ΠΕΡΙ ΧΡΗΣΗΣ ΙΝΔΙΚΗΣ ΚΑΝΝΑΒΗΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 79
  1. #1
    Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    55

    Τα ίδια Παντελή μου, τα ίδια παντελάκι μου...

    Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους. Παιδιά ειλικρινά πέρασα τις καλύτερες γιορτές της ζωής μου. Πολύ κέφι, πολύ έξω, πολύ κόσμος, πολλά τσιγάρα, πολλά ποτά, πολύ ξενύχτι, πολλές γυναίκες, πολλές τρέλες, πολύ AMSTERDAM. Πέρασα 8 καταπληκτικές μέρες. Ανανεώνεται το ραντεβού μας τώρα για την ημέρα της Βασίλισσας(Queen\'s day). Ο χαμός εκεί!!!!

    :cool: Τα ειδικά μου χαιρετίσματα σε όλους εκείνους που είναι αντίθετοι με τη χρήση της κάναβης. Το έργο σας πιάνει τόπο!!!!:P


    Σύντομα θα επισυνάψω και μία φωτογραφία από το ξενοδοχείο που έμενα απέναντι από την Dam Square,το βράδι που άλλαζε ο χρόνος. Ένας τεράστιος πανικός!!!!!!!!!!!!!!!!!Τρέλα:cool::co ol:

    Dr A\'dam The Netherlands

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    6

    o gauloises oxi h

    agaphth elena den eimai filos me ton alexisams apla to sympatho apo ayta poy leei kai me thn elefteria poy ekfrazei se antithesh me alloys edo mesa.kai apo oti katalaba den einai katholou koyfos alla anthropos xoris tabou.
    anyway, synexiste th kalh doyleia

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    6

    copy + paste

    mpaineis se ena site diavazeis diafores ereynes patas ena copy kai meta ena paste se ena post kai voala kopanas kai enan titlo kai eisai psagmenos tora.

    keep copying:mad:

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    athina
    Posts
    7
    ......δεν ξέρω τι γράφουν και τι λένε ...εγώ πίνω και είμαι υπέρ....
    όποτε έχω άγχος με χαλαρώνει ...και επειδή η ασχολία μου θέλει φαντασία και δημιουργικότητα με βοηθάει πολύ....
    τώρα αν δε δοκιμάσεις δε θα μάθεις.... βέβαια υπάρχουν πότες και πότες.....
    αν κάνεις μόνο αυτό και τίποτα άλλο εννοείται ότι θα σε φέρει σε αδράνεια και απραγεία ...επίσης πιστεύω ότι είναι θέμα χαρακτήρα και οργανισμού....το κανονικό τσιγάρο το θεωρώ χειρότερη εξάρτηση , όπως και το αλκοόλ....προτιμώ να πιω ένα τσιγαράκι και να το μοιραστώ χέρι με χέρι παρά να κατεβάζω ξύδια που με πειράζουν και στο στομάχι....
    πιστεύω ότι ο καθένας μας το θέλει το φάρμακο του ..το δικό μου είναι αυτό....
    έχω πάει στο amsterdam 2 φορές , ήταν τέλεια , χωρίς ενοχές ...στο abraxas πήγες alexisams ???????

  5. #5
    Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    55

    Έτσι...

    Με ρωτάς τι μου συμβαίνει
    Από που να αρχίσω
    Να στο κρύψω δε με παίρνει
    Πρέπει να σε αφήσω
    Παίρνω πια το δρόμο
    Και το όνειρο μου
    Φεύγω για να βρω τον εαυτό μου

    Έτσι γιατί περίεργα την είδα
    Έτσι γιατί βαρέθηκα τα ίδια
    Έτσι γιατί γουστάρω να \'μαι μόνος
    Είναι πιο καλύτερα δεν το μετανιώνω
    Να \'μαι για τη πάρτη μου και μόνο:cool:

    Αφιερωμένο εξαιρετικά σε μένα γιατί περνάω δύσκολα:cool:

    Dr A\'dam the netherlands

  6. #6
    Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    55

    Μια μεγάλη αλήθεια...

    Μετά από πολύ σκέψη κατάλαβα πως δεν είμαι καλύτερος από κανέναν εδώ μέσα σε αυτό το site. Από μικρός έχω μάθει να ξεφεύγω από δύσκολες καταστάσεις και να περνάω όσο καλύτερα γίνεται πάντα με βάση αυτό που θεωρώ εγώ καλό. Έτσι έχω αποφασίσει πως δεν έχω προβλήματα, άσχετα με το άν έχω ή όχι. Απλά αρνούμαι να τα δεχτώ. Έτσι ξεφεύγω συχνά εώς συνέχεια. Γι\'αυτό κάνω συνέχεια ταξίδια γιατί βαριέμαι αρκέτα όλο τα ίδια και τα ίδια. Μου αρέσει ο φανταστικός κόσμος που έχω χτίσει τόσα χρόνια και ζω σε αυτόν χωρίς προβλήματα χωρίς άγχος αλλά πιστέψτε με είναι καλύτερα όταν έχεις κάτι για να ανησυχείς.


    Libertine καλό το abraxas αλλά από ποιότητα χόρτου δεν ήταν σαν του Katsu. ʼσε που όταν μαστούρωσα αρκετά κόντεψα να φύγω από τις σκάλες:cool:
    Έφαγα χοντρό κόλλημα με τον Dj στον 2ο όροφο αφού πιάσαμε συζήτηση και έκανα ένα τσιγαράκι παραπάνω. Πάντως αξίζει να σημειωθεί πως τα χόρτα τα δικά μας δε συκρίνονται με τα χόρτα της Ολλανδίας. Σε καμία περίπτωση.

    Dr A\'dam the netherlands
    :cool:

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    athina
    Posts
    7
    Η αληθεια ειναι οτι η συνεχης χρηση σε βοηθαει να κλεινεις τα ματια στη πραγματικοτητα , και να αναβαλεις καταστασεις που πρεπει να αντιμετωπισεις.
    Οσο για την Ολλανδια μου αρεσε ολη η art κατασταση και τα μουσεια που μπορουσα να δω , τα παζαρια , τα παλαιοπολεια.....
    δεν ειναι και τοσο μεγαλο θεμα πια το χορτο...... οταν ημοθνα πιο μικρη ενοιωθα και εγω ουαου ,τι ανακαλυψη και διαφορα τετοια....οπως οταν πινεις τη πρωτη σου μπιρα ενα πραμα........μετα που φευγει η μαγκια της ηλικιας για μενα τουλαχιστον , το χορτο ειναι μια ευχαριστη λεπτομερεια που τη γευομαι αραια και που .....αλλα οχι φιλοσοφια ζωης ....και σκεψου τι σου λειπει η τι ειναι αυτο που θες να ξεφυγεις ....με το χορτο.........

    και ξερεις ........μην εισαι τοσο επιθετικος με τους αλλους εδω .....γιατι σε κανει αντιπαθητικο ........δηλαδη αν δεν επινες ποσο επιθετικος θα ησουνα?
    και ειναι ασχημο να περιγραφει ο καθενας μια ασχημη κατασταση και εσυ να την ισοπεδωνεις με τοση ευκολια και μαγκια ......
    κατι αλλο θες να πεις εδω μεσα ..........και νομιζω οτι εχεις αρχισει να το λες.....καλη συνεχεια.......

    γεια μας ,:P:P

    libertine

  8. #8
    Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    42
    mipws 8a eprepe na psaksouem tis aities parenergeias ths kannabhs se alloys paragontes kai oxi to fyto to idio? to ido iscyei kai gia alla psyxotropa substances.h kannabis xrhsimopoihte edwkai aiwnes apo diafora cultures san ena mesw anaptyxhs pneumatistikwn dynatothtwn kai epikoinwnias me to divine energy pou yparxei sto sympan, eite auto 8eloume na to onomasoume 8eo, energeia, orgonh, h 8eia koula. se oles tis xwres opou exei anaptyx8ei shmantikh kai axiopreph politismikh kai 8rhskeutikh drasthriothta, h kannabis epaixe shmantiko rolo, kai oxi mono h kannabis alla kai ta manitaria, oi kaktoi ktl. dhadh oi shamans sthn latinikh amerikh pou trwne peyote kai kapnizoun kannabi pasxoun apo neuras8eneis h allou eidous psyxologikes dysleitourgeies? h arxai ellhnikh koinwnia pou sthrizotan sta manteia, htan paranoikh? oi indoi yogi? oi masai me tis rizes khat (fysikh amfetamimh) oi peroubianoi healers pou xrhsimopoiuhn akomakai shmera fylla kokas, oloi dhladh autoi einai 8umata twn parais8hsewn tous? oles autes oi koultoures einai dhmiourhmata ths mastouras enos h duo atomwn?? mhpws epeidh h koinwnia shmera den dexete thn xrhshs kannabis gia ka8ara emporikooikonomikous logous exei dhmiourghsei kai ena kleio enantiwn ths, peri8wriopoiwntas ta atoma pou kanoun opaidhpote xrhsh illegal substances, metaferontas thn paranoi ths idias ths koinwnias se autous. symfwnw sto oti h kannabis opos ta panta sxedon gyrw mas exoun kapia arnhtika side-effects alla mhpwskai emeis peftoume 8ymata auths ths episthmonikofanous exhghshs?
    o foucault den eixe pei oti h pragmatikh apeleu8erwsh tou an8rwpou erxetai mesa apo to sex kai ta narkwtika??? mporei na kanw kai la8os alla h ousia einai oti den prepei na exetazoume mono me biologikes analyshs to 8ema twn narkwtikwn, pisteuw oti shmantikoterh einai mia analysh twn 8esmwn thn koinwnias kai ti parenergeies exoun aftoi stous xrhstes kannabis, giati emena mou fenete logikotero kapios pou kapnizei ena tsigaro kai meta ton diwxnoun apo th douleia tou giauto to logo na paranohsh para na dhmiourgh8ei h paranoia apo tis tzoures pou trabhxe prin, skefthte na epine olos o kosmos, paranoikos de 8atan autos pou den epine? ka syggnwmh dhladh pws h kannabis einai xeiroterh apo to alcohol kai ton kapno, epeidh gia na roufhxeis trabas megalhterh tzoura apo ena tsigaro? syggnwmh paidia alla nomizw eiste pio diabasmenoi apo mena kai 8a mporousate na ferete pio kalo paradeigma.

  9. #9
    Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    55

    Again in A\'dam

    Μετά από πολύ σκέψη σκέφτηκα: Γιατί να κάθομαι και να περιμένω τρεις μήνες για να ξαναγυρίσω στη πόλη που με μαγεύει ειλικρινά και να κάθομαι εδώ σπαταλώντας πολλές ώρες στη δουλειά και σε άλλες μου ασχολίες. Έτσι λοιπόν αποφάσισα να μειώσω το έξω μου, να κρατάω τα λεφτά και ανά 2μηνο να κατεβαίνω ʼμστερνταμ. Έτσι λοιπόν και έγινε. Ήδη έκλεισα εισητήριο και ξενοδοχείο για 10 με 13 Φεβρουαρίου. Παιδιά μόνο εκεί ηραμώ πραγματικά. Όχι εξαιτίας του χόρτου(χόρτο πίνω και εδώ στην Ελλάδα) αλλά εξαιτίας της όλης φάσης. Είναι πολύ μαγευτική πόλη με τρελούς ανθρώπους. Feel free.............:cool:

    14 days left to heaven.......

    Dr A\'dam the netherlands

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    327
    βρε καλως τον μορτη της παρεας!!!ποτε θα κατεβεις να πιουμε κανα τσιγαρο?ανυσυχησα νομιζα οτι χαθηκες!!!παιδια γυρισε ο .........!!!!

  11. #11
    Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    82
    ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΝΕΙ ΧΟΡΤΟ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ. ΔΕ ΚΡΙΝΩ ΚΑΙ ΟΣΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ

  12. #12
    Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    55

    Βλάκα αγράμματε Κρητικέ!!!!

    Αντωνάκη δε κοιτάς πόσο βλάκας είσαι που από το χόρτο έπαθες διπολική μαλακοηλιθιότητα. Τώρα βγαίνεις εδώ το παίζεις μαμά Τερέζα και προστάτης. Νταβατζιλίκια πουλάς ρε γίδι; Μείνε στο νησί σου και ασχολήσου με τις καλλιέργειες σου! Ντοματοπαραγωγέ!! Βλάκα!! Στέλνε φιλάκια στους φίλους και δίνε τους κουράγιο που από το κολλημένο το χωριό σου εκεί στη Κρήτη νομίζετε οτί ο κόσμος σας ανήκει!! Αν θα ζούσε τώρα ο Χίτλερ θα έπρεπε να κυνηγάει Κρητικούς σαν εσένα και όχι εβραίους. Μαυροπουκαμισά αγράμματε!!:cool:

    Dr A\'dam the netherlands

  13. #13
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Αντώνη και Αλέξη, θα σας παρακαλέσω θερμά να μη συνεχίσετε έναν καυγά που δεν οδηγεί πουθενά και αν δε μπορείτε να δείξετε σεβασμό ο ένας στον άλλον, τότε παρακαλώ αγνοείστε ο ένας την ύπαρξη του άλλου.
    Εδώ, σας θυμίζω, βρισκόμαστε για να εκτονώσουμε συναισθήματα, όχι όμως με έναν τρόπο που δεν έχει σεβασμό προς τον συνάνθρωπο-συμφορουμίστα.

    ευχαριστώ.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    327
    ρε βλακα δεν ελεγες οτι δεν θα ξαναμπεις?τρανσεξουαλικη μαλακια?οπου εκει που εφτυσαν οι αντρες βγηκες εσυ...ο χιτλερ σε πληροφορω οτι μας γουσταρε εμας τους κρητικους και δεν μας κυνηγουσε...οι στρατιοτες του πηδουσαν τυπους οπως τους γονεις σου και βγηκανε διαφορα μπασταρδια οπως εσυ!!!χα χα χα.ρε βλακαμα α ρε βλακαμα.τι κανει η μανα σου?

  15. #15
    Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    55

    Γαβ γαβ γαβ γαβ γαβ γκρρρρρρρ

    Και συνεχίζω γαβ γαβ γαβ γαβ γαβ γαβ γκρρρρρρ γαβ γαβ γουβ γουβ γκρρρ..........:D

    Dr A\'dam The Netherlands

    Tot ziens! Lang Leve Nederlands!

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •