γνωμες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13

Thread: γνωμες

  1. #1
    mary12
    Guest

    γνωμες

    Γεια σας θελω γνωμες σε ενα οχι σοβαρο θεμα , αλλα αν εχετε ορεξη λετε καμια ιδεα :) Λοιπον , εγω ειχα δει σε 1 στεκι που παω και διαβαζω ενα παιδι το οποιο μαρεσε . Εν τελει ειναι στην ιδια σχολη με εμενα , καθοταν διπλα μου 1 εξεταστικη και φαινοταν οτι ηθελε να μου μιλησει (αυτα τα vibes πηρα απο την γλωσσα του σωματος που ψιλοτσεκαρα ) . Ομως εγω τοτε περναγα πολυ τις κλειστες μου και ταυτοχρονα περναγα μια περιοδο με αγχος οποτε δεν τον κοιταγα καν , φαινομουν απροσιτη . Ποιο το θεμα μου τωρα , αυτη τη περιοδο που ειμαι πιο χαλαρη και θα ηθελα να τον γνωρισω εγινε αυτο με τον κοροναιο και οι σχολες εκλεισαν . Ειχα ανεβασει κατι στην ομαδα της σχολης πριν απο καμποσο καιρο και ειχε αντιδρασει στο ποστ οποτε εγω το fb του απο εκει το εχω βρει . Αυτος δεν ανεβαζει-σχολιαζει στην ομαδα για να τον προσεγγισω ετσι .Επισης εγω δεν θα ηθελα με αυτον τον απροσωπο τροπο να του κανω αιτημα , ειδικα απο την στιγμη που δεν τον ξερω δεν θα θελα να του στειλω αιτημα να το δεχτει και μετα πχ να μην μου στειλει μηνυμα ποτε . Απλα απο την αλλη , λογω κοροναιου αν ειναι να τον ξαναπετυχω απο κοντα εδω που σπουδαζω θα ειναι στο πολυ μακρινο μελλον . Οποτε η ερωτησης μου ειναι η εξης : ακομα και αν αισθανομαι οτι θα εκτεθω-δεν μαρεσει η ολη φαση ''δεν σε ξερω αλλα σε κανω στο φβ ενω δεν λεμε καν γεια'' , να το κανω η να αφησω τον καιρο και αν ειναι να τον ξαναπετυχω να του μιλησω τοτε ? Δεν ειναι προβλημα , απλα προβληματισμος :)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Όσο αφορά το θέμα fb δύο επιλογές έχεις.. Ή να τον προσθέσεις ή όχι. Την μια επιλογή δεν την θες.. Οπότε ποια είναι η απορία σου;

  3. #3
    mary12
    Guest
    η απορια μου ειναι γιατι να χαλασει χρονο καποιος για να απαντησει ειρωνικα , αν απαντανε ολοι ετσι στο forum im out , καλο υπολοιπο ημερας :)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by mary12 View Post
    η απορια μου ειναι γιατι να χαλασει χρονο καποιος για να απαντησει ειρωνικα , αν απαντανε ολοι ετσι στο forum im out , καλο υπολοιπο ημερας :)
    Ειρωνικά;;; Καμία σχέση. Που είδες την ειρωνεία; Απλά έχεις δώσει ήδη την απάντηση στην ερώτηση σου.. Και σε ρώτησα να μας πεις για ποιο θέμα θες γνώμη; Πιο συγκεκριμένα.

  5. #5
    mary12
    Guest
    ισως επειδη ενω το σκεφτομαι ετσι και απορριπτω το να τον προσεγγισω ετσι ταυτοχρονα θελω και αλλες οπτικες .

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Εγω δεν εχω ιδεα απο αυτα να μαθεισ που βγαινει και να πασ στο ασχετο εγω λεω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    mary12
    Guest
    παιδια το θεμα μου ειναι οτι μετα την κορονα δεν τον βλεπω πλεον . και θα αργησω να τον δω γιατι οι σχολες κλειστες . οποτε ενω δεν θελω να τον κανω στο fb , ειναι ο μονος τροπος αν μου στειλει πχ μνμα να τον γνωρισω καπως να υπαρξει μια επαφη . ιδανικα αν τον εβλεπα θα του μιλαγα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Πρόσθεσε τον. Τι φοβάσαι; Την απόρριψη; Πιο τρομακτικό είναι να θες κάτι και να μην κάνεις τίποτα για να το έχεις..

  9. #9
    mary12
    Guest
    νομιζω φοβαμαι μην εκτεθω . ειδικα αν δεν το δεχτει-στειλει και μετα κορονας τον ξαναδω . μπορει να φαινεται γελοιο αλλα τον νιωθω εντονα τον φοβο της εκθεσης με τον συγκεκριμενο

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by mary12 View Post
    νομιζω φοβαμαι μην εκτεθω . ειδικα αν δεν το δεχτει-στειλει και μετα κορονας τον ξαναδω . μπορει να φαινεται γελοιο αλλα τον νιωθω εντονα τον φοβο της εκθεσης με τον συγκεκριμενο
    Επειδή θα τον προσθέσεις θα εκτεθείς; Δεν νομίζω..
    Δεν θα ανοίξουν κανονικα οι σχολές από Σεπτέμβρη;

  11. #11
    mary12
    Guest
    οχι εξ αποστασεως.. οκ θα τον προσθεσω και αν στειλει καποια στιγμη θα σημαινει οτι θελει και αυτος αν οχι cest la vie

  12. #12
    Meditation
    Guest
    Εγώ νομίζω πως δεν σε φοβίζει το φεις καθεαυτό.... αλλα μια ενδεχόμενη απόρριψη που μπορεί να φας σε περίπτωση που δεν αποδεχθεί το αίτημα φιλίας σου. Και πιο γρήγορη απόρριψη σε σύγκριση με το να τον δεις τον Σεπτέμβρη. Εγώ λέω να το τολμήσεις και να του στείλεις. Κάνε του και κάνα λαικ μπας και σου πιάσει κουβέντα. Και αν δεν δεχθεί το αίτημα σου don't worry. Μπορεί να είναι στη φάση του, μπορεί να μη σε θυμάται η ότιδηποτε. Θα ξανακάνεις κίνηση όταν τον ξαναδείς. Μέχρι τότε κάντον αντ.

  13. #13
    mary12
    Guest
    ευχαριστω για την απαντηση ! το δεχτηκε , θα του στειλω καποια στιγμη για το μαθημα που διναμε μαζι

Similar Threads

  1. Βοήθεια/Γνώμες
    By Antonis8 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 07-06-2020, 17:05
  2. Γνώμες
    By Maria26 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 14-09-2019, 00:19
  3. αντιψυχοτικα γνωμες
    By darkprincess in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 41
    Last Post: 02-06-2017, 22:52
  4. Γνώμες..
    By Miss D. in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 0
    Last Post: 13-05-2017, 21:15
  5. Γνώμες
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 07-10-2007, 09:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •