Εγώ ξέρω τι είμαι - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 65
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Έχεις διπολική διαταραχή εξαιτίας των καταπιεσμένων προτιμήσεών σου; Αν ναι, τότε πραγματικά δε βλέπω άλλη λύση εκτός από το να της πεις τα πάντα. Έτσι κι αλλιώς, ειδικά μετά τις 50 αποχρώσεις του γκρι, οι γυναίκες βλέπουν λίγο διαφορετικά αυτό το θέμα, δεν είναι και τόσο ταμπού. Η σύντροφός σου είτε θα αποφασίσει να σε εξιτάρει και θα γίνετε επιτέλους ένα ευτυχισμένο ζευγάρι, είτε θα σε χωρίσει, κάτι το οποίο της το ζήτησες κι εσύ ο ίδιος, έτσι κι αλλοιώς. Πάντως δε γίνεται να συνεχίσετε στο ίδιο μοτίβο, δεν προχωράει, ο ψυχοθεραπευτής δε θα καταφέρει να σε απαλλάξει από τις βαθύτερες επιθυμίες σου, γνώμη μου. Κι αφού η σύντροφός σου είχε τόση υπομονή μέχρι τώρα, σε θέλει και σε αγαπάει πολύ, είναι πάρα πολύ πιθανό ότι θα της βγει αυτό που ζητάς και πολύ αυθόρμητα μάλιστα.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Έχεις διπολική διαταραχή εξαιτίας των καταπιεσμένων προτιμήσεών σου; Αν ναι, τότε πραγματικά δε βλέπω άλλη λύση εκτός από το να της πεις τα πάντα. Έτσι κι αλλιώς, ειδικά μετά τις 50 αποχρώσεις του γκρι, οι γυναίκες βλέπουν λίγο διαφορετικά αυτό το θέμα, δεν είναι και τόσο ταμπού. Η σύντροφός σου είτε θα αποφασίσει να σε εξιτάρει και θα γίνετε επιτέλους ένα ευτυχισμένο ζευγάρι, είτε θα σε χωρίσει, κάτι το οποίο της το ζήτησες κι εσύ ο ίδιος, έτσι κι αλλοιώς. Πάντως δε γίνεται να συνεχίσετε στο ίδιο μοτίβο, δεν προχωράει, ο ψυχοθεραπευτής δε θα καταφέρει να σε απαλλάξει από τις βαθύτερες επιθυμίες σου, γνώμη μου. Κι αφού η σύντροφός σου είχε τόση υπομονή μέχρι τώρα, σε θέλει και σε αγαπάει πολύ, είναι πάρα πολύ πιθανό ότι θα της βγει αυτό που ζητάς και πολύ αυθόρμητα μάλιστα.
    Η διπολική δεν έχει σχέση με αυτό. Η διπολική για εμένα ειναι διπολική δεν έχει σχέση ούτε ο έρωτας, ούτε η δουλειά ούτε τίποτα. Τώρα ας πούμε το τελευταίο τετραήμερο αρχίζω να ανεβαίνω. Κάνω πράγματα που για μένα είναι καμπανάκι προειδοποίησης.
    Η αλήθεια είναι ότι πρέπει να τα σπάσουμε την λυπάμαι όμως θα ματώσει οικονομικά και δεν το θέλω, θα στεναχωριέμαι μέσα μου θα το φέρω βάρος στη συνείδηση μου. Θα μου πεις τον εαυτό σου δεν τον λυπάσαι; Δυστυχώς αυτός είμαι, αυτή μου έχει πει πως αν χωρίζαμε ποτέ δεν θα ήθελε να ζήσει με άλλον προφανώς θα πήγαινε στους δικούς της δεν θα μπορουσαν οι δικοί της να αντεπεξέλθουν στην οικονομική καθημερινότητα της, θα αναγκαζόταν να κόψει δραστηριότητες που της άλλαξαν την ψυχοσύνθεση της προς το καλύτερο. Εγώ όπως και να έχει στο τέλος δυστυχισμένος θα ήμουν είτε μαζί της (στο σεξουαλικό) είτε χωρίς θα με τρώγανε οι τύψεις και πάντα θα σκεφτόμουν το πως θα είναι. Μου έχει πει αν χωρισουμε ποτέ εγω δεν μπλεκω με άλλον δεν θέλω. Μακάρι να της έβγαινε αλλά δεντης βγαίνει. Πάει σε γυμναστήριο και πάει ειτε με σορτσάκια που δεν δειχνουν τιποτα δεν ειναι ελαστικά είτε με γκι, δεν έχει βάλει ποτέ της ένα κολάν ένα κροπ που τα φοράνε άλλες που δεν έχουν ούτε το 50% του ύψους της ή του κώλου της και σου λέει γιατί να τα βάλω για να δείχνω το κωλο μου στο κάθε γύπα ας τα βάλουν οι άλλες που ψάχνονται. Ειναι σεμνή γενικά δεν είναι του δειξίματος...

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Και οι σεμνές κοπέλες μπορούν να δείξουν έναν πολύ διαφορετικό εαυτό στον άντρα που αγαπάνε πραγματικά. Το ότι είναι αξιοπρεπής στην καθημερινότητά της και στους άλλους δε σημαίνει ότι θα σου αρνηθεί αυτό το κάτι διαφορετικό που ζητάς στο σεξ. Τώρα είναι πιθανό να την τρώνε οι σκέψεις μήπως έχεις παράλληλη σχέση, μήπως άλλαξες σεξουαλικό προσανατολισμό, μήπως το ένα, μήπως το άλλο. Πιστεύω πως στην πραγματικότητα θα ανακουφιστεί αν της πεις όλη την αλήθεια και θα δει το θέμα πολύ διαφορετικά απ’ότι πιστεύεις.
    (ΥΓ. Η πρωταγωνίστρια στις 50 αποχρώσεις ήταν παρθένα και ντυνόταν σαν καλόγρια πριν ερωτευτεί τον dominant. Δε φαντάζεσαι τι μπορεί να κάνει ένας ερωτευμένος άνθρωπος και όχι μόνο στις ταινίες).

  4. #49
    Εγώ λέω να της πεις το πρόβλημά σου και να της προτείνεις ένα διάλειμμα. Να πας και με άλλη αν μπορέσεις. Αν δεν το δεχτεί και σε χωρίσει , έχεις και τη συνείδησή σου ήσυχη ότι ήταν δική της απόφαση . Και θα έχεις και το χρόνο να σκεφτείς , να μη βαράς το κεφάλι σου στον τοίχο αργότερα από την άποψη της συντροφικότητας περισσότερο και κατά πόσο πιστεύεις ότι σαν ελεύθερος εργένης θα ήσουν πιο ευτυχισμένος σε σχέση με αυτό που έχεις τώρα.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Τι θα λυθεί αν πάει με άλλη; Πώς θα την ξανακοιτάξει μετά αν αποφασίσουν να είναι μαζί;

  6. #51
    Μπορεί να καταλάβει ότι τον γεμίζει περισσότερο η κοπέλα του και αυτό που έχουνε παρά να είναι εργένης .

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Location
    Η τρέλα πήγε στα βουνά
    Posts
    453
    Mindcrime, προσπαθώ να καταλάβω: Αν η κοπέλα σου ήταν Κυριαρχική θα λυνόταν το πρόβλημα; Κάπου μπερδεύτηκα ανάμεσα στις ερωτικές προτιμήσεις και τα φάρμακα...

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by led View Post
    Μπορεί να καταλάβει ότι τον γεμίζει περισσότερο η κοπέλα του και αυτό που έχουνε παρά να είναι εργένης .
    Ο σκοπός δεν αγιάζει τα μέσα. Αν δεν μπορεί κάποιος να το καταλάβει μόνος του και χρειάζεται να πάει με άλλη, τότε είναι σίγουρα καλύτερα ως εργένης.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by led View Post
    Εγώ λέω να της πεις το πρόβλημά σου και να της προτείνεις ένα διάλειμμα. Να πας και με άλλη αν μπορέσεις. Αν δεν το δεχτεί και σε χωρίσει , έχεις και τη συνείδησή σου ήσυχη ότι ήταν δική της απόφαση . Και θα έχεις και το χρόνο να σκεφτείς , να μη βαράς το κεφάλι σου στον τοίχο αργότερα από την άποψη της συντροφικότητας περισσότερο και κατά πόσο πιστεύεις ότι σαν ελεύθερος εργένης θα ήσουν πιο ευτυχισμένος σε σχέση με αυτό που έχεις τώρα.
    Από τα 25 μου μέχρι τα 39 μου εργένης ήμουν γυναικες, κόκες, νυχτερινή ζωή, να βγαίνω το βράδυ στα μπουζούκια το πρωί καπάκι δουλειά, στη δουλειά να πίνω κόκες για να μην με πάρει ο ύπνος, το απόγευμα να κοιμαμαι τρεις τέσσερις ώρες και το βράδυ να πίνω πάλι κόκες για να ξαναπάω στα μπουζούκια και το πρωί πάλι δουλειά. Ευτυχώς που τα ΣΚ δεν δουλεύω αλλιώς θα είχα σπάσει προ πολλού. Σούπερ ζωή ε; Δεν τις ήθελα τις γυναίκες για σχέση, δεν ήθελα σχέση, η σύντροφος μου με γιατρους με επανέφεραν και της το χρωστάω. Η εργενικη ζωή για μένα είναι καταστροφή, άσε που είναι δύσκολο να βρεις κάποια γυναίκα που να συμβαδίζεις κάνοντας εργένικη ζωή.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,856
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Η διπολική δεν έχει σχέση με αυτό. Η διπολική για εμένα ειναι διπολική δεν έχει σχέση ούτε ο έρωτας, ούτε η δουλειά ούτε τίποτα. Τώρα ας πούμε το τελευταίο τετραήμερο αρχίζω να ανεβαίνω. Κάνω πράγματα που για μένα είναι καμπανάκι προειδοποίησης.
    Η αλήθεια είναι ότι πρέπει να τα σπάσουμε την λυπάμαι όμως θα ματώσει οικονομικά και δεν το θέλω, θα στεναχωριέμαι μέσα μου θα το φέρω βάρος στη συνείδηση μου. Θα μου πεις τον εαυτό σου δεν τον λυπάσαι; Δυστυχώς αυτός είμαι, αυτή μου έχει πει πως αν χωρίζαμε ποτέ δεν θα ήθελε να ζήσει με άλλον προφανώς θα πήγαινε στους δικούς της δεν θα μπορουσαν οι δικοί της να αντεπεξέλθουν στην οικονομική καθημερινότητα της, θα αναγκαζόταν να κόψει δραστηριότητες που της άλλαξαν την ψυχοσύνθεση της προς το καλύτερο. Εγώ όπως και να έχει στο τέλος δυστυχισμένος θα ήμουν είτε μαζί της (στο σεξουαλικό) είτε χωρίς θα με τρώγανε οι τύψεις και πάντα θα σκεφτόμουν το πως θα είναι. Μου έχει πει αν χωρισουμε ποτέ εγω δεν μπλεκω με άλλον δεν θέλω. Μακάρι να της έβγαινε αλλά δεντης βγαίνει. Πάει σε γυμναστήριο και πάει ειτε με σορτσάκια που δεν δειχνουν τιποτα δεν ειναι ελαστικά είτε με γκι, δεν έχει βάλει ποτέ της ένα κολάν ένα κροπ που τα φοράνε άλλες που δεν έχουν ούτε το 50% του ύψους της ή του κώλου της και σου λέει γιατί να τα βάλω για να δείχνω το κωλο μου στο κάθε γύπα ας τα βάλουν οι άλλες που ψάχνονται. Ειναι σεμνή γενικά δεν είναι του δειξίματος...
    ή ετσι νομιζεις.
    κι εσυ θα της εχεις πει τα αναλογα, ομως.
    εδω, σε μας που ειμαστε αγνωστοι πριν μερικους μηνες μας ελεγες ποσο ευτυχισμενος εισαι σε αυτην την σχεση, ποσο τελεια ειναι ΟΛΑ, την εφερνες σαν παραδειγμα σαν ευτυχισμενη σχεση σε ολα τα θεματα που συζητουσαμε, ακομα και στα πιο ασχετα, και τωρα, λιγο καιρο μετα, σκεφτεσαι οτι εισαι ανικανοποιητος και θα πρεπει να χωρισεις.
    θεωρω οτι κι εκεινη, αν ξερει τι σκεφτεσαι και τ νοιωθεις, θα το παρει αποφαση οτι δεν προχωραει μεταξυ σας και μια χαρα ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ που θα ηρεμησει θα ενδιαφερθει για αλλους, οπως κι εσυ θα ενδιαφερθεις για αλλες. αλλα πραγματα λεμε οταν ειμαστε ερωτευμενοι, κι αλλα οταν χαλασει μια σχεση.
    δεν ισχυει μονο για εσενα. ισχυει και για τον αλλο...

    νομιζω οτι το να της το κρυβεις και να κανεις ολες αυτες τις σκεψεις μονος σου, την κραταει σε μια μορφη ομηριας, που δεν της αξιζει.
    εχει κι αυτη δικαιωμα να ψαχτει τι θα κανει παρακατω στην ζωη της.

    οσο για το οικονομικο, εφοσον την αγαπας και την συμπονεις τοσο, μπορεις να συνεχισεις να την βοηθας. δεν στο απαγορευει κανεις αυτο. αλλο η σχεση, αλλο η οικονομικη βοηθεια.

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,856
    Quote Originally Posted by led View Post
    Η ψυχοθεραπεία μπορεί να σε κάνει να λειτουργείς με το συμβατικό σεξ και να βρίσκεις περισσότερη ευχαρίστηση σαν συμβιβασμό , δεν νομίζω να σου αλλάζει τα γούστα και να βρίσκεις την φοβερή ηδονή που περιγράφεις σε κάτι που μέχρι χτες σου ήταν αδιάφορο .
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Και εγω ετσι πιστευω πως σε βαζει σε ενα πνευμα συμβιβασμου που στο κατω κατω δεν μου προσφερει αυτο που μου λειπει
    συγνωμη βρε παιδια, αλλα αυτα τα λεγανε τους περασμενους αιωνες. τοτε που πιστευαν οτι η ομοφυλοφιλια ειναι ασθενεια και τους εκαναν "θεραπειες" για να ξεομοφυλοφιλεψουν. τωρα ξερουν, οτι οι ερωτικες προτιμησεις δεν αλλαζουν. υπαρχει θεραπευτης που υποσχεται να απαλλαξει καποιον απο τις σεξουαλικες του προτιμησεις; ειναι για καταγγελια, αν υπαρχει.
    εκτος, αν ειναι δικια σου αποψη οτι μπορει να το κανει, χωρις να στο εχει πει ο ιδιος.

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by proteus View Post
    Mindcrime, προσπαθώ να καταλάβω: Αν η κοπέλα σου ήταν Κυριαρχική θα λυνόταν το πρόβλημα; Κάπου μπερδεύτηκα ανάμεσα στις ερωτικές προτιμήσεις και τα φάρμακα...
    Ακου να σου πω καλέ μου φίλε γιατί διάβαζα κάπου πως σπουδάζεις ψυχοθεραπείακαι θα σου δώσω τροφή για σκέψη γενικά στη ζωή σου σε αυτό το τομέα. Ναι θα μου έλυνε το πρόβλημα ή θέλω να πιστεύω πως θα μου έλυνε το πρόβλημα ένα από τα δύο.
    Εγώ καλέ μου φίλε είμαι λήπτης ψυχιατρικών φαρμάκων, αυτό σημαίνει για πολλούς από εμάς, πως η λίμπιντο θα είναι μηδέν, πως δεν θα έχουν σεξ στη ζωή τους.Για να σου δώσω να καταλάβεις τι σημαίνει πχ SSRI ή SNRI σε κάποιες χώρες υποχρεώνουν βιαστές ή παιδεραστές να μπουκώνονται με μεγάλες δόσεις με SSRI ή SNRI ώστε να μην έχουν σεξουαλικές ορμές. Το ερώτημα που απομένει αν το mindfuck τα κερδίσει ή όχι δεν την ξέρω την απάντηση, δεν το έχω ζήσει για να το ανακαλύψω. Και οι γυναίκες έχουν πεσμένη λίμπιντο αν και σε εκείνες απ οτι έχω διαπιστώσει από τη γυναίκα μου παρουσιάζουν περιοδικές εκρήξεις.

    Υ.Γ Η γυναίκα φίλε μου δυστυχώς δεν είναι σαντουιτς να την παραγγείλουμε με τα γούστα μας. Δεν μπορώ δηλαδή ούτε να απαιτήσω ούτε να επιβάλλω! Αυτό!

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,856
    βρε μαιντ... φυσικα και δεν μπορεις να απαιτησεις η να επιβαλεις τις προτιμησεις σου σε μια γυναικα που δεν γουσταρει.
    αλλα την ΔΙΑΛΕΓΕΙΣ ετσι ωστε να ταιριαζετε!
    δλδ, αν το γουστο σου ηταν οι ανδρες, παλι θα ησουν με γυναικα, επειδη δεν βρισκεις ευκολα ανδρα για σχεση;;;;

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Location
    Η τρέλα πήγε στα βουνά
    Posts
    453
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ακου να σου πω καλέ μου φίλε γιατί διάβαζα κάπου πως σπουδάζεις ψυχοθεραπείακαι θα σου δώσω τροφή για σκέψη γενικά στη ζωή σου σε αυτό το τομέα. Ναι θα μου έλυνε το πρόβλημα ή θέλω να πιστεύω πως θα μου έλυνε το πρόβλημα ένα από τα δύο.
    Εγώ καλέ μου φίλε είμαι λήπτης ψυχιατρικών φαρμάκων, αυτό σημαίνει για πολλούς από εμάς, πως η λίμπιντο θα είναι μηδέν, πως δεν θα έχουν σεξ στη ζωή τους.Για να σου δώσω να καταλάβεις τι σημαίνει πχ SSRI ή SNRI σε κάποιες χώρες υποχρεώνουν βιαστές ή παιδεραστές να μπουκώνονται με μεγάλες δόσεις με SSRI ή SNRI ώστε να μην έχουν σεξουαλικές ορμές. Το ερώτημα που απομένει αν το mindfuck τα κερδίσει ή όχι δεν την ξέρω την απάντηση, δεν το έχω ζήσει για να το ανακαλύψω. Και οι γυναίκες έχουν πεσμένη λίμπιντο αν και σε εκείνες απ οτι έχω διαπιστώσει από τη γυναίκα μου παρουσιάζουν περιοδικές εκρήξεις.
    Π
    Υ.Γ Η γυναίκα φίλε μου δυστυχώς δεν είναι σαντουιτς να την παραγγείλουμε με τα γούστα μας. Δεν μπορώ δηλαδή ούτε να απαιτήσω ούτε να επιβάλλω! Αυτό!
    Λοιπόν, εδώ πράγματι έχει πολύ ψωμί η υπόθεση.
    Πάμε πρώτα στα φάρμακα. Από όσο διάβασα, κατάλαβα πως έχεις διαγνωστεί με διπολική διαταραχή. Εχεις κάνει παραπάνω από ένα ψυχωσικό επεισόδιο; Σου έχει χορηγηθεί λίθιο; Η γυναίκα σου είναι και εκείνη διπολική;
    Ισως μπορέσεις να τροποποιήσεις τη φαρμακευτική αγωγή ώστε να μην επηρεάζει πολύ τη λίπμιντο. Βέβαια, τον πρώτο λόγο τον έχει ο ψυχίατρός σου. Είναι άλλο αν πάρεις φάρμακα για ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα και άλλο αν τα παίρνεις εφ' όρου ζωής.

    Πάμε τώρα στο δια ταύτα. Είσαι υποτακτικής ψυχολογίας στο σεξ μόνο, ή και στην καθημερινότητά σου; Θα ήθελες η γυναίκα να είναι Κυρίαρχη ή Αφέντρα; Κάπου έγραψες για άνοδο της αδρεναλίνης μέσα από το ερωτικό παιχνίδι. Σε κάποιον που έχει διπολική διαταραχή αυτό ίσως είναι αιτία για εκδήλωση υπομανίας, ακόμα και κάποιου ψυχωσικού επεισοδίου. Τα έχεις σκεφτεί όλα αυτά;

    Η γυναίκα σου είναι βανίλα; γνωρίζει τις προτιμήσεις σου; Της έχεις μιλήσει;

    Συγγνώμη για τις ερωτήσεις, αλλά προσπαθώ να σχηματίσω μια ολοκληρωμένη εικόνα. Αν σε φέρνω σε δύσκολη θέση μην απαντήσεις.

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Εχω κάνει 3 επεισόδια μανίας με παρελκόμενη την κατάθλιψη γιατί μετά τη μανία σειρά παίρνει αυτή.Δεν παίρνω λίθιο παίρνω άλλα αντιψυχωτικά, αντικαταθλιπτικά και σταθεροποιητή, δεν με συμφέρει να πάρω λίθιο, το λίθιο είναι η τελευταία αμυντική γραμμή που έχει ένας διπολικός και δεν θέλω να την χρησιμοποιήσω. Άλλωστε και αυτό επηρεάζει τη λιμπιντο και ο γιατρός μου που γνωρίζει ακριβώς τη δουλειά μου γιατί με έχει επισκεφθεί αρκετές φορες στο χώρο εργασίας μου , δεν το συνιστά, δεν θα με αφήνει να εργαστώ.

    Το έχω συζητήσει δοκιμάσει έχω πάει σε ανδρολόγους δεν μπορώ να κάνω κάτι. Δεν παίρνω φάρμακα εφ όρου ζωής τουλάχιστον μέχρι σήμερα γιατί δεν ξέρουμε στο μέλλον τι θα προκύψει σε ενδεχόμενη και πολύ πιθανή διακοπή. Πχ έχω περάσει και διάστημα χωρίς να έχω πάρει για 4 χρόνια, αλλά αυτό δεν λέει και κάτι ξέρεις οι συνθηκες αλλάζουν.

    Και η γυναικα μου διπολική είναι τα ίδια φαρμακα παίρνουμε

    Λοιπόν αυτούς που είναι μόνο στο σεξ τους θεωρώ φετιχιστές, από την άλλη εγώ είμαι υποτακτικής ψυχολογίας σε αυτη που θα μπορέσει να μου γαμήσει το μυαλό να στο πω και έτσι. Η γυναίκα μου ποτέ δεν θα μπορέσει να μου το κάνει αυτό, αλλά η γυναίκα μου με έβγαλε από το βάλτο, γιατι μεταξύ μας πιστεύω πως αν δεν ήταν αυτή μπορεί να είχα πεθάνει κιόλας με τη ζωή που έκανα, να πάθαινα καμια ανακοπή. Δούλευα πολύ όπως και τώρα δηλαδή δεν μπορούσε να μου πει κάποιος κάτι, αλλά ο τρόπος ζωής μου θα με είχε στείλει πιστεύω.
    Θα ήθελα λοιπόν η καποια δεν ξέρω ποια θα ήταν αυτή να είναι Κυρίαρχή γιατί απέναντι μου θα ήταν Κυρίαρχη και όχι επειδή θα της το έδινα εγώ. Επειδή εκείνη θα το κέρδιζε. Το καταλαβαίνεις αυτό που σου λέω είναι καθαρά ψυχολογικό θέμα. Η γυναίκα μου για παράδειγμα σε θέμα φυσικής κατάστασης θα με ξεφτιλίσει, σε θέμα να με σαπίσει στο ξύλο μπορεί και αυτό να το κάνει, εδώ νταμάρι αστυνομικό και σε ένα λεπτό τον υπέταξε αλλά αυτά δεν κερδίζουν το μυαλό μου το πιάνεις; Αν δεν το έχει η άλλη μέσα της να σε ανταγωνιστεί για να σε κερδίζει δεν έχει νόημα τίποτα από όλα αυτά.

    Ναι γνωρίζει της τα έχω εξηγήσει και εκείνη ειναι βανιλα αλλά δεν της βγαίνει απέναντι μου αυτή φάση. Με έχει δει και ζήσει σε φάσεις που ήμουν λιοντάρι αυτή η γυναίκα και ξέρεις κάπως θα νιώθει πάντα υπό απέναντι μου.

    Φίλε εγώ πιστεύω μετά από τόσα χρόνια πως όλο αυτό είναι θέμα τύχης στην Ελλάδα.Μπορεί για παράδειγμα να το αναζητώ για τα επόμενα 40 χρόνια και να μην το συναντήσω ποτέ μου. Μπορεί κάποιος άλλος σαν και μένα να το αναζητήσει και να το συναντήσει την ίδια στιγμή. Ότι γράφει η μοίρα του καθενός είναι....
    Last edited by mindcrime; 04-09-2020 at 12:15.

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξέρω τι είμαι.
    By tzimani in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 03-09-2020, 02:30
  2. Βοήθεια!!! Δεν ξέρω τι είμαι
    By crystallia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 11-08-2018, 01:52
  3. δεν ξέρω ποια είμαι
    By lepetit in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 09-05-2016, 21:52
  4. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΟΡΙΑΚΗ,ΔΙΠΟΛΙΚΗ,ΜΑΝΙΟΚΑΤΑΘ ΛΗΠΤΙΚΗ...ΤΙ ΕΙΜΑΙ??
    By tokokkinofoustani in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 7
    Last Post: 16-02-2012, 09:22
  5. Δεν ξέρω ποιός είμαι
    By carrot in forum Αυτοανάλυση - Τα εσώτερα μας...
    Replies: 47
    Last Post: 11-06-2011, 01:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •