Ποιόν απο τους δύο...έχω μπερδευτεί.. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 174
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    .....το ξαναλέω κ χαιρετώ γιατί πρέπει να φύγω,
    Καιρός για νέες γνωριμίες.......

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    1,098
    σ\' ευχαριστώ πολύ Άρσι για τις συμβουλές...
    ελπίζω να είναι καλά τα ξεμπερδέματα...και να πάρω την σωστή απόφαση γιατί ειλικρινά δεν έχω την παραsmall idea ποιά είναι η πιο σωστή..

  3. #33
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    τι τραβανε και αυτες οι νεανιες....
    εχουν τοσες αγαπες που δεν ξερουν τι να πρωτοδιαλεξουν.....

    :)

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    1,098
    σταμάτα ρε κρίνε το δούλεμα....!!! ξέρεις ότι δεν είναι έτσι...απλά μου σκάσαν μαζεμένα και έχω μπουκώσει συναισθηματικά, ψυχολογικά και γενικά άστα να πάνε στο διάλο!!

  5. #35
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    στα υψήπεδα του Κατμαντού...
    Posts
    52
    Δόδις, κάνε αυτό που η καρδιά σου λέει.
    Μην ακούς κανέναν.
    Μην αφήνεις τους άλλους να σε βάζουν πράγματα να κάνεις.
    Υπήρξα στη δική σου κατάσταση και ξέρω, πάρα πολύ καλά, τι νιώθεις και πως είσαι.
    Δεν θα οφελήσει όμως να ακούς τον ένα και τον άλλο...
    Δεν θα σου πω τι έκανα εγώ, γιατί δεν οφελεί. Άλλωστε, τα αποτελέσματα τα αξιολογείς διαφορετικά σε διαφορετικούς χρονικούς ορίζοντες και είναι πολύ πρόσφατο για να μπορέσω να σου πω.
    Αυτό που όμως πρέπει και είναι καλό να γίνει, για σένα, είναι να μείνεις μόνη...
    Είναι δύσκολο, το ξέρω. Μα δοκίμασε, έστω για ένα μήνα - που δε φτάνει, ή καλύτερα δύο και τρεις μήνες , σε απόσταση να είσαι από τους δύο αυτούς ανθρώπους και να μην τους σκέφτεσαι... Ο τρίτος άνθρωπος μάλλον δεν θα βοηθήσει, άλλωστε δεν σε απασχολεί καθόλου και αν θα προκύψει καμία σημασία -πραγματική- δεν θα δώσεις.
    Αλλά...
    ΠΡΕΠΕΙ να κουνηθείς. Είτε πήγαινε μπροστά, είτε πίσω, πρέπει όμως να προχωρήσεις! Να μην περιμένεις να έρθει από μόνο του αυτό που δε μπορείς εσύ να αποφασίσεις, θα πονέσει πιο πολύ απ\' ότι τώρα.

  6. #36
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    στα υψήπεδα του Κατμαντού...
    Posts
    52
    Δυστυχώς, όσο πιο νέος, τόσο πιο δύσκολα ισορροπείς ανάμεσα στη λογική και το συναίσθημα... Πιο δύσκολα αποφασίζεις ποιο από τα δύο να διαλέξεις.

  7. #37
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    στα υψήπεδα του Κατμαντού...
    Posts
    52
    Originally posted by krino
    τι τραβανε και αυτες οι νεανιες....
    εχουν τοσες αγαπες που δεν ξερουν τι να πρωτοδιαλεξουν.....

    :)
    Σαν το: \"Τι τραβάμε και μεις οι χορεύτριες\";;;
    Χα χα!
    Μα, δε λένε πως για τους νέους είν\' οι έρωτες;;;

  8. #38
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    σου ειπα να κανεις λιγο κρατει για να συνελθεις αλλα δεν ακους....

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    441
    Dodis γιατί δεν παραξενεύομαι διαβάζοντας τα όλα αυτά?

    Ήρθε η ώρα πιστεύω, να μην ασχοληθείς με κανένα από τους 2, παρά μόνο με τον ευατό σου.
    Πρέπει να τον \"φροντίσεις\", ώστε μετά να είσαι σε θέση και εσύ να \"φροντίσεις\" τον εκάστοτε σύντροφο σου

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    1,098
    Invictusmaximus καλησπέρα, το πρόβλημα είναι ότι νοιώθω λες και έχω εγκλωβιστεί στην δίνη ενός τυφώνα...μου είναι αδύνατον να κουνηθώ...περιμένω..που τι σκατά περιμένω ούτε εγώ ξέρω, μάλλον να λυθεί ως δια μαγείας!!
    το θέμα μου είναι ότι με το που αρχίζω να σκέφτομαι καθαρά συναισθηματικά η λογική μου βάζει κόφτες.....το πρόβλημα είναι ότι προσπαθώ να λειτουργώ με την λογική...και να βλέπω τα πράγματα ρεαλιστικά...δύσκολο κάποιες φορές βέβαια....

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    1,098
    θέλω να έχω αυτά και να έχω αυτή την σχέση... άρα πρέπει να πάω στον πρώην
    από την άλλη όμως αγαπάω τον νύν και έχω την έλπίδα πως θα μπρορέσω να έχω όλα αυτά που θέλω...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    1,098
    κρίνε μου δεν είπα ότι θα πάρω καμιά απόφαση τώρα, άλλωστε είναι αδύνατον ούτως ή άλλλως...!!!ααααααααααα!!!!!!!!!! ! ακούω ντε, κουφή είμαι?!?!

    τι να σου πω ρε νοράκι, έχω χάσει την μπάλα λίγο...

  13. #43
    Δόδις....κανέναν απ τους δυο δεν θες πραγματικά, αφού όταν είμαστε ερωτευμνένοι δεν μπορούμε να κόψουμε στα δύο το συναίσθημα, να το βάλουμε σε μια ζυγαριά για να δούμε πιο είναι πιο βαρύ και να αποφασίσουμε.
    Στην ουσία δεν χωρίζεις με κανέναν από ανασφάλεια προφανώς γιατί δεν μπορείς να είσαι μόνη σου και κατά βάθος σ\' αρέσει που έχουν μπει στη διαδικασία της διεκδίκησης σου.
    Πιστεύεις όμως πως οι προθέσεις τους είναι ειλικρινείς ή έχουν μπει σε ένα καθαρά εγωιστικό παιχνίδι με στόχο τη νίκη;
    Αν δεν έφευγες απ τον αρραβωνιαστικό, θα χτυπιόταν και θα ορκιζόταν ότι θα αλλάξει;
    Όταν έφυγες απ\' τον πρώην με τα τόσα καλά του κόσμου, θα μπορούσες να συνεχίσεις τη ζωή σου αν ήσουν πραγματικά μαζί του;
    Από αυτά που γράφεις εισπράτω πως ψάχνεις περισσότερο να βολευτείς για το μέλλον, παρά να ερωτευτείς και να περνάς καλά με αυτόν που πραγματικά θες να είσαι...
    Σόρι, αλλά αυτή είναι η άποψη μου....

  14. #44
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    στα υψήπεδα του Κατμαντού...
    Posts
    52
    Χα χα! Ξέρω ακριβώς πως νιώθεις!

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    1,098
    Originally posted by Θεοφανία
    Δόδις....κανέναν απ τους δυο δεν θες πραγματικά, αφού όταν είμαστε ερωτευμνένοι δεν μπορούμε να κόψουμε στα δύο το συναίσθημα, να το βάλουμε σε μια ζυγαριά για να δούμε πιο είναι πιο βαρύ και να αποφασίσουμε.
    Στην ουσία δεν χωρίζεις με κανέναν από ανασφάλεια προφανώς γιατί δεν μπορείς να είσαι μόνη σου και κατά βάθος σ\' αρέσει που έχουν μπει στη διαδικασία της διεκδίκησης σου.
    Πιστεύεις όμως πως οι προθέσεις τους είναι ειλικρινείς ή έχουν μπει σε ένα καθαρά εγωιστικό παιχνίδι με στόχο τη νίκη;
    Αν δεν έφευγες απ τον αρραβωνιαστικό, θα χτυπιόταν και θα ορκιζόταν ότι θα αλλάξει;
    Όταν έφυγες απ\' τον πρώην με τα τόσα καλά του κόσμου, θα μπορούσες να συνεχίσεις τη ζωή σου αν ήσουν πραγματικά μαζί του;
    Από αυτά που γράφεις εισπράτω πως ψάχνεις περισσότερο να βολευτείς για το μέλλον, παρά να ερωτευτείς και να περνάς καλά με αυτόν που πραγματικά θες να είσαι...
    Σόρι, αλλά αυτή είναι η άποψη μου....
    Θεοφανία, δεν υπάρχει λόγος να ζητάς σόρυ, δεν με ενοχλεί καθόλου η άποψη σου....
    αυτό που θέλω είναι μια σταθερή, ήρεμη, καλή ζωή απλά η αγάπη δεν φτάνει γι\' αυτό, είναι πολύ ψυχρό αυτό που λέω όμως έτσι είναι...τι να την κανεις την αγάπη αν περνάς σκατά?
    πίστεψε με θα με βόλευε να μην με διεκδικούσαν και οι δύο, ίσως τότε να ήταν πιο εύκολο να αποφασίσω...
    ήμουν 20 χρονών και δεν ήξερα τίποτα, δεν είχα γνωρίσει άλλλον άντρα, πνιγόμουν στην ιδέα και μόνο ότι προχωράγαμε για γάμο...

Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •