριστηση με απλα πραματα! το αγχος θα γινει πολυ μικρο και η ζωη σου θα ειναι υπεροχη!
    Εσυ ομως τωρα απο τα γραφομενα σου δειχνεις να εχεις πολυ μελαγχολια, πικρια μεσα στην καρδουλα σου! δεν ξερω αν ειναι κλινικη καταθλιψη! η αν ειναι κατις περαστικο, κατις που θα φυγει σε λιγο καιρο! εαν ομως ειναι το πρωτο πρεπει να το προλαβεις.
    Ξερεις, η δικη σου η ηλικια , ειναι ισως αποτις πιο αδικημενες!,μεγαλωσατε σαν παιδακια βλεπωντας τους πιο μεγαλους να σπαταλαν λεφτα με ανεση, λεγατε λοιπον αντε να ερθει και η δικη σας η σειρα ! σε λιγα χρονακια! και δυστυχως, οταν μπηκατε στην εφηβια ηρθε μαζι και το μνημονιο ! οπου συμβαδιζαν τα ομορφαχρονια σας, οπου θα επρεπε να μπορειτε να σπαταλατε και εσεις λεφτα οπωςη δικη μου η ηλικιακαιακομακαλητερα θα επρεπε να ταν για εσας!, δυστυχως ομως η οικονομια των πιο πολλων οικογενειων ηταν ασχημη.Και σαν εγινατε πλεον ενηλικες, σαν πειρατε και τα διπλωματα σας ! και βγηκατε στην ελευθερη ερευση εργασιας, σαναρχησε να φτιαχνει καπως η φαση ,πανω που ο Μιτσωτακης πηγενε να κανει φτιαξει την ανεργια να σου και το επομενο χτυπημα ! τα λογκνταουν και η ανεργια ξαναστο φουλ! λογο του κοροναοιου! ειστε ατυχη γενια!

Similar Threads

  1. Αίσθηση παλμών
    By PST in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 06-09-2019, 20:04
  2. Αισθηση χωρου...προσανατολισμος
    By kerasaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 16-07-2016, 19:10
  3. Αίσθηση ανικανοποίητου
    By unhappy in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 02-05-2015, 17:43
  4. Αισθηση πλαστικου....
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 31-01-2010, 10:30
  5. Αισθηση Μοναξιας.....
    By Mariza029 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 03-03-2008, 23:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •