Είχα άδικο; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 148
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Το παλεύω και με ψυχολόγο.
    Αυτό που θέλω πραγματικά είναι να γνωρίσω κάποιον που να μου αρέσει και δεν θα με απορριψει που δεν έχω κάνει σεξ και να ζήσω κάτι μαζί του.
    Κοιτα αν του αρέσεις κ θέλει σχέση μαζί σου δε θα τον νοιάζει ίσα ίσα το αντίθετο. Αν είναι κάποιος που εσένα σου αρέσει αλλά αυτός ενδιαφέρεται μόνο για σεξ μπορεί κ να μην ασχοληθεί γιατί μπορεί να σκεφτεί ότι μετά εσύ θα κολλήσεις ενώ αυτός θέλει μόνο σεξ. Όταν όμως γνωρίσεις ένα παιδί που θέλει κι αυτός να είναι σε μια σχέση δεν τον πειράζει κ να περιμένει κ να είναι ευγενικός μαζί σου υπομονετικός να σε σεβεται

  2. #32
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Μακαρι να είναι έτσι, αγχώνομαι πολύ γι αυτό
    Όπως βλέπεις οι απόψεις για το αν είναι καλό να είσαι παρθένα ή οχι ποικίλουν. Διαφέρουν από άντρα σε άντρα

    Κάποιος που θα θέλει να κάνει μονο σεξ μαζί σου θα δυσαρεστηθει. Θα ξενερώσει, θα σε αποφύγει ή εάν είναι πονηρός θα προσπαθήσει να σε κάνει να νιώσεις ξενέρωτη ώστε να σου κάμψει τις αντιστάσεις και να υποκύψεις.
    Δεν σου λέει κάνεις τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο. Τα ίδια λέμε.
    Αυτός που θα του αρέσεις αρκετά ώστε να θέλει να κάνετε σχέση πιθανοτερο θα του αρέσει που δεν έχεις έμπειριες.

    Αν ομως ψάχνεις μόνο από φεισμπουκια και ινστα τότε θα πέφτεις στους ξεπετες που θα σε κάνουν να νιώθεις άσχημα για το ότι δεν είσαι ακόμα σεξουαλικά ενεργή.

    Οπότε κοιτάς να γνωρίσεις αλλιώς άντρες. Πρέπει να κάνεις υπομονή αλλιώς θα πέφτεις μόνο στους ακατάλληλους και θα ξενερώνεις.

    Αυτό λέμε...και ξαναλέμε....

    Απλά επειδή η ανυπομονησία και ο φόβος σου έχει βαρέσει κόκκινο κάνεις σπασμωδικές κινήσεις και ψάχνεσαι σε ακατάλληλα μέρη

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Έχετε δίκιο που λέτε για τις γνωριμίες μέσω ινστα και φβ, κι εγω ιδανικά θα τις απέρριπτα εντελώς. Όμως σήμερα πόσοι σε πλησιάζουν από κοντά; Δυστυχώς από τα σοσιαλ και τις εφαρμογές γίνεται φλερτ( και οι περισσότεροι εκεί φαίνεται πως δεν έχουν ιδέα από φλερτ)
    Μόνο δύο με πλησίασαν από κοντά απο όσους έκανα κάτι. Όλοι οι υπόλοιποι από φβ, ινστα ή εφαρμογές.

    Όσον αφορά το ότι κάποια είναι παρθένα, δεν σημαίνει ότι θα κολλήσει στον πρώτο τυχόντα. Δεν προσβαλω αυτόν που το είπε εδώ, αλλά όσους σκεφτούν αυτό το πράγμα και απορρίψουν με αυτή τη λογική. Δηλαδή ότι τι είμαστε; Καθυστερημένες χωρίς κρίση που θα τρέχουμε πίσω από το πουλί του πρώτου μας , όπως και αν είναι;

    Remedy το ξέρω ότι δεν πρέπει να ασχολούμαστε με άτομα που δεν μας αρέσουν. Πράγματι το κάνω για να δείξω ότι δεν ζητάω πολλά και για να αποκτήσω έστω και αυτές τις λίγες εμπειρίες.
    Και με τις παρέες πάντα θα φοβάμαι μην με περιθωριοποιησουν. Δεν θα πω όμως πουθενά ότι δεν έχω κάνει σεξ , τουλάχιστον να μην ξαναπεράσω τα ίδια. Αλλά δεν θα τα παρατήσω αυτή τη φορά, ακόμα κι αν δεν γουστάρω πλήρως θα κρατήσω παρέες ως ευκαιρίες για εξόδους και γνωριμιες

  4. #34
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Έχετε δίκιο που λέτε για τις γνωριμίες μέσω ινστα και φβ, κι εγω ιδανικά θα τις απέρριπτα εντελώς. Όμως σήμερα πόσοι σε πλησιάζουν από κοντά; Δυστυχώς από τα σοσιαλ και τις εφαρμογές γίνεται φλερτ( και οι περισσότεροι εκεί φαίνεται πως δεν έχουν ιδέα από φλερτ)
    Μόνο δύο με πλησίασαν από κοντά απο όσους έκανα κάτι. Όλοι οι υπόλοιποι από φβ, ινστα ή εφαρμογές.

    Όσον αφορά το ότι κάποια είναι παρθένα, δεν σημαίνει ότι θα κολλήσει στον πρώτο τυχόντα. Δεν προσβαλω αυτόν που το είπε εδώ, αλλά όσους σκεφτούν αυτό το πράγμα και απορρίψουν με αυτή τη λογική. Δηλαδή ότι τι είμαστε; Καθυστερημένες χωρίς κρίση που θα τρέχουμε πίσω από το πουλί του πρώτου μας , όπως και αν είναι;

    Remedy το ξέρω ότι δεν πρέπει να ασχολούμαστε με άτομα που δεν μας αρέσουν. Πράγματι το κάνω για να δείξω ότι δεν ζητάω πολλά και για να αποκτήσω έστω και αυτές τις λίγες εμπειρίες.
    Και με τις παρέες πάντα θα φοβάμαι μην με περιθωριοποιησουν. Δεν θα πω όμως πουθενά ότι δεν έχω κάνει σεξ , τουλάχιστον να μην ξαναπεράσω τα ίδια. Αλλά δεν θα τα παρατήσω αυτή τη φορά, ακόμα κι αν δεν γουστάρω πλήρως θα κρατήσω παρέες ως ευκαιρίες για εξόδους και γνωριμιες
    Το θέμα είναι να καταλάβεις ότι λειτουργείς με βάση την ανυπομονησία και την ανασφάλεια και να κοντρολαρεις τον εαυτό σου να κάνει υπομονή.

    Δεν θα ασχολεισαι με όποιον δεν του κάνεις. Δεν είναι άσχημο το ότι θέλουν σεξ ...ιντερνετικα τους πλησιασες εξάλλου....εχουν δικαίωμα.... απλά οχι με άσχημο τρόπο. Ένας άνθρωπος που έχει μια στοιχειώδη ηθική και καλούς τρόπους δεν θα εκμεταλλευτεί τη κατάσταση σου για να σε κάνει να νιώσεις άσχημα προκειμένου να του κάνεις τα χατίρια. Γιατί αυτό σημαίνει ότι δεν τον ενδιαφέρει καθόλου το καλό σου ούτε νοιάζεται για το εάν θα σου δημιουργήσει ψυχολογικα.

    Το θέμα είναι να βλέπεις Όχι το ότι σου ζητάνε σεξ ...αλλα πως σου το ζητάνε. Με πίεση;; επιτακτικά;; χειρίστικς με ύπουλο τρόπο ;; αυτούς θα τους διώχνεις ....ουτε καλημέρα ...ουτε για άπλοι γνωστοί δεν κάνουν.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Τόσα χρόνια υπομονή κάνω.
    Υπομονή και προσπάθειες ώστε να γίνω όπως αυτές που αρέσουν στους αντρες.
    Απέκτησα το σώμα που θέλουν , μετά προσπάθησα κι τις εμπειριες, αφού δίνουν τόση βάση στο σεξ.
    Αλλά κόλλησα και δείλιασα, δεν ήθελα να ολοκληρώσω με αυτούς που έκανα κάτι γιατί δεν το ζητούσαν με ωραίο τρόπο αλλά δεν μου άρεσαν κιόλας !

    Τι να κάνω, δεν ήμουν ωραία από μικρή για να έχω σχέσεις από την εφηβεία μου.
    Τώρα δεν ξέρω τι μου γίνεται και φοβάμαι

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Τόσα χρόνια υπομονή κάνω.
    Υπομονή και προσπάθειες ώστε να γίνω όπως αυτές που αρέσουν στους αντρες.
    Απέκτησα το σώμα που θέλουν , μετά προσπάθησα κι τις εμπειριες, αφού δίνουν τόση βάση στο σεξ.
    Αλλά κόλλησα και δείλιασα, δεν ήθελα να ολοκληρώσω με αυτούς που έκανα κάτι γιατί δεν το ζητούσαν με ωραίο τρόπο αλλά δεν μου άρεσαν κιόλας !

    Τι να κάνω, δεν ήμουν ωραία από μικρή για να έχω σχέσεις από την εφηβεία μου.
    Τώρα δεν ξέρω τι μου γίνεται και φοβάμαι
    Για πες.. Ποιο σώμα θέλουμε εμείς οι άντρες;

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Δεν είναι άσχημο το ότι θέλουν σεξ ...ιντερνετικα τους πλησιασες εξάλλου....εχουν δικαίωμα.....
    Τι εννοείς;;; όταν δηλαδή μια γυναίκα δέχεται να μιλήσει με κάποιον απ το ίντερνετ αυτομάτως αυτό μεταφράζεται ότι αυτή η γυναίκα αναζητά σεξ;;;;; μην τρελαθουμε

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Για πες.. Ποιο σώμα θέλουμε εμείς οι άντρες;
    Θέλετε ένα σώμα κανονικό προς αδύνατο
    Χωρίς κυτταρίτιδα και χαλάρωση
    Όλα να είναι στη θέση τους
    Στητο πισινό και στήθος
    Γυμνασμενο αλλά όχι υπερβολικά

    Αυτά ξέρω από την πλειοψηφία των αντρών.

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Θέλετε ένα σώμα κανονικό προς αδύνατο
    Χωρίς κυτταρίτιδα και χαλάρωση
    Όλα να είναι στη θέση τους
    Στητο πισινό και στήθος
    Γυμνασμενο αλλά όχι υπερβολικά

    Αυτά ξέρω από την πλειοψηφία των αντρών.
    Πόσο λάθος είσαι.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Θέλετε ένα σώμα κανονικό προς αδύνατο
    Χωρίς κυτταρίτιδα και χαλάρωση
    Όλα να είναι στη θέση τους
    Στητο πισινό και στήθος
    Γυμνασμενο αλλά όχι υπερβολικά

    Αυτά ξέρω από την πλειοψηφία των αντρών.
    Έτσι το θέλουμε ή νομίζεις ότι έτσι το θέλουμε; Θυμάμαι πάντως ότι είχες δώσει πολλά παραδείγματα με κοπέλες που δεν είχαν το σώμα που παρουσιάζεις εδώ και είχαν σχέση..

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Θέλετε ένα σώμα κανονικό προς αδύνατο
    Χωρίς κυτταρίτιδα και χαλάρωση
    Όλα να είναι στη θέση τους
    Στητο πισινό και στήθος
    Γυμνασμενο αλλά όχι υπερβολικά

    Αυτά ξέρω από την πλειοψηφία των αντρών.
    Α σορρι αλλα αν η γυναικα δεν κανει 20 ελξεις και 15 καμψεις με το ενα χερι καθε σετ δεν μου κανει. Οποτε για μενα ειναι οχι αυτο που λες α και πιστεψε με ολοι οι γυπες θα συμφωνουσαν μαζι μου

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Α σορρι αλλα αν η γυναικα δεν κανει 20 ελξεις και 15 καμψεις με το ενα χερι καθε σετ δεν μου κανει. Οποτε για μενα ειναι οχι αυτο που λες α και πιστεψε με ολοι οι γυπες θα συμφωνουσαν μαζι μου
    Που κρύβονται άραγε αυτές οι γυναίκες; [emoji848]

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Που κρύβονται άραγε αυτές οι γυναίκες; [emoji848]
    Ε οσες ειναι χωμενες βαθια στο κροςφιτ και το κανουν χρονια τα κανουν αυτα και σε ενα γυμναστηριο στο περιστερι στους πειρατες οι εμπειρες τα κανουν και στο διαμαντι στα Εξαρχεια τα κανουν αλλα καλο ειναι οι γυπες να τις εχουν σε αποσταση για να μην βρεθουν ανασκελα απο το πουθενα

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Σας λέω με βάση τι έχω ακούσει στο δικό μου περιβάλλον.

    Κι δεν μπορώ να βλέπω να έχουν σχέσεις άτομα που δεν κούνησαν ούτε το μικρό τους δαχτυλακι για αυτό. Θα μου πείτε δεν ξέρουμε πως είναι οι σχέσεις τους αλλά φαντάζομαι δεν τις έκαναν όλες αγγαρεία όπως εγώ. Θα είχαν και καλές στιγμές και θα υπήρχε και έλξη. Έστω από ενός τη μεριά.
    Εγώ δεν αξίζω να έχω κάποιον που θα μου αρέσει και δεν θα με χλευάσει;

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,382
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Σας λέω με βάση τι έχω ακούσει στο δικό μου περιβάλλον.

    Κι δεν μπορώ να βλέπω να έχουν σχέσεις άτομα που δεν κούνησαν ούτε το μικρό τους δαχτυλακι για αυτό. Θα μου πείτε δεν ξέρουμε πως είναι οι σχέσεις τους αλλά φαντάζομαι δεν τις έκαναν όλες αγγαρεία όπως εγώ. Θα είχαν και καλές στιγμές και θα υπήρχε και έλξη. Έστω από ενός τη μεριά.
    Εγώ δεν αξίζω να έχω κάποιον που θα μου αρέσει και δεν θα με χλευάσει;
    Τι να το κάνεις ένα καλαίσθητο σώμα καλή μου όταν απο μεσα είναι τελείως κούφιο?
    Άλλα έχουν σημασία σε μια σχέση ειδικά όπως την αναζητάς εσύ ...

    Δεν έχεις άδικο σε αυτό που λες γιατί πολύ απλά αυτό πλασάρεται νυχθημερόν στα ΜΜΕ.Η πραγματικότητα δεν είναι όμως εκεί .Η πραγματικότητα είναι εκεί έξω από την πόρτα του σπιτιού σου ,εκεί θα βρεις ένα άνθρωπο και όχι εκεί που ψάχνεις .

    Και αν πραγματικά αξίζει είναι μαζί σου θα είναι οποια εμφάνιση και να έχεις.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είναι άδικο να με παραμελεί...
    By Κύκνος in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 83
    Last Post: 18-04-2018, 14:09
  2. Δεν είναι άδικο?
    By WhyAlwaysMe? in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 417
    Last Post: 26-03-2016, 02:11
  3. Δίκιο ή άδικο;
    By gian in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 23-02-2011, 08:52
  4. Δεν είναι άδικο?
    By marylee in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 22
    Last Post: 26-12-2010, 20:00
  5. ΤΙ ΕΙΧΑ,ΕΧΩ?
    By Arsi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 37
    Last Post: 13-07-2008, 19:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •