Τι γνωρίζετε για τον Παίσιο; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 64
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Καληνυχτα Κεμαλ και να φορας μασκα
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Ο πολεμοσ εγινε τουβλα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Αυτο που θα θελα να μαθω ειναι, εαν ο Θεος μας κανει την τιμη να ζησουμε! προσωπικα θα ενιωθα μεγαλο δεος να ειναι στα δικα μου χρονια ο επομενος πολεμος με την Τουρκια! αν λοιπον εχουμε αυτην την χαρα!! με ποια πορωση? θα σκοτωνετε Τουρκους? με ποιο παθος θα μπορειτε να του παραιτε την ζωη? εαν δεν εχετε ηθικο!! εαν λετε και εχετε τετοιες αποψεις δεν θα μπορειτε να πολεματε τους Τουρκους με παθος και χαρα οπως πρεπει
    [emoji848][emoji848][emoji848]

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,131
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Αυτο που θα θελα να μαθω ειναι, εαν ο Θεος μας κανει την τιμη να ζησουμε! προσωπικα θα ενιωθα μεγαλο δεος να ειναι στα δικα μου χρονια ο επομενος πολεμος με την Τουρκια! αν λοιπον εχουμε αυτην την χαρα!! με ποια πορωση? θα σκοτωνετε Τουρκους? με ποιο παθος θα μπορειτε να του παραιτε την ζωη? εαν δεν εχετε ηθικο!! εαν λετε και εχετε τετοιες αποψεις δεν θα μπορειτε να πολεματε τους Τουρκους με παθος και χαρα οπως πρεπει
    Είπαμε, να αγαπάμε τη χώρα μας, αλλά όχι και να ευχόμαστε πολέμους! Το τερμάτισες! Καλύτερα να μη ζήσουμε πόλεμο, ο ιός και η κρίση είναι αρκετά

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Ακόμα και αν τα πιστέψουμε όλα αυτά που λες, εκείνες τις εποχές γίνονταν αυτά σε όλες τις αυτοκρατορίες. Και σίγουρα η Ορθοδοξία δεν τα εξυμνεί, αλλά πολλοί οπαδοί της ήταν όντως εγκληματίες. Είπες όμως για τον "φίλο τουρκικό λαό". Πες μας για τα εγκλήματα αυτού του "φίλου" ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ! Αν είναι φίλος μας αυτός, τότε κι εσύ πρέπει να δεχτείς για φίλους τους Ορθόδοξους εγκληματίες. Μήπως είσαι άθεος κομμουνιστής? Πες και για τα εγκλήματα αυτών. Όχι, αυτοί ήτανε γλυκούληδες, θέλανε τη "συναδέλφωση των λαών" και φέρονταν στους εχθρούς με στοργή και προδέρμ.
    Τώρα, για τα θεολογικά θέματα. Ο "αιμοβόρος ορθόδοξος Θεός" κάποιον λόγο έχει που δίνει δυσκολίες σε αυτή τη ζωή και προτιμάει οι άνθρωποι να ζουν στην εγκράτεια και να αναπαύονται στα λίγα. Όμως, όποιος θέλει να ζήσει αχόρταγα στο φαί, στις διασκεδάσεις και στο σεξ ας το κάνει. Δικαίωμά του είναι. Θες μια λίστα ανθρώπων διάσημων που είχαν λεφτά, σεξ με όποιον ήθελαν και πλήρη καλοπέραση και είχαν ψυχολογικά, ήταν ναρκομανείς και πολλοί από αυτούς αυτοκτόνησαν στο τέλος? Δεν σε προβληματίζει αυτό? Για να μην πω για τις αυτοκτονίες, τα ναρκωτικά και τον αλκοολισμό στις Σκανδιναυικές χώρες που είναι, βέβαια, πολύ απελευθερωμένες, το σεξ είναι πανεύκολο, υπάρχει πολύ κοινωνική πρόνοια και, φυσικά υπάρχουν πολλά μέρη που μπορούν να βρουν σεξ και οι ομοφυλόφιλοι, ενώ οι αλλαγές φύλου είναι διαδεδομένες. Άρα δεν είναι το να τα αφήσουμε όλα ανεξέλεγκτα η λύση.

    Δε θα σε ρωτήσουν οι trans άνθρωποι τι έχουν δικαίωμα να κάνουν με το ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ σώμα. Ό,τι θέλουν κάνουν, δικό τους είναι, δική τους η επιλογή.

    Εκφράζεις απόψεις ομοφοβικές, τρανσφοβικές και πολύ συντηρητικές (καταδίκη της σεξουαλικής απελευθέρωσης; Σε ποιον αιώνα ζεις και τι διαφορά έχουν οι απόψεις αυτές από τις συντηρητικές απόψεις κάποιων μισάνθρωπων ανέραστων παπάδων;

    Δεύτερον, δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος που περνάει ο οποιοσδήποτε άνθρωπος πράγματα σε "αυτή" τη ζωή. Δεν το ήξερα πως έχουμε και άλλη. Πεθαίνουμε και αυτό είναι όλο, προσωπικά δε χρειάζεται να ψάχνω για άλλη ζωή ή ζωές. Δεν έχω το σύνδρομο του θέλω να είμαι αθάνατη, αιώνια ή άλλα τραγικά. Το να πεθάνεις είναι σαν το τι ήσουν πριν γεννηθείς. Τίποτε.

    Το άθεος κομμουνιστής που ανέφερες επίσης, εγώ είμαι άθεη. Παίζει κάνα προβληματάκι πάνω σ' αυτό; Πρόσεχε το λόγο σου και εξέτασε τις δικές σου προκαταλήψεις και συντηρητισμό. Δε θα ζητήσει κανένας την υπέρτατή σου άδεια να κάνει σεξ, να χαρεί το σεξ, να απολαύσει ό,τι γουστάρει, να κάνει με το σώμα του ό,τι επιθυμεί και να είναι είτε γκέι, είτε λεσβία, είτε τρανς, είτε bi, είτε οτιδήποτε. Οι μαλακίες που πιστεύει ο καθένας δε σημαίνει ότι θα γίνονται και γαργάρα για τους άλλους.
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Αυτο που θα θελα να μαθω ειναι, εαν ο Θεος μας κανει την τιμη να ζησουμε! προσωπικα θα ενιωθα μεγαλο δεος να ειναι στα δικα μου χρονια ο επομενος πολεμος με την Τουρκια! αν λοιπον εχουμε αυτην την χαρα!! με ποια πορωση? θα σκοτωνετε Τουρκους? με ποιο παθος θα μπορειτε να του παραιτε την ζωη? εαν δεν εχετε ηθικο!! εαν λετε και εχετε τετοιες αποψεις δεν θα μπορειτε να πολεματε τους Τουρκους με παθος και χαρα οπως πρεπει
    Φυσικά και θα ένιωθες δέος να ζήσεις έναν πόλεμο. Το ίδιο δέος νιώθουν όλοι οι οπαδοί του κάθε Παίσιου που θέλουν να ξαναπάρουμε την Πόλη! χα χα Εσείς τα ειρηνικά παιδιά, πετάτε τη σκούφια σας για αίμα.
    Η Τουρκία είναι υπεύθυνη για γενοκτονίες, αυτό δεν είναι το ίδιο με το υποστηρίζεις αλυτρωτισμούς και να ζητάς πόλεμο. Δεν έχεις ζήσει πόλεμο, γι αυτό το λες. Δε θέλω να πολεμάω άλλους λαούς με πάθος και χαρά, το όνειρό μου είναι οι λαοί να μην παλεύουν, και μία ανθρωπότητα ελεύθερη από δεσμά προκατάληψης, μισαλλοδοξίας, θεισμών, απολυταρχίας και εκκλησίας (γιατί οι φωστήρες δεν είναι που μας λείπουν, οι προφήτες και οι μεσσίες των οποίων τα λόγια φυλάνε οι πιστοί, είναι μπόλικοι πάντοτε).
    Επίσης, διάβασε αυτά που έγραψε ο Νικόλας, τα εγκλήματα δεν έγιναν από μία πλευρά.
    Last edited by BlackCoral; 16-08-2020 at 05:35.
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Quote Originally Posted by proteus View Post
    Κοράλι, εσύ το ζήτησες. Δε μπορώ να σου χαλάσω χατήρι
    Τη Δευτέρα που θα γυρίσω θα επιχειρηματολογήσω για καθένα από τα τρία σημεία που αναφέρεις. Είμαι σίγουρος οτι θα έχουμε μιά απολαυστική συζήτηση. Hold your horses...
    Ι'm holding my horses. But don't hold your breath. Σε άνθρωπο που δε νιώθει την ανάγκη να...ξαναυπάρξει δύσκολα θα γεννηθεί η ανάγκη να πιστέψει γι αυτό. Αλλά θα εξετάσω τι υπάρχει ως απόδειξη. Προς το παρόν, δεν υπάρχει ούτε καν απόδειξη για ύπαρξη ψυχής. Συνείδηση είναι ο εγκέφαλός μου. Όταν αυτός πεθάνει, πεθαίνω. Απλό, και σύμφωνο με το ξυράφι του Όκκαμ, το αγαπημένο μου λεπίδι.
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,131
    Quote Originally Posted by BlackCoral View Post
    Δε θα σε ρωτήσουν οι trans άνθρωποι τι έχουν δικαίωμα να κάνουν με το ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ σώμα. Ό,τι θέλουν κάνουν, δικό τους είναι, δική τους η επιλογή.

    Εκφράζεις απόψεις ομοφοβικές, τρανσφοβικές και πολύ συντηρητικές (καταδίκη της σεξουαλικής απελευθέρωσης; Σε ποιον αιώνα ζεις και τι διαφορά έχουν οι απόψεις αυτές από τις συντηρητικές απόψεις κάποιων μισάνθρωπων ανέραστων παπάδων;

    Δεύτερον, δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος που περνάει ο οποιοσδήποτε άνθρωπος πράγματα σε "αυτή" τη ζωή. Δεν το ήξερα πως έχουμε και άλλη. Πεθαίνουμε και αυτό είναι όλο, προσωπικά δε χρειάζεται να ψάχνω για άλλη ζωή ή ζωές. Δεν έχω το σύνδρομο του θέλω να είμαι αθάνατη, αιώνια ή άλλα τραγικά. Το να πεθάνεις είναι σαν το τι ήσουν πριν γεννηθείς. Τίποτε.

    Το άθεος κομμουνιστής που ανέφερες επίσης, εγώ είμαι άθεη. Παίζει κάνα προβληματάκι πάνω σ' αυτό; Πρόσεχε το λόγο σου και εξέτασε τις δικές σου προκαταλήψεις και συντηρητισμό. Δε θα ζητήσει κανένας την υπέρτατή σου άδεια να κάνει σεξ, να χαρεί το σεξ, να απολαύσει ό,τι γουστάρει, να κάνει με το σώμα του ό,τι επιθυμεί και να είναι είτε γκέι, είτε λεσβία, είτε τρανς, είτε bi, είτε οτιδήποτε. Οι μαλακίες που πιστεύει ο καθένας δε σημαίνει ότι θα γίνονται και γαργάρα για τους άλλους.
    "Δε θα σε ρωτήσουν οι trans άνθρωποι τι έχουν δικαίωμα να κάνουν με το ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ σώμα. Ό,τι θέλουν κάνουν, δικό τους είναι, δική τους η επιλογή." Σωστά, αλλά τότε και οι πιστοί δεν θα σε ρωτήσουν τι θα κάνουν με τη ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ πίστη. Και εγώ αυτά με το σεξ τα είπα για να δείξω ότι ο κόσμος δεν βρίσκει μέσα από αυτό την ευτυχία. Όσο για την αθεία, δεν έχω πρόβλημα, μάλλον δε διάβασες ότι το είπα σε απάντηση για τα εγκλήματα των Ορθοδόξων που παρέθεσε κάποιος, είπα ότι και οι άθεοι έχουν κάνει πολύ βαριά εγκλήματα

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    εχω ζησει πολεμο φιλε μου! και εμφυλιο μαλιστα .Εχ βρεθει και στην Αιγυπτο την εποχη της αραβικης ανοιξης οπου στους δρομους γινοταν χαμος!, βεβαια δεν ηταν τοσο πολεμικη η κατασταση οσο στην Υεμενη οπου εχω βρεθει το 2016-2017 την εποχη οπου εκανε εισβολη η Σαουδικη Αραβια στους Χουτι ,Μαλιστα επειδη μεναμε στο λιμανι για ασφαλεια θυμαμαι οτι τα βραδυα ξεσπουσαν οι οδομαχιες και οι πυροβολησμοι, εμεις καθομασταν με τα κυαλια στο μπαλκονι και θυμαμαι οτι με τις ωρες τους κοιταγα, τους χαζευα λλα και τους θαυμαζα διοτις πολεμουσαν εναντι πανησχυρων στρατων -εκεινη την εποχη ηρθαν και οι ΗΠΑ- και αυτοι ειχαν μονο καλασνικοφ, ομως δεν κολοναν, αυτο το θαυμαζα! σε αντιθεση με αλλους οπου με την παραμικρη συραξη παιρνουν τα πραματα τους και αφηνουν τοχωμα που τους αναθρεψε στο ελεος του εχθρου! το εζησα και το ζηλεψα , ηθελα πολυ να ειμαι ενας πο αυτους! τι πιο ρομαντικο απ το να πολεμας για καθαρα ιδανικα , για τις επομενες γεννιες του τοπου σου!
    Οσο για την χριστιανικη πιστη ειναι η πιο φιλερεινικη πιστη στον κοσμο! ειναι η μοναδικη που εχει ως τροπο ζωης το να προσφερεις τα παντα στους συνανθρωπους σου ανεξαρτητα απο την πιστη και το χρωμα τους! χωρις να περιμενουν ανταποδιση εν ζωη, σε αυτο ειναι που ξεχωριζει ο χριστιανισμος, δεν υπαρχει αλλη πιστη που να πρεζβευει την αγαπη τοσο πολυ!
    Οσοι εχουμε καταφερει να πιστεψουμε , εχουμε φανερα γινει καλητερα ατομα, οι γυρο μας το νιωθουν αλλα λογο εγωισμου δεν το πραδεχοντε! , προσωπικα κανωντας καλες πραξεις βρισκω γαληνη , νιωθω οτι και να "φυγω" αυριο απο την ζωη θα παω καπου καλητερα!
    Απο εκει και περα, υπαρχουν οι στιγμες που μπορει να κανουμε και εμεις λαθη, να σκοτωσουμε, να πραξουμε αμαρτιμα, ανθρωποι ειμαστε ,λογικο ειναι! υπαρχει ομως η εξομολογιση οπου τα διορθωνει ολα αυτα.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Καποιοι πρεπει να αφησουν τη Λεγεωνα των Ξενων και να γκουγκλαρουν επειγοντως το Βουδισμο...
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ο τροπος που αντιλαμβανεται καποιος την θρησκεια ( η δεν την αντιλαμβανεται ) ειναι καθαρα προσωπικος , και πρεπει να γινεται σεβαστος και οχι στοχος σχολιων ........

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ο τροπος που αντιλαμβανεται καποιος την θρησκεια ( η δεν την αντιλαμβανεται ) ειναι καθαρα προσωπικος , και πρεπει να γινεται σεβαστος και οχι στοχος σχολιων ........
    Πολύ ωραία η μεταμοντέρνα αβρότητα. Θα πάψω να είμαι μαχητική άθεη, όταν θα ισχύσουν τα κάτωθι. Η εκκλησία, η θρησκεία, οι πιστοί των δογμάτων, δε θα έχουν ΚΑΝΕΝΑ λόγο στις αποφάσεις των κυβερνήσεων, δε θα είναι διαπλεκόμενοι σε κάθετι στο κράτος, δε θα τους ανήκει η μισή τουλάχιστον χώρα σε χωράφια, σπίτια, κτλ που έχουν φάει προφασιζόμενοι τον...θεό (της τσέπης τους), όταν θα φορολογούνται κανονικότατα, όταν δε θα βγαίνει ο κάθε φασίστας μητροπολίτης να σπέρνει μίσος κατά ομάδων, όταν θα πάψει η εκκλησιαστική μισογυνία να υπάρχει στην κοινωνία, όταν θα πάψω να βλέπω εικονίσματα κάθε πέντε μέτρα σε δρόμους, πλατείες, δημόσια κτίρια, βίβλους σε νοσοκομεία δίπλα στα κρεβάτια των αρρώστων (γιατί..υποθέτουμε ότι ΟΛΟΙ είναι πιστοί και μάλιστα υποθέτουμε ότι ΟΛΟΙ είναι χριστιανοί), όταν θα πάψουν οι καμπάνες να ηχορυπαίνουν το ήδη επιβαρυμένο αστικό σύστημα, όταν πάψουν να υπάρχουν ΙΔΨ θρησκευτικού περιεχομένου (και άλλες ασθένειες που έχουν φτιαχτεί από τα βλαμμένα θρησκευτικά μιμίδια στον ανθρώπινο εγκέφαλο), όταν επιτέλους δεχτούν ότι δεν έχουν λόγο στο πώς φτιάχτηκε το σύμπαν (γιατί δεν έχουν), όταν όταν όταν.
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    εχω ζησει πολεμο φιλε μου! και εμφυλιο μαλιστα .Εχ βρεθει και στην Αιγυπτο την εποχη της αραβικης ανοιξης οπου στους δρομους γινοταν χαμος!, βεβαια δεν ηταν τοσο πολεμικη η κατασταση οσο στην Υεμενη οπου εχω βρεθει το 2016-2017 την εποχη οπου εκανε εισβολη η Σαουδικη Αραβια στους Χουτι ,Μαλιστα επειδη μεναμε στο λιμανι για ασφαλεια θυμαμαι οτι τα βραδυα ξεσπουσαν οι οδομαχιες και οι πυροβολησμοι, εμεις καθομασταν με τα κυαλια στο μπαλκονι και θυμαμαι οτι με τις ωρες τους κοιταγα, τους χαζευα λλα και τους θαυμαζα διοτις πολεμουσαν εναντι πανησχυρων στρατων -εκεινη την εποχη ηρθαν και οι ΗΠΑ- και αυτοι ειχαν μονο καλασνικοφ, ομως δεν κολοναν, αυτο το θαυμαζα! σε αντιθεση με αλλους οπου με την παραμικρη συραξη παιρνουν τα πραματα τους και αφηνουν τοχωμα που τους αναθρεψε στο ελεος του εχθρου! το εζησα και το ζηλεψα , ηθελα πολυ να ειμαι ενας πο αυτους! τι πιο ρομαντικο απ το να πολεμας για καθαρα ιδανικα , για τις επομενες γεννιες του τοπου σου!
    Οσο για την χριστιανικη πιστη ειναι η πιο φιλερεινικη πιστη στον κοσμο! ειναι η μοναδικη που εχει ως τροπο ζωης το να προσφερεις τα παντα στους συνανθρωπους σου ανεξαρτητα απο την πιστη και το χρωμα τους! χωρις να περιμενουν ανταποδιση εν ζωη, σε αυτο ειναι που ξεχωριζει ο χριστιανισμος, δεν υπαρχει αλλη πιστη που να πρεζβευει την αγαπη τοσο πολυ!
    Οσοι εχουμε καταφερει να πιστεψουμε , εχουμε φανερα γινει καλητερα ατομα, οι γυρο μας το νιωθουν αλλα λογο εγωισμου δεν το πραδεχοντε! , προσωπικα κανωντας καλες πραξεις βρισκω γαληνη , νιωθω οτι και να "φυγω" αυριο απο την ζωη θα παω καπου καλητερα!
    Απο εκει και περα, υπαρχουν οι στιγμες που μπορει να κανουμε και εμεις λαθη, να σκοτωσουμε, να πραξουμε αμαρτιμα, ανθρωποι ειμαστε ,λογικο ειναι! υπαρχει ομως η εξομολογιση οπου τα διορθωνει ολα αυτα.
    Αυτά είναι! Η ηθική του χριστιανικού δόγματος στο μεγαλείο της. Σκοτώνεις; Αν εξομολογηθείς παράδεισο!
    Δεν πιστεύεις; Για πάντα στη γέννεα και τον τριγμό των οδόντων.
    Μιλάμε για δικαιοκρισία έτσι; χα χα
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Quote Originally Posted by BlackCoral View Post
    Αυτά είναι! Η ηθική του χριστιανικού δόγματος στο μεγαλείο της. Σκοτώνεις; Αν εξομολογηθείς παράδεισο!
    Δεν πιστεύεις; Για πάντα στη γέννεα και τον τριγμό των οδόντων.
    Μιλάμε για δικαιοκρισία έτσι; χα χα
    Δεν το περίμενα αυτό αλλά σ' αυτό το κομμάτι θα συμφωνήσω μαζί σου... Δεν θεωρώ ότι απαλλάσσεσαι από τις αμαρτίες σου αν τις κάνεις με το σκεπτικό ότι μετά θα εξομολογηθείς κι εντάξει, απαλλάσσεσαι μόνο αν έχεις μετανιώσει... Και κάποιος που μιλάει τόσο άνετα για σκοτωμούς δεν νομίζω ότι το φέρει βαρέως...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ο τροπος που αντιλαμβανεται καποιος την θρησκεια ( η δεν την αντιλαμβανεται ) ειναι καθαρα προσωπικος , και πρεπει να γινεται σεβαστος και οχι στοχος σχολιων ........
    Αυτο ακριβώς !
    Ας υπάρχει σεβασμος στα οποια πιστεύω του καθενός και ας είμαστε όλοι ικανοποιοημένοι με αυτο που εκπρωσοπούμε.
    Άλλωστε τι νόημα εχει αν προσπαθω να αποδείξω το αντίθετο....

    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Δεν το περίμενα αυτό αλλά σ' αυτό το κομμάτι θα συμφωνήσω μαζί σου... Δεν θεωρώ ότι απαλλάσσεσαι από τις αμαρτίες σου αν τις κάνεις με το σκεπτικό ότι μετά θα εξομολογηθείς κι εντάξει, απαλλάσσεσαι μόνο αν έχεις μετανιώσει... Και κάποιος που μιλάει τόσο άνετα για σκοτωμούς δεν νομίζω ότι το φέρει βαρέως...
    Αυτό νομίζω δεν είναι και το νόημα της εξομολόγησης ?
    Είσαι ετοιμος να ομολογήσης κατι το οποίο σε βαραίνει ενόποιω Θεού και ανθρώπου με σκοπό την άμεση ελάφρυνση σου και συνάμα συγχώρεση απο Αυτόν που θεωρείς εσυ άξιο να σου το προσφέρει !

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ??
    By breakout in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 50
    Last Post: 19-11-2012, 22:58
  2. τον γνωρίζετε?
    By Paprika in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 01-07-2010, 14:22
  3. Βαλεριανα .τι γνωριζετε?
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 52
    Last Post: 28-09-2009, 05:13
  4. Φλουοξετινη τι γνωριζετε?
    By maria... in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 13
    Last Post: 21-01-2009, 03:43
  5. Τι γνωριζετε?
    By Ifigeneia24 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 24-08-2007, 02:54

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •