ενας ανθρωπος που πεφτει στα ψυχοφαρμακα....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    hlias1988
    Guest

    ενας ανθρωπος που πεφτει στα ψυχοφαρμακα....

    ενας ανθρωπος που πεφτει στα ψυχοφαρμακα ειτε ειναι παραμελημένος ειτε απο εξωτερικες συνθηκες ειτε απο την κοινωνια ειτε απο φτωχια ειτε απο φιλους.. πεφτει στα ψυχοφαρμακα...
    με λιγα λογια θελω να πω πως πιστευω οτι δεν υπαρχει ψυχικη ασθενεια... δεν υπαρχει βλαβη στον εγκεφαλο.. τα εχει φτιαξει ολα η φυση και ειναι ολα τελεια...
    αυτη ειναι η αποψη μου...
    οπως και εγω επεσα στα ψυχοφαρμακα για τους δικους μου λογους... δεν ειχα εναλακτικη.. δεν μου την εδωσαν...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Έχεις ρίξει όλο το φταίξιμο στους άλλους. Δεν ξέρω τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις δυστυχώς κάποια είναι κληρονομικά κ δε γλιτωνεις.παντως η ζωή έχει δείξει ότι αυτοί που ξεπερνάνε τα προβλήματα είναι αυτοί που λένε ότι εγώ είμαι υπεύθυνος για τη ζωή μου κ ψάχνουν λύσεις.

  3. #3
    hlias1988
    Guest
    ρε φιλε εχω κανει προσπαθειες στην ζωη μου να υπερβω και να ξεπερασω το προβλημα μου αλλα ολες πηγαν χαμενες... ενω ολα γυρω μου ειναι μια χαρα εγω νιωθω μια απεραντη θλιψη και ενα κενο...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Location
    Η τρέλα πήγε στα βουνά
    Posts
    453
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    ρε φιλε εχω κανει προσπαθειες στην ζωη μου να υπερβω και να ξεπερασω το προβλημα μου αλλα ολες πηγαν χαμενες... ενω ολα γυρω μου ειναι μια χαρα εγω νιωθω μια απεραντη θλιψη και ενα κενο...
    Έκανες πράγματι προσπάθειες ή σκέφτηκες "θα προσπαθήσω αλλά θα αποτύχω".
    Στην πρώτη περίπτωση μιλάμε για ειλικρινή προσπάθεια, στη δεύτερη για αυτοεκπληρούμενη προφητεία.
    Η διαφορά είναι όταν προσπαθείς σοβαρά και αποτυγχάνεις, σηκώνεις τα μανίκια και ξαναπροσπαθείς. Στη δεύτερη περίπτωση απογοητεύεσαι γρήγορα, λέγοντας " εμ, το ήξερα πως θα αποτύχω"

  5. #5
    hlias1988
    Guest
    θεωρω οτι εκανα ειλικρινη προσπαθεια... πηγα για δουλεια αλλα δεν την παλεψα και εφυγα... τι να πω δεν μπορω αλλη καταπιεση περι του θεματος...

  6. #6
    hlias1988
    Guest
    και να ειναι αυτοεκπληρουμενη προφητεια που ειναι το κακο? αυτο σημαινει οτι εχω χαμηλη αυτοεκτημιση και τα παραταω πριν καλα δωσω την μαχη... απο εκει πρεπει να το ποιασουμε.........

Similar Threads

  1. Ειμαι ενας βαρετος ανθρωπος
    By Ορέστης in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 28
    Last Post: 03-01-2020, 23:54
  2. Ένας ήσυχος άνθρωπος...
    By GiannisNik3 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 2
    Last Post: 10-06-2017, 02:30
  3. Πώς έγινε ένας κακός άνθρωπος
    By GiannisNik3 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 7
    Last Post: 29-05-2017, 12:22
  4. Ένας πολύ αξιόλογος άνθρωπος
    By Deleted-member-15102015 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 18-02-2015, 15:08
  5. ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΑΓΓΙΞΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ..
    By Gypsy Cello in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 06-06-2011, 20:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •