Μουσική - Page 113
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 113 of 192 FirstFirst ... 1363103111112113114115123163 ... LastLast
Results 1,681 to 1,695 of 2872

Thread: Μουσική

  1. #1681
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  2. #1682
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    homebod , καπου τοχα ακουσει αυτο το κομματι, κι ελεγα που να τοβρω , να το ακουω , ειναι πολυ καλο......

  3. #1683
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    homebod , καπου τοχα ακουσει αυτο το κομματι, κι ελεγα που να τοβρω , να το ακουω , ειναι πολυ καλο......
    Ναι Άγγελέ μου είναι ένα κομμάτι ευτυχίας!
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  4. #1684
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    οντως Παναγιωτη, ειναι πολυ ευχαριστο κομματι......

  5. #1685
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    ρε συ Παναγιωτη, εβλεπα χθες βραδυ ενα ντοκυμαντερ τωρινο με τους duran duran , τι εχουν ζησει οι ανθρωποι , δεν ξαναρχονται τετοιες εποχες , λυσσαγαμε στον χορο, απιστευτη η δεκαετια των 80s , αισθανομαι πολυ τυχερος που την εζησα fully ..........κι εσυ βεβαια την εζησες , αλλα ησουν καπως μικρος τοτε .....θυμαμαι την ηλικια σου .....

  6. #1686
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Στείλε μου αν θες τη διεύθυνση, Άγγελε, να δω κι εγώ αυτό το ντοκυμαντέρ.

    οι duran duran αφησαν εποχή! Ήμουν στην Αγγλία τότε θυμάμαι...

    The arrival of MTV in 1981 would usher in new wave's most successful era. British artists, unlike many of their American counterparts, had learned how to use the music video early on.[39][40] Several British acts signed to independent labels were able to outmarket and outsell American artists that were signed with major labels. Journalists labelled this phenomenon a "Second British Invasion".[40][41]

    In autumn 1982, "I Ran (So Far Away)" by A Flock of Seagulls entered the Billboard Top Ten, arguably the first successful song that owed almost everything to video.[40] They would be followed by bands like Duran Duran whose glossy videos would come to symbolize the power of MTV.[40] Dire Straits' "Money for Nothing" gently poked fun at MTV which had helped make them international rock stars.[42] In 1983, 30% of the record sales were from British acts. 18 of the top 40 and 6 of the top 10 singles on July 18 were by British artists. Overall record sales would rise by 10% from 1982.[40][43] Newsweek magazine featured Annie Lennox and Boy George on the cover of one of its issues while Rolling Stone Magazine would release an England Swings issue.[40] In April 1984 40 of the top 100 singles were from British acts while 8 of the top 10 singles in a May 1985 survey were of British origin.[44] Veteran music journalist Simon Reynolds theorized that similar to the first British Invasion the use of black American influences by the British acts helped to spur success.[40] Commentators in the mainstream media credited MTV and the British acts with bringing colour and energy to back to pop music while rock journalists were generally hostile to the phenomenon because they felt it represented image over content.[40] MTV continued its heavy rotation of videos by new wave-oriented acts until 1987 when it changed to a heavy metal and rock dominated format.[45]


    https://en.wikipedia.org/wiki/1980s_in_music#Rock_2
    Last edited by homebod; 05-12-2022 at 21:20.
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  7. #1687
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Παναγιωτη, δεν ξερω το λινκ, ειχα απορροφηθει τοσο πολυ απο το ντοκυμαντερ που δεν θυμαμαι σε ποιο καναλι, επιγειο η μη , τοβλεπα ........το λινκ που παρεθεσες ειναι παρα πολυ ενδιαφερον , δεν ηξερα οτι υπαρχει synthpop, ακουγα τετοια ομως πολυ, pop επισης , new romantics , δεν ξερω ποιο συγκροτημα να πρωτοαναφερω , το ενδιαφερον της εποχης ηταν οτι τα hits διαδεχοντουσαν το ενα το αλλο με καταιγιστικο ρυθμο ........heady metal ποτέ , στα τελη 70s ακουγα ομως status quo .......αγαπημενο συγκροτημα ειναι αυτο που εχω ακομη , depeche mode .....ησουν Αγγλια τοτε , ε ? φανταζομαι καλα περασες .....παντως επανερχομαι στα 80s , που ηταν ευκολη η ζωη , μεγαλες παρεες , διασκεδαση μεχρι πρωιας , ειχα και την τυχη ναχω πλουσιο μπαμπα , ειχα αρκετα χρηματα , ολο bmw αγοραζα , ειτε αυτοκινητα ειτε μηχανες ( ηταν αντιπροσωπος για Ελλαδα ο μπαμπας ) , ειχα παντα ωραιες κοπελες , τοτε ειχα τον μεγαλυτερο ερωτα της ζωης μου, μια κουκλαρα κοπελα , κορμαρα , 1.71 , 10 χρονια μικροτερη , 8 χρονια δεσμος , που και τωρα που την βλεπω στο γκουγκλ, ειναι ακομη ομορφη και τυπού , ημουν ωραιο παιδι ... σπουδασα μεχρι τα 23 μου , αρχισα να δουλευω στα 27 μου , εκανα εκτοτε καλες δουλειες ομως .................τους flock of seagulls πολυ τους γουσταρα μιας και τους αναφερεις .........second British invasion , ε ? ......γραψε μου, αν θες τι γινοταν στο Λονδινο τοτε ......η πως τα περναγες .....χρησιμοποιησε το μειλ μου, ελευθερα .....

    το 2006-7 με επεσκεφθη η κτθλψη και η ζωη μου μπηκε σενα pause , ( αρχισα και το αλκοολ , συμπτωμα κτθλψης , ευτυχως μονο κρασι , σε ποσοτητες ομως , το οποιο εκοψα προσφατως , ελπιζω οριστικως ) ..........δεν παραπονιεμαι παντως ....

    στην εστειλα με μειλ την τοτε κοπελα μου , τον σφοδροτατο ερωτα μου , υπολογιζω στην εχεμυθεια σου , αλλωστε δεν εχει στο γκουγκλ το πραματικο της ονομα ( βαφτιστικο + πραματικο επωνυμο ) που μονο εγω το γνωριζω ......αν θελεις ανταλλασουμε και φωτο μας , συγχρονες .....αν θελεις παντα ......βεβαια υπρχει μια εκφραση που μαλλον την γνωριζεις , this does not mean we shall start sucking each other dick !! χιουμορακι ......
    φιλικα , Αγγελος
    Last edited by Macgyver; 06-12-2022 at 06:35.

  8. #1688
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Αγγελε, έλαβα το μέηλ σου και σε ευχαριστώ πολύ!!!

    Θα τα πούμε μέσω μέηλ περαιτέρω,

    Θα επανέλθω στο μουσικό του θρεντ με αυτό το άλμπουμ:

    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  9. #1689
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    ειναι καλες οι κοπελες , οντως ......πρωτοτυπες .......ωραιο βιντεο κλιπ.....

  10. #1690
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721



    πωλουνται ιδιογραφες επιστολες του Ιησου !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  11. #1691
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721



    o mike tyson κανει πλακες, που παρεπτιτοντως αρχισε στα 53 του να ξαναγυμναζεται για να κατεβει παλι σε αγωνες μποξ !!

  12. #1692
    kopela93
    Guest


    Πρώτα θα πεθάνω και μετά θα σταματήσω να ακούω τέτοια μουσική.

  13. #1693
    kopela93
    Guest

  14. #1694
    kopela93
    Guest

  15. #1695
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

Similar Threads

  1. Δείτε το βίντεο "Κλασική Μουσική για Χαλάρωση, Μουσική για Ανακούφιση του Άγχους, Τσα
    By andreas86 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 01-10-2019, 00:24
  2. Μουσική
    By sball in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 06-09-2012, 17:57
  3. Μουσική και ΙΨΔ
    By a3r1k0 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 29-12-2011, 02:04
  4. Μουσική
    By Kleiw in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 113
    Last Post: 08-06-2008, 00:21
  5. Μουσική
    By Christine in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 10-03-2008, 22:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •