Μουσική - Page 66
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 66 of 196 FirstFirst ... 1656646566676876116166 ... LastLast
Results 976 to 990 of 2936

Thread: Μουσική

  1. #976
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    #UnVioladorEnTuCamino

  2. #977
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,363
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #978
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,363
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #979
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,363
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #980
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Κυκνακι μου τι μου θυμισες !!!!

    Non chiedi libertà
    lo sai non sono io
    a incatenarti qua
    il sentimento va

    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #981
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,363
    Καλημέρα Μαριλού μου!

    Πολύ ωραίο τραγούδι κι αυτό... Ο Ramazzoti μου αρέσει πολύ... Άκου κι αυτό:


    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #982
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    ((((((Κυκνακι )))) <3 <3
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #983
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Quote Originally Posted by Merlot View Post
    Εγώ μαζί σου φίλε! Είσαι δικός μου! Μην πτοείσαι και μη δίνεις σημασία σε ρηχές οπτικές, εγώ τις λέω του συρμού. Η πλέμπα που λέγαμε;
    Δεν με αγγίζουν καν φίλε.

  9. #984
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Και εδώ όλο το σκηνικό..

    Στις 31 Δεκεκεμβρίου του 1993 στο Alameda County Coliseum Arena, στο Οakland των Ηνωμένων Πολιτειών, οι Nirvana έδιναν την τελευταία συναυλία της χρονιάς.
    Σε κάποιο σημείο της συναυλίας, κι ενώ ο Cobain βρισκόταν στην σκηνή με την κιθάρα του, ξαφνικά σταματάει το τραγούδι,πετάει την κιθάρα του σε μιαν άκρη, και τρέχει έξαλλος προς το κοινό.
    Ένας θεατής που βρισκόταν στις πρώτες θέσεις, παρενοχλούσε σεξουαλικά μια γυναίκα που βρισκόταν δίπλα του.
    Ο Kurt είχε εντοπίσει το χυδαίο κόρτε του θεατή από ώρα κ περίμενε την στιγμή να κάνει την κίνησή του.
    "Πάρε τα χέρια σου από πάνω της ρε βρωμιάρη" του είπε, καθώς χτύπησε τα χέρια με δύναμη.
    Σε χρόνο ντετέ η ασφάλεια της συναυλίας είχε πάρει σηκωτό τον κλαρινογαμπρό κ καθώς τον πηγαίνανε στην έξοδο, τα υπόλοιπα μέλη του συγκροτήματος τον ταπείνωναν υπό τις επευφημίες του κοινού.
    Όταν τον ρώτησαν σχετικά για το παράξενο συμβάν ο Cobain απάντησε:
    "Ο τύπος ήταν εν δυνάμει βιαστής. Οι προθέσεις του εξ αρχής ήταν επιθετικές απέναντι στη γυναίκα. Το παρακολουθούσα για ώρα και είχα αντιληφθεί την δυσφορία της γυναίκας και πως ο τύπος είχε ξεπεράσει προ πολλού>τα όρια του φλέρτ. Ήταν υποχρέωσή μου να επέμβω. Ποιός μου λέει πως μετά τη συναυλία δεν θα την ξεμονάχιαζε σε κάποιοι έρημο σοκάκι του Όουκλαντ για να την βιάσει;
    Ο βιασμός κατά τη γνώμη μου είναι ένα από τα πιο ειδεχθή εγκλήματα. Κάθε ένα λεπτό, κάπου στον κόσμο, μια γυναίκα βιάζεται. Το πρόβλημα με τις ομάδες στήριξης των θυμάτων είναι ότι προσπαθούν να μάθουν στις γυναίκες πώς να αμύνονται. Αυτό που πρέπει να κάνουν, είναι να μάθουν στους άντρες να μη βιάζουν. Πρέπει να ξεκινήσουν απ’ την πηγή, να ξεριζώσουν το κακό από τη ρίζα του.

    Αυτός ήταν ο Kurt Cobain πλεμπαίοι ένας πολύ ευαίσθητος άνθρωπος... Και εσείς ούτε μια τρίχα από τα.....του.


  10. #985
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ωραίος ο Eros καψούρα της μάνας μου.

    Στο συγκεκριμένο κομμάτι όμως με χαλάει ο Μποτσέλι.. Δεν ξέρω για κάποιο λόγο δεν μου βγάζει καθόλου συναίσθημα, με ξενερώνει.
    Ενώ στην αρχή μπαίνει πολύ ερωτικά ο Ramazzotti στη συνέχεια κάπου το χάνει ο Μποτσέλι.. Γνώμη μου.

  11. #986
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,363
    Quote Originally Posted by tommorello View Post
    Ωραίος ο Eros καψούρα της μάνας μου.

    Στο συγκεκριμένο κομμάτι όμως με χαλάει ο Μποτσέλι.. Δεν ξέρω για κάποιο λόγο δεν μου βγάζει καθόλου συναίσθημα, με ξενερώνει.
    Ενώ στην αρχή μπαίνει πολύ ερωτικά ο Ramazzotti στη συνέχεια κάπου το χάνει ο Μποτσέλι.. Γνώμη μου.
    Εμένα μ' αρέσει κι ο Μποτσέλι αλλά γούστα είναι αυτά
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #987
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,363


    Πάλι ξεχνάς πως περιμένω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #988
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,363
    Quote Originally Posted by tommorello View Post
    Και εδώ όλο το σκηνικό..

    Στις 31 Δεκεκεμβρίου του 1993 στο Alameda County Coliseum Arena, στο Οakland των Ηνωμένων Πολιτειών, οι Nirvana έδιναν την τελευταία συναυλία της χρονιάς.
    Σε κάποιο σημείο της συναυλίας, κι ενώ ο Cobain βρισκόταν στην σκηνή με την κιθάρα του, ξαφνικά σταματάει το τραγούδι,πετάει την κιθάρα του σε μιαν άκρη, και τρέχει έξαλλος προς το κοινό.
    Ένας θεατής που βρισκόταν στις πρώτες θέσεις, παρενοχλούσε σεξουαλικά μια γυναίκα που βρισκόταν δίπλα του.
    Ο Kurt είχε εντοπίσει το χυδαίο κόρτε του θεατή από ώρα κ περίμενε την στιγμή να κάνει την κίνησή του.
    "Πάρε τα χέρια σου από πάνω της ρε βρωμιάρη" του είπε, καθώς χτύπησε τα χέρια με δύναμη.
    Σε χρόνο ντετέ η ασφάλεια της συναυλίας είχε πάρει σηκωτό τον κλαρινογαμπρό κ καθώς τον πηγαίνανε στην έξοδο, τα υπόλοιπα μέλη του συγκροτήματος τον ταπείνωναν υπό τις επευφημίες του κοινού.
    Όταν τον ρώτησαν σχετικά για το παράξενο συμβάν ο Cobain απάντησε:
    "Ο τύπος ήταν εν δυνάμει βιαστής. Οι προθέσεις του εξ αρχής ήταν επιθετικές απέναντι στη γυναίκα. Το παρακολουθούσα για ώρα και είχα αντιληφθεί την δυσφορία της γυναίκας και πως ο τύπος είχε ξεπεράσει προ πολλού>τα όρια του φλέρτ. Ήταν υποχρέωσή μου να επέμβω. Ποιός μου λέει πως μετά τη συναυλία δεν θα την ξεμονάχιαζε σε κάποιοι έρημο σοκάκι του Όουκλαντ για να την βιάσει;
    Ο βιασμός κατά τη γνώμη μου είναι ένα από τα πιο ειδεχθή εγκλήματα. Κάθε ένα λεπτό, κάπου στον κόσμο, μια γυναίκα βιάζεται. Το πρόβλημα με τις ομάδες στήριξης των θυμάτων είναι ότι προσπαθούν να μάθουν στις γυναίκες πώς να αμύνονται. Αυτό που πρέπει να κάνουν, είναι να μάθουν στους άντρες να μη βιάζουν. Πρέπει να ξεκινήσουν απ’ την πηγή, να ξεριζώσουν το κακό από τη ρίζα του.

    Αυτός ήταν ο Kurt Cobain πλεμπαίοι ένας πολύ ευαίσθητος άνθρωπος... Και εσείς ούτε μια τρίχα από τα.....του.

    Καλημέρα...

    Μην μας τσουβαλιάζεις όλα τα μέλη, δεν ξέρεις πως σκέφτεται ο καθένας μας... Προσωπικά επειδή έχω δεχτεί σεξουαλική παρενόχληση επικροτώ την πράξη του (και χωρίς αυτή την εμπειρία θα την επικροτούσα σαν γυναίκα αλλά τώρα ένα παραπάνω) και μπράβο του για τα λόγια και τις πράξεις του...
    Και μου αρέσει κι η μουσική τους...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #989
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,345
    Η ιστορία με τον κομπέην πιστοποιεί ότι επρόκειτο για ένα παρανοϊκό δολοφόνο
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  15. #990
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,345
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

Similar Threads

  1. Δείτε το βίντεο "Κλασική Μουσική για Χαλάρωση, Μουσική για Ανακούφιση του Άγχους, Τσα
    By andreas86 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 30-09-2019, 23:24
  2. Μουσική
    By sball in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 06-09-2012, 16:57
  3. Μουσική και ΙΨΔ
    By a3r1k0 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 29-12-2011, 01:04
  4. Μουσική
    By Kleiw in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 113
    Last Post: 07-06-2008, 23:21
  5. Μουσική
    By Christine in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 10-03-2008, 21:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •