Απογνωση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Dm89 View Post
    Επίσης Σονια μόλις ανακάλυψα ότι την πρωτη φορά που αντιμετώπιζα τα ιδια ζόρια παλι είχες ενδιαφερθεί και μου είχες απαντησει δίνοντας μου κουραγιο και για την αγωγή.... έχω μια απορια που την έχω και με αλλά μέλη γιατί ενώ είστε καλα και γενικα το παλευεται με τις ζωές σας βρίσκεστε για τόσα χρόνια εδω μέσα καλοπροεραιτα παντα ρωταω γιατί θυμαμαι ότι εμενα όταν με έπιασε η αγωγή και ξεκόλλησε το κεφάλι μου από τις βασανίστηκες σκεψεις συνέχισα την ζωη μου και είχα ξεχάσει και την ύπαρξη αυτού του φόρουμ. Επισημαίνω και παλι ότι ρωταω καλοπροεραιτα και από γνήσιο ενδιαφερον
    Καλή ερώτηση. Έλα ντε. Νομίζω οι λόγοι είναι πολλοί. Σε γενικές γραμμές πιστεύω ότι παίρνω πράγματα από το φόρουμ, περισσότερο από ότι δίνω. Κάποια θέματα κάποιες φορές με επηρεάζουν περισσότερο από άλλα, ωστόσο γενικά δεν το αφήνω να με επηρεάζει ιδιαίτερα στην πραγματική μου ζωή ούτε το βλέπω σαν μοναδική διέξοδο για κάποιο θέμα μου. Κάποιες φορές που τυχαίνει και υπάρχουν εντάσεις ή θεωρώ ότι εκείνη τη στιγμή κάποια επαναλαμβανόμενα θέματα με έχουν κουράσει ή δεν με ενδιαφέρουν ή οτιδήποτε, δεν μπαίνω τόσο πολύ μέχρι να μου έρθει η όρεξη να μπω πάλι. Κάνω λελογισμένη χρήση και δεν με κουράζει. Οπότε γιατί να μην μπω;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    235
    Μαλιστα το χρησιμοποιείς δηλαδή ως εργαλείο συμβούλων κάποιες φορες και επίσης το να μην επηρεάζεσαι είναι θέμα δουλειάς και αυτο.....Καταλαβα...... στον κάθε άνθρωπο είναι κ αυτο....εγώ και την πρωτη φορά και την δεύτερη το χρησιμοποιούσα και το χρησιμοποιώ σαν ένα τρόπο να επιβεβαιώσω στον εαυτό μου ότι αυτά που τραβάω δεν τα τραβάω μόνο εγώ και το κυριότερο ότι υπάρχει θεραπεία. Αυτο το τελευταιο ίσως είναι το χειροτερο μου αγωνίω να ξερω ότι θεραπεύεται και θα μπορέσω να βρω την αυτοπεποίθηση μου και τον ορθό τρόπο που αντιμετώπιζα τα πραγματα στην ζωη μ

  3. #18
    Ευχαριστω για τις απαντησεις σας..εγω με την αγωγη ενιωθα πολυ καλα και οντως με ειχε κανει να μη σλεφτομαι καο να θεωρω πως λυθηκαν τα προβληματα μου..την σταματησα μετα απο εναμιση χρονο γιατι ηθελα να προσπαθησω να μεινω εγκυος..και τ σταματησα σε συννενοηση με τη νευρολογο μου.και μολις τ σταματησα επεστρεψαν ολες οι σκεψεις οι φοβοι και τα συμπτωματα...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    235
    Ναι αυτή είναι η παγίδα των φαρμάκων σου θολώνουν το προβλημα χωρίς ομως να στο λυνουν

  5. #20
    Δεν ειναι λυση ομως αυτη και ουτε θελω να πινω συνεχεις φαρμακα απλα για να μη σκεφυομαι.και οταν ξεινησα την αγωγη εναντια των χαπιων ημουν απλα τοτε δεν ειχα αλλη λυση γιατι απλα δεν μπορουσα να κανω τιποτα μεσα στη μερα μου και δε μπορουσα με τιποτα μαντο ελεγξω..και παω και σε ψυχολογο αλλα και παλι ειναι μερες και βδομαδες που μονο ποναω και εικαο τοσο χαλια που δε μπορω να δεχτω οτι ολος αυτος ο πονος ειναι απο αγχος..

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Απόγνωση
    By dinar93 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 1
    Last Post: 19-08-2018, 18:08
  2. Απόγνωση
    By annadream in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 05-07-2018, 18:54
  3. ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ
    By ασπασια in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 16-09-2015, 23:04
  4. Σε απόγνωση..
    By BlackSoul in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 29-02-2012, 19:08
  5. Ζωή σε απόγνωση.....
    By Mimis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 08-10-2011, 01:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •