Ποιόν απο τους δύο...έχω μπερδευτεί..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 12 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 174
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    1,098

    Ποιόν απο τους δύο...έχω μπερδευτεί..

    καλημέρα...
    τελικά ποιόν απο τους δύο...? ήμουν αρραβωνιασμένη, χώρισα γιατί ζητούσα μια ζωή όχι μίζερη, όμορφη και να περνάω καλά με τον άνθρωπο μου και όχι να είμαι μέσα στη μαυρίλα και την γκρίνια και τους τσακωμούς συνέχεια... αφου χωρίσαμε ξαναβρέθηκα με την πρώτη μου αγάπη που αν τον γνώριζα τώρα πιθανόν να μην τον άφηνα γιατί έχει όλα όσα ψάχνω σε έναν άντρα, όμως κάτι με χαλάει, όχι στην συμπεριφόρα του, στις κινήσεις του, δεν φταίει αυτός σε κάτι, εγώ δεν μπορώ να λειτουργήσω, τις πρώτες μέρες είμασταν καλά, μετά απο λίγο διάστημα όμως άρχισα να παγώνω.. τον αρραβωνιαστικό μου τον αγαπάω αλλά υπαρχούν προβήματα που τώρα έρχεται και μου λέει πως έχω απόλυτο δίκιο και θέλει όσο τίποτα στον κόσμο να είμαστε μαζί και θα διορθωθεί και με λατρεύει κλπ...εγω φοβάμαι πως όλα αυτά που λέει θα είναι για λίγο, μετά θα έχουμε πάλι τα ίδια και θα καταλήξουμε να χωρίσουμε ξανά. με τον πρώην ξέρω πως έχει όλα όσα θέλω, στην αρχή ήμουν σίγουρη ότι αυτό είναι που θέλω αλλά τελικά συνειδητοποιώ ότι δεν είμαι σίγουρη..ότι θέλω και δεν θέλω....
    είμαι ανάμεσα σε δύο ανθρώπους που με αγαπάνε πολύ και δεν ξέρω τι να κάνω..πάντα έλεγα πως δεν φτάνει μόνο η αγάπη, χρειάζονται και άλλα πράγματα για να είσαι καλά, για να περνάς όμορφα... και τώρα είμαι πιο μπερδεμένη απο ποτέ...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    κανενα απο τους δυο.


    :P

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by Δοδις

    είμαι ανάμεσα σε δύο ανθρώπους που με αγαπάνε πολύ και δεν ξέρω τι να κάνω..πάντα έλεγα πως δεν φτάνει μόνο η αγάπη, χρειάζονται και άλλα πράγματα για να είσαι καλά, για να περνάς όμορφα... και τώρα είμαι πιο μπερδεμένη απο ποτέ...
    Mάλλον Δόδι,θα πρέπει να βρεις έναν τρίτο....
    Αφού στην ουσία,κανείς απ\'τους δύο δε σε καλύπτει.
    Όποιον κ απ\'τους δύο να διαλέξεις προβλήματα θα έχεις.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    1,098
    :P:P:P:P:P
    κρίνε? γκρρρ!!!
    μα ξέρεις πόσο μα πόσο μπερδεμένη είμαι?
    έχουν επανέλθει κάποια απο τα ωραία παλιά συμπτώματα, έχω φρικάρει...δεν ξέρω τι να κάνω, να προχωρήσω με έναν άνθρωπο που έχει αυτά που θέλω και που πιθανόν χρόνο με τον χρόνο να τον αγαπήσω, ερωτευτώ και τα σχετικά ή να συνεχίσω με έναν άνθρωπο που αγαπάω αλλά πιθανόν να μην διορθωθεί και να ξαναπέσω στην ίδια φάση?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    1,098
    Arsi, νομίζω πως θα μπερδευτώ ακόμα περισσότερο!!! μόνο και στην ιδέα αγχώνομαι...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Να μείνεις μ\'αυτόν που περνάς καλά κ είσαι ευτυχισμένη.
    Ισχύει με κανέναν απ\'τους δύο?Μάλλον όχι απ\'ότι λες.
    Άρα καιρός....για νέες γνωριμίες.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    κοιτα δοδιον,
    χωρισες με ενα ανθρωπο οκ μεχρι εδω.
    Για πιο λογο εγινε αυτο???

    Στην συνεχεια βρισκεις αλλον και αραβωνιαζεσαι κιολας (πραγμα που δειχνει οτι ειναι σοβαρο - τσαμπα τα δαχτυλιδια βρε) και ξαναχωριζεις.
    Παλι για πιο λογο εγινε??

    Στην συνεχεια πας στο πρωτο.




    Καταλαβαινεις οτι λειτουργεις κατω απο πανικο???
    ηρεμησε καταρχην.
    Στην συνεχεια δες για πιο λογο εγιναν οι χωρισμοι.
    Θυμισου σε καθε χωρισμο φταινει και οι δυο και ποτε μονο ο ενας.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by Δοδις
    Arsi, νομίζω πως θα μπερδευτώ ακόμα περισσότερο!!! μόνο και στην ιδέα αγχώνομαι...
    Ξέκοψε,χάσε κάθε επαφή κ με τους δύο,να μη σου μπαίνουν σκέψεις επανασύνδεσης.
    Κ ψάξε για κάποιον που θα περνάς καλά κ θα σε γεμίζει.
    Τώρα φυσικό είναι να είσαι μπερδεμένη γιατί είσαι σε δίλλημα κ δεν ξέρεις τι να διαλέξεις.Αξίζει όμως να είσαι με έναν απ\'τους δύο?
    Αφού δε σε κάνουν ευτυχισμένη.Ο ένας δε φέρεται καλά κ για τον άλλο θα είσαι μαζί του ελπίζοντας ότι στο μέλλον θα τον ερωτευτείς?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    1,098
    χώρισα γιατί ήθελα να ζήσω(αν μιλάς για τον πρώην) ήμουν μικρή και είχε σοβαρέψει πολύ το πράγμα και εγώ ακόμα δεν είχα δει τι σημαίνει ζωή, δεν ήξερα τίποτα.
    με τον αρραβωνιάρη χωρίσαμε γιατί ζούσαμε μίζερα, είμασταν συνέχεια κλεισμένοι σε 4ς τοίχους...τα προβλήματα του ήταν τι φαγητό θα φάμε, αν το σπίτι είναι καθαρό και αν έχει πουκάμισα να φορέσει την Δευτέρα στο γραφείο...ζούσα σαν να είμασταν 20 χρόνια παντρεμένοι και εγω σε ηλικία 45 χρονών το λιγότερο...!

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    οκ και τωρα γιατι εχεις κολλησει με αυτους δυο λες και ηρθε η συντελεια του κοσμου?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    1,098
    Originally posted by Arsi
    Originally posted by Δοδις
    Arsi, νομίζω πως θα μπερδευτώ ακόμα περισσότερο!!! μόνο και στην ιδέα αγχώνομαι...
    Ξέκοψε,χάσε κάθε επαφή κ με τους δύο,να μη σου μπαίνουν σκέψεις επανασύνδεσης.
    Κ ψάξε για κάποιον που θα περνάς καλά κ θα σε γεμίζει.
    Τώρα φυσικό είναι να είσαι μπερδεμένη γιατί είσαι σε δίλλημα κ δεν ξέρεις τι να διαλέξεις.Αξίζει όμως να είσαι με έναν απ\'τους δύο?
    Αφού δε σε κάνουν ευτυχισμένη.Ο ένας δε φέρεται καλά κ για τον άλλο θα είσαι μαζί του ελπίζοντας ότι στο μέλλον θα τον ερωτευτείς?
    ξέρω πως αν διορθωθεί ο νύν θα μπορούμε να είμαστε καλά...
    επίσης ξέρω πως ο πρώην είναι ένας άνθρωπος που \"θες δεν θες\" θα τον αγαπήσεις (που λέει ο λόγος)...είναι τόσο καλός, ρομαντικός, γλυκός, τρυφερός, του αρέσουν σχεδόν όλα όσα αρέσουν και σε μένα και θα μπορούσα να ζήσω μια πολύ καλή ζωή...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    1,098
    κάπως έτσι κρίνε μου..

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    εσυ θες να φερεις στα μετρα σου οτι σου γυαλιζει.....
    δεν ειναι ετσι και δεν τελειωσε ο κοσμος με δυο ανθρωπους που γνωρισες.
    Θα γνωρισεις και αλλον και αλλον και εγω δεν ξερω ποσους μεχρι να εισαι ικανοποιημενη.


    Να μην φοβασαι να ανοιχτεις αν θες να βρεις αυτο που ποθεις....
    Οι ανθρωποι δεν μπαινουν σε κουτακια οκ?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by Δοδις
    ήμουν αρραβωνιασμένη, χώρισα γιατί ζητούσα μια ζωή όχι μίζερη, όμορφη και να περνάω καλά με τον άνθρωπο μου και όχι να είμαι μέσα στη μαυρίλα και την γκρίνια και τους τσακωμούς συνέχεια... αφου χωρίσαμε ξαναβρέθηκα με την πρώτη μου αγάπη που αν τον γνώριζα τώρα πιθανόν να μην τον άφηνα γιατί έχει όλα όσα ψάχνω σε έναν άντρα, όμως κάτι με χαλάει, όχι στην συμπεριφόρα του, στις κινήσεις του, δεν φταίει αυτός σε κάτι, εγώ δεν μπορώ να λειτουργήσω, τις πρώτες μέρες είμασταν καλά, μετά απο λίγο διάστημα όμως άρχισα να παγώνω.. τον αρραβωνιαστικό μου τον αγαπάω αλλά υπαρχούν προβήματα που τώρα έρχεται και μου λέει πως έχω απόλυτο δίκιο και θέλει όσο τίποτα στον κόσμο να είμαστε μαζί και θα διορθωθεί και με λατρεύει κλπ...εγω φοβάμαι πως όλα αυτά που λέει θα είναι για λίγο, μετά θα έχουμε πάλι τα ίδια και θα καταλήξουμε να χωρίσουμε ξανά. με τον πρώην ξέρω πως έχει όλα όσα θέλω, στην αρχή ήμουν σίγουρη ότι αυτό είναι που θέλω αλλά τελικά συνειδητοποιώ ότι δεν είμαι σίγουρη..ότι θέλω και δεν θέλω....
    Την απάντηση τη δίνεις μόνη σου.
    Μια χαρά τα σκέφτεσαι κ τα λες.Κ εγώ πιστεύω πως η αλλαγή θα είναι προσωρινή.

    \'Όσο για τον άλλο,ότι θα τον αγαπήσεις θες δε θες-δεν το πιστεύω.Μπορεί να σου προσφέρει τα πάντα αλλά να μην είσαι ευτυχισμένη.

    Ήμουν κάποτε σε μια σχέση που σκεφτόταν για μένα πριν από μένα.Μου φερόταν άψογα..κ.λ.π.κ.λ.π.Ο έρωτας τελείωσε κ τότε είχα μπει σε μεγάλη φρίκη να χωρίσω ή όχι.Δεν το μετάνιωσα ποτέ κ ας μη βρήκα ξανά τέτοιον άνθρωπο.

    Ο έρωτας είναι ότι πιο όμορφο υπάρχει,γιατί να κάνεις τόσο μεγάλη υποχώρηση?Σίγουρα μπορείς να βρεις κάποιον που θα περνάς καλά κ θα τον θες χωρίς διλήμματα.Μόνο αυτόν.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    1,098
    κρίνε...γενικά το έχω αυτό το κακό, δεν τον κάνω, αλλά θα το ήθελα..να φέρω δηλαδή τον άλλο στα μέτρα μου...δεν γίνεται όμως, το ξέρω...
    δεν μπαίνουν ρε γαμώ την τρέλα μου, δεν μπαίνουν, το ξέρω!!!

    Άρσι, ξέρεις πόσο θα ήθελα να μην είναι προσωρινή...?σχεδόν κοντεύει να με πείσει γι\' αυτό...ότι δηλαδή θα είναι όλα καλά... όσον αφορά τον άλλο, θα ήθελα να μας δώσω μαι ευκαιρία...ίσως αυτό βέβαια να είναι λάθος...

Page 1 of 12 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •