Είχα άδικο; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 148
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Εφόσον δεν έχεις ακόμα σχέση μπορείς να μιλάς με όσους θες μη νιώθεις άσχημα σ αυτό.Να εμπιστεύεσαι το ένστικτο σου κ μην παρασυρθεί απ την αναγκη σου για σχέση. Πόσο καιρό μιλάτε; μιλάτε καθημερινά; αν μιλάτε κάπου στις τρεις εβδομάδες και μαθαίνεις πράγματα γι αυτόν που σε κάνουν να θες να τον γνωρίσεις κι από κοντά τότε βγες. Καλύτερα να βγείτε απόγευμα σε έναν καφέ κάπου που είναι πολυσύχναστος χωρος κ όσο καλός κ αν σου φενεται πάντα να πηγαίνεις με δικό σου μεταφορικό μέσο κ να φεύγεις με δικό σου ή με ταξί μέχρι να τον γνωρίσεις καλα
    Μιλαμε καθημερινα. Μου ειπε καποια πραγματα για την προηγουμενη σχεση του που μου χτυπησαν καμπανακια...
    Εννοειται αμα βγω θα ειναι σε δημοσιο χωρο και θα γυρισω μονη μου. Αυτος ελεγε να με γυρισει εκεινος, αλλα δεν θα το δεχτω.

  2. #17
    Meditation
    Guest
    Έστω ότι σε γράφει και σου προτείνει συνεχώς σε μέρη που δεν θες. Το ξεκοβεις. Εφόσον κάτι σε ξενερώνει. Αφού μέσα από τη συμπεριφορά του λαμβάνεις μηνύματα ότι δεν τον πολύ νοιάζει και δεν σου αρέσει..αφησε τον.

    Εμένα δεν θα με χάλαγε καθόλου να πάω και σε μια πλατεία με μπύρες να αράξω φυσικά εάν μου το έλεγε κάποιος που μου αρέσει πολύ και ξέρω ότι είναι και διαθέσιμος. Δεν χρειάζεται να είναι το ραντεβού πάντα κάπου κυριλέ.

    Εγώ λέω να παρουσίαζεσαι με ειλικρίνεια στους αντρες που βγαίνεις. Είμαι αυτή και θελω αυτό. Κάνε μια κουβέντα για το ότι θα σου άρεσε το ενδεχόμενο να προκύψει μια σχέση από μια γνωριμία...και ότι εισαι τύπος των σχέσεων. Όποιος θέλει θα το προσπαθήσει .....θα βγει ξανα μαζί σου και θα ξέρει τι θες...θα ξέρει τι να περιμένει. Θα ξέρει ότι εάν έρθει στο επόμενο ραντεβού σας θα είναι επειδή και αυτός θέλει το ενδεχόμενο μιας σχέσης και οχι απλά να πηδήξει. Θα ξέρει ότι εάν δεν του κάθεσαι νωρίς δεν είναι επειδή δεν σου αρέσει αλλα επειδή θες να δίνεις χρόνο στις καταστάσεις. Μιλά και ανοιξου ......Όποιος φύγει στο καλό. Δεν θέλουμε τα ίδια με ολους

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Δεν ζήτησα τίποτα κυριλέ. Απλά να καθίσουμε σε ένα μαγαζί για καφέ ή ποτό και σίγουρα όχι σε αυτό που δεν μου αρέσει.
    Σε πλατεία με μπύρες θα άραζα μετά από κάποια ραντεβού, όχι στο πρώτο.

    Σε αυτόν, όπως και στο φίλο με τον οποίο βγαίνω, παρουσιάζω με ειλικρίνεια τον εαυτό μου. Δεν θα ξανακάνω το λάθος που έκανα και σας ευχαριστώ πραγματικά που μου ανοίξατε τα μάτια.
    Δεν θέλουμε τα ίδια με όλους, όμως είναι μειοψηφία όσοι θέλουν το ίδιο με εμένα, γι αυτό το προσπαθώ κι ας μην τραβάει, γιατί αγχώνομαι αν θα ξαναβρώ κάποιον να με δει σοβαρά.

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Θα βρεις απλά μέσα από το ίντερνετ είναι πιο δύσκολο ενώ μια γνωριμία από κάποιο γνωστό είναι πιο πιθανό να πάει σοβαρα

  5. #20
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Δεν ζήτησα τίποτα κυριλέ. Απλά να καθίσουμε σε ένα μαγαζί για καφέ ή ποτό και σίγουρα όχι σε αυτό που δεν μου αρέσει.
    Σε πλατεία με μπύρες θα άραζα μετά από κάποια ραντεβού, όχι στο πρώτο.

    Σε αυτόν, όπως και στο φίλο με τον οποίο βγαίνω, παρουσιάζω με ειλικρίνεια τον εαυτό μου. Δεν θα ξανακάνω το λάθος που έκανα και σας ευχαριστώ πραγματικά που μου ανοίξατε τα μάτια.
    Δεν θέλουμε τα ίδια με όλους, όμως είναι μειοψηφία όσοι θέλουν το ίδιο με εμένα, γι αυτό το προσπαθώ κι ας μην τραβάει, γιατί αγχώνομαι αν θα ξαναβρώ κάποιον να με δει σοβαρά.
    Άλλο θέμα το αν είναι μειοψηφία.

    Απλά μπορείς να εμπλακεις και σε σεξουαλική σχέση με κάποιον . Κάποιοι λένε στην αρχή ότι δεν θέλουν δεσμεύσεις και μπλα μπλα αλλα αν κυλήσει καλά μια κατάσταση ίσως Θα μπορούσε να εξελιχθεί και σε σχέση.

    Το θέμα είναι να κάνεις κάτι όταν εσύ το θες....και με αυτόν που θες...χωρις πιέσεις

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Άλλο θέμα το αν είναι μειοψηφία.

    Απλά μπορείς να εμπλακεις και σε σεξουαλική σχέση με κάποιον . Κάποιοι λένε στην αρχή ότι δεν θέλουν δεσμεύσεις και μπλα μπλα αλλα αν κυλήσει καλά μια κατάσταση ίσως Θα μπορούσε να εξελιχθεί και σε σχέση.

    Το θέμα είναι να κάνεις κάτι όταν εσύ το θες....και με αυτόν που θες...χωρις πιέσεις
    Ως τωρα ό,τι εκανα, δηλαδη μεχρι τα προκαταρκτικα, δεν ηθελα να τα κανω.

    Σεξουαλικη σχεση δεν θα το απεκλεια να ειχα, αλλα με την προϋποθεση οτι θα γουσταρα πολυ καποιον, που θα συμβιβαζομουν και με αυτο.
    Αν δεν γουσταρω και δεν μου προσφερει και αυτο που θελω, τοτε δεν θα εκανα τετοιου ειδους "Σχεση"
    Αλλα το θεμα ειναι οτι δεν θα θελει κανεις να εχει τετοια σεξουαλικη σχεση μαζι μου, εφοσον δεν εχω αρκετη εμπειρια, γιατι ψαχνουν την απολαυση σε αυτες τις περιπτωσεις. Και για να προχωρησουν σε σχεση μεσα απο κατι τετοιο, το κανουν οταν τους αρεσει το σεξ, οποτε δεν θα ειχα ελπιδα.

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Μην το λες αυτό δε χρειάζεται εμπειρία για να είναι απολαυστικό το σεξ για τον άντρα. Η γυναίκα μπορεί να χρειάζεται κάποιον που να χει εμπειρία όταν είναι μόνο σεξουαλικη η σχέση αλλά το αντίθετο δεν ισχύει. Αρκεί να τον ελκύει εμφανισιακά κ του κάνεις μην ανυσυχεις. Πάντως όσες ξέρω εγώ που ξεκίνησαν σαν σεξουαλικη σχέση κ ήλπιζαν για κάτι παραπάνω τσάμπα ήλπιζαν απλά ταλαιπωρηθηκαν

  8. #23
    Το θέμα είναι να βρεις και κάποιον να τον γουστάρεις λίγο, με αυτόν πάλι αρνητισμό και περιφρόνηση βγάζεις, τι σχέση θα κάνεις και τι σεξ , ο Θεός και η ψυχή σου . Μπορεί να χρειαζόταν να ρίξεις και τα στάνταρ που αφορούν τη σχέση, όπως η ηλικία ή οι αρχικές δηλώσεις τους περί σχέσεων αλλά όχι αυτά για την έλξη . Καλύτερα ξεπέτα με κάποιον που σου αρέσει παρά έτσι όπως το πας .

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Αρχικά νόμιζα ότι μιλούσες για εκείνο το παιδί που ήξερες σαν φίλο, μετά κατάλαβα ότι μιλάς πάλι για κάποιον τυχαίο στο ίντερνετ που σου φάνηκε "σοβαρός".Τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια.

    Όσο καιρό γράφεις εδώ μέσα, δεν έχεις λύσει απολύτως τίποτα από τα θέματά σου και επαναλαμβάνεις τα ίδια και τα ίδια με μικρές παραλλαγές. Έγραψα τα ίδια και τα ίδια; Ναι. Κι εμείς σου απαντάμε τα ίδια και τα ίδια. Πρόοδος μηδέν. Zero. Nada.

    Θα σου πω τι θα κάνεις. Άσε αυτούς στο ίντερνετ προς το παρόν και μόλις γυρίσει αυτός ο παλιός σου "φίλος" άσε τις περιστροφές και τις αηδίες και κάνε κίνηση. Άσε τις μυξοπαρθενιές και τις αμπελοφιλοσοφίες και κάνε σεξ μαζί του να σου φύγει αυτό το κόλλημα. Μπορεί να οδηγήσει σε σχέση, μπορεί και όχι. Αλλά τουλάχιστον είναι κάποιος πιο γνωστός, δεν είναι εντελώς κάφρος και ξέρεις ότι δεν είναι κάποιος που θα σε πάει στη μέση του πουθενά και θα σε κόψει φέτες με κανένα τσεκούρι. Ναι, πάλι κάτι θα σου τη σπάσει και θα βρεις να τρώγεσαι γιατί το πρόβλημα είναι αλλού, αλλά τουλάχιστον δεν θα φτάσεις 50 χρονών και παρθένα που μετά είτε θα φρικάρεις χειρότερα με ένα σωρό περισσότερα κόμπλεξ από αυτά που έχεις τώρα, είτε και θα πέσεις με τα μούτρα σε κανέναν χίλιες φορές πιο ακατάλληλο από αυτούς που περιγράφεις τώρα. Το ΣΕΞ είναι κάτι φυσιολογικό. Από τη μία δέχεσαι να γλωσσοφιλιέσαι και να μιλάς με τις ώρες και να ασχολείσαι με τον κάθε άσχετο που δεν τον γουστάρεις, από την άλλη κάποιους που ψιλογουστάρεις πάλι σπάζεσαι αν κάνουν κίνηση για κάτι παραπάνω, λες και ζούμε στο 1600. Ζητάς εγγυήσεις που κάνεις δεν μπορεί να σου δώσει, μετά σπάζεσαι αν δεν πάνε τα πράγματα ακριβώς όπως τα θες λες και οι σχέσεις των ανθρώπων και η ζωή έρχονται κατα παραγγελία. Και ο πιο τέλειος άνθρωπος στη γη να κάνει κίνηση, κάτι θα βρεις να σε χαλάσει. Το πρόβλημα είναι αλλού. Ορίστε, πάλι τα ίδια και τα ίδια λέμε.

    Άσε τις σκέψεις και κάνε κίνηση με εκείνο το παιδί χωρίς να το ψειρίζεις και να περιμένεις και χωρίς να ασχολείσαι με ένα σωρό άσχετους στο ίντερνετ πάλι. Ότι είναι να 'ρθει θε να 'ρθει, αλλιώς θα προσπεράσει!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Δεν είπα ότι το σεξ είναι αφύσικο, αλλά δεν μπορώ να κρύψω ότι με αηδιάζουν όσοι συμπεριφερονται λες και όλα γυρίζουν γύρω από το πουλί τους.
    Με έχουν κάνει να το σιχαθω και να θέλω να πω " ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΟ ΣΕΞ. Υπάρχουν σημαντικότερα πράγματα μεταξύ δύο ανθρώπων".
    Με έχουν κάνει να ντρέπομαι που δεν το έχω κάνει, έτσι που το έχουν θεοποιήσει.
    Αν θέλω να κάνω κίνηση σε κάποιον που μου αρέσει, φοβάμαι ότι θα με περάσει για έμπειρη και μετά θα απογοητευτεί. Δεν θέλω να κάνω κάτι με άτομο από την περιοχή μου, για να μην πάει μετά και πει σε γνωστούς ότι δεν έχω ξανακάνει σεξ.
    Δεν θέλω να χάσω κάποιον που θα μου αρέσει εξαιτίας αυτού. Όταν κάνεις κίνηση ο άλλος σε θεωρεί έτοιμη για όλα. Αν δεν μου έρθει αμέσως φοβάμαι μην μου πει "με κοροϊδεύεις τώρα;"

    Όσον αφορά τις παρέες μου ευτυχώς έχω αρχίσει να ανοίγομαι. Ξεκίνησα παρέα με κοπέλες που είχα ξεκόψει , αλλά αυτές ήταν οι σχετικά πιο νορμαλ. Σε αυτές έχω πει ότι έχω κάνει περιστασιακές σχέσεις που δεν κράτησαν, αλλά δεν λέω πως δεν έχω ολοκληρώσει. Λέμε να κανονίσουμε συνάντηση με κάποιες συμμαθήτριες μου. Ευτυχώς από τις πιο αντιπαθητικες μόνο μια θα είναι, οι άλλες ξεκοψαν και τις κατάλαβαν ότι είναι απαράδεκτες και χαίρομαι γιατί διακαιωθηκα.
    Αυτό που με στενοχωρει είναι ότι οι συμμαθήτριες μου έχουν σοβαρές σχέσεις και μπορεί να με αφήσουν στην απέξω σε κάποια πράγματα. Αλλά δεν θα σταματήσω να κάνω παρέα αν όλα πάνε καλά. Ίσως μέσω αυτών κάνω κάποια γνωριμια.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Μην το λες αυτό δε χρειάζεται εμπειρία για να είναι απολαυστικό το σεξ για τον άντρα. Η γυναίκα μπορεί να χρειάζεται κάποιον που να χει εμπειρία όταν είναι μόνο σεξουαλικη η σχέση αλλά το αντίθετο δεν ισχύει. Αρκεί να τον ελκύει εμφανισιακά κ του κάνεις μην ανυσυχεις. Πάντως όσες ξέρω εγώ που ξεκίνησαν σαν σεξουαλικη σχέση κ ήλπιζαν για κάτι παραπάνω τσάμπα ήλπιζαν απλά ταλαιπωρηθηκαν
    Μακαρι να είναι έτσι, αγχώνομαι πολύ γι αυτό

  12. #27
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Δεν είπα ότι το σεξ είναι αφύσικο, αλλά δεν μπορώ να κρύψω ότι με αηδιάζουν όσοι συμπεριφερονται λες και όλα γυρίζουν γύρω από το πουλί τους.
    Με έχουν κάνει να το σιχαθω και να θέλω να πω " ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΟ ΣΕΞ. Υπάρχουν σημαντικότερα πράγματα μεταξύ δύο ανθρώπων".
    Με έχουν κάνει να ντρέπομαι που δεν το έχω κάνει, έτσι που το έχουν θεοποιήσει.
    Αν θέλω να κάνω κίνηση σε κάποιον που μου αρέσει, φοβάμαι ότι θα με περάσει για έμπειρη και μετά θα απογοητευτεί. Δεν θέλω να κάνω κάτι με άτομο από την περιοχή μου, για να μην πάει μετά και πει σε γνωστούς ότι δεν έχω ξανακάνει σεξ.
    Δεν θέλω να χάσω κάποιον που θα μου αρέσει εξαιτίας αυτού. Όταν κάνεις κίνηση ο άλλος σε θεωρεί έτοιμη για όλα. Αν δεν μου έρθει αμέσως φοβάμαι μην μου πει "με κοροϊδεύεις τώρα;"

    Όσον αφορά τις παρέες μου ευτυχώς έχω αρχίσει να ανοίγομαι. Ξεκίνησα παρέα με κοπέλες που είχα ξεκόψει , αλλά αυτές ήταν οι σχετικά πιο νορμαλ. Σε αυτές έχω πει ότι έχω κάνει περιστασιακές σχέσεις που δεν κράτησαν, αλλά δεν λέω πως δεν έχω ολοκληρώσει. Λέμε να κανονίσουμε συνάντηση με κάποιες συμμαθήτριες μου. Ευτυχώς από τις πιο αντιπαθητικες μόνο μια θα είναι, οι άλλες ξεκοψαν και τις κατάλαβαν ότι είναι απαράδεκτες και χαίρομαι γιατί διακαιωθηκα.
    Αυτό που με στενοχωρει είναι ότι οι συμμαθήτριες μου έχουν σοβαρές σχέσεις και μπορεί να με αφήσουν στην απέξω σε κάποια πράγματα. Αλλά δεν θα σταματήσω να κάνω παρέα αν όλα πάνε καλά. Ίσως μέσω αυτών κάνω κάποια γνωριμια.
    Το θέμα μας δεν είναι ότι δεν έχουμε καταλάβει τις θέσεις σου. Το θέμα είναι ότι παρόλο που μας έχεις ξεκαθαρίσει τις απόψεις σου και το κουβεντιάζουμε.... καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι δεν μπορεί κάποιος από εμάς να σε βοηθήσει σε αυτό.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by led View Post
    Το θέμα είναι να βρεις και κάποιον να τον γουστάρεις λίγο, με αυτόν πάλι αρνητισμό και περιφρόνηση βγάζεις, τι σχέση θα κάνεις και τι σεξ , ο Θεός και η ψυχή σου . Μπορεί να χρειαζόταν να ρίξεις και τα στάνταρ που αφορούν τη σχέση, όπως η ηλικία ή οι αρχικές δηλώσεις τους περί σχέσεων αλλά όχι αυτά για την έλξη . Καλύτερα ξεπέτα με κάποιον που σου αρέσει παρά έτσι όπως το πας .
    Συμφωνώ. Όσο το σκέφτομαι αυτό που θέλω πραγματικά είναι να γνωρίσω κάποιον που να μου αρέσει κι ας μην είναι ακριβώς όπως το έχω στο μυαλό μου η σχέση. Τουλάχιστον να μην κάνω αγγαρεία πάλι κι να ζήσω λίγο κάτι αληθινό.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Το θέμα μας δεν είναι ότι δεν έχουμε καταλάβει τις θέσεις σου. Το θέμα είναι ότι παρόλο που μας έχεις ξεκαθαρίσει τις απόψεις σου και το κουβεντιάζουμε.... καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι δεν μπορεί κάποιος από εμάς να σε βοηθήσει σε αυτό.
    Το παλεύω και με ψυχολόγο.
    Αυτό που θέλω πραγματικά είναι να γνωρίσω κάποιον που να μου αρέσει και δεν θα με απορριψει που δεν έχω κάνει σεξ και να ζήσω κάτι μαζί του.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    επειδη τα εχουμε πει πολλες φορες και παλι επαναλαμβανομαστε, εγω θα σου πω μονο να σταματησεις να κανεις παρεα με ανθρωπους που δεν σου αρεσουν, λεγοντας μαλιστα οτι το κανεις ως παραχωρηση/θυσια, για να μην λεμε οτι ζητας πολλα, και να ασχοληθεις μονο με ανδρες που θα θελησεις αληθινα, οσο χρονο κι αν σου παρει αυτο.
    επομενως δεν εχουν νοημα ολες αυτες οι λεπτομερειες που παραθετεις τι σου ειπε τι του ειπες και ποσο απαραδεκτος ηταν, οταν ΕΞΑΡΧΗΣ μας εχεις πει οτι δεν σουα ρεσει ο τυπος. ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ, ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ. τελεία.
    οι κινησεις με τις παρεες, μια χαρα ειναι, αλλα παλι μπαινεις ηδη στην παγιδα της συγκρισης και προδικαζεις οτι οσες εχουνσ χεση θα σε περιθωριοποιησουν κλπ.
    αυτα..

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είναι άδικο να με παραμελεί...
    By Κύκνος in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 83
    Last Post: 18-04-2018, 15:09
  2. Δεν είναι άδικο?
    By WhyAlwaysMe? in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 417
    Last Post: 26-03-2016, 03:11
  3. Δίκιο ή άδικο;
    By gian in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 23-02-2011, 09:52
  4. Δεν είναι άδικο?
    By marylee in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 22
    Last Post: 26-12-2010, 21:00
  5. ΤΙ ΕΙΧΑ,ΕΧΩ?
    By Arsi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 37
    Last Post: 13-07-2008, 20:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •