Σχέση με μεγαλύτερο φίλο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    2

    Σχέση με μεγαλύτερο φίλο

    Ξεκίνησα να μιλάω με έναν φίλο μου σεξουαλικα και εξ αρχής συναντιομασταν μόνο για αυτό. Πλέον ζηλεύει αν βγω με καποιον,με φιλάει εξω όταν βρισκόμαστε και με προσκαλεί έξω με την παρέα που ήμασταν φίλοι πριν καιρο. Μου στέλνει συνέχεια ενώ στην αρχή δεν ήταν έτσι. Δεν ξέρω αν πλέον έχει δεθεί μαζί μου συναισθηματικά.Εγώ πλέον αρχίζω να δενομαι μαζί του. Στο κεφάλι του ομως τι συμβαίνει;
    Last edited by vasiliki2; 05-08-2020 at 15:38.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Την έχει δαγκώσει τη λαμαρίνα, αυτό συμβαίνει. Εσύ τον θες για σχέση; Το θέμα είναι όμως μήπως είναι ταυτόχρονα και πολύ ανασφαλής και σε πρήξει αργότερα;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by vasiliki2 View Post
    Ξεκίνησα να μιλάω με έναν φίλο μου σεξουαλικα και εξ αρχής συναντιομασταν μόνο για αυτό. Πλέον ζηλεύει αν βγω με καποιον,με φιλάει εξω όταν βρισκόμαστε και με προσκαλεί έξω με την παρέα που ήμασταν φίλοι πριν καιρο. Μου στέλνει συνέχεια ενώ στην αρχή δεν ήταν έτσι. Δεν ξέρω αν πλέον έχει δεθεί μαζί μου συναισθηματικά γιατί έχουμε 6 χρόνια διαφορά. Εγώ πλέον αρχίζω να δενομαι μαζί του. Στο κεφάλι του ομως τι συμβαίνει;
    Τα 6 χρονια, τα θεωρεις «διαφορά»;;; Ποσο εισαι; 14;
    το τι συμβαινει στο κεφαλι του, μονο ο ιδιος το ξερει. Αν δεθει συναισθηματικα, θα θελει κατι παραπανω απο συναντησεις για σεξ. Δηλαδη, να ειστε μαζι. Οσο δεν θελει κατι τετοιο, δεν εχει δεθει...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Η βικυ και οι περιπετειεσ τησ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    33
    Φαίνεται ότι αυτός θέλει κάτι παραπάνω , όταν επιλέγεις να παρουσιάζεις τον άλλο στους φίλους τον θέλεις για σχέση.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Kapa View Post
    Φαίνεται ότι αυτός θέλει κάτι παραπάνω , όταν επιλέγεις να παρουσιάζεις τον άλλο στους φίλους τον θέλεις για σχέση.
    Οι φιλοι τους ηταν κοινοι. Εβγαιναν με αυτους πριν ξεκινησει το σεξ. Δεν ειναι οτι τους την «παρουσιασε».

  7. #7
    Meditation
    Guest
    Μπορεί όντως και να δέθηκε ή να σε θέλει για κοπέλα του. Θα μπορούσε βέβαια να θέλει να περηφανεύτει στους φιλους σας ότι είναι κάτι παραπάνω από φίλος σου σε περίπτωση που δεν ξέρουν ότι παίζει κάτι ερωτικό μεταξύ σας. Εσύ έχεις μιλήσει μαζί του; κατ'αρχάς αυτός είναι ελεύθερος ή έχει σχέση; σου έχει αναφέρει ποτέ έμμεσα ή και άμεσα να είστε μαζί;

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Τα 6 χρονια διαφορα ειναι πολλα εκτος και εισαι 25 χρονων που αποκλειεται μ αυτα που γραφεις να εισαι τοσο

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    7
    Για εμενα τα ξεκαθαρα είναι και τα πιο σωστά. Εφόσον έχει κάποιο καιρό που συμβαίνει αυτή η κατάσταση μπορείς μια μέρα να τον πιάσεις και να τον ρωτησεις πως το βλέπει, αν απλά περνάει καλα και δεν τον νοιάζει παραπάνω η αν νιώθει διαφορετικά όπως εσυ. Για εμενα ξαναλέω αυτο είναι το πιο νορμαλ και ούτε θα κανεις σαν γκομενα( σε περίπτωση που σκεφτόσουν αυτή την εκδοχή).

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Τελεσίγραφο "ή το κόβεις ή θα πας έξω από τη ζωή μου πιο γρήγορα απ' όσο πυροβολάει η σκιά του Λούκυ Λιουκ". Δώσε διορία. Μέχρι τότε (όχι κάνα χρόνο). Αν σπάσει τον κανόνα, ξουτ και από κει που ήρθε, με ένα σακ βουγιάζ άπλυτα σώβρακα. Άντε και κάνα φανελάκι. Η ζήλια δεν είναι ενδιαφέρον, είναι έλεγχος και συνήθως δε φτιάχνει. Χειροτερεύει.
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

Similar Threads

  1. Τι είδους σχέση έχω με έναν φίλο μου
    By Kynodontas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 07-07-2020, 22:52
  2. ο ανθρωπος μπορει να κανει το μεγαλυτερο καλο και το μεγαλυτερο κακο
    By aenaon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 63
    Last Post: 21-05-2019, 15:04
  3. Μεγαλύτερο άγχος σε εορταστικές περιόδους
    By Κύκνος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 15-04-2018, 03:23
  4. σχεση με μεγαλυτερο
    By lindsay in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 71
    Last Post: 20-11-2010, 01:11
  5. ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΒΑΣΑΝΟ ΤΗΣ ΖΩΗς ΜΑς....
    By PSYCHOANS in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 18-06-2008, 01:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •