ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    246

    ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ

    ποια ειναι η γνωμη σας για το ολο θεμα? ειναι ολα τοσο επικινδυνα οσο λενε τα ΜΜΕ? που αποσκοπουν καποια περιεργα μετρα οπως ηταν το σμς?

    θελω να πω ποια η λογικη ενας ανθρωπος να στελνει σμς για να παρει αερα. δηλαδη, αμα στειλεις το σμς εισαι νομιμος, τηρεις τα μετρα, δεν διασπειρεις τον ιο. Αμα δεν στειλεις εισαι παραβατης, διασπειρεις τον ιο, δεν νοιαζεσαι για τον συνανθρωπο.

    δηλαδη που η λογικη? εβλεπα ανθρωπους καμια 7αρια να καθονται στα παγκακια εχοντας φυσικα στειλει το σμς,και η αστυνομαι δεν εκανε τιποτα. Δηλαδη, αυτοι ειναι νομιμοι?

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    26
    Γιατί κάτι μου λεει οτι η ερωτηση σου εχει να κάνει με το θεό; Δλδ, σκεφτεσαι οτι αν στειλεις/δε στειλεις μηνυμα μπορει καποιος θεος να σε τιμωρησει

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Όχι, δεν πιστεύω ότι κρύβεται τίποτε πίσω από την εμφάνιση ενός ιού, αν αυτό είναι το ερώτημά σου. Ωστόσο υπάρχουν πολλές αντικρουόμενες οδηγίες για το τι να κάνεις, πώς να προστατέψεις εσένα και τους γύρω σου και τα λοιπά. Τα μέσα όπως πάντα εκμεταλλεύονται τις συνθήκες για να προωθήσουν τη δική τους ατζέντα, οι πολιτικοί το ίδιο, όλοι θέλουν το καλό σου μέχρι που δεν άντεξε στο τέλος το μυαλό σου, χα χαα. Δεν το αντιμετωπίζω φοβικά θα έλεγα, δε φοβάμαι μην κολλήσω, δεν τρέμω για τους δικούς μου, δεν παίρνω υπερβολικές προφυλάξεις κτλ. Ίσως γιατί ρίχνω βάρος στο ότι θέλω να ζω κι αν μπορώ να το κάνω με τους δικούς μου όρους κι όχι από τι κινδυνεύω να πεθάνω.
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Πιστεύω ότι το sms αποσκοπεί στο να σε αποτρέψει να βγεις έξω. Τον Απρίλη θυμάμαι ότι πολλές φορές μόνο στην ιδέα ότι έπρεπε να στείλω sms πριν βγω μου πέρναγε η διάθεση να βγω έξω. Η μόνη ατζέντα που υπάρχει είναι να μην ζήσουμε στιγμές μαύρης πανωλης του μεσαίωνα. Το οικονομικό κόστος είναι τεράστιο. Και δεν είμαι καθόλου αισιόδοξος ότι θα βγει εμβόλιο. Φυσικά και οι οδηγίες είναι συγκεχυμένες για μια νόσο καινούργια που μετράει λιγους μήνες ζωής και για την οποία δεν ξέρουμε πολλά παρά μόνο ότι μεταδίδεται εξαιρετικά εύκολα. Η πιθανότητα να περάσουμε το υπόλοιπο της ζωής μας μέσα στη θανατιλα και το μοιρολόι όπως παλιά με τις επιδημίες χολέρας και πανούκλας είναι στο τραπέζι. Επειδή πολύ απλά δεν θα μπορούμε να είμαστε σε λοκνταουν εσαεί

Similar Threads

  1. Κορονοιος και παχυσαρκία
    By Lenale in forum Παχυσαρκία
    Replies: 24
    Last Post: 20-06-2020, 00:10
  2. Κορονοιος
    By Afroula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 10-05-2020, 09:05
  3. Κορονοιος
    By TryToSurvive in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 03-04-2020, 13:53
  4. Κορονοϊός και τι να κάνουμε σπίτι
    By WhyAlwaysMe? in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 26-03-2020, 23:32
  5. Κορονοιος -Ψυχραιμια....
    By ntinti in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 215
    Last Post: 22-03-2020, 03:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •