Και ναι κυριες και κυριοι Σπάσαμε το ρεκόρ!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Αμήν, σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!

  2. #17
    davidh
    Guest
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Αμήν, σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!
    Ευχαριστω για την παρεα

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Quote Originally Posted by davidh View Post
    Την εχω νιωσει για 3 δευτερολεπτα στο μνημα του Παισιου αλλιως δεν θα την ηξερα καν..
    Αυτουνού που μίλαγε με τη Σαύρα; Καλά, κι εγώ έχω μιλήσει με δεινόσαυρο, αλλά δεν το κάνω θέμα.
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Διαβάζω ένα θέμα, λέω ωραία, να ένας που κοιτάει το διάστημα και ξεπερνάει τις ανοησίες, μετά σου πετάει τη γαλήνη για τον γεροξούρα και στα γαμάει ολα. πφφφ
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by BlackCoral View Post
    Διαβάζω ένα θέμα, λέω ωραία, να ένας που κοιτάει το διάστημα και ξεπερνάει τις ανοησίες, μετά σου πετάει τη γαλήνη για τον γεροξούρα και στα γαμάει ολα. πφφφ
    Δε βαριεσαι, εφοσον σταματαμε εκει, χωρις να ενδιδουμε στην παρορμηση να γαμαμε εμεις το θεμα του αλλου ως εκδικηση, ολα καλα. ^__^
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    OK, ας το αναλύσουμε. Γιατί καλέ μου φίλε βρήκες τη γαλήνη στον τάφο του γεροξούρα που ίσως είχε κάνει τούφα με ρίγανη; Μήπως η μεταφυσική του σαύρα μίλησε και σε σένα μέσω του τάφου; Μήπως σε συγκίνησε η φασιστική του ματιά που έγνεφε περήφανα στον εσωτερικό σου νεοέλληνα για να πάρετε μαζί τις χαμένες πατρίδες; Μήπως βρήκες τη γαλήνη μέσω του..ντυσίματος; (ο θεός ντύνει, ο σατανάς γδύνει, αυτο είναι ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ), γιατί ο γεροξούρας είχε ΚΑΙ άποψη για τη μόδα, προείδε το κίνημα του γυμνισμού και της επιστροφής στη φύση, από τότε! Μήπως "κάτι θα ανάψει και οι τούρκοι θα πάθουν μεγάλο κακό που κακό χρόνο να τους έβρει και συ ο έλλην θα νιώσεις πάλι εθνικά υπερήφανος που πήγες στον τάφο του σαλεμένου γέροντα; Μήπως γιατί ας ενέπνεε να ψηφίζωμεν πάντα όσους πιστεύουν στον Θεόν και στην Πατρίδαν; (χουντάλας ο γερομπαρμ******λος). Επίσης θεράπευε τον καρκίνο. Guess από τι τα τίναξε; ΚΑΡΚΙΝΟ

    Δε σέβομαι τίποτε. Γιατί; Γιατί έτσι. Κι εσύ κύριε Όμπορο κάνεις το ίδιο όταν θες (στο θέμα με τον giorgo panou πριν από λίγο πχ) αλλά εγώ χαλάω το θέμα.

    Δεν το χαλάω. Σπάω τον ψεύτικο σεβασμό, που έχει φέρει ο φόβος. Και κάνω καλό, γιατί ο φόβος και ο σεβασμός μπροστά σ' αυτόν είναι που κάνουν κακό. Πώς ξέρεις ότι δε θα κάνω καλό τελικά;
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by BlackCoral View Post

    Δε σέβομαι τίποτε. Γιατί; Γιατί έτσι. Κι εσύ κύριε Όμπορο κάνεις το ίδιο όταν θες (στο θέμα με τον giorgo panou πριν από λίγο πχ) αλλά εγώ χαλάω το θέμα.
    Και στα δυο θρεντ απαντησα επι της ουσιας στο ζητημα του θεματοθετη, πριν στηλιτευσω τις επικινδυνες τοποθετησεις του γιωργου πανου που φυσικα και πρεπει να τις στηλιτευσει οποιος νοιαζεται, ακριβως, για τους θεματοθετες (αλλα και οσους αλλους υπαρχει κινδυνος να τις διαβασουν). Καμια σχεση. Εσυ απλα μπουκαρεις σε θρεντ και σπερνεις μισος εκτροχιαζοντας τη συζητηση.

    Υ.Γ. ναι εννοειται πως θα τον κραξω κιολας, οταν η διαχειριση δεν φροντιζει να τον βαλει στη θεση του.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Και συνεχίζεις να το κάνεις. χμμμ, κάποιος βάζει μία σπόντα για τον νηματοθέτη για να κρατάει τα προσχήματα. Ας το κάνω κι εγώ. Νηματοθέτα, σε νιώθω. Είναι σημαντική η ηρεμία. Αλλά μπορεί και να μην είναι πραγματική ηρεμία, αν προέρχεται από φόβο. Μπορεί να είναι ηρεμία before the storm. Μη φοβάσαι τη μοναξιά, δεν είναι πάντα οι άλλοι που μας χρειάζονται. Μπορεί να χρειαζόμαστε περισσότερο εμάς. Ελπίζω να σε βοήθησα. :)
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  9. #24
    davidh
    Guest
    Παιδια κι εγω δεν ειμαι τπτ ποιος ξερει χριστιανος, ουτε εκκλησια παω ουτε τπτ. Ουτε τον Παισιο ηξερα ουτε καν το ονομα του. Αλλα εκεινη την περιοδο ημουν πολυ χαλια ψυχολογικα, ενα βημα πριν την τρελα. Οταν με πηγαν συγγενεις που μενουν διπλα εκει στο ταφο του Παισιου, αυτο το αισθημα γαληνης με επιασε απο μονο του.. Πριν καν φτασω στο μνημα. Εκει ειναι λοφος και στην εισοδο του λοφου εχει κατι σαν πυλη. Εκει το ενιωσα.. και παραξενευτηκα, νομιζα οτι επαθε κατι η καρδια μου. Και μολις το σκεφτηκα αυτο (οτι κατι επαθε η καρδια μου), χαθηκε το συναισθημα της γαληνης... Μιλαμε παιδια 3 δευτερολεπτα, λες και εισαι νεογεννητο. Ουτε πονηρια, κακια... πως να το πω.. αθωος τελειως απο τα βασανα της ζωης στη γη

  10. #25
    xaka10
    Guest
    η μονη ελπιδα για σοβαρα ψυχικα ασθενεις davidh ειναι η πιστη στο Θεο αν την πεταξουμε και αυτη δεν θα υποφεραμε την κατασταση πανω στη γη.εχω διεξοδο το Θεο οταν ειμαι πολυ πιεσμενος κανω αυνανισμο ή παω σε ιεροδουλη κατι που το χω κοψει λογω κορονοιου.αμαρτια ειναι και αυτο και θα με κραξουν καποιοι που παω σε αυτες οτι δεν ειμαι καλος Χριστιανος αλλα πρωτα ο Χριστος ειπε οταν πηγαν να λιθοβολισουν μια μοιχαλιδα οτι ο πρωτος αναμαρτητος πρωτος το λιθο βαλλετο.δηλαδη αυτος που ειναι τελειως αναμαρτητος να ξεκινησει το λιθοβολισμο.

    πολλες φορες εχουμε την αισθηση οτι οταν καποιος πιστευει στο Χριστο δεν πρεπει να κανει ποτε αμαρτιες να ειναι παντα σωστος και οταν κανει κατι λεμε τι Χριστιανος ειναι αυτος που εκανε ετσι.Ξερετε κανεναν χωρις αμαρτιες ολοι αμαρτωλοι ειμαστε και κοιταμε να διορθωθουμε αλλα ανθρωποι ειμαστε θα πεσουμε και θα ξαναπεσουμε αρκει να παραδεχτουμε το λαθος μας ενωπιον του Θεου μπροστα σε ιερεα.και γω οταν ημουν εφηβος ημουν αλανακος με ασχημες παρεες αλλα μετα που επαθα τη ψυχωση εχω αλλαξει αρκετα και πριν με κατακρινετε για το σεξ που πληρωνω πληρωνα μαλλον γιατι εχω καιρο να κανω, ειναι μια φυσιολογικη αναγκη που την εχει κανει το μεγαλυτερο μερος του πληθυσμου και εμεις ετσι γεννηθηκαμε απο ερωτα των γονιων μας.μακαρι να βρισκα κοπελα που να με αγαπαει με το προβλημα μου και να μην κατεφευγα σε αυτες αλλα εναν ψυχικα αρρωστο τι να τον κανουν

  11. #26
    xaka10
    Guest
    οταν ξερεις οτι εχεις σοβαρο ψυχικο προβλημα και να εισαι ανεξαρτητος ειναι τρομερα δυσκολο διοτι οταν το μυαλο δεν δουλευει καλα ειναι δυσκολο να κρατας το σπιτι καθαρο,να μαγειρευεις,να κανεις τις καθημερινες υποχρεωσεις σου

    μπορει να σου πει καποιος σιγα δυσκολο ειναι αυτο.ναι για τον ψυχωτικο ειναι δυσκολο δεν ειναι τυχαιο που ολοι η σχεδον ολοι οι ψυχωτικοι ειναι κατα 90% ανεργοι μενουν με τους γονεις τους ακομα και σε μεγαλη ηλικια δηλαδη μπορει να φτασει ο ψυχωτικος 50 ετων και να μενει ακομα με τους υπερηλικες γονεις του και αν δεν υπαρχει καποιος απο αυτους εν ζωη με τα αδελφια του και αν αυτα εχουν παντρευτει.

    τεσσερις εκδοχες υπαρχουν η πρωτη η θα μεινει αστεγος και θα κυκλοφορει στο κεντρο της Αθηνας ατιμελητος και ρακενδυτος λογω που κοβει τα φαρμακα και δεν υπαρχει καποιος συγγενης να τον προσεχει και αποδιοργανωνεται τελειως δευτερον η αν μενει σπιτι θα καλεσουν το υγειονομικο διοτι λογω αποδιοργανωσης μπορει να ειναι χαλια το σπιτι και να ειναι ανω κατω με ποντικια τριτον ή θα καταληξει σε ξενωνα ή ψυχιατρειο και τεταρτη εκδοχη που ειναι αισιοδοξη αλλα πιο σπανια ή θα μενει μονος του και θα συντηρει τον εαυτο με λιγη βοηθεια απο συγγενεις του σε ενδεχομενη βλαβη του σπιτιου του που θα πελαγωνει να τα κανει μονος του

  12. #27
    xaka10
    Guest
    γι αυτο πιστευω στο Θεο διοτι κατα βαθος ειμαι πολυ δυστιχισμενο ατομο και νιωθω ανεπαρκες για την κοινωνια και εναποθετω τις ελπιδες στο Θεο για να αντλω μια δυναμη μια βοηθεια.να εχω την πιστη μου οδηγο για την καθημερινοτητα και να ξεχναω τα ασχημα συναισθηματα που με κατακλυζουν καθημερινα.αλλος μπορει να ειναι πιο δυνατος και να μην εχει την αναγκη να πιστεψει καπου.εγω για τους παραπανω λογους αλλα για το γεγονος οτι ελπιζω σε μια καλυτερη ζωη μετα θανατον εχω την αναγκη να πιστευω καπου

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ΤΕΡΜΑ ΤΑ ΔΙΦΡΑΓΚΑ ΚΥΡΙΟΙ!
    By ria_ed in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 40
    Last Post: 21-03-2011, 02:06
  2. Κανεις που να "σπασει" το ρεκορ μου??
    By Winston_man in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 14-07-2009, 20:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •