Εγώ ξέρω τι είμαι - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 65
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Εφόσον το λες εσύ που το έχεις ζήσει ξέρεις πολύ καλύτερα απ' όλους μας αν μπορεί να σε καλύψει η συντροφος σου σε αυτό το κομμάτι....
    Πραγματικά είναι θέματα πολύ ευαίσθητα και αδυνατο
    να τα καταλάβω ,πέραν από τα φυσιολογικά που μπορεί να νοιώσει ένα ζευγάρι που ξεπερνά έστω και κάποιες φορές τα "επιτρεπτά" ορια δοκιμάζοντας καινούργια πράγματα στο κομμάτι αυτό.....

    Τώρα εφόσον έχεις πλήρη επίγνωση ότι όλο αυτό δύσκολα θεραπεύεται τι σκοπό έχεις ?
    Έχεις την δύναμη να το παλεύεις όλο αυτό μέσα σου και καθημερινά να έρχεσαι αντιμέτωπος με το πάθος σου?
    Είναι τόσο δυνατό ώστε να μην μπορεί να καταλαγιάσει έστω αν γίνεται σε πιο ήπιο βαθμο ή δεν χωράει καθόλου συμβιμβασμος..... ή το κάνεις και ζεις το δικό σου απόλυτο ή τίποτα?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Δεν έχω κανένα σκοπό, σηκωνομαι το πρωι πηγαινω δουλεια δουλευω για να μην σκεφτομαι 10 με 12 ωρες την ημερα γυρναω κανω μπανιο τρωω σπιτι ή βγαινω βολτα με τη συντροφο μου σινεμα θεατρο ποτο φαγητο διακοπες το καλοκαιρι και απλως περιμενω να με πιασουν τα γεραματα και να πεθανω. Αυτό όπως το λέω.Και παραλληλα μπουκωνομαι με εφεξορ για να μην πεσω και σιροκουελ για να μην φρικαρω. Για αυτο και της ειπα χωρισε με όχι για να της πεταξω το μπαλακι αλλα γιατι ενδεχομένως θα μπορουσε να περναγε με καποιον αλλον καλυτερα

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Δεν έχω κανένα σκοπό, σηκωνομαι το πρωι πηγαινω δουλεια δουλευω για να μην σκεφτομαι 10 με 12 ωρες την ημερα γυρναω κανω μπανιο τρωω σπιτι ή βγαινω βολτα με τη συντροφο μου σινεμα θεατρο ποτο φαγητο διακοπες το καλοκαιρι και απλως περιμενω να με πιασουν τα γεραματα και να πεθανω. Αυτό όπως το λέω.Και παραλληλα μπουκωνομαι με εφεξορ για να μην πεσω και σιροκουελ για να μην φρικαρω. Για αυτο και της ειπα χωρισε με όχι για να της πεταξω το μπαλακι αλλα γιατι ενδεχομένως θα μπορουσε να περναγε με καποιον αλλον καλυτερα
    Καλησπέρα.
    Αν ήθελες να χωρίσεις θα της το έλεγες. Θα της ξεκαθαριζες τη θέση σου.
    Είμαι της άποψης ομως ότι ο καθε άνθρωπος έχει δικαίωμα να επιλέξει ποιο δρόμο θελει να ακολουθήσει..
    Ειναι επιλογή της να είναι μαζί σου, μην το χρεώνεις σε σένα.. Αν δεν ήθελε να είναι απλά δεν θα ήταν. Δεν χρειάζεται να κάνεις κάποιον άνθρωπο στην άκρη γιατι θέλεις το καλύτερο για αυτόν.. Αυτός ξέρει το καλύτερο του. Όλοι μας ξέρουμε ποιο είναι το καλύτερο μας.. Κι αν ο δρόμος που επιλέξουμε είναι λάθος, δικαίωμα μας.. Θα είναι δική μας επιλογή!!

  4. #34
    Η ψυχοθεραπεία μπορεί να σε κάνει να λειτουργείς με το συμβατικό σεξ και να βρίσκεις περισσότερη ευχαρίστηση σαν συμβιβασμό , δεν νομίζω να σου αλλάζει τα γούστα και να βρίσκεις την φοβερή ηδονή που περιγράφεις σε κάτι που μέχρι χτες σου ήταν αδιάφορο .

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Εγω παντωσ οταν δεν παω δουλεια θελω 1 μηνα να ηρεμησω πωσ πατε γυρνατε 12 ωρεσ κλπ σα να μη συμβαινει τιποτα να το κοιταξετε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Καλησπέρα.
    Αν ήθελες να χωρίσεις θα της το έλεγες. Θα της ξεκαθαριζες τη θέση σου.
    Είμαι της άποψης ομως ότι ο καθε άνθρωπος έχει δικαίωμα να επιλέξει ποιο δρόμο θελει να ακολουθήσει..
    Ειναι επιλογή της να είναι μαζί σου, μην το χρεώνεις σε σένα.. Αν δεν ήθελε να είναι απλά δεν θα ήταν. Δεν χρειάζεται να κάνεις κάποιον άνθρωπο στην άκρη γιατι θέλεις το καλύτερο για αυτόν.. Αυτός ξέρει το καλύτερο του. Όλοι μας ξέρουμε ποιο είναι το καλύτερο μας.. Κι αν ο δρόμος που επιλέξουμε είναι λάθος, δικαίωμα μας.. Θα είναι δική μας επιλογή!!
    Eχεις δικιο απλως νιωθω πως ειναι παγιδευμενη κατα καποιο τροπο μαζι μου, ίσως να σκεφτεται παραγοντες που να νιωθει πως ειναι καλα μαζι μου ασχετα αν εγω πιστευω το αντιθετο. Οπως και να έχει εκεινη ξερει καλύτερα. Αν και υπηρχαν στιγμες που λογω αποχης απο το σεξ μου το χτυπουσε και της ελεγα πως εγω αυτος ειμαι δεν μπορω να αλλαξω αν δεν σου κανω χωρισε με. Το κακο ειναι πως αυτη η συζητηση δεν εγινε μονο μια φορά αλλα εχει γινει κανα δυο τρεις φορες. Τη τελευταια της ειπα εγω ετσι ειμαι αν δεν σου αρεσω μην μου ζαλιζεις τον έρωτα φυγε να βρεις καποιον άλλον και να το μελλοδραμα μετα λες και φταιω εγω

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by led View Post
    Η ψυχοθεραπεία μπορεί να σε κάνει να λειτουργείς με το συμβατικό σεξ και να βρίσκεις περισσότερη ευχαρίστηση σαν συμβιβασμό , δεν νομίζω να σου αλλάζει τα γούστα και να βρίσκεις την φοβερή ηδονή που περιγράφεις σε κάτι που μέχρι χτες σου ήταν αδιάφορο .
    Και εγω ετσι πιστευω πως σε βαζει σε ενα πνευμα συμβιβασμου που στο κατω κατω δεν μου προσφερει αυτο που μου λειπει

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Δεν έχω κανένα σκοπό, σηκωνομαι το πρωι πηγαινω δουλεια δουλευω για να μην σκεφτομαι 10 με 12 ωρες την ημερα γυρναω κανω μπανιο τρωω σπιτι ή βγαινω βολτα με τη συντροφο μου σινεμα θεατρο ποτο φαγητο διακοπες το καλοκαιρι και απλως περιμενω να με πιασουν τα γεραματα και να πεθανω. Αυτό όπως το λέω.Και παραλληλα μπουκωνομαι με εφεξορ για να μην πεσω και σιροκουελ για να μην φρικαρω. Για αυτο και της ειπα χωρισε με όχι για να της πεταξω το μπαλακι αλλα γιατι ενδεχομένως θα μπορουσε να περναγε με καποιον αλλον καλυτερα
    Η σύντροφο σου κάνει αυτό που θα έκανε κάθε γυναικά που αγαπάει πραγματικά τον άνθρωπο της ...Γιατί να σε χωρίσει ?
    Έτσι πως περιγράφεις την ζωή σας ,είναι μια συνηθισμένη καθημερινή ζωή πολλών παντρεμένων κύριός ζευγαριών με την μόνη διαφορά το ερωτικό κομμάτι...σημαντική δεν λέω, αλλά εντάξει είναι κάτι που αρκετά ζευγάρια το αντιμετωπιζουν αλλά προσπαθούν ,το παλεύουν με διάφορους τρόπους δεν χωρίζουν κατευθείαν....

    Από την στιγμή που είναι μαζί σου χωρίς να έχει ένα σοβαρό λόγο που να την εμποδίζει να φύγει (π.χ. παιδιά) είναι καθαρά επιλογή της .
    Υπεύθυνη είναι μόνο αυτή για το αν είναι καλα ή όχι...
    Όπως υπεύθυνος πρέπει να είσαι και εσύ για την δίκη σου επιλογή ...
    Θες να μείνεις και να συνεχίζεις την ζωή σου σε αυτό τον ρυθμό? Καν τω αλλά τουλάχιστον συμβιβάσου ,δες το διαφορετικά ,ψάξε για άλλες εναλλακτικες στα θέματα που προκύπτουν μεταξύ σας ,κάτι τελοσπαντων που να μην σε βουλιάζει μέρα με την μέρα πιο πολύ....

    Η φράση σου πάντως ¨περιμένω να πεθάνω" μόνο παραίτηση μου βγάζει και είναι κρίμα γιατί είσαι μικρός ακόμα για να λες κάτι τέτοιο....
    Στήριξε τουλάχιστον την επιλογή του συμβιβασμού σου ,αλλιώς πιο το νόημα αυτού?
    Αν είναι χώρισε να νοιώσεις καλά και είμαι σίγουρη πως αν καθίσεις και εξηγήσεις τους λόγους στη σύντροφό σου θα σεβαστεί την επιθυμία σου προκείμενου να είσαι εσύ καλά.

    Τι νόημα έχει να μένω σε μια σχέση ξέροντας ότι ο άνθρωπος μου δεν είναι καλά μέσα σε αυτή?
    Κανένα νομίζω ....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Για αυτο και εγω αναρωτιεμαι πως θα μπορουσα να τα κανω delete ή αν η ψυχοθεραπεια θα μπορουσε αλλα δυστυχως. Νιωθω σαν να ειναι καποιος βυθισμενος σε μια κινουμενη αμμο οπου μερα με τη μερα βυθιζεται ενα χιλιοστο και το μονο που περιμενει ειναι να τον καταπιει ολοκληρο

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Α και νιωθω και τυψεις πως αν χωρισω θα χωρίσω καποια που της εφαγε τα καλυτερα χρονια της ζωης της. Ειλικρινα δεν εχω ξανανιωσει τοσο χαλια οπως αυτη τη περιοδο λες και μου δημιουργηθηκε μια εκρηξη

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Για αυτο και εγω αναρωτιεμαι πως θα μπορουσα να τα κανω delete ή αν η ψυχοθεραπεια θα μπορουσε αλλα δυστυχως. Νιωθω σαν να ειναι καποιος βυθισμενος σε μια κινουμενη αμμο οπου μερα με τη μερα βυθιζεται ενα χιλιοστο και το μονο που περιμενει ειναι να τον καταπιει ολοκληρο
    Η ψυχοθεραπεία και να δεχτούμε ότι μπορεί να σε βοηθήσει να συμβιμβαστεις σε κάτι λιγότερο ,αλλά από την στιγμή που δεν είσαι λειτουργικός πως θα το καταφέρεις αυτό?

    Συζήτηση για αλλαγή αγωγής υπήρξε με τον γιατρο σου?Ίσως κάποιο άλλο σχήμα να μην είχε αυτή την παρενέργεια επάνω σου....
    Κάποιο επιπλέον συμπλήρωμα που θα σε βοηθήσει ?

    Μην παραίτησε στο ξαναλέω. Βοήθησε τον ευατο σου να μην βαλτωση κι άλλο...
    Ξέρω μπορεί να κουράστηκες απ όλο αυτό ,αλλά πείσμωσε λιγάκι και προσπάθησε να βρεις κάτι να βοηθηθεις λιγάκι στο τομέα της λειτουργικότητηας σου...
    Δεν μπορεί να μην υπάρχει....Ψαξτω με τον γιατρό σου ,με άλλους γιατρούς ,οπουδήποτε ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Η ψυχοθεραπεία και να δεχτούμε ότι μπορεί να σε βοηθήσει να συμβιμβαστεις σε κάτι λιγότερο ,αλλά από την στιγμή που δεν είσαι λειτουργικός πως θα το καταφέρεις αυτό?

    Συζήτηση για αλλαγή αγωγής υπήρξε με τον γιατρο σου?Ίσως κάποιο άλλο σχήμα να μην είχε αυτή την παρενέργεια επάνω σου....
    Κάποιο επιπλέον συμπλήρωμα που θα σε βοηθήσει ?

    Μην παραίτησε στο ξαναλέω. Βοήθησε τον ευατο σου να μην βαλτωση κι άλλο...
    Ξέρω μπορεί να κουράστηκες απ όλο αυτό ,αλλά πείσμωσε λιγάκι και προσπάθησε να βρεις κάτι να βοηθηθεις λιγάκι στο τομέα της λειτουργικότητηας σου...
    Δεν μπορεί να μην υπάρχει....Ψαξτω με τον γιατρό σου ,με άλλους γιατρούς ,οπουδήποτε ...
    Ε τα ψυχοφαρμακα την επηρεαζουν δεν παιρνω παντα φαρμακα εγω υπαρχουν και μεγαλα διαστηματα 4 χρονια πχ που δεν εχω παρει τιποτα παντωςτα φαρμακα στο 50% των ανδρων τους επηρεαζουν

  13. #43
    Γιατί θυμήθηκες τώρα ότι δεν σε καλύπτει αφού είστε μαζί χρόνια?
    Είχες ποτέ κοπέλα να σε καλύπτει?
    Είχες περιόδους χωρίς αγωγή?

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by led View Post
    Γιατί θυμήθηκες τώρα ότι δεν σε καλύπτει αφού είστε μαζί χρόνια?
    Είχες ποτέ κοπέλα να σε καλύπτει?
    Είχες περιόδους χωρίς αγωγή?
    Δεν ειναι οτι το θυμηθηκα τωρα ειναι πως ολο αυτο με το καιρο μαζευεται και καποια στιγμη σκαει και λες τι γινεται λυση δεν υπαρχει, η ψυχοθεραπεια αραγε μπορει, για να μην ξανανιωσω αυτη την εκρηξη;

    Στην Ελλάδα οχι στο εξωτερικο ναι

    Ναι εχω τελευταια ηταν 4 χρονια και ξεκινησα γιατι με επιασε υπομανια και για να μην πεσω γιατι ερχεται η καταθλιψη μετα ξεκινησα να παιρνω παλι.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Δεν ειναι οτι το θυμηθηκα τωρα ειναι πως ολο αυτο με το καιρο μαζευεται και καποια στιγμη σκαει και λες τι γινεται λυση δεν υπαρχει, η ψυχοθεραπεια αραγε μπορει, για να μην ξανανιωσω αυτη την εκρηξη;

    Στην Ελλάδα οχι στο εξωτερικο ναι

    Ναι εχω τελευταια ηταν 4 χρονια και ξεκινησα γιατι με επιασε υπομανια και για να μην πεσω γιατι ερχεται η καταθλιψη μετα ξεκινησα να παιρνω παλι.
    μηπως να κανει αυτη ενεργητικο ρολο και εσυ παθητικο?εχω ακουσει οτι το κανουν καποια ζευγαρια ακομα και στην ελλαδα(ρωτα την αν την ψηνει,και αν ψηνει και σενα βεβαια)

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξέρω τι είμαι.
    By tzimani in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 03-09-2020, 03:30
  2. Βοήθεια!!! Δεν ξέρω τι είμαι
    By crystallia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 11-08-2018, 02:52
  3. δεν ξέρω ποια είμαι
    By lepetit in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 09-05-2016, 22:52
  4. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΟΡΙΑΚΗ,ΔΙΠΟΛΙΚΗ,ΜΑΝΙΟΚΑΤΑΘ ΛΗΠΤΙΚΗ...ΤΙ ΕΙΜΑΙ??
    By tokokkinofoustani in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 7
    Last Post: 16-02-2012, 10:22
  5. Δεν ξέρω ποιός είμαι
    By carrot in forum Αυτοανάλυση - Τα εσώτερα μας...
    Replies: 47
    Last Post: 11-06-2011, 02:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •