η εφηβικη μου ζωη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1

    η εφηβικη μου ζωη

    καλησπερα παιδια μου,
    αυτο ειναι το πρωτο μου ποστ στο φορουμ αυτο, στο οποιο θελω να θιξω μερικα θεματα τα οποια οι 3 ψυχοθεραπευτες στους οποιους ειχα παει τα ειδαν επιδερμικα μονο, κ αρα θελω καλες να το πω ετσι συμβουλες για τα θεματα μου... ειμαι αγορι 18 χρονων κ μολις τελειωσα τις πανελλαδικες
    πρωτον, εχω ενα κοριτσι απο το σχολειο μου που αγαπαω εδω κ ενα χρονο κ παραπανω αλλα επειδη ειμαι ντροπαλος δε μπορεσα να της πω απο κοντα κατι περα απο ενα γεια τι κανεις κ στο ινστα μια φορα πηγα να ανοιξω θεμα για τις πανελλαδικες, το οποιο βεβαια δεν καρποφορησε. ειχα πει σε 2 "φιλους" απο το σχολειο (μονο 2 φιλους απο το δημοτικο εχω πραγματικους) μπας κ μιλανε μ αυτην κ τις φιλες της μπας κ κανονιζαμε να βγουμε ολοι μαζι αλλα τιποτα.. τη βλεπω στο δρομο κ δεν της μιλαω οταν δε με βλεπει κ αυτη, τι να κανω, πως να την προσεγγισω (βτγ ειχε αγορι μεχρι 1 μηνα πριν, νομιζω χωρισαν πλεον)
    δευτερον, θελω να κρατησω επαφη με 2-5 παιδια απο το σχολειο μου, αλλα δεν τους μιλαγα καν μεσα στο σχολειο γιατι απο το προηγουμενο μου σχολειο ειχα την αντιμετωπιση απο τους περισσοτερους ενος σκουπιδιου, μ ειχαν φτυσει μεχρι, αρα στην αρχη ειχα ερθει στο συμπερασμα οτι ολοι ειναι βλακες κ να τους κανω περα. αυτο διορθωθηκε οταν πρωτοπηγα σε ψυχοθεραπευτρια περυσι τετοιον καιρο, αλλα ηταν η χειροτερη δυνατη περιοδος γιατι το πρωτο πραγμα που θα πρεπε να προσεχω θα ηταν το διαβασμα. ισως αμα αρχισω να βγαινω μαζι της να μπορεσω να μιλησω κ με αλλα ατομα δεν ξερω.
    τριτο κ τελευταιο, διαβασα απο αλλα ποστς εδω περι της πε, κ ανησυχησα μπας κ εχω κ εγω, δε μ ενοχλει οταν τον παιζω, ειμαι κομπλε, αλλα ειχα την ανασφαλεια οτι τα κοριτσια δινουν τεραστια βαρυτητα σ αυτο, αλλα εν τελει ειπα οτι μαλακιουλες ειναι αυτα, ο πνευματικα ωριμος ανθρωπος θα με αγαπησει για το ειναι μου, το ποιον μου πρωτιστως κ οχι γι αυτο.
    καθε απαντηση δεκτη κ σεβαστη

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Θα σε αγαπησουν για το ποιοσ εισαι σε 20 χρονια τωρα κοιταν τα λεφτα οι γυναικεσ στην ηλικια σου ειναι μωρα νομιζουν οτι τα παντα ειναι οπωσ στην τηλεοραση καμια σχεση η ζωη με την τηλεοραση αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Να σου απαντήσουμε, αλλά ποια είναι η ερώτηση;

  4. #4
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Να σου απαντήσουμε, αλλά ποια είναι η ερώτηση;
    1) πως να κανω κινηση στο κοριτσι που ειπα;

    2) να κρατησω επαφη (περα απο 1-2 μηνυματα στο ινστα) με κανα δυο παιδια απο το σχολειο που ενδεχομενως να ταιριαζουμε; (ισως ειναι ηλιθια η ερωτηση, αλλα αμα μεχρι τωρα δεν τους εχω μιλησει καθολου ειλικρινα δεν εχω ιδεα τι να πω)

    3) η πε ειναι τοσο σημαντικη πια σε μια σχεση; κ γενικοτερα δυσκολευομαι να καταλαβω αν οντως το ****** ειναι το 50% της σχεσης, φαινεται σαν να μαστε ζωα ενα πραγμα για μενα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    1) Αφού την βλέπεις στο δρόμο, άρχισε με ένα γειά κι ένα χαμόγελο. Αν την βλέπεις και κρύβεσαι, τι περιμένεις να γίνει δηλαδή;

    2) Αν έχω καταλάβει καλά, ως τώρα έχετε εντελώς υποτυπώδεις επαφές. Μια χαρά μπορείς να τις κρατήσεις ως έχουν. Να εμβαθύνετε τώρα τις σχέσεις σας, τι να σου πω, μπορεί, αλλά λίγο αργά δεν το θυμήθηκες; Πρότεινε κάποια έξοδο ή κάτι και δες τι θα πουν.

    3) Κάτι μου λέει ότι δεν έχεις σεξουαλικές επαφές ως τώρα και προβληματίζεσαι για βλακείες. Από που το έβγαλες το συμπέρασμα ότι έχεις πε (άργησα λίγο, αλλά κατάλαβα ότι εννοείς πρόωρη εκσπερμάτιση;) Κι αν έχεις - που δεν έχεις- μήπως έχεις σχέση και αντιδρά άσχημα η κοπέλα σε αυτό για να προβληματίζεσαι; Ακόμα δεν τον είδαμε Γιάννη τον βαφτίσαμε...

  6. #6
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    1) Αφού την βλέπεις στο δρόμο, άρχισε με ένα γειά κι ένα χαμόγελο. Αν την βλέπεις και κρύβεσαι, τι περιμένεις να γίνει δηλαδή;

    2) Αν έχω καταλάβει καλά, ως τώρα έχετε εντελώς υποτυπώδεις επαφές. Μια χαρά μπορείς να τις κρατήσεις ως έχουν. Να εμβαθύνετε τώρα τις σχέσεις σας, τι να σου πω, μπορεί, αλλά λίγο αργά δεν το θυμήθηκες; Πρότεινε κάποια έξοδο ή κάτι και δες τι θα πουν.

    3) Κάτι μου λέει ότι δεν έχεις σεξουαλικές επαφές ως τώρα και προβληματίζεσαι για βλακείες. Από που το έβγαλες το συμπέρασμα ότι έχεις πε (άργησα λίγο, αλλά κατάλαβα ότι εννοείς πρόωρη εκσπερμάτιση;) Κι αν έχεις - που δεν έχεις- μήπως έχεις σχέση και αντιδρά άσχημα η κοπέλα σε αυτό για να προβληματίζεσαι; Ακόμα δεν τον είδαμε Γιάννη τον βαφτίσαμε...
    λοιπον... κατ αρχας απο το γεια τι λεει στο θες να βγουμε καμια φορα υπαρχει μεγαλη αποσταση... κ να βγουμε θα χεστω πανω μου, αμα δεν εχω προηγουμενη εμπειρια (να βγουμε μια παρεα οπως προανεφερα)
    επισης, απλα ζηλευω οι αλλοι να χουν ποσες παρεες κ εγω να χω μονο 2 ατομα ξερω γω. σημειωτεον εδω οτι απο το δημοτικο εχω κ εναν αλλον φιλο που μας γνωρισε στην παρεα του (ολοι αυτοι πηγαιναν στο ιδιο λυκειο με τους 2 φιλους μου) εχουμε βγει αρκετες φορες με τον εναν η με τον αλλον τροπο κ οταν ζηταω ξερω γω να μπω στις ομαδικες τους βρισκουν χιλιες δυο δικαιολογιες.. επιπλεον τα κοριτσια της παρεας δε μου μιλανε, σαν να εκπεμπω αρνητικη αυρα ενα πραγμα που δεν ισχυει. τελος παντων..
    τωρα, οσον αφορα την πε παραδεχομαι οτι εχω τερμα ανασφαλειες κ το ιντερνετ μονο κακο μου κανει.. ειχα δει αλλους να λενε μεχρι κ σε ουρολογο να πας, ενω εντωμεταξυ ειμαι μια χαρα με τον εαυτο μου.. απλα φοβαμαι μην ξενερωσει η αλλη.. που αν οντως ξενερωσει απο κει χωρις να δινει σημασια σε αυτα που λεω κατι δειχνει.. συγγνωμη για την παρλα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Για όλα υπάρχει πάντα η πρώτη φορά κι ας είναι αγχωτική. Είτε με φίλους είτε χωρίς, έτσι κι αλλιώς θα χεστείς πάνω σου 'οπως το κόβω. Αλλά έχεις ήδη πει ότι κοινούς φίλους να την προσεγγίσεις δεν έχεις. Άρχισε με το να τη χαιρετάς την κοπέλα και να κάνεις αισθητή την παρουσία σου. Είχες τόσες ευκαιρίες στο σχολείο να τη γνωρίσεις καλύτερα και τώρα που χωρίζουν οι δρόμοι σας θυμήθηκες πως θα κάνεις κίνηση. Δεν είναι κι εύκολο, ούτε ξέρεις αν η κοπέλα γουστάρει γνωριμίες αφού χώρισε πρόσφατα κιόλας όπως λες.

    Γιατί νομίζεις ότι τα παιδιά που λες σε αποφεύγαν στις ομαδικές ενώ βγαίνατε με τον ένα ή τον άλλο τρόπο; Ποιος τρόπος ήταν αυτός; Σε πήγαινε ο φίλος σου στη δική τους παρέα με το ζόρι; Τι νομίζεις ότι πάει λάθος και δεν κολλήσατε;

    Να σου πω την αλήθεια, ως ένα βαθμό λογικοί μου φαίνονται οι προβληματισμοί σου, λόγω έλλειψης εμπειριών κτλ, αλλά και κάπως "παιδιάστικοι". Μήπως τα παιδιά που περιγράφεις είναι λίγο πιο περπατημένα και είστε σε άλλο μήκος κύματος;

    Κι ένα τελευταίο, σε έπιασε μία τάση να κοιτάς το παρελθόν, να κρατήσω επαφές με τον τάδε, να κάνω κίνηση με τη συμμαθήτρια που δεν έκανα τόσο καιρό, ενώ ανοίγεται το μέλλον μπροστά σου. Δεν θα έπρεπε πιο πολύ να προσβλέπεις στο νέο κεφάλαιο που ανοίγεται στη ζωή σου; Τι θα κάνεις τώρα που τελείωσες το σχολείο; Σε φοβίζει κάτι;

  8. #8
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Για όλα υπάρχει πάντα η πρώτη φορά κι ας είναι αγχωτική. Είτε με φίλους είτε χωρίς, έτσι κι αλλιώς θα χεστείς πάνω σου 'οπως το κόβω. Αλλά έχεις ήδη πει ότι κοινούς φίλους να την προσεγγίσεις δεν έχεις. Άρχισε με το να τη χαιρετάς την κοπέλα και να κάνεις αισθητή την παρουσία σου. Είχες τόσες ευκαιρίες στο σχολείο να τη γνωρίσεις καλύτερα και τώρα που χωρίζουν οι δρόμοι σας θυμήθηκες πως θα κάνεις κίνηση. Δεν είναι κι εύκολο, ούτε ξέρεις αν η κοπέλα γουστάρει γνωριμίες αφού χώρισε πρόσφατα κιόλας όπως λες.

    Γιατί νομίζεις ότι τα παιδιά που λες σε αποφεύγαν στις ομαδικές ενώ βγαίνατε με τον ένα ή τον άλλο τρόπο; Ποιος τρόπος ήταν αυτός; Σε πήγαινε ο φίλος σου στη δική τους παρέα με το ζόρι; Τι νομίζεις ότι πάει λάθος και δεν κολλήσατε;

    Να σου πω την αλήθεια, ως ένα βαθμό λογικοί μου φαίνονται οι προβληματισμοί σου, λόγω έλλειψης εμπειριών κτλ, αλλά και κάπως "παιδιάστικοι". Μήπως τα παιδιά που περιγράφεις είναι λίγο πιο περπατημένα και είστε σε άλλο μήκος κύματος;

    Κι ένα τελευταίο, σε έπιασε μία τάση να κοιτάς το παρελθόν, να κρατήσω επαφές με τον τάδε, να κάνω κίνηση με τη συμμαθήτρια που δεν έκανα τόσο καιρό, ενώ ανοίγεται το μέλλον μπροστά σου. Δεν θα έπρεπε πιο πολύ να προσβλέπεις στο νέο κεφάλαιο που ανοίγεται στη ζωή σου; Τι θα κάνεις τώρα που τελείωσες το σχολείο; Σε φοβίζει κάτι;
    λοιπον κατ αρχας να πω οτι το κοριτσι το αγαπω απο β λυκειου φαση, αλλα φουντωσε η αγαπη μου πριν την γ. επισης, ο λογος που δεν γνωρισα καλυτερα τα ατομα απο μεσα στο σχολειο ηταν γιατι ειναι πραγματικα τραυματικη εμπειρια για μενα ο χωρος του σχολειου, πολυ αργα ενιωσα να περιλαμβανομαι στο συνολο, που ειχε ως συνεπεια να μην πηγαινω 4ημερες κλπ, χορους, ουτε να χω κρατησει ουσιωδη επαφη με ατομα περα απο 2 ξερω γω. ξερω οτι δεν θα επρεπε να αναδρομω στο παρελθον κ να κοιταω τη φοιτητικη μου ζωη καλυτερα, ωστοσο αυτο που με τρωει ειναι οτι στο δευτερο μου σχολειο τους σνομπαρα ολους σχεδον παρα τη θεληση μου, κ σε οσους μιλουσα ηταν λιγες κουβεντες κ δε μπορουσα καν να εκφραστω σωστα. εν ολιγοις ζηταω μια δευτερη ευκαιρια, αλλα οι γονεις μου μου ειπαν οτι η φοιτητικη μου ζωη θα ειναι πολυ καλυτερη.

    τωρα οσον αφορα τα παιδια απο το αλλο σχολειο, ειχαμε βγει κανονικα ξερω γω πολλες φορες, μερικες φορες τους βρισκουμε απλα στο δρομο κ βγαινουμε ολοι μαζι αλλα πλεον σαν να με κανουν περα κ εμενα κ τον εναν φιλο μου. ενταξει, δε με απασχολει κ πολυ, αλλα οταν πχ κανονιζουν να πανε καπου με τον καλυτερο μου φιλο κ δε μου λενε λεξη νιωθω καπως.

    τωρα οσον αφορα το παιδιαστικα δεν ξερω, αμα δεν πεταγα στον καδο 4 απο τα καλυτερα χρονια της ζωης μου ισως να τα εβλεπα αλλιως τα πραγματα, τωρα ομως θελω να συνεχισω ετσι, να δειξω καλο εαυτο να το πω ετσι στη σχολη μου.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Καλά σου λένε οι γονείς σου. Έκανες λάθος που φαινόσουν σνομπ, έστω κι αν το έκανες λόγω π.χ. ανασφάλειας, οπότε ξέρεις τι να μην κάνεις στο μέλλον σε άλλες γνωριμίες. Η δεύτερη ευκαιρία που ζητάς, δεν λέω σώνει και καλά ότι δεν μπορεί να υπάρξει, αλλά είναι λίγο δύσκολη τώρα. Είστε όλοι σε μία μεταβατική φάση, γιατί ξαφνικά να αλλάξουν άποψη για εσένα άτομα που τόσα χρόνια τους ήσουν αδιάφορος και φαινόσουν αδιάφορος κι εσύ, ιδιαίτερα αν ακόμα και τώρα διστάζεις να τα προσεγγίσεις ή εξακολουθείς να συμπεριφέρεσαι με έναν συγκεκριμένο τρόπο που αυτούς δεν τους ταιρίαζει;


    Για παράδειγμα αυτό με τα παιδιά από το άλλο σχολείο που λες το βλέπεις λίγο λάθος. Επειδή ο άλλος είναι ο καλύτερός σου φίλος πρέπει όπου πηγαίνει να πηγαίνεις κι εσύ από κοντά; Μπορεί αυτός να δένει με αυτή την παρέα κι εσύ όχι. Ούτε εσύ φταις, ούτε εκείνοι, απλά δεν ταιριάζουμε όλοι με όλους. Αλήθεια, δεν το βλέπεις κάπως υποτιμητικό για εσένα αν δεν τους κάνεις για παρέα να σε καλούν να πας μαζί τους απλά επειδή είσαι φίλος του φίλου τους; Τώρα αν κάνουν και τον φίλο σου κάπως πέρα όπως λες, οι φιλίες δεν είναι στατικές, αλλάζουν. Με κάποιον που ήσουν πολύ κοντά μπορεί να μην έχεις τόσα κοινά πλέον ή απλά λόγω συνθηκών να μην τον βλέπεις τόσο συχνά. Οι φιλίες και ο βαθμός οικειότητας πρέπει να έρχονται αυθόρμητα, δεν εκβιάζονται.

  10. #10
    λοιπον, εν ολιγοις αυτο που καταλαβα ειναι οτι θα βρω κ αλλα ατομα με παρομοια ενδιαφεροντα κ μεσα στη σχολη (ηδη εχω γνωρισει μερικα πολυ καλα ατομα εκτος σχολειου απο ενα αλλο χομπι, αλλα ειτε ειμαστε μακρια, ειτε εχουν δουλειες ειτε ο,τι αλλο που μας εμποδιζει απο το να βρισκομαστε συχνα). ολο αυτο βεβαια το θιγω γιατι ενω τα περισσοτερα παιδια μιλανε συνεχεια με ατομα ειδικα στο ιντερνετ, εγω επειδη δεν εχω τοσους "φιλους" δεν εχω τοσες πολλες διεξοδους, το οποιο με κανει να σκεφτομαι τον εαυτο μου ως πιο κλειστο ατομο, που δεν ειμαι γενικα (με μοναδικη εξαιρεση μεσα στο σχολειο, ηταν τραυματικη εμπειρια για μενα). οπως κ να χει, δεν θελω να χασω το κοριτσι της ζωης μου, εχω κανει ονειρα για μας, δε μπορει να ειναι τοσο δυσκολο να κανω κινηση, οι γονεις μου απο κοινες παρεες γνωριστηκαν αλλωστε. εδω δεν υπαρχουν βεβαια, αλλα ολο κ καποιος τροπος θα υπαρχει χωρις να ειμαι τερμα αγχωμενος

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν είναι κακό να ονειρεύεσαι, αλλά να μιλάς με σιγουριά για την άλλη που καλά καλά δεν σε ξέρει και δεν την ξέρεις ότι δεν γίνεται να την χάσεις και είναι η γυναίκα της ζωής σου βασικά είναι υποτιμητικό για αυτήν. Λες κι άμα βριες θάρρος να κάνεις κίνηση αυτή σίγουρα θα πέσει τ' ανάσκελα. Προσγειώσου λίγο!

    Για τα υπόλοιπα που λες, σε καλό δρόμο είσαι. Θα γνωρίσεις αρκετό νέο κόσμο τους επόμενους μήνες και με κάποιους θα ταιριάξεις. Επίσης ο καθένας έχει τον χαρακτήρα του, αν δεν μιλούσες σε άνθρωπο, δεν καταλαβαίνω γιατί θεωρείς ότι ξαφνικά θα πρέπει να γίνεις ο super duper wow κοινωνικός όπως αυτοί που λες που μιλάνε με ένα σωρό κόσμο, ή γιατί εκτιμάς αυτούς που μπορεί να μιλάνε με πολλούς στο ίντερνετ αλλά οι σχέσεις τους να είναι επιφανειακές... Αν θεωρείς ότι για χ ψ λόγους στο σχολείο είχες θέματα, αλλά εκτός σχολείου δεν είσαι τόσο κλειστό άτομο, μια χαρά θα κοινωνικοποιηθείς σε ένα νέο περιβάλλον. Μην πας να εκβιάσεις καταστάσεις μόνο, γιατί θα έχεις το αντίθετο αποτέλεσμα. Άσε τα πράγματα να εξελιχθούν φυσικά.

  12. #12
    λοιπον οσον αφορα τις παρεες νομιζω ειμαι ενταξει, απλα τα ινσταγκραμ κλπ με πειραζουν λιγο, ποτε δε μ αρεσε η ιδεα του να δειξω τι κανω στον καθενα (κ πιο πριν με τα τσεκ ιν φυσικα). ναι, κατα πασα πιθανοτητα θα ερθει απο μονο του αλλα θα ηταν πιο ωραιος ο κοσμος χωρις social media θαρρω.
    τελος παντων, ουσιαστικα εσυ μου λες σε ο,τι αφορα το να κανω κινηση πρεπει σωνει κ ντε να βγαλω αρχιδια, ειναι δυσκολο ρε φιλεναδα, δεν ξερω αν εχεις βρεθει ποτε στη θεση μου, αλλα ειναι αρκετα ψυχοφθορο, αμα ειχα το υποβαθρο του σχολειου θα ηταν πολυ πιο απλα τα πραγματα, αλλα δεν εχουμε ολοι τις ιδιες ευκαιριες μαλλον, καποιοι απο μας πρεπει να προσπαθησουμε παραπανω για μερικα πραγματα ενω αλλοι για διαφορετικα. αλλα ναι, εν ολιγοις εξω ναι, μπορω να της πω ενα γεια τι λεει ξερω γω, να τη ρωτησω πως περναει την ωρα της, αλλα επειδη μου χει συμβει κ αυτο, πιστευω οτι δεν θα θελησει να συνεχισει καπως τη συζητηση, μια που μεχρι τωρα εχω δειξει ενα χ προσωπο (που δεν ειναι ο πραγματικος μου εαυτος φυσικα)

  13. #13
    βοηθεια, ποσες μερες τη σκεφτομαι ασταματητα, πως μπορω αλλιως να της πω 2-5 πραγματα παραπανω απο οσα θα της ελεγα στο δρομο, θελω να κανω κινηση τουλαχιστον, φευγω κ διακοπες αυριο κ θα ειναι το μυαλο μου κολλημενο εκει

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Κοίτα, δεν ξέρω αν πλέον τελευταία στιγμή θα πετύχει κάτι τέτοιο, αλλά αν δεν έχεις τα αρχίδια όπως λες να πας να της ζητήσεις μία έξοδο οι δυο σας ή κάτι, ρίξε μία ιδεά να πάτε για φαγητό ή κάτι τα παιδιά από όλη την τάξη/το τμήμα ή έστω κάποιοι που κάπως να κολλάνε μεταξύ τους και με εσένα, μέσα σε αυτούς κι αυτή. Ρίξτο ότι θα ήταν ωραίο μιας και πλέον μπορεί να χωρίσουν οι δρόμοι σας να μαζευτείτε όλοι μαζί μια τελευταία φορά να έχετε να τη θυμόσαστε. Κι εκεί προσπάθησε να την προσεγγίσεις την κοπέλα κάπως περισσότερο. Το πολύ πολύ να φας άκυρο για το τραπέζι εξαρχής ή να γίνει το τραπέζι και να μην πάει καλά. Μπορεί όμως ακόμα κι αν δεν γίνει κάτι με την κοπέλα, να έρθεις κάπως πιο κοντά με κάποια άλλα παιδιά. Είναι μία ευκαιρία κοινωνικοποίησης.

  15. #15
    κοιτα, καλη ιδεα ακουγεται, υπηρχε εξαλλου κ ενα ενδεχομενο να κανουμε αποφοιτηση καπου το σεπτεμβριο, αλλα απο τη μια το σχολικο περιβαλλον ειναι ο,τι πιο αβολο για μενα, αλλα ισως με λιγο αλκοολ να γινουν καλυτερα τα πραγματα, θα το ψαξω ετσι κ θα δω. επισης, ετσι οπως το θετεις λες οτι παντα θα μπορουσε να υπαρξει το ενδεχομενο να τη βρω στο δρομο κ να της ζητησω εκει να βγουμε, δε νομιζεις οτι θα ηταν λιγο αποτομο; η κ απο το ινστα ακομα, ενω δεν πολυμιλαμε ξερω γω ξαφνικα να της το πω αυτο δεν θα ταν καπως;

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. εφηβικη καταθλιψη..
    By diamantina in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 38
    Last Post: 19-03-2012, 19:17
  2. Σκέψεις θανάτου-Εφηβική κατάθλιψη;;
    By Eva1995 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 07-09-2011, 05:31

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •