Τι ειναι αυτο??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617

    Τι ειναι αυτο??

    Παιδια σας εχει ξανατυχει να αισθαινεστε αγχος για πραγματα που κανατε στο παρελθον???

  2. #2
    Εννοείς τύψεις/ενοχές για πράγματα που κάναμε στο παρελθόν? Για πράξεις μας?

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Κοίτα αν έχουν σχέση με τους φόβους μου κ τα θυμάμαι τότε με πιάνει αγχος

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    Ακριβως αυτο με επιασε μια καινουργια φοβεια και θυμικα πραγματα που εκανα στο δυμοτικο

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Είναι η ιδεοψυχαναγκαστικη νεύρωση τέτοια.αν δε βρίσκει κάτι τώρα να σε βασανίζει ψάχνει στο παρελθόν. Σου λέει κάτι θα βρω σχετικό Ν αρχίσει το μαστίγωμα. Προσπάθησε Ν απασχολήσεις το μυαλό σου με κάτι άλλο.παρε τηλέφωνο κάποιον να πείτε τίποτα αλλά να ξεχαστεις

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    Βασικα μπορει να ειναι συμπτομα γενικεβμενης αγχοδης διαταραχις γιατη η ψυχολος μου αυτο ειπε πος εχω

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    Βασικα η ερωτηση μου ειναι αν μπορει η γαδ να εχει αυτο το συμπτομα???

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Εγώ ξέρω ότι με τη γενικευμένη αγχώδησ διαταραχή έχεις πολλές ανυσιχιες που αφορούν καταστάσεις που όλους μας αγχώνουν αλλά αυτός που έχει ΓΑΔ είναι υπερβολικός στις ανυσιχιες του κ το μυαλό του πάει πάντα στην καταστροφή πχ έχω έναν πόνο κ εγώ λέω θα πάω στο γιατρό κ αυτός με ΓΑΔ φοβάμαι να πάω στο γιατρό μάλλον έχω ανίατο θα πεθάνω. Σκέφτεται αμέσως την καταστροφή.Μπορεί να σκέφτεται το χειρότερο σενάριο σε κάθε τι που έχει σκοπό να κάνει.Ενώ στην ιδεοψυχαναγκαστικη νεύρωση είναι μια η δύο τρεις φοβίες που σου έχουν γίνει εμμονή.εγω αυτά ξέρω αλλά δεν είμαι ψυχολογος.εχω όμως ΙΨΔ χρόνια κ ξέρω ότι αυτή ψάχνει πάντα να βρει κάτι σχετικό με την φοβία που εχεις

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    Ναι αλλα η φοβιες μου σινεχεια αλαζουν δεν ειναι παντα κατι σιγκεκριμενο

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Μοιάζουν λίγο αυτές οι διαταραχές. Ακόμα και τα φάρμακα που δίνουν πάνω κάτω τα ίδια είναι. Κ μένα αλλάζουν αλλά δε φεύγουν. Απλά κατά καιρούς κάποια απ τις φοβίες είναι πιο έντονη μετά πάει λίγο στο background αυτή κι έχω μια αλλά πιο έντονη.απλα εγώ νομίζω στη Γαδ οι ανυσυχιες είναι σαν αυτές που έχουν όλοι απλά σε πολύ μεγάλο βαθμό σε σημείο που σκέφτεται πάντα ότι θα συμβεί το χειρότερο. Πχ πάει το παιδί μου εκδρομή και μέχρι να γυρίσει είμαι τόσο ανυσυχει που δεν μπορώ να συγκεντρώθω σε τίποτε αλλο.κοιτα αφού σου είπε η γιατρός ότι είναι Γαδ. Λογικά ξέρει καλυτερα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    Εχιε ψυχαναγκασμους???

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Εγω;αν λες για μενα ναι εχω.δεν ειναι απαραιτητο να εχεις αν ρωτας αυτο.η παθολογικη αμφιβολια ειναι χαρακτηριστικο της ΙΨΔ.εχεις μια εμμονη που σου προκαλει αγχος,εχεις συνεχεια αμφιβολιες σχετικα με την εμμονη ζητας επιβεβαιωση οτι δεν ισχυει αυτο που φοβασαι,αποφευγεις καταστασεις που θα πυροδοτησουν τον φοβο σου.συμβαινει σε καποιους να μην εχουν καταναγκασμο.εγω εχω

Similar Threads

  1. Sos,τι είναι αυτό;
    By Antonis8 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 11-01-2020, 00:54
  2. τι ειναι αυτο??
    By koulitsa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 23-10-2012, 11:51
  3. ??????τι ειναι αυτο?
    By maria... in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 07-02-2009, 19:11
  4. Τι ειναι αυτο?
    By mkf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 17-01-2008, 00:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •