Υπάρχει ψυχή; - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 106 to 107 of 107
  1. #106
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Να συμπληρωσω οτι δεν προκειται ποτε να τη βρουνε. Ειναι αφηρημενη... ποιητικη εννοια μπορουμε να πουμε. Ας το μελλον ανακαλυψουν και μελετησουν κατι περιεργο στο ανθρωπινο ον και πουν βρηκαμε τη ψυχη... οπως λες βρισκω το συκωτι... μπορει να πει καποιος αυτο δεν ειναι ψυχη ή εαν υπαρχει η ψυχη Νο2
    Kaλησπερα! Δε ξερω αν ετυχε να διαβασεις το μηνυμα μου οπου ναφερθηκα σε εργασια-ερευνα πανεπηστιμιου της Καλιφορνιας -αν θυμαμαι καλα - οπου εκαναν σοβαρη δουλεια ανω σε αυτο το θεμα
    Το εψαξας μεσα απο τις λεγομενες μεταθανατιες εμπειριες, βεβαια σε θεματα ψυχιατρικης δεν ειναι ευκολο να εχεις απλες αποδηξεις οπως στην ορθοπεδικη ας πουμε! Επισης στην ιδια ερευνα ξανα δουλεψαν το θεμα των 21γραμ. οπου χανει ο ανθρωπινος οργανισμος μονομιας σαν σταματησει κι ο εγκεφαλος να δουλευει. Ηταν πολυ ενδιαφερον μελετη εαν θελεις μπορω να ξανα ψαξω το λινκ απο το ιατρικο περιοδικο - ειναι σοβαρο περιοδικο και δεν αναιβαζει οτι νανε! - και να στο γραψω εδω.Αν βεβαια ενδιαφερεσαι , διοτις μερικες φορες και το ολο κειμενο ειναι βαρετο.
    Καταληγοντας, αυτο που θελω να πω ειναι οτι ειδικα στα θεματρα της ιατρικης δεν μπορουμε να ειμαστε για τυποτα σιγουροι κι για παντα!, τα δεδομενα αλλαζουν μεσα σε μηνες! και ειδικα απο τωτες οπου μπηκε η βιολογια σε ολες τις ειδικοτητες στο σταδιο της ερευνας πλεον ειναι και πολυ περιπλοκα τα πραγματα.Παντος η ψυχη εαν υπαρχει ειναι το ενα ζητημα ,το αλλο ειναι τι οριζεται ως ψυχη!

  2. #107
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    255
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Μιλάω γενικά γιατί είναι κάτι που βλέπουν οι περισσότεροι... τον τρόπο που επιλέγει να καταθέσει την αποψη του. Μπορεις να ρίξεις μια ματιά στις συζητήσεις που κάνει. Αλλα νομίζω ότι μπορεί μια χαρά να υπερασπιστεί τον εαυτό του (εάν θελει να το κάνει) και δεν μαρέσει να μιλάω για κάποιον σε τρίτους.. Θελω να μιλάω στον ίδιο, να ακούσω τι έχει να πει και μπορεί μέσα από την συζήτηση να καταλάβω που έχω λάθος (οταν έχω) ή και το αντίθετο..
    Εσυ μπορείς να θελεις ότι θες, εγω γράφω οχι γιατί υπερασπίζομαι τον ίδιο αλλά την γνώμη του. Συμφωνώ με την γνώμη του και την στηρίζω. Εαν σου είναι δύσκολο να κάνεις διάλογο με 2 ανθρώπους που έχουν την ιδια αποψη με συγχωρείς αλλά δεν ειναι δικό μου θεμα, για αλλη μια φορά τονίζω οτί είναι θρεντ ΔΗΜΟΣΙΟ.

    Φανταζεσαι σε καθε πόστ που εσυ γράφεις να σου γραφει άλλος θελω να μιλαω με τον ίδιο που διαφωνω, μην πετάγεσαι. ΝΤΟΙΝΓΚΚΚΚ....

    Ρε δεν είστε στο σαλονιου του σπιτιού σας για να κάνετε κουμαντο ποιος θα γραφει και που και τι θα λεει.

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678

Similar Threads

  1. Απεγνωσμένη ψυχή
    By anapofasistos123 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 29-09-2019, 21:13
  2. ψυχη κ πνευμα
    By giannis000 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 8
    Last Post: 04-05-2018, 00:34
  3. Μια παραλυμένη ψυχή
    By Picaro in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 02-04-2012, 03:14
  4. τι ψυχή είσαι;
    By Helena in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 22-01-2010, 17:10
  5. ΨΥΧΗ
    By dimitriskai in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 25-02-2009, 15:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •