Φεύγω!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: Φεύγω!

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363

    Φεύγω!

    Δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται να βρίζουν και να μην σέβονται την πίστη του άλλου. Μη κάνοντας η διαχείριση το παραμικρό να σβήσει αυτά τα μηνύματα αποφάσισα να αποχωρήσω από τo forum ποτέ και για πόσο... Μαρεσε που έλεγα στα άλλα μέλη να μην διαγραφούν. Τέλος πάντων ευχαριστώ τα παιδιά που με βοήθησαν όταν το είχα ανάγκη με τα μηνύματα τους!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,369
    Ανδρέα, κάνε αναφορά στο προσβλητικό μήνυμα για να το δει η διαχείριση και να πράξει αναλόγως... Δεν ήρθαν τα άγρια να διώξουν τα ήμερα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Πως γίνεται αναφορά;; Από πού δηλαδή;;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,369
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Πως γίνεται αναφορά;; Από πού δηλαδή;;
    Δες τώρα στο δικό μου ποστ, κάτω ακριβώς δεν έχει ένα τριγωνάκι; Πατάς εκεί, εξηγείς το λόγο της αναφοράς και τέλος... Οπότε πας στο προσβλητικό ποστ και πατάς το τριγωνάκι... Κατάλαβες;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Ανδρεα κολπο ειναι εχει ξαναγινει αλλα εχω 4 παιδια κι 1 εγγονι και τη γλυτωνω το καναν παλια αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Για να μη στα πολυλογω ειμαι λαδεμπορασ εχω πολλα λεφτα και με ειχαν κατακλεψει και τωρα εχω ακομα περισσοτερα απο καιρο εισ καιρο εμφανιζονται εξυπνεσ που λενε οτι τισ πληρωνω για σεξ αλλα εγω εχω δωσει ολα τα οικονομικα στισ κορεσ μου και μου δινουν λεφτα για τσιγαρα κ καφεδεσ μην το ψαχνεισ ποσα λεφτα εχουν οι κορεσ μου δηλαδη εγω αλλα εδω κ χρονια οι κορεσ μου αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Τέλος πάντων θα κάνω αναφορά όταν πάω σπίτι, τώρα απασχολούμαι με κάτι χόρτα, με έπιασαν και πάλι η κλασσικές σκέψεις αυτοκτονίας άστα!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Η δουλεια ειναι νομιμη αλλα επειδη ειναι πολλα τα λεφτα θα φυγω και δεν ειστε ψυχραιμοι μαλλον θα φυγω ειτε φυγω ειτε πεθανω ειτε παω φυλακη θα ειναι επιθυμια των γυναικων ειναι πολλα που με αθωωνουν ειμαι ενασ νομιμοσ ανθρωποσ αλλα οι γυναικεσ θελουν να πεθανω οτι θα κλαινε για 20 χρονια οτι θα καταστραφει η χωρα δε νοιαζει κανεναν στα φρυδια μου κ μενα εσεισ δεν ειστε ανθρωποι εγω χεστηκα ζησω πεθανω οτι επρεπε σαν πατερασ να κανω το εκανα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Η πίστη σου είναι τόσο ανίσχυρη να σου προσφέρει σιγουριά που ζητάς να απαγορευτεί να της γίνεται κριτική; Γιατί; Είναι στο απυρόβλητο; Επειδή είναι δική σου πίστη; Αδυνατώ να κατανοήσω τη συλλογιστική, που θεωρώ ότι προέρχεται όχι από σιγουριά, αντίθετα, από έλλειψη σιγουριάς. Ζητάς την τιμωρία όσων δεν πιστεύουν με λίγα λόγια ή τουλάχιστον, τολμούν να το δηλώσουν. Μπράβο, εις ανώτερα. Καλύτερα να μας έβαζαν και φυλακή, τι λες; Κι όσο για το Φεύγω, ξανά αδυνατώ να καταλάβω γιατί πρέπει να γίνει νήμα. Για να σου πουν όχι μα μη φαντάζομαι. Μ'αρέσει να με κατατάσσουν στα άγρια, τα ήμερα αντίθετα φαίνεται να θέλουν τα πράγματά τους στρωμένα και απαράλλαχτα στους αιώνες. :P
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,131
    Quote Originally Posted by BlackCoral View Post
    Η πίστη σου είναι τόσο ανίσχυρη να σου προσφέρει σιγουριά που ζητάς να απαγορευτεί να της γίνεται κριτική; Γιατί; Είναι στο απυρόβλητο; Επειδή είναι δική σου πίστη; Αδυνατώ να κατανοήσω τη συλλογιστική, που θεωρώ ότι προέρχεται όχι από σιγουριά, αντίθετα, από έλλειψη σιγουριάς. Ζητάς την τιμωρία όσων δεν πιστεύουν με λίγα λόγια ή τουλάχιστον, τολμούν να το δηλώσουν. Μπράβο, εις ανώτερα. Καλύτερα να μας έβαζαν και φυλακή, τι λες; Κι όσο για το Φεύγω, ξανά αδυνατώ να καταλάβω γιατί πρέπει να γίνει νήμα. Για να σου πουν όχι μα μη φαντάζομαι. Μ'αρέσει να με κατατάσσουν στα άγρια, τα ήμερα αντίθετα φαίνεται να θέλουν τα πράγματά τους στρωμένα και απαράλλαχτα στους αιώνες. :P
    Πολλοί εδώ μέσα έχουν ψυχολογικά και επηρεάζονται όταν τους βρίζουν την πίστη τους, δεν είναι απαραίτητα έλλειψη σιγουριάς!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by BlackCoral View Post
    Η πίστη σου είναι τόσο ανίσχυρη να σου προσφέρει σιγουριά που ζητάς να απαγορευτεί να της γίνεται κριτική; Γιατί; Είναι στο απυρόβλητο; Επειδή είναι δική σου πίστη; Αδυνατώ να κατανοήσω τη συλλογιστική, που θεωρώ ότι προέρχεται όχι από σιγουριά, αντίθετα, από έλλειψη σιγουριάς. Ζητάς την τιμωρία όσων δεν πιστεύουν με λίγα λόγια ή τουλάχιστον, τολμούν να το δηλώσουν. Μπράβο, εις ανώτερα. Καλύτερα να μας έβαζαν και φυλακή, τι λες; Κι όσο για το Φεύγω, ξανά αδυνατώ να καταλάβω γιατί πρέπει να γίνει νήμα. Για να σου πουν όχι μα μη φαντάζομαι. Μ'αρέσει να με κατατάσσουν στα άγρια, τα ήμερα αντίθετα φαίνεται να θέλουν τα πράγματά τους στρωμένα και απαράλλαχτα στους αιώνες. :P
    Αναρωτιέμαι αν εσύ σαν άνθρωπος κερδίζεις γενικά κάτι με το να προκαλείς συνέχεια. Υπάρχουν χίλιοι τρόποι να πεις την άποψή σου και εσύ πάντα επιλέγεις να την πεις με τον χειρότερο και έτσι χάνεις το δίκιο σου (όταν έχεις). Στο θέμα που άνοιξες και γράφεις για σένα, είχες πει ότι εδώ δεν θα ξαναμπείς αλλά πάλι εδώ είσαι. Θα σε κρίνουμε εμείς γιαυτό; Μπορεί να είναι ένα ξέσπασμα, μπορεί να είναι αγανάκτηση, μπορεί να είναι οτιδήποτε που αφορά εσένα και μόνο εσένα, γιατί να σχολιάσει κάποιος? Το ίδιο κι εδώ. Το τι πιστεύει και το τι δεν πιστεύει κάποιος είναι επιλογή του, δεν πέφτει λόγο σε κανένα.. Το θέμα όμως εδώ δεν είναι τι πιστεύει κάποιος αλλά τι λέει στον άλλον που έχει διαφορετική άποψη. Και πως το λέει!!!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Το βρήκαμε τώρα, άλλη μία δικαιολογία για την λογοκρισία έναντι των θρησκευτικών παραληρημάτων. Έχουν ψυχολογικά. Κι εγώ έχω και μου τα δημιούργησε η πίστη και η θρησκεία. Αντιδρώ λοιπόν κι εγώ για τον ίδιο λόγο, έχω το ίδιο δικαίωμα να το κάνω! Εμένα τα ψυχολογικά μου που λες προέρχονται από την καταπίεση της θρησκείας, τον πόλεμο που έχει γίνει να μου κλέψει τη λογική (άρα να με αρρωστήσει, αφού η λογική είναι σημαντική), να με βάλει κάτω από τις δικές της ταμπέλες υποτιμώντας την ύπαρξή μου και το δικαίωμά μου σε μία περήφανη και όχι σκουπιδοπροσκυνημένη στάση ζωής, να θέσει ομάδες εκτός κοινωνικής αποδοχής. ομάδες μάλιστα που με αφορούν προσωπικά, μου κλέβει λεφτά γιατί πληρώνω για την πίστη και τη θρησκεία, κι αυτό με κάνει να θυμώνω και να φωνάζω. Και μου δημιουργεί τεράστια έλλειψη σιγουριάς για το πόσα εγκεφαλικά κύτταρα θα χάσω ακόμη με τις διδαχές των θρησκειών. Φαντάζομαι ότι αυτοί οι λόγοι είναι αρκετοί.
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by BlackCoral View Post
    Το βρήκαμε τώρα, άλλη μία δικαιολογία για την λογοκρισία έναντι των θρησκευτικών παραληρημάτων. Έχουν ψυχολογικά. Κι εγώ έχω και μου τα δημιούργησε η πίστη και η θρησκεία. Αντιδρώ λοιπόν κι εγώ για τον ίδιο λόγο, έχω το ίδιο δικαίωμα να το κάνω! Εμένα τα ψυχολογικά μου που λες προέρχονται από την καταπίεση της θρησκείας, τον πόλεμο που έχει γίνει να μου κλέψει τη λογική (άρα να με αρρωστήσει, αφού η λογική είναι σημαντική), να με βάλει κάτω από τις δικές της ταμπέλες υποτιμώντας την ύπαρξή μου και το δικαίωμά μου σε μία περήφανη και όχι σκουπιδοπροσκυνημένη στάση ζωής, να θέσει ομάδες εκτός κοινωνικής αποδοχής. ομάδες μάλιστα που με αφορούν προσωπικά, μου κλέβει λεφτά γιατί πληρώνω για την πίστη και τη θρησκεία, κι αυτό με κάνει να θυμώνω και να φωνάζω. Και μου δημιουργεί τεράστια έλλειψη σιγουριάς για το πόσα εγκεφαλικά κύτταρα θα χάσω ακόμη με τις διδαχές των θρησκειών. Φαντάζομαι ότι αυτοί οι λόγοι είναι αρκετοί.
    Το τι πιστεύει κάποιος δεν επηρεάζει την ζωή σου και αν την επηρεάζει να αντιδράς στους ανθρώπους που βρίσκονται κοντά σου και όχι σε ένα φόρουμ (γιατί μόνο αυτοί μπορούν να σε επηρεάσουν).
    Κάποιοι έχουν την ανάγκη να πιστεύουν κάπου και τους δίνει δύναμη, δεν θα σου δώσουν λογαριασμό.
    Όπως κρίνεις αυτά που λένε οι άλλοι έτσι έχουν και οι άλλοι δικαίωμα να το κάνουν. Πες την γνώμη σου με όμορφο τρόπο και μην ξεσπας συνεχεια σε ανθρώπους που δεν σου έχουν κάνει κάτι.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by BlackCoral View Post
    Το βρήκαμε τώρα, άλλη μία δικαιολογία για την λογοκρισία έναντι των θρησκευτικών παραληρημάτων. Έχουν ψυχολογικά. Κι εγώ έχω και μου τα δημιούργησε η πίστη και η θρησκεία. Αντιδρώ λοιπόν κι εγώ για τον ίδιο λόγο, έχω το ίδιο δικαίωμα να το κάνω! Εμένα τα ψυχολογικά μου που λες προέρχονται από την καταπίεση της θρησκείας, τον πόλεμο που έχει γίνει να μου κλέψει τη λογική (άρα να με αρρωστήσει, αφού η λογική είναι σημαντική), να με βάλει κάτω από τις δικές της ταμπέλες υποτιμώντας την ύπαρξή μου και το δικαίωμά μου σε μία περήφανη και όχι σκουπιδοπροσκυνημένη στάση ζωής, να θέσει ομάδες εκτός κοινωνικής αποδοχής. ομάδες μάλιστα που με αφορούν προσωπικά, μου κλέβει λεφτά γιατί πληρώνω για την πίστη και τη θρησκεία, κι αυτό με κάνει να θυμώνω και να φωνάζω. Και μου δημιουργεί τεράστια έλλειψη σιγουριάς για το πόσα εγκεφαλικά κύτταρα θα χάσω ακόμη με τις διδαχές των θρησκειών. Φαντάζομαι ότι αυτοί οι λόγοι είναι αρκετοί.
    Δεν λέω ότι διαφωνώ απόλυτα μαζί σου. Απλά εδώ υπάρχουν άνθρωποι που έχουν ανάγκη να πιστεύουν κάπου, να έχουν ένα στήριγμα..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Ούτε εγώ θα τους δώσω γιατί θα τα χώνω. Με το ίδιο ακριβώς δικαίωμα που ήδη ανέφερες. Με κάνει να νιώθω καλά, άρα με βοηθάει να αντιδρώ, όπως τον άλλον τον βοηθάει η πίστη του, εμένα με βοηθάει να την αντιμάχομαι.
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΡΕ ΦΕΥΓΩ!
    By Gypsy Cello in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 91
    Last Post: 22-03-2017, 16:35
  2. Αγχος οταν πηγαινω και φευγω απο τον ψυχολογο
    By Μητσάκος in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 6
    Last Post: 25-04-2013, 13:39
  3. φευγω ή φευγω
    By gtcxhbk in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 08-07-2010, 21:23
  4. Φευγω κ εγω!
    By katerinaki in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 140
    Last Post: 28-05-2010, 17:48
  5. Φευγω μονιμα Σοφια
    By νικος32 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 27
    Last Post: 11-04-2010, 14:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •