Όταν οι επισκέψεις σε γιατρούς γίνονται εξάρτηση - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 77
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    116
    Μην απελπιζεσαι Dm89 και εγω ετσι φοβομουν οτι δεν θα μπορεσω οχι παιδια να κανω αλλα ουτε να παντρευτω μια χαρα τα καταφερα ποτε με ζορι ποτε με ηρεμια ποτε με φοβο τα κσταφερα μην απελπιζεσαι θα δεις ολα θα πανε καλυτερα

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    235
    Την επιλογή να μεινεις σε μια φαρμακευτική αγωγή για μια ζωη ώστε ποτέ να μην σε απασχολήσει την έχεις σκεφτεί ποτέ;;

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    116
    Ουτε περναει απο το μυαλο μου δεν αντεχετε.... Να φας ολη σου την ζωη σε θεραπεια??? Ουτε ο γιατρος θα τοσυστησει.

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    235
    Προφανώς κανενας δεν θελει να παίρνει χάπια αλλά εφόσον από ένα σημείο και μετά δεν έχεις παρενεργειες και αν είναι να μην έχεις αγχος και να είσαι ήρεμος/η δεν ξερω και εγώ δεν θελω να παιρνω χάπια αλλά ειμαι μπερδεμένος και φοβισμένος με όλη την κατασταση

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    116
    Δεν νομιζω οτι ενα τοσο μεγαλο διαστημα θεραπειας δεν εχει παρενεργειες...... Τοτε θα επερναν ολοι χρονιες θεραπειες και θα ειμασταν ολοι βουδες

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    235
    Kiss μου έχω στο φιλικό μου περιβάλλον άνθρωπο που τα πέρνει 7 χρόνια. Δεν έχει κατι απλά δεν ξερουν σε βάθος χρονου τι θα γινει αλλά και τα αλλά τα χάπια χοληστερίνης πίεσης τονιδιο δεν είναι;;

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    116
    Τα ψυχοδραστικα δεν εχουν σχεση με τα αλλα φαρμακα σαν θεραπεια. Εμενα μολις ημουν καλυτερα και μου αρεσε αυτη η καταδταση ο ιδιος ο γιατρος με προετρεπε να αρχισουμε σταδιακα το κοψιμο τους. Θα σου ελεγα να μην πεισεις το μυαλο σου οτι θα κανεις δεκανικι τα φαρμακα..... Πεισε το καλυτερα να το παλεψει

  8. #68
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    13
    Κ εγω θα ελεγα να το παλεψεις - παλεψω - παλεψουμε! Ξερουμε τι εχουμε, το παραδεχομαστε εδω ανοιχτα! Μαλλον πρεπει να βρουμε πραγματα που μας ευχαριστουν! Μου λειπει ο προ 3 μηνων εαυτος μου...

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    235
    Ναι ειμαι υπέρ αυτής της άποψης ο μόνος λόγος που θα να ακολουθούσα φαρμακευτική αγωγή είναι για να ηρεμισω και να μπορέσω μέσω της ψυχοθεραπείας να δω ποια οι ποιες είναι οι πηγές που το προκαλουν

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398
    Σήμερα συνειδητοποίησα ότι δεν ειμαι ευχαριστημενη με τιποτα.2 μέρες τώρα έχω κανονικούς παλμούς,ωραία ως εδώ.Δηλαδη 65-60 το λεπτό.Με φοβίζει και αυτό γιατί φοβάμαι μην πέσουν απότομα στον ύπνο μου και πεθάνω.Ειναι μέρες που έχω ταχυκαρδίες και φοβάμαι πάλι μην πεθάνω.Δεν μπορώ άλλο,έχω βαρεθεί να τα φοβάμαι όλα ,έχω κουραστεί.Δηλαδη είτε ειμαι καλα είτε όχι είναι το ίδιο και το αυτό.

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    235
    Κοιτά το προβλημα κατάματα δεν είναι ούτε οι παλμοί ούτε τίποτε αλλο είναι το αγχος αυτο προσπάθησε να λυσεις ....

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398
    Το σώμα μου είναι σαν να ζητάει να πάρει την δόση του (δηλαδή άγχος) ακόμα και καλα να είμαι.Αυτο μου την δίνει.Πρωτη φορα μετά από πολύ καιρό σήμερα ειναι σαν να βρήκα τον παλιό μου εαυτό ,αλλά δεν το ευχαριστήθηκα,αφού μαύρες σκέψεις έκανα πάλι..

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    116
    Σιγα σιγα μερα τη μερα Gia66 δεν κερδθζετε τοσο ευκολα θελει υπομονη και επιμονη. Μια ωρα καλα σημερα...περισσοτερο αυριο.... Λιγο πισω μεθαυριο και παει λεγοντας. Δεν γινεται σε μια μερα. Βοηθα και εσυ λιγο μη σε παιρνει απο κατω. Το οτι εχεις κανονικους παλμους δυο μετες ειναι κατι που πρεπει να σου δινει μια μικρη ευχαριστηση

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    235
    Απορώ ομως πως σε κλάσματα δευτερολέπτου μπορεί ο διακόπτης να γυρίσει στην αρνητικότητα και για να ξανά επανέλθεις στην φυσιολογική θετική στάση να χρειαζεται τόσο κοπο και τόσο χεονο

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    116
    Ετσι ειναι... Ενω με πολυ κοπο κερδιζεις λιγο εδαφος σε ενα δευτερολεπτο κατι να σου περασει απο το μυαλο..... Και αυτο ηταν παλι τα ιδια. Εχεις παρατηρησει ποτε οτι πχ ειναι να πας καπου να κανεις κατι και εσυ μερες πριν δυσανασχετεις δεν θελεις φοβασε, εισαι αρνητικη ε αν αναγκαστεις να το κανεις και επειδη το προετοιμαζειςμερες πριν να μην εισαι καλα.... Σιγουρα δεν θα εισαι καλα (το επαθα φετος αυτο που επρεπενα οδηγησω μονη μου για ωρες ) . Αυτο αν μπορουμε να αντιστρεψουμε θα τα καταφερουμε

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Similar Threads

  1. Τι γινονται οι κοτες ελευθερας βοσκης οταν γερασουν;
    By Ορέστης in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 7
    Last Post: 21-03-2018, 15:22
  2. Replies: 10
    Last Post: 09-09-2016, 02:34
  3. Όταν οι σύντροφοι γίνονται «αδελφάκια» στο κρεβάτι
    By Diana1982 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 10-06-2014, 02:56
  4. Replies: 4
    Last Post: 25-06-2012, 19:13
  5. Replies: 13
    Last Post: 30-07-2011, 17:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •