Φοβία/τρόμος για τα πάντα-αίσθημα τρέλλας.. Βοήθεια... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 15 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 212
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    142
    Αποψε ειναι το live μου, και εχω αγχωθει παρα πολυ βρε παιδια... νιωθω οτι θα καταρρευσω πανω στη σκηνη μπροστα σε ολο αυτο τον κοσμο (ποτε δεν εχω τραγουδησει με τοσο μεγαλο κοινο), αν οχι νωριτερα! Αλλα δεν μπορω να το ακυρωσω και να κρεμασω τους συνεργατες μου. Απο το πρωι εχω παρει 1 xanax των 0,5 και θα χρειαστω κι αλλο αλλα φοβαμαι οτι δεν θα μου φτασει. Ηδη νιωθω το κεφαλι μου και το προσωπο μου να \"μυρμηγκιαζει\" (που λεει και η γιαγια μου), απο το αγχος!
    Νιωθω πως κρατιεμαι μετα βιας στην πραγματικοτητα και πως χανω τη συνειδηση, την αντιληψη και τη λογικη μου, σα να παω να χασω καθε γνωση μου γιαυτο τον κοσμο... η τρελα δεν παει στα βουνα, φωλιασε στο κεφαλι μου μου φαινεται...

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Φιλε μου δυστυχως σε καταλαβαινω απολυτα. Δεν ξερω τι να σου πω... Θελω να πω και κρινοντας και απο μενα οταν ημουν σε παρομοιες καταστασεις οτι και να μου λεγαν δεν μετραγε. Μονο εγω και το αγχος μου ημασταν. Ειναι πολυ επιπονο το ξερω. Σε περιπτωσεις μεγαλου αγχους παιρνω 2 ζαναξ των 0,5 αλλα μου εχει τυχει να μη με πιασει, να εχω αγωνια και να ιδρωνω παρα τα χαπια... Παραπανω ομως δεν παιρνω ποτε και θα σου ελεγα να πραξεις το ιδιο. Εχε υπόψην σου οτι υπαρχει και ενα αλλο φαρμακο το \"ιντεραλ\" που σε χαλαρωνει χωρις τις παρενεργειες των ηρεμιστηκων. Ειναι καρδιολογικο φαρμακαο και ΔΕΝ πρεπει να παρεις υπερβολικη δοση. Τι να σου πω, καλη τυχη.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    142
    Ιντεραλ, εχω, γιατι με ειχαν πιασει κατι αρρυθμιες πριν καποιους μηνες. Μπορω να παρω σημερα, αφου εχω παρει xanax? Ασε γιατι νιωθω και σωματικα συμπτωματα, μουδιασμα στο κεφαλι και πιεση, και φοβαμαι οτι θα με πιασει κανενα εγκεφαλικο!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Originally posted by Giorgos4
    Αποψε ειναι το live μου, και εχω αγχωθει παρα πολυ βρε παιδια... νιωθω οτι θα καταρρευσω πανω στη σκηνη μπροστα σε ολο αυτο τον κοσμο (ποτε δεν εχω τραγουδησει με τοσο μεγαλο κοινο), αν οχι νωριτερα! Αλλα δεν μπορω να το ακυρωσω και να κρεμασω τους συνεργατες μου. Απο το πρωι εχω παρει 1 xanax των 0,5 και θα χρειαστω κι αλλο αλλα φοβαμαι οτι δεν θα μου φτασει. Ηδη νιωθω το κεφαλι μου και το προσωπο μου να \"μυρμηγκιαζει\" (που λεει και η γιαγια μου), απο το αγχος!
    Νιωθω πως κρατιεμαι μετα βιας στην πραγματικοτητα και πως χανω τη συνειδηση, την αντιληψη και τη λογικη μου, σα να παω να χασω καθε γνωση μου γιαυτο τον κοσμο... η τρελα δεν παει στα βουνα, φωλιασε στο κεφαλι μου μου φαινεται...
    Όλα θα πάνε καλά, σου το ξαναλέω..Αφού πήγες στη πρόβα καλά , δεν θάχεις πρόβλημα και στο ζωντανό...Να θυμάσαι μόνο το πως θα νιώσεις όταν τελειώσεις το live σου - ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΖΗΣΕΙΣ ΑΥΤΟ - και θα δεις πόσα από τα \"κομμάτια\" του εαυτού σου που σήμερα σε βασανίζουν, θα μείνουν μια και καλή τ\' ανάσκελα on stage...

    Καλή επιτυχία (..θεώρησε τη σίγουρη...)

    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Γιώργο,πως πήγε το live??

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    6
    Να το προσεχεις το οξειδωτικο αγχος γιατι κανει αθηροσκληρωση. Αν δεν το μανατζαρεις εχεις πολλες πιθανοτητες σε μικρη ηλικια να παθεις εμφραγμα του μυοκαρδιου, αλλα και εγκεφαλικο. Τρώγε αντιοξειδωτικες τροφες, να γυμναζεσαι και κανε διαλογισμο.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Δεν το ξερα πως γράφουν ψυχίατροι στο φορουμ και δίνουν ιατρικές γνωματεύσεις διαδικτυακά..?

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    μολις ξεκινησεις να τραγουδας θα σου φυγουν ολα .....

  9. #39
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    40
    George...σε κάθε μήνυμα γράφεις πως φοβάσαι μην τρελαθείς
    σε κάθε μήνυμα ό τρόπος που γράφεις έχει συνοχή
    σε κάθε μήνυμα βγάζουμε νόημα από αυτά που γράφεις..
    ...επομένως, για μένα, αυτό δεν ειναι ενδεχόμενο.
    \'\'Απλά \'\' σκέφτεσαι πολύ, υπεραναλύεις και φιλοσοφείς..υπαρξιστικά πάντα..
    Φυσικά και δεν εισαι μόνος..
    Και εαν προτρέχεις να φανταστείς το άγχος που ΘΑ εχεις, και οτι ισως ΝΑ τρελαθείς..ειναι εμμεσα ενας τρόπος αυθυποβολής -κατα τη γνώμη μου-... Προσπάθησε να κρατήσεις τα θετικά ..και μπορείς να κάνεις πολλες φορές \'\'φιλοσοφικές\'\' συζητήσεις ή να διαβάσεις..
    Ελπίζω απόψε να ειχες ένα υπέροχο βράδυ.. Θα ήθελα πάααρα πολύ, ..να γράψεις ενα μήνυμα με ολα τα ΘΕΤΙΚΑ της βραδυας..Μονο θετικά.. (και ξεχωριστό μηνυμα τα αρνητικά-αν ειχε) :-) (αν θες κι εσυ φυσικά)

    Καλό βραδυ..και καλό σαββατοκύριακο!!

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Γιωργο ολα καλα?? Πως πήγες??

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    142
    Φιλοι μου
    Δεν απαντησα γιατι ημουν πολυ χαλια... χειροτερα απο ποτε. και το θεμα ειναι οτι το live πηγε καταπληκτικα. Κανεις δεν καταλαβε το παραμικρο, παρα που το αγχος και η αποπροσωποποιηση μου με ειχαν κυριευσει, και ολοι στο τελος μου διναν συγχαρητηρια.
    Βγαινοντας απο το κτιριο ομως ενιωσα να καταρρεω. Ουτε που καταλαβα πως ηρθαμε σπιτι με το ταξι(εχει ερθει η μητερα μου αυτες τις μερες). Επεσα στο κρεβατι και απο τοτε μολις τωρα σηκωθηκα. Τα τρομερα αισθηματα τρελλας και αποστασης απο την \"ψευτικη\" πραγματικοτητα ειχαν διογκωθει. Ακουσα καταπληκτικα λογια για το τραγουδι μου, παρολα αυτα δεν ενιωσα καλυτερα, αν και το ηλπιζα.. Αντιθετα χειροτερεψα. Βιαζομαι τωρα που πληκτρολογω για να παω παλι μεσα να ξαπλωσω. Ενα διαρκες αποκοσμο αισθημα τρελλας. Χθες με επιασε και ενας δυνατος πονοκεφαλος και φοβηθηκα για εγκεφαλικο!!! Αλλα φοβαμαι... τρεμω.. τα φαρμακα δεν μου κανουν τιποτα? Μα τι μου συμβαινει?

    Εχω ταραξει και τον ψυχιατρο μου στα τηλεφωνα, ο ανθρωπος μου λεει οτι θα περασει, αλλα μου φαινονται ολα τοσο αποκοσμα και ειμαι σε να συνεχη πανικο. Δεν θελω να κοιμηθω γιατι οταν ξυπναω δεν ξερω που βρισκομαι και με πιανει αμοκ..

    Μακαρι να μπορουσα να κρατησω τα θετικα της χθεσινης βραδιας, ολο το χειροκροτημα, ολα τα καλα λογια, ολες τις επευφημιες, αλλα δεν μπορω, νιωθω τις δυναμεις μου να με εγκαταλειπουν, αλλα προσπαθω να μην εγκαταλειψω τον αγωνα μου..

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    142
    Originally posted by shawn0
    Να το προσεχεις το οξειδωτικο αγχος γιατι κανει αθηροσκληρωση. Αν δεν το μανατζαρεις εχεις πολλες πιθανοτητες σε μικρη ηλικια να παθεις εμφραγμα του μυοκαρδιου, αλλα και εγκεφαλικο. Τρώγε αντιοξειδωτικες τροφες, να γυμναζεσαι και κανε διαλογισμο.

  13. #43
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    84
    Γιωργο εισαι καλυτερα απο πριν?Να νιωθεις υπερηφανος για τον εαυτο σου που τα καταφερες στο live.Να χαιρεσαι και να επιβραβευεις συνεχως τον εαυτο σου

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    142
    Δυστυχως δεν ειμαι καλυτερα... Και ειλικρινα πιστευω οτι ποτε δεν θα επανερθω...

  15. #45
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    84
    θα επανελθεις αυτο ειναι το μονο σιγουρο.ολοι εμεις δηλαδη πως επανηλθαμε?και εμενα οταν μου το λεγε ο γιατρος ελεγα τι βλακειες λεει αφπου δεν προκειται ποτε να γινω καλα.κ ομως εγινα.ετσι θα επανελθεις κ εσυ κ θασαι πολυ δυνατοτερος.λιγη υπομονη ακομα χρειαζεται....

Page 3 of 15 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •