Εγώ ξέρω τι είμαι - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 65
  1. #16
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Και δυστυχως την γενετικη προδιαθεση τη ζουμε απο πολυ μικρη ηλικία.
    δεν το λεω για να κλαυτω αλλα ο πατερας μου αυτοκτονησε... οι δικοι μου ειχαν χωρισει πολυ πριν... εμενα τοτε δεν με ενοιαξε και τοσο γιατι ημουν πιτσιρικας... τωρα ομως ηρθε η αποπληρωμη του χρονου... τα παρτυ τελιωσαν η ζωη ειναι ιση με ολους... και οι δυσκολιες επισης..
    και κατεληξα και εγω στα ψυχοφαρμακα με τασεις αυτοκτονιας.......................

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα !

    Νομίζω η ψυχοθεραπεία μπορεί να βοηθήσει ένα πυρομανη να σταματήσει να είναι ή τουλάχιστον να μπορεί να ελενχει αυτή την επιθυμία του .
    Να αλλάζει όμως ένα ομοφυλόφιλο ή ότι άλλο είναι ,δεν νομίζω.Περισσοτερο πιστεύω θα τον βοηθήσει να αποδεχτεί αυτό που είναι και να σταματήσει να έχει ενοχές για τις ερωτικές του προτιμήσεις .
    Να καταφέρει να αγαπήσει τον ευατο του και να κάνει επιλογές συντρόφων στην ζωή του που τα ερωτικά του θέλω να είναι αποδεκτά από αυτών .

    Ο πυρομανης μπορεί να καταλάβει ότι αυτό που κάνει είναι επικυνδινο και το αποτέλεσμα τις πράξεις του να είναι καταστροφικό .
    Ο ομοφυλόφιλος όμως δεν έχει τέτοια χαρακτηριστικά.Οι πράξεις του δεν απειλούν ανθρώπινες ζωές ,δεν καταστρέφουν κάτι...
    Είναι τελείως διαφορετικά πράγματα .Ναι μεν βασίζονται οι πράξεις του σε επιθυμιες και ανάγκες ικανοποιήσεις τους αλλά με πολύ διαφορετικές συνέπειες η κάθε μία.
    Το καταλαβαίνω ότι αναφέρθηκε σαν παράδειγμα ο πυρομανης και πολύ σωστά ,αλλά η ουσία είναι να καταλάβουμε τι αποτελέσματα έχει η κάθε επιλογή μας και από εκεί και πέρα αποφασίζουμε αν θέλουμε να την αλλάξουμε ή αν θα την αποδεκτού με και να μάθουμε να ζούμε με αυτή.

    Τώρα αν ήδη βρίσκονται σε μια σχέση που δεν τους καλύπτει στο ερωτικό κομμάτι αλλά Παρ όλα αυτά υπάρχουν δυνατά συναισθήματα εκεί θέλει να ανακαλύψει το άτομο τι πραγματικά θέλει από την ζωή του για να είναι καλά .

    Θέλει ένα σύντροφο που να τον αγαπάει και να υπάρχει συμβιμβασμος στο ερωτικό κομμάτι0ή θέλει ένα σύντροφο που να του ικανοποιεί όλες τις σεξουαλικές του προτιμήσεις αδιάφοροντας για το αν υπάρχουν βαθιά συναισθήματα μεταξύ τους.

    Πρέπει νομίζω πρώτα να αποφασίσουμε τι πραγματικά θέλουμε από την ζωή μας ,τι μας κάνει αληθινά ευτυχισμένους και μετά να προχωρήσουμε στις επιλογές μας οποίες να είναι αυτές και το κυριότερο να είμαστε έτοιμοι ψυχολογικά να αποδεχτούμε τις συνέπειες αυτών .
    Ξερεις τι γινεται στο 2020 δεν τιθεται θέμα ενοχών ούτε ζουμε σε μια κοινωνία που ειμαστε εξαμαγκασμένοι να λογοδοτήσουμε. Τις τρεις τελευταιες παραγραφους που αναφερεις τις ζω για αρκετά χρόνια. Μέσα μου βαθιά όσο ρηχο και αν αντιληφθεις πως ειναι αυτο που θα αναφέρω θεωρώ πως χρειάζονται καποια εχέγγυα ειτε εμφανισιακά ειτε οικονομικά ειτε και τα δύο ώστε να μπορέσει καποιος να καλύψει το κενό που νιώθει βιώνει ή συμβιβαζεται με αυτό.

    Παράδειγμα καποια που έχει όμοιες ερωτικές προτιμήσεις με εμένα μπορεί για παράδειγμα εμφανισιακά να αναζητά τον Μπραντ Πιτ καποια άλλη μπορεί να θέλει το οικονομικό υπόβαθρό του Σκλαβενίτη και καποια άλλη να θέλει και τα δύο αυτά παραλληλα. Όλα αυτα τα απαιτουμενα προσόντα αυτομάτως θέτουν πχ εμενα εκτός προτίμησης γιατί ουτε την εμφανιση του Μπραντ Πιτ έχω ούτε την οικονομική ευρωστία του Σκλαβενίτη έχω άλλα ουτε και τα δυο αυτά ταυτόχρονα εχω.

    Οπότε ακόμα και αν γνωρίζουμε το τι μας κάνει σε σχεση ζωής ευτυχισμένους αν δεν μπορούμε να το επιτυχουμε τι κάνουμε; Το πιο λογικό να απαλλαγούμε απο τα ερωτικά μας πάθη για να διευρύνουμε τα στάνταρ μας. Πως μπορουμε να το κανουμε αυτό; Πως μπορουμε να κανουμε διαγραφή επιθυμιων στον εγκέφαλο ακομα και αμ αυτες περιτρυγυριζουν στον εγκεφαλο απο την παιδικη ηλικία και να θέσουμε ως νέα ζητούμενα τα λιγότερα δυνατά στάνταρ για να μπορεσουμε να προχωρήσουμε;

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Το πιστεύω ότι γίνεται ν αλλαξει. Υπάρχουν κ αληθινές ιστορίες επιτυχίας σε αυτό. Όπως οι σκέψεις επηρεάζουν τις πράξεις έτσι κ οι πράξεις επηρεάζουν τις σκέψεις. Όταν δουλεύουν αυτά τα δύο έρχεται η αλλαγη

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ξερεις τι γινεται στο 2020 δεν τιθεται θέμα ενοχών ούτε ζουμε σε μια κοινωνία που ειμαστε εξαμαγκασμένοι να λογοδοτήσουμε. Τις τρεις τελευταιες παραγραφους που αναφερεις τις ζω για αρκετά χρόνια. Μέσα μου βαθιά όσο ρηχο και αν αντιληφθεις πως ειναι αυτο που θα αναφέρω θεωρώ πως χρειάζονται καποια εχέγγυα ειτε εμφανισιακά ειτε οικονομικά ειτε και τα δύο ώστε να μπορέσει καποιος να καλύψει το κενό που νιώθει βιώνει ή συμβιβαζεται με αυτό.

    Παράδειγμα καποια που έχει όμοιες ερωτικές προτιμήσεις με εμένα μπορεί για παράδειγμα εμφανισιακά να αναζητά τον Μπραντ Πιτ καποια άλλη μπορεί να θέλει το οικονομικό υπόβαθρό του Σκλαβενίτη και καποια άλλη να θέλει και τα δύο αυτά παραλληλα. Όλα αυτα τα απαιτουμενα προσόντα αυτομάτως θέτουν πχ εμενα εκτός προτίμησης γιατί ουτε την εμφανιση του Μπραντ Πιτ έχω ούτε την οικονομική ευρωστία του Σκλαβενίτη έχω άλλα ουτε και τα δυο αυτά ταυτόχρονα εχω.

    Οπότε ακόμα και αν γνωρίζουμε το τι μας κάνει σε σχεση ζωής ευτυχισμένους αν δεν μπορούμε να το επιτυχουμε τι κάνουμε; Το πιο λογικό να απαλλαγούμε απο τα ερωτικά μας πάθη για να διευρύνουμε τα στάνταρ μας. Πως μπορουμε να το κανουμε αυτό; Πως μπορουμε να κανουμε διαγραφή επιθυμιων στον εγκέφαλο ακομα και αμ αυτες περιτρυγυριζουν στον εγκεφαλο απο την παιδικη ηλικία και να θέσουμε ως νέα ζητούμενα τα λιγότερα δυνατά στάνταρ για να μπορεσουμε να προχωρήσουμε;
    Αυτό είναι δηλαδή στάνταρ?Οι γυναίκες που έχουν τα ίδια ερωτικά ενδιαφέροντα με εσένα πάνε μόνο με άντρες που έχουν τα συγκεκριμένα χαρακτηριστικα?Δεν υπάρχουν δηλαδή άλλες γυναίκες που να τις αρέσει κάτι λιγότερο από αυτό που περιγράφεις αλλά να ταιριάζει απόλυτα στο ερωτικό κομμάτι με εσένα?

    Μου ακούγεται λιγάκι παράξενο ,γιατί ειλικρινά δεν μπορώ να συσχετίσω γιατί είναι άμεσα συνδεδεμένα οι συγκεκριμενες ερωτικές προτιμήσεις με το συγκεκριμένο προφίλ αντρών.

    Εκτός βέβαια και αν μέσα τις συγκεκριμενες ερωτικές προτιμήσεις σου, απαραίτητη προϋπόθεση για να εκπληρωθούν οι γυναίκες πρέπει να έχουν προδιαγφραφες δίμετρων πανέμορφων μοντέλων.....


    Τώρα εφόσον βρίσκεσαι σε μια μόνιμη σχέση γιατί δεν κάνεις προσπάθειες να βρεις αυτό που ψάχνεις με την σύντροφο και προτιμάς να συμβιβαστής με κάτι λιγότερο και να μπεις στην διαδικασία να απαλλαγής από αυτό?
    Νομίζω όταν βρισκόμαστε σε μια μόνιμη σχέσης που έχει δοκιμαστή σε αρκετά θέματα και το κυριότερο υπάρχουν συναισθήματα είναι πιο εύκολο να ζητήσουμε αυτό που πραγματικά θέλουμε και μας εξιτάρει ακόμα περισσότερο όσο αφορά το ερωτικό κομμάτι.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Αυτό είναι δηλαδή στάνταρ?Οι γυναίκες που έχουν τα ίδια ερωτικά ενδιαφέροντα με εσένα πάνε μόνο με άντρες που έχουν τα συγκεκριμένα χαρακτηριστικα?Δεν υπάρχουν δηλαδή άλλες γυναίκες που να τις αρέσει κάτι λιγότερο από αυτό που περιγράφεις αλλά να ταιριάζει απόλυτα στο ερωτικό κομμάτι με εσένα?

    Μου ακούγεται λιγάκι παράξενο ,γιατί ειλικρινά δεν μπορώ να συσχετίσω γιατί είναι άμεσα συνδεδεμένα οι συγκεκριμενες ερωτικές προτιμήσεις με το συγκεκριμένο προφίλ αντρών.

    Εκτός βέβαια και αν μέσα τις συγκεκριμενες ερωτικές προτιμήσεις σου, απαραίτητη προϋπόθεση για να εκπληρωθούν οι γυναίκες πρέπει να έχουν προδιαγφραφες δίμετρων πανέμορφων μοντέλων.....


    Τώρα εφόσον βρίσκεσαι σε μια μόνιμη σχέση γιατί δεν κάνεις προσπάθειες να βρεις αυτό που ψάχνεις με την σύντροφο και προτιμάς να συμβιβαστής με κάτι λιγότερο και να μπεις στην διαδικασία να απαλλαγής από αυτό?
    Νομίζω όταν βρισκόμαστε σε μια μόνιμη σχέσης που έχει δοκιμαστή σε αρκετά θέματα και το κυριότερο υπάρχουν συναισθήματα είναι πιο εύκολο να ζητήσουμε αυτό που πραγματικά θέλουμε και μας εξιτάρει ακόμα περισσότερο όσο αφορά το ερωτικό κομμάτι.
    Οκ θα σου πω μια ιστορία αρχισα να συζητώ κάποτε με κάποια για το συγκεκριμένο ερωτικό. Επειδή είμαι 43 και έχω μάθει ούτε να ενθουσιάζομαι ούτε να ονειροπολώ βαθια μέσα μου ήμουν και είμαι πάντα πολύ εγκρατής. Θέλοντας ή μη επειδή η συζήτηση έφτασε σε κάποιο σημείο το να βρεθούμε κάποια στιγμή στο μέλλον είπαμε ή μάλλον είπε να δωσω ένα μέσο κοινωνικής δικτύωσης το οποίο το έδωσα. Λοιπόν δεν ξέρω αν μιλούσα με δίμετρο μοντέλο ή την Ελληνική έκδοση της Σκλεναρίκοβας γιατι δεν την ειδα, εκείνη με είδε πάντως αλλά δεν αλλάξαμε κουβεντα ξανά και δεν φταίω εγώ για αυτό.Ισως να ειναι η κοπέλα ενα δίμετρο σουπερ μόντελ, ίσως τα στάνταρ της να μην μπορώ να τα αγγίξω ούτε στο ελάχιστο. Οπως και να έχει no worries. Πάντα στην Ελλάδα με ενδιέφερε να ανακαλύψω κατά προσέγγιση αλήθεια πόσες γυναίκες θα επέλεγαν ένα τετοιο ερωτικό τρόπο ζωής και ποσοι θα ήταν οι ενδιαφερόμενοι
    προς το πρόσωπο μιας τέτοιας γυναίκας.
    Λοιπόν επειδή ειμαι science freak έκατσα πριν απο κανα εξαμηνο να βγαλω ένα μοντέλο προσέγγισης το οποιο αντικατοπτρίζει τη κοινωνία. Η μια περίπτωση λοιπόν που πραγματικά εξιτάρει μια γυναίκα και δεν υποκρύπτει άλλους σκοπούς δεν ξεπερνά τις 2 στις 100 άρα δλοιπόν για 100 άντρες αντιστοιχουν μολις δύο γυναίκες. Η περίπτωση που γυναίκες εκμεταλλεύονται αυτή την ερωτική αδυναμία των ανδρών αγγίζει το 5% δηλαδή στους 100 άνδρες αντιστοιχουν 5 γυναικες οι οποιες όμως δεν μπαινουν σε αυτό γιατι τους αρέσει ή το νιώθουν, αλλά επειδή για διαφορους λόγους σε μια βανιλλα σχέση θα αποτυγχάναν παταγωδώς ακόμα και ως επιλογή. Για παράδειγμα δυσκολα σε νορμαλ συνθηκες μια 55αρα θα χτυπούσε 30αρη εκμεταλλευομενη όμως την ερωτικη του αδυναμία τον έχει τον κερδίζει.

    Έιναι καποια πραγματα που ειτε δεν μπορουμε ειτε δεν θελουμε ειτε δεν νιωθουμε ανετα με αυτά η σχεση μου ανηκει σε αυτη τη κατηγορία. Ουτε θελει ουτε νιωθει ανετα ουτε μπορεί αλλα θεωρω πως και να το επιχειρουσε δεν θα της εβγαινε

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Η βανιλα σχεση ειναι η αμοιβαια ? Πεσ μου λιγο να καταλαβω με απλα ελληνικα χωρισ ορουσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Εδω κατι λεσ αλλα δεν το πιανω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Οκ θα σου πω μια ιστορία αρχισα να συζητώ κάποτε με κάποια για το συγκεκριμένο ερωτικό. Επειδή είμαι 43 και έχω μάθει ούτε να ενθουσιάζομαι ούτε να ονειροπολώ βαθια μέσα μου ήμουν και είμαι πάντα πολύ εγκρατής. Θέλοντας ή μη επειδή η συζήτηση έφτασε σε κάποιο σημείο το να βρεθούμε κάποια στιγμή στο μέλλον είπαμε ή μάλλον είπε να δωσω ένα μέσο κοινωνικής δικτύωσης το οποίο το έδωσα. Λοιπόν δεν ξέρω αν μιλούσα με δίμετρο μοντέλο ή την Ελληνική έκδοση της Σκλεναρίκοβας γιατι δεν την ειδα, εκείνη με είδε πάντως αλλά δεν αλλάξαμε κουβεντα ξανά και δεν φταίω εγώ για αυτό.Ισως να ειναι η κοπέλα ενα δίμετρο σουπερ μόντελ, ίσως τα στάνταρ της να μην μπορώ να τα αγγίξω ούτε στο ελάχιστο. Οπως και να έχει no worries. Πάντα στην Ελλάδα με ενδιέφερε να ανακαλύψω κατά προσέγγιση αλήθεια πόσες γυναίκες θα επέλεγαν ένα τετοιο ερωτικό τρόπο ζωής και ποσοι θα ήταν οι ενδιαφερόμενοι
    προς το πρόσωπο μιας τέτοιας γυναίκας.
    Λοιπόν επειδή ειμαι science freak έκατσα πριν απο κανα εξαμηνο να βγαλω ένα μοντέλο προσέγγισης το οποιο αντικατοπτρίζει τη κοινωνία. Η μια περίπτωση λοιπόν που πραγματικά εξιτάρει μια γυναίκα και δεν υποκρύπτει άλλους σκοπούς δεν ξεπερνά τις 2 στις 100 άρα δλοιπόν για 100 άντρες αντιστοιχουν μολις δύο γυναίκες. Η περίπτωση που γυναίκες εκμεταλλεύονται αυτή την ερωτική αδυναμία των ανδρών αγγίζει το 5% δηλαδή στους 100 άνδρες αντιστοιχουν 5 γυναικες οι οποιες όμως δεν μπαινουν σε αυτό γιατι τους αρέσει ή το νιώθουν, αλλά επειδή για διαφορους λόγους σε μια βανιλλα σχέση θα αποτυγχάναν παταγωδώς ακόμα και ως επιλογή. Για παράδειγμα δυσκολα σε νορμαλ συνθηκες μια 55αρα θα χτυπούσε 30αρη εκμεταλλευομενη όμως την ερωτικη του αδυναμία τον έχει τον κερδίζει.

    Έιναι καποια πραγματα που ειτε δεν μπορουμε ειτε δεν θελουμε ειτε δεν νιωθουμε ανετα με αυτά η σχεση μου ανηκει σε αυτη τη κατηγορία. Ουτε θελει ουτε νιωθει ανετα ουτε μπορεί αλλα θεωρω πως και να το επιχειρουσε δεν θα της εβγαινε
    Κοίταξε και εγώ είμαι σε μια ηλικία(40) που γνωρίζω πολύ καλά πιστεύω με τι πραγματικά αξίζει να ενθουσιαστεις και τι όχι.
    Το να ονειροπολείς νομίζω είναι δικαίωμα σου να το κάνεις σε όποια ηλικία και να βρίσκεσαι ... άλλωστε η έννοια της λέξης ονειροπόλο έχει πολυσύνθετες διαστάσεις και προσαρμοζεται ανάλογα με την τρέχουσα φάση που βρίσκεσαι....
    Αυτά όσο αφορά τις ηλικίες για να σου πω πως τα βλέπω και εγώ τα πράγματα μιας και είμαστε κοντά ηλικιακά.....

    Τώρα για να δω αν κατάλαβα καλά .Έτυχε να φας ΜΙΑ απόρριψη στην Ελλάδα(φαντάζομαι έχεις ζήσει εξωτερικό και εκεί είχες εμπειρίες) από κάποια που ούτε καν την είδες και τέλος?
    Δεν ξαναπροσπαθησες πότε ξανά να προσεγγίσεις μια τετοια γυναίκα?Έστω από περιέργεια να δεις τελικά τι εικόνα βγάζει για να μπορέσεις να δικαιολογείς όλες αυτές τις σκέψεις σου?

    Οσο αφορά την σύντροφο σου είναι κάτι το οποίο το έκρυψες καλά φοβούμενος την απορρίψει της.
    Αρκέστηκες μάλλον στο συναισθηματικο κομμάτι κάλυψης που σου πρόσφερε και το ερωτικό σου κομμάτι μπήκε στην άκρη ή καλύτερα συμβιμβαστήκε ,μέχρι την στιγμή που όλο αυτό άρχισε να σε βασανίζει και να σε πιέζει ψυχολογικά.
    Άρα είσαι διατεθειμένος πλέον να μπεις στην διαδικασία να δουλέψεις ώστε να διαγραφή ένα κομμάτι του ευατου σου, πολύ σημαντικό όμως, για την ψυχική σου ηρεμία .

    Μάλλον η συντροφος σου αξίζει πολλά για να μπεις σε μια τετοια διαδικασία που πραγματικά δεν ξέρω αν μπορέσεις να την βγάλεις εις πέρας και να είσαι πραγματικά καλά...

    Πιστεύω να καταλαβα καλά γιατι πραγματικά δεν μπορεί να πάει το μυαλό μου τι είναι αυτό το τόσο παρατραβηγμενο που μπορεί να αναζητάς και καλύπτεται τόσο δύσκολα....

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Εγω χωρισ να ενδιαφερει κανενα προσπαθω να καταλαβω τι λεει ο μαιντ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Κοίταξε και εγώ είμαι σε μια ηλικία(40) που γνωρίζω πολύ καλά πιστεύω με τι πραγματικά αξίζει να ενθουσιαστεις και τι όχι.
    Το να ονειροπολείς νομίζω είναι δικαίωμα σου να το κάνεις σε όποια ηλικία και να βρίσκεσαι ... άλλωστε η έννοια της λέξης ονειροπόλο έχει πολυσύνθετες διαστάσεις και προσαρμοζεται ανάλογα με την τρέχουσα φάση που βρίσκεσαι....
    Αυτά όσο αφορά τις ηλικίες για να σου πω πως τα βλέπω και εγώ τα πράγματα μιας και είμαστε κοντά ηλικιακά.....

    Τώρα για να δω αν κατάλαβα καλά .Έτυχε να φας ΜΙΑ απόρριψη στην Ελλάδα(φαντάζομαι έχεις ζήσει εξωτερικό και εκεί είχες εμπειρίες) από κάποια που ούτε καν την είδες και τέλος?
    Δεν ξαναπροσπαθησες πότε ξανά να προσεγγίσεις μια τετοια γυναίκα?Έστω από περιέργεια να δεις τελικά τι εικόνα βγάζει για να μπορέσεις να δικαιολογείς όλες αυτές τις σκέψεις σου?

    Οσο αφορά την σύντροφο σου είναι κάτι το οποίο το έκρυψες καλά φοβούμενος την απορρίψει της.
    Αρκέστηκες μάλλον στο συναισθηματικο κομμάτι κάλυψης που σου πρόσφερε και το ερωτικό σου κομμάτι μπήκε στην άκρη ή καλύτερα συμβιμβαστήκε ,μέχρι την στιγμή που όλο αυτό άρχισε να σε βασανίζει και να σε πιέζει ψυχολογικά.
    Άρα είσαι διατεθειμένος πλέον να μπεις στην διαδικασία να δουλέψεις ώστε να διαγραφή ένα κομμάτι του ευατου σου, πολύ σημαντικό όμως, για την ψυχική σου ηρεμία .

    Μάλλον η συντροφος σου αξίζει πολλά για να μπεις σε μια τετοια διαδικασία που πραγματικά δεν ξέρω αν μπορέσεις να την βγάλεις εις πέρας και να είσαι πραγματικά καλά...

    Πιστεύω να καταλαβα καλά γιατι πραγματικά δεν μπορεί να πάει το μυαλό μου τι είναι αυτό το τόσο παρατραβηγμενο που μπορεί να αναζητάς και καλύπτεται τόσο δύσκολα....
    Μα δεν είναι εύκολο να προσεγγίσεις μια τετοια κοπέλα γιατι είναι πολύ δύσκολο να την ανακαλύψεις. Αυτές λοιπόν οι κοπέλες όσες υπάρχουν ειναι κοπέλες που σε συγκεκριμενες ιστοσελίδες δέχονται 100 μηνυματα την ημέρα ή 200 ή 300 και να σου πω την αλήθεια δεν έχω τη διαθεση να γινω ο 101 ή ο 201 ή ο 301 γιατι αυτό θα γίνω. Οτι προσόντα και να έχω δεν έχει νόημα η αναζήτηση γιατι δεν θα έχει αποτέλεσμα. Δεν είναι λογια δικά μου ειναι η απογοήτευση που έφαγαν οι 100 ή οι 200 ή οι 300 που δοκίμασαν την τύχη τους αλλά η τύχη δεν τους άνοιξε τη πόρτα. Και ειναι κατι που το παραδεχονται και οι ίδιοι

    Μακαρι να ηξερα τι θα έπρεπε να κανω για να σβησω αυτό το κομμάτι απο τη ζωή μου. Να σου πω την αληθεια την συντροφο που έχω δεν την αξίζω, ειναι μια κοπέλα καλοσυνάτη, χαμογελαστή αθλητική σέξι και τουλάχιστον απο μερος μου σεξ εχει να κανει 8 μηνες, θες γιατι δεν έχω λιμπιντο, θες γιατι ειμαι submissive θες γιατι δεν με αφηνουν τα φαρμακα. Ωρες ωρες νιωθω πως τη βλπατω και της λεω χωρισε με να βρεις καποιον άλλον να εισαι καλύτερα και μου λεει μην το ξαναπεις ουτε για αστειο.Μεσα μου ομως ξερεις τι λεω πως ουτε εγω ειμαι καλα ουτε αυτή. Τι καλύπτεται τοσο δύσκολα απο μια γυναικα αναρωτιεσαι στη τελευταια παράγραφο. Η ίδια της η φύση, η πλειοψηφια των γυναικών ειναι υποτακτικες εγώ στη ζωή μου και στο σεξ την θελω δυναμική. .λοιπον τέτοιες γυναικες ειναι 2 στις 500 μαθηα τικα περισσοτερες πιθανοτητες έχεις να πιασεις 5 νουμερα στο κινο παρα να βρεις μια τετοια γυναικα

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Μα δεν είναι εύκολο να προσεγγίσεις μια τετοια κοπέλα γιατι είναι πολύ δύσκολο να την ανακαλύψεις. Αυτές λοιπόν οι κοπέλες όσες υπάρχουν ειναι κοπέλες που σε συγκεκριμενες ιστοσελίδες δέχονται 100 μηνυματα την ημέρα ή 200 ή 300 και να σου πω την αλήθεια δεν έχω τη διαθεση να γινω ο 101 ή ο 201 ή ο 301 γιατι αυτό θα γίνω. Οτι προσόντα και να έχω δεν έχει νόημα η αναζήτηση γιατι δεν θα έχει αποτέλεσμα. Δεν είναι λογια δικά μου ειναι η απογοήτευση που έφαγαν οι 100 ή οι 200 ή οι 300 που δοκίμασαν την τύχη τους αλλά η τύχη δεν τους άνοιξε τη πόρτα. Και ειναι κατι που το παραδεχονται και οι ίδιοι

    Μακαρι να ηξερα τι θα έπρεπε να κανω για να σβησω αυτό το κομμάτι απο τη ζωή μου. Να σου πω την αληθεια την συντροφο που έχω δεν την αξίζω, ειναι μια κοπέλα καλοσυνάτη, χαμογελαστή αθλητική σέξι και τουλάχιστον απο μερος μου σεξ εχει να κανει 8 μηνες, θες γιατι δεν έχω λιμπιντο, θες γιατι ειμαι submissive θες γιατι δεν με αφηνουν τα φαρμακα. Ωρες ωρες νιωθω πως τη βλπατω και της λεω χωρισε με να βρεις καποιον άλλον να εισαι καλύτερα και μου λεει μην το ξαναπεις ουτε για αστειο.Μεσα μου ομως ξερεις τι λεω πως ουτε εγω ειμαι καλα ουτε αυτή. Τι καλύπτεται τοσο δύσκολα απο μια γυναικα αναρωτιεσαι στη τελευταια παράγραφο. Η ίδια της η φύση, η πλειοψηφια των γυναικών ειναι υποτακτικες εγώ στη ζωή μου και στο σεξ την θελω δυναμική. .λοιπον τέτοιες γυναικες ειναι 2 στις 500 μαθηα τικα περισσοτερες πιθανοτητες έχεις να πιασεις 5 νουμερα στο κινο παρα να βρεις μια τετοια γυναικα
    Ωραία ας αφήσουμε λοιπόν αυτές τις περιβόητες γυναίκες,μιας και είναι δυσεύρετες ,αν και κάτι άρχισα να καταλαβαίνω με τον όρο υποτακτική που ανέφερες .....

    Θα σταθώ στο κομμάτι που λες για εσένα.
    Τι πάει να πει δεν της αξίζεις δεν κατάλαβα ?Είσαι σε μια μακροχρόνια σχέση με μια γυναίκα αξιόλογη από την περιγραφή σου και επειδή δεν μπορείς να την ικανοποίησης στο ερωτικό κομμάτι λόγο φαρμάκων εδώ και 8 μήνες θα πρέπει να σε χωρίσει?
    Τι είναι τα ζευγάρια μόνο για το καλό κρεβάτι και αν δεν γίνεται αυτό τέλος?
    Με συνχωρεις είσαι πολύ λάθος σε αυτό το κομμάτι και ευτυχώς η κοπέλα σου δεν σκέφτεται έτσι.
    Η μόνη μου σκέψη που μπορεί να σε δικαιολογησει είναι αυτή η ιδιαιτεροτητα που αναζητάς και θέλοντας να μην πάρεις εσύ το βάρος του χωρισμού ,ρίχνεις κατά κάποιο τρόπο το μπαλάκι στην σύντροφο σου καλύπτοντας κάπως έτσι το ενοχικό σου σε αυτό το θέμα.

    Δηλαδή αν όλα ήταν μια χαρά και προέκυπτε ένα πρόβλημα υγείας δικό της το οποίο της απογορευε την επαφή σας για αρκετό καιρό τι θα έκανες θα χώριζες?
    Έτσι την μετράς εσύ την συντροφικοτητα και την αγάπη σε μια σχέση?
    Με το πόσο ενεργή είναι η ερωτική σας ζωή?

    Εντάξει συμφωνώ ότι αυτό το κομμάτι ειναι πολύ σημαντικόόχι μονο να ειναι ενεργό αλλά και ποιοτικό σε μια μακροχρόνια σχέση αλλά όταν αυτό παγώνει για κάποιο λόγο δεν σημαινει αυτόματα ότι το ζευγάρι πρέπει να χωρίσει...

    Ίσα ίσα εκεί φαίνεται ο άνθρωπος σου στα δύσκολα ...
    Και το κυριότερο εκεί δένεσαι ακόμα πιο πολύ!

    Αν κάνω λάθος να μου το πεις ,απλά προσπαθώ να καταλάβω περισσότερο τι σε οδηγεί σε όλο αυτό.

    Τώρα για το πόσο εύκολα ή δύσκολα βρίσκεις μια υποτακτική γυναικά είναι άλλη μεγάλη συζήτηση που σίγουρα εξαρτάται και σε τι βαθμό την κατατασεις
    Πάντως υπάρχουν υποτακτικές αρκετές και δεν μπορείς εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος να τις ανακαλύψετε εύκολα, γιατί μια γυναίκα μόνο μέσα σε μια ασφαλή σχέση μπορεί να δείξει αυτή την ιδιαιτερότητα της χωρίς διασταγμους.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Εγω ειμαι ο υποτακτικος....

    Κοίτα ειμαι διπολικός και για καποιες περιόδους της ζωής μου (ευτυχώς που ειναι περίοδοι) αλλά δυστυχώς άγνωστοι πρέπει να παίρνω κάποια φάρμακα. Δυστυχώς για καποιους από εμάς έχουν παρενέργειες που αφορούν άμεσα τον ερωτικό τομέα.Αν για παράδειγμα πρεπει να παιρνω τρια χρονια εφεξορ και σιροκουελ αυτο σημαινει πως για τρια χρονια δεν θα εχω λιμπιντο σεξ κτλ. Πως μπορώ να νιωσω άνετα γνωριζοντας πως για τρια χρονια δεν θα κανουμε σεξ; Υπαρχουν στιγμες που αναρωτιεμαι θα με περιμενει τρια χρονια ή θα μου τα φορεσει; Ξερεις υπαρχουν στιγμές που και εκεινη δεν το αντέχει δηλαδή θα υπαρξουν νυχτες που η κοπελα θα βαλει προκλητικά ρουχα τη νυχτα και λυπαμαι που το λέω όταν μπαινω σπιτι και τη βλεπω σε στυλ τωρα θα σε λιώσω, μου βγαινει αυθορμητα στο μυαλο μου η φραση καλα κρασια και της λέω δεν το καταλαβαινεις πως ειναι ανεφικτο;

    Αν ημουν κανας αδιαφορος θα έλεγα δεν με νοιαζει αλλα η αληθεια ειναι οτι με νοιαζει....

    Τώρα που σου γραφω αυτά σκεφτομουν αν η συντροφος μου ηταν ακρως δυναμική εγώ πως ξα λειτουργουσα; θα συνεχιζα να επαιρνα τα φαρμακα ή θα τα έκοβα μαχαιρι επειδή ερωτικα θα μου παρουσιαζοταν αυτο που θα επιθυμουσα;

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    [QUOTE=mindcrime;1127444]Εγω ειμαι ο υποτακτικος....

    Κοίτα ειμαι διπολικός και για καποιες περιόδους της ζωής μου (ευτυχώς που ειναι περίοδοι) αλλά δυστυχώς άγνωστοι πρέπει να παίρνω κάποια φάρμακα. Δυστυχώς για καποιους από εμάς έχουν παρενέργειες που αφορούν άμεσα τον ερωτικό τομέα.Αν για παράδειγμα πρεπει να παιρνω τρια χρονια εφεξορ και σιροκουελ αυτο σημαινει πως για τρια χρονια δεν θα εχω λιμπιντο σεξ κτλ. Πως μπορώ να νιωσω άνετα γνωριζοντας πως για τρια χρονια δεν θα κανουμε σεξ; Υπαρχουν στιγμες που αναρωτιεμαι θα με περιμενει τρια χρονια ή θα μου τα φορεσει; Ξερεις υπαρχουν στιγμές που και εκεινη δεν το αντέχει δηλαδή θα υπαρξουν νυχτες που η κοπελα θα βαλει προκλητικά ρουχα τη νυχτα και λυπαμαι που το λέω όταν μπαινω σπιτι και τη βλεπω σε στυλ τωρα θα σε λιώσω, μου βγαινει αυθορμητα στο μυαλο μου η φραση καλα κρασια και της λέω δεν το καταλαβαινεις πως ειναι ανεφικτο;

    Αν ημουν κανας αδιαφορος θα έλεγα δεν με νοιαζει αλλα η αληθεια ειναι οτι με νοιαζει....

    Τώρα που σου γραφω αυτά σκεφτομουν αν η συντροφος μου ηταν ακρως δυναμική εγώ πως ξα λειτουργουσα; θα συνεχιζα να επαιρνα τα φαρμακα ή θα τα έκοβα μαχαιρι επειδή ερωτικα θα μου παρουσιαζοταν αυτο που θα επιθυμουσα;[/QUOTE]

    Καταρχήν χαίρομαι πραγματικά που μέσα από την συζήτηση ξεδιπλώνεσαι και εκφράζεις τι πραγματικά είσαι και το πως σκέφτεσαι.
    Είμαι σίγουρη πως αργότερα μπορεί να εμφανιστούν και άλλα άτομα με τα χαρακτηριτικα τα δικά σου.

    Λοιπόν αν σου πω ότι σκέφτηκα ακριβώς το ίδιο με εσένα?
    Την αρχική κίνηση για εσένα την κάνει ήδη η σύντροφος σου ,πιστεύω αν το πήγαινε λίγο παρακάτω με την μορφή που αναζητάς (όχι αρχικά στο βαθμό που θες)να γινόταν κάποια αρχή .
    Άλλωστε αυτό νομίζω συμβαίνει όταν μια γυναίκα κάνει την αρχή ,εκφράζει απόλυτα ότι το παιχνίδι το κάνω εγώ σήμερα....

    Έχεις μπει στην διαδικασία μέσα από αυτό να κάνεις έστω την προσπάθεια να δηλώσεις τι πραγματικά θες και όχι φυσικά να γειώνεις το μυαλό σου με την σκέψη ¨καλά κρασιά¨....δεν είναι δυνατόν να ξεκινάς έτσι και καλά να είσαι (έμενα προσωπικά μόνο γέλιο μου προκάλεσε αυτή η εικόνα σου)
    Μπες και εσύ λιγάκι στο δικό της παιχνίδι με τον ρόλο που σου αρέσει και φυσικά με μυαλό καθαρό απο ενοχές ,τύψεις και δεν ξέρω εγώ τι άλλο αντισεξουαλικο τελείως...

  14. #29
    Αυτά όμως δεν είναι και εγκεφαλικά? Αν έχεις το πάνω χέρι γιατί δεν σκέφτεσαι εκείνη την ώρα ότι την υπηρετείς μήπως λειτουργήσεις έτσι ? Αντίστοιχα εκείνη γιατί δεν είναι πιο δυναμική κάποια φορά, σκέφτοντας κάτι που την βολεύει ?

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Θα σας απαντησω και στις δυο παραλληλα ναι ειναι ακρως εγκεφαλικό εξιταρεσαι απο το αγνωστο απο το τι θα κανει σε σενα εκεινη τη στιγμη και απο το που θα φτασει, θα τα φτασει τα όρια σου; έχει σκοπο να σε κανει να τα ξεπεράσεις και μέχρι που; Τότε η αδρεναλίνη αρχιζει να αναβλυζει απο μέσα σου, αρχίζεις να μπαίνεις σε ένα ταξίδι του fight or flight και εκει τότε είναι που θα παιξει μαζί σου και θα σε κάνει να νιωσεις ερμαιο της θα σε αφήσει να νιώσεις τις ενδορφίνες του flight να κυλησουν στο σωμα σου και να νιώσεις μια ηδονή όπως δεν την έχεις ξαναζήσει γιατι καθε φορά αυτο που νιώθεις σε αυτο το σημείο ειναι διαφορετική μοναδική και επηρεάζεται και από εξωγενείς παράγοντες;

    Ολα αυτα δεν μπορει να τα προσφέρει καμια κοινή γυναίκα, ουτε μπορει να εκπαιδευτεί στο να τα προσφέρει, όλα αυτά πηγάζουν και εξωτερικεύονται απο το πως νιωθει η ιδια εκεινη τη στιγμή.

    Ολα αυτα δεν συγκρινονται με καμια συμβατική ηδονη που θα ένιωθε ενα ζευγάρι που ζουνε τον συμβατικό έρωτα. Αυτό μια γυναικα ειτε το έχει ειτε δεν το εχει δεν μπορει να το μαθει καποια είναι αυτό που πηγαζει αυθορμητα.

    Ο αυθορμητισμός ουτε μεταλαμπαδευεται ουτε διδασκεται και καπου εκει ξεκινάει το λεγομενο mindfuck.

    Προσωπικα θεωρω πως τον τζογο με ψυχοθεραπεια τον κοβεις, τα ναρκωτικά τα κοβεις τα 1000 κακα της μοιρας σου μπορει να τα διορθώσεις, αλλα το πως θα απαγκιστρωθείς απο ολο αυτο που ζει καποιος που οι ενδορφίνες σε κανουν να πηγαινεις σε αλλους πλανητες και σε γυρίζουν πισω ειλικρινα δεν ξέρω πως μπορεις με τη ψυχοθεραπεια να το κάνεις. Μακαρι να γινεται αν ηξερα εστω ενα ψυχοθεραπευτη που θα μου έλεγε και θα το πετυχαινε θα σε απαλλάξω θα ημουν ο καλυτερος πελατης του.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξέρω τι είμαι.
    By tzimani in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 03-09-2020, 03:30
  2. Βοήθεια!!! Δεν ξέρω τι είμαι
    By crystallia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 11-08-2018, 02:52
  3. δεν ξέρω ποια είμαι
    By lepetit in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 09-05-2016, 22:52
  4. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΟΡΙΑΚΗ,ΔΙΠΟΛΙΚΗ,ΜΑΝΙΟΚΑΤΑΘ ΛΗΠΤΙΚΗ...ΤΙ ΕΙΜΑΙ??
    By tokokkinofoustani in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 7
    Last Post: 16-02-2012, 10:22
  5. Δεν ξέρω ποιός είμαι
    By carrot in forum Αυτοανάλυση - Τα εσώτερα μας...
    Replies: 47
    Last Post: 11-06-2011, 02:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •