Φεύγω! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: Φεύγω!

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    oh woe is me. Τουλάχιστον εγώ δεν κάνω το μικρό αδύναμο πλασματάκι που ζητάει επέμβαση από τη διαχείριση γιατί φοβάται μην του τσαλακώσουν το θεούλη. Σκέψου τι δυνατός είναι αυτός ο θεούλης που θέλει τη διαχείριση του ισαικόλοτζι να τον στηρίξει, χα χααα
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by BlackCoral View Post
    oh woe is me. Τουλάχιστον εγώ δεν κάνω το μικρό αδύναμο πλασματάκι που ζητάει επέμβαση από τη διαχείριση γιατί φοβάται μην του τσαλακώσουν το θεούλη. Σκέψου τι δυνατός είναι αυτός ο θεούλης που θέλει τη διαχείριση του ισαικόλοτζι να τον στηρίξει, χα χααα
    Τώρα νιωθεις καλύτερα;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Και ακόμη καλύτερα αν πάμε για ένα debate!
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by BlackCoral View Post
    Και ακόμη καλύτερα αν πάμε για ένα debate!
    Εγώ κι εσύ; ή γενικά με κάποιον εδώ στο φόρουμ;

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Come and join us, we have cookies!
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,132
    Λες ότι σε καταπιέζει η Εκκλησία. Αν είσαι ομοφυλόφιλη, το δέχομαι ότι σε καταπιέζει. Είδα όμως την άλλη φορά που διαφωνούσαμε ότι απέφευγες να απαντήσεις όταν σε ρωτούσα, σε μια κοινωνία με "αυτοοργανωμένες αταξικές δομές" όπως την θέλετε πώς θα φέρεστε σε κάποιον που θα αντιδράει στην ιδεολογία σας. Προφανώς ξέρουμε όλοι γιατί δεν απαντούσες, επειδή θα τον βαφτίζετε "ταξικό εχθρό" και θα τον σφάζετε. Άρα όταν έρθετε εσείς στα πράγματα θα είστε πολύ πιο καταπιεστές από αυτούς που κατηγορείτε σήμερα. Εδώ τα κομμουνιστικά καθεστώτα είχαν πολλές δεκάδες εκατομμύρια νεκρούς, δεν θα έχουν οι ανάρχες που είναι και πιο ακραίοι?

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Εεεμ, φίλε, βγάζεις πολλά άκυρα συμπεράσματα για το τι σκέφτομαι για την πολιτική, αν πιστεύω στην πολιτική, πού βρίσκομαι αυτή τη στιγμή πολιτικά, ή αν βρίσκομαι καν. Αλλάζεις όμως κουβέντα, κι αυτό κάνει κι εμένα να συμπεραίνω ότι είσαι πιστός. Θες διάβασμα για την πολιτική εν τω μεταξύ. Πολύ όμως.
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by BlackCoral View Post
    oh woe is me. Τουλάχιστον εγώ δεν κάνω το μικρό αδύναμο πλασματάκι που ζητάει επέμβαση από τη διαχείριση γιατί φοβάται μην του τσαλακώσουν το θεούλη. Σκέψου τι δυνατός είναι αυτός ο θεούλης που θέλει τη διαχείριση του ισαικόλοτζι να τον στηρίξει, χα χααα
    Δεν την χρειάζεται ο Θεός τη στήριξη του φόρουμ, την χρειάζονται όμως τα μέλη του... Έχεις κάθε δικαίωμα να μην πιστεύεις και να το εκφράζεις αλλά κόσμια... Όποιος βρίζει εδώ μέσα έχουμε οι υπόλοιποι το δικαίωμα να κάνουμε αναφορά κι όποιος δεν συμμορφώνεται φεύγει... Και για να μην υπάρξει παρερμηνεία σ' αυτό το θέμα δεν έβρισε κανείς, αλλού είναι τα προσβλητικά μηνύματα... Άρα μην λες χαζομάρες περί καταπίεσης εκτός κι αν το να μιλάς σαν άνθρωπος είναι καταπίεση για σένα, αν ισχύει αυτό λυπάμαι αλλά στο φόρουμ υπάρχουν κανόνες κι η καλή συμπεριφορά είναι ανάμεσα τους οπότε αν θες να μείνεις θα πρέπει να συμμορφωθείς...
    Αυτά τα λίγα απ' το αδύναμο πλασματάκι... Δεν θα σου δώσω εγώ την ικανοποίηση που αντλείς κάνοντας το μάγκα πίσω απ' το πληκτρολόγιο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Εψαξα λιγο, αλλα δεν βρηκα κανεναν διαπληκτισμο του ανδρεα με την μπλακ, η καποιον αλλον που τα βαζει με την θρησκεια... ισως εχουν σβηστει, αν οχι βαλτε κανενα λινκ.
    κατα τα αλλα θεωρω οτι κι ενας αθεος, οπως κι ενας χριστιανος εχει το δικαιωμα να μιλαει για τα πιστευω η τα δεν πιστευω του.
    αν και μονοτο γεγονος οτι καποιος δεν πιστευει και το φωναζει, ειναι αρκετο για να προσβαλεται ενας πιστος, ειναι δικο του προβλημα. Αν ομως τον βριζει προσωπικα, επειδη ειναι πιστος (και τουμπαλιν ομως), τοτε δεν ειναι αποδεκτο..

    κατα τα αλλα εχω βαρεθει καθε τρεις και μια, ενας να φωναζει οτι φευγει γιατι θιγεται η γιατι ετσι γουσταρει και τελικα ολοι εδω ειναι.
    οποιος θελει να φυγει , στο καλο να παει κι οποιος θελει να μεινει, ας μεινει. Μην κανετε σαν μωρα. Δεν θα σας παρακαλεσουμε.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Λες ότι σε καταπιέζει η Εκκλησία. Αν είσαι ομοφυλόφιλη, το δέχομαι ότι σε καταπιέζει. Είδα όμως την άλλη φορά που διαφωνούσαμε ότι απέφευγες να απαντήσεις όταν σε ρωτούσα, σε μια κοινωνία με "αυτοοργανωμένες αταξικές δομές" όπως την θέλετε πώς θα φέρεστε σε κάποιον που θα αντιδράει στην ιδεολογία σας. Προφανώς ξέρουμε όλοι γιατί δεν απαντούσες, επειδή θα τον βαφτίζετε "ταξικό εχθρό" και θα τον σφάζετε. Άρα όταν έρθετε εσείς στα πράγματα θα είστε πολύ πιο καταπιεστές από αυτούς που κατηγορείτε σήμερα. Εδώ τα κομμουνιστικά καθεστώτα είχαν πολλές δεκάδες εκατομμύρια νεκρούς, δεν θα έχουν οι ανάρχες που είναι και πιο ακραίοι?
    τι σχεση εχουν αυτα που γραφεις μς το θεμα; Νομιζεις οτι οποιος δεν ειναι πιστος, ειναι ομοφυλοφιλος, ή/και αναρχικος; Τι αλλο θα διαβασουμε εδω μεσα;

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Εψαξα λιγο, αλλα δεν βρηκα κανεναν διαπληκτισμο του ανδρεα με την μπλακ, η καποιον αλλον που τα βαζει με την θρησκεια... ισως εχουν σβηστει, αν οχι βαλτε κανενα λινκ.
    κατα τα αλλα θεωρω οτι κι ενας αθεος, οπως κι ενας χριστιανος εχει το δικαιωμα να μιλαει για τα πιστευω η τα δεν πιστευω του.
    αν και μονοτο γεγονος οτι καποιος δεν πιστευει και το φωναζει, ειναι αρκετο για να προσβαλεται ενας πιστος, ειναι δικο του προβλημα. Αν ομως τον βριζει προσωπικα, επειδη ειναι πιστος (και τουμπαλιν ομως), τοτε δεν ειναι αποδεκτο..

    κατα τα αλλα εχω βαρεθει καθε τρεις και μια, ενας να φωναζει οτι φευγει γιατι θιγεται η γιατι ετσι γουσταρει και τελικα ολοι εδω ειναι.
    οποιος θελει να φυγει , στο καλο να παει κι οποιος θελει να μεινει, ας μεινει. Μην κανετε σαν μωρα. Δεν θα σας παρακαλεσουμε.
    Remedy, νομίζω ότι αυτό που πείραξε τον Ανδρέα είναι εδώ: https://www.psychology.gr/forum/thre...CE%BB%CF%8E%21

    Όταν μπει κι ο ίδιος ας μας πει αν κατάλαβα καλά...

    Δεν έβρισε η BlackCoral ούτε τώρα ούτε παλιότερα αλλά υποστήριξε άτομο που έβριζε κι έφαγε μπαν γι' αυτό το λόγο (το βρίσιμο)
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Remedy, νομίζω ότι αυτό που πείραξε τον Ανδρέα είναι εδώ: https://www.psychology.gr/forum/thre...CE%BB%CF%8E%21

    Όταν μπει κι ο ίδιος ας μας πει αν κατάλαβα καλά...

    Δεν έβρισε η BlackCoral ούτε τώρα ούτε παλιότερα αλλά υποστήριξε άτομο που έβριζε κι έφαγε μπαν γι' αυτό το λόγο (το βρίσιμο)
    Αν τον πειραξε αυτο, γιατι δεν εκανε αναφορα;; Δεν εχω δει αναφορα πανω σε βρισιες που να μην σβηνεται το μηνυμα. Αν τον πειραζει το οτι δεν σβηνεται ο,τι τον ενοχλει, αυτοματως, χωρις να το αναφερει, δεν ξερει πως λειτουργει το φορουμ. Δικαιωμα του οποιουδηποτε να υποστηριζει οοποιον θελει, αν δεν κανει παραβιασεις ο ιδιος.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Ρε παιδιά αυτό που με πείραξε είναι η βλασφημία κατά της πίστεως. Ούτε έχω πρόβλημα με άθεους ούτε με ανθρώπους άλλης θρησκείας. Εγώ στο στρατό έκανα παρέα με μουσουλμάνους στο ίδιο τραπέζι τρώγαμε όταν βγαίναμε εξοδουχη, αυτοί μοσχάρι και εμείς με έναν φίλο μου χοιρινό. Ο καθένας πιστεύει όπου θέλει είναι ελεύθερος να πιστεύει στον βουδα, στον Αλλάχ στις αγελάδες που πιστεύουν κάπου στην Ινδία όπου θέλει και ας έρθει αν θέλει να πάμε για καφέ δεν έχω πρόβλημα, μόνο να σέβεται την πίστη μου τίποτε άλλο.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Αν τον πειραξε αυτο, γιατι δεν εκανε αναφορα;; Δεν εχω δει αναφορα πανω σε βρισιες που να μην σβηνεται το μηνυμα. Αν τον πειραζει το οτι δεν σβηνεται ο,τι τον ενοχλει, αυτοματως, χωρις να το αναφερει, δεν ξερει πως λειτουργει το φορουμ. Δικαιωμα του οποιουδηποτε να υποστηριζει οοποιον θελει, αν δεν κανει παραβιασεις ο ιδιος.
    Μου είπε ότι δεν ήξερε πως γίνεται...

    Σ' αυτό που λες περί υποστήριξης δεν διαφωνώ απλώς το ανέφερα σαν επεξήγηση...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΡΕ ΦΕΥΓΩ!
    By Gypsy Cello in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 91
    Last Post: 22-03-2017, 16:35
  2. Αγχος οταν πηγαινω και φευγω απο τον ψυχολογο
    By Μητσάκος in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 6
    Last Post: 25-04-2013, 13:39
  3. φευγω ή φευγω
    By gtcxhbk in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 08-07-2010, 21:23
  4. Φευγω κ εγω!
    By katerinaki in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 140
    Last Post: 28-05-2010, 17:48
  5. Φευγω μονιμα Σοφια
    By νικος32 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 27
    Last Post: 11-04-2010, 14:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •